Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Печат на фотоалбум
Автор: swan_   
Дата:   04-12-13 20:21

Привет! Моля за съвет къде бих могъл да отпечатам албум със снимки. Става дума за серия от 300-500 бр. по 100-тина страници във формат А4 или подобен. Разполагам с хартия, така че ме интересува само печат и лепене.

Отговори на това съобщение
 Re: Печат на фотоалбум
Автор: asahi   
Дата:   04-12-13 22:19

По каква технология ще е печата?

Отговори на това съобщение
 Re: Печат на фотоалбум
Автор: swan_   
Дата:   04-12-13 22:34

Ами ще реша на база офертите.

Отговори на това съобщение
 Re: Печат на фотоалбум
Автор: prisonbreak   
Дата:   05-12-13 01:50

Много сложна задача.

Отговори на това съобщение
 Re: Печат на фотоалбум
Автор: swan_   
Дата:   05-12-13 09:03

Е защо да е сложна? Кое му е сложното?

Отговори на това съобщение
 Re: Печат на фотоалбум
Автор: fuji   
Дата:   05-12-13 09:28

Защото разполагам с хартия вече поставя въпроса - формат на хартията, подходяща ли е за офсет печат или е за дигитален...идва и въпроса за размера на изделието, цветността, вида подвързия и т.н.

Отговори на това съобщение
 Re: Печат на фотоалбум
Автор: swan_   
Дата:   05-12-13 09:39

Хартията е за офсет, но на нея успешно се печата и на дигитална машина. Доколкото знам, зависи от машината. Хартията е с по-голям размер и ще трябва да се реже. Размера не е уточнен - написах, че трябва да е нещо около А4. Подвързията ще се уточни, аз само хартия съм казал, че имам.

Отговори на това съобщение
 Re: Печат на фотоалбум
Автор: imitev   
Дата:   05-12-13 10:15


Искам да видя как продаваш хартия на печатницата [cool]

300 - 500 бр. тираж си за офсетов печат. За съжаление едва ли ще успееш да си подготвиш файловете сам, а сумата за печат е сериозна и не си заслужава рисковете...

Ако нагласиш 2000-2500 лева смятам че ще ти стигнат за 500 бр. 100 стр. А4 + корици + мат ламинат на корицата + термолепене на тялото.

Това е без предпечатна подготовка на файловете. Само печат и подвързване...

Според мен трябва тялото да е шито, а не лепено, за да бъде по-здраво.

Може да се направи и твърда подвързия и избирателен УВ лак за да изглежда още по-добре.

Отговори на това съобщение
 Re: Печат на фотоалбум
Автор: asahi   
Дата:   05-12-13 10:56

Имаш копче и си търсиш балтон.

Хартията е много капризно нещо. Затова печатарите - дигитални или офсетари - си доставят подходяща хартия от проверени места, съхраняват я при контролирани условия и не я разкарват из София в последния момент в багажника на колата. И това е за всяка машина.

Някои от по-гладните или с по-ниски критерии/цени печатари казват "няма проблем, моята машина може всичко", но това на практика не е вярно. Проблеми има и те си ги поемат - с брака, с качеството на печат, с прецизността на довършителните работи. Част от проблемите остават и за клиента.

Има още разлики - хартията за дигитален печат в доста случаи се реже по различен начин (посока). Това се съобразява и с довършителните работи по книжното изделие. Ако трябва да се извади максимума на цветопредаването файловете се подготвят по различен начин.

Отговори на това съобщение
 Re: Печат на фотоалбум
Автор: swan_   
Дата:   05-12-13 12:14

imitev, не виждам проблем с файловете или поне не голям. Ще се печатат снимки, основно. Аз не питам ориентировъчно колко би ми излязло, а питам за предложения за печатница.
asahi, нещо не си ме разбрал. Търся кой да ми ушие балтон с мой, висококачествен плат. Не е хартия от вторични суровини, а най-високо ниво. Желанието да използвам моя хартия е продиктувано то това, че мога да намеря хубава хартия на много изгодна за мен цена. Не мисля, че от там насетне е проблем да се прецени как ще се реже хартията, а и да се направи евентуален тест на печата.
Докато тук си философстваме, от 2-3 печатници вече ми казаха, че няма проблем и чакам оферти. С тази тема просто исках съвет за това, къде бих могъл да направя печата на добра цена и с добро качество.

Отговори на това съобщение
 Re: Печат на фотоалбум
Автор: imitev   
Дата:   05-12-13 12:45


Фатум

Каква е тази толкова хубава хартия, която ще вземеш на добра цена?

От опит мога да ти кажа че ако печатат с тяхна хартия ще ти излезе по-евтино. Едва ли можеш да вземеш отстъпка като за голяма печатница...

Търси услуга на четирисекционна машина 50х70.

Приеми постовете ми във вид на безплатни съвети: това че "няколко печатници ми казаха, че няма проблем" накрая може да се окаже твой проблем като се набуташ с хартията и аванса към печатницата...

Отговори на това съобщение
 Re: Печат на фотоалбум
Автор: swan_   
Дата:   05-12-13 13:01

Добре, не виждам защо трябва да обяснявам подобни неща, като това каква е хартията. Приемете написаното от мен като факт. От десет поста никой не е отговорил на въпроса ми, но съвети - бол. И не, не искам да кажа, че са безсмислени съветите - напротив, но никой не отговаря на това, което питам и което наистина ме интересува. "Търси услуга на четирисекционна машина 50х70." - къде да я търся? Нали точно за това е темата.

Отговори на това съобщение
 Re: Печат на фотоалбум
Автор: prisonbreak   
Дата:   05-12-13 13:13

Искаш отговор?Никой няма да ти приеме хартията. Всеки ще си иска да си изкара пари.Тва е. На мен 4к снимки никой не искаше да направи отстъпка. Просто тва е БГ. Търси някой приятел. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Печат на фотоалбум
Автор: swan_   
Дата:   05-12-13 13:16

Както каза, вече ми отговориха, че няма проблем. Те ще изкарат пари от печата.

Отговори на това съобщение
 Re: Печат на фотоалбум
Автор: imitev   
Дата:   05-12-13 13:28


По-горе писах - Фатум, сега добавям Дедракс.

Само малките печатници ще се заинтересуват от така поставен въпрос.

Ако не държиш да е в София - драсни ми ЛС.

Отговори на това съобщение
 Re: Печат на фотоалбум
Автор: swan_   
Дата:   05-12-13 13:58

А, сега разбрах, че Фатум е печатница. Благодаря!

Отговори на това съобщение
 Re: Печат на фотоалбум
Автор: prisonbreak   
Дата:   05-12-13 16:10

Покажи после резултата.

Отговори на това съобщение
 Re: Печат на фотоалбум
Автор: asahi   
Дата:   05-12-13 19:20

Попитай тези http://www.fonex.bg/
. Хем са ти близо, хем са гъвкави. Поне с хартията няма да те набутат.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »