Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Tamron 15-30/2.8 VC
Автор: PhotoBo   
Дата:   11-04-15 19:50

[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Tamron 15-30/2.8 VC
Автор: PhotoBo   
Дата:   11-04-15 19:50

Някой има ли вече въпросния обектив и ако да какви впечатления има? Малко след като взех моя Nikkor 20/1.8G, колега от форума ми подсказа за пускането на пазара на въпросния Tamron 15-30/2.8 VC за фул фрейм и взе да ме обзема едно чувсто, че може би взех малко прибързано решение с покупката на 20-та. Гледах сравнителни кадри в dpreview между него и Nikkor 14-24/2.8 и честно да си призная достигнах до изводите, че Тамрона е идея по-остър по крайщата и доста по-евтин (в чужбина, особено), а в самото начало цената беше причината, която ме отказа от 14-24 и като компромис за себе си се насочих към 20-ката. Тук не искам да правя сравнения между 20-ката и Тамрона или 14-24, просто ми е интересно да чуя мненията на хора, които имат или са ползвали въпросния Тамрон, ако разбира се има такива.

Отговори на това съобщение
 Re: Tamron 15-30/2.8 VC
Автор: kvakioh   
Дата:   11-04-15 20:03

15-30, 24-70, 70-200, 90, с VC всичките правят супер комбинация, подходяща и за кроп и за ФФ тела.
20-ката си е супер. По-скоро би могло да се сравнява със старата Сигма 20/1.8 и Сигма 20-40/2.8.
20, 50, 85, 135- това е по-добрата комбинация за ФФ. Твърдите са си твърди.

Отговори на това съобщение
 Re: Tamron 15-30/2.8 VC
Автор: kvakioh   
Дата:   11-04-15 20:11

Винаги след покупки има съмнения дали нещо не е по-добро. В случая няма толкова място за сравнение, защото Тамронът е зуум, ползва по-скъпи филтри и комплекти, има стабилизация като леко предимство и дотам. Покупката му в комплект с 20/1.8 най-вероятно да доведе до продажбата на едно от двете след малко или много време...

Отговори на това съобщение
 Re: Tamron 15-30/2.8 VC
Автор: PhotoBo   
Дата:   11-04-15 20:36

Всъщност не съм сигурен, че на въпросния Тамрон може да му се намери филтър въобще - бая изпъкнала леща има... А иначе със сигурност покупка на 15-30 би ме накарала да мисля, че 20-ката е излишна, особено ако качествата на картинката и най-вече остротата е същата. По подобен начин се чувствам и в момента, при налични твърди 20, 50, 85мм и в същото време Тамрон 24-70/2.8 [smilie8]
Но да не се отклоняваме, въпроса ми основно е има ли някой който е ползвал или има вече това сравнително ново стъкло от Тамрон?

Отговори на това съобщение
 Re: Tamron 15-30/2.8 VC
Автор: kvakioh   
Дата:   11-04-15 20:41

Филтри има за всеки обектив. Всяко друго мнение е голословие или просто невярно.
Хубаво стъкло е този Тамрон. При условие, че е към 10 дни само на широкия пазар, трудно някой вече да го е купил.

Отговори на това съобщение
 Re: Tamron 15-30/2.8 VC
Автор: PhotoBo   
Дата:   11-04-15 20:47

Е това за времето на пазара не го знаех, сега погледнах и наличността по нашите магазини - "Наличност: Очаквайте скоро" [smile]
Същото, като когато пуснах темата за Nikkor 20/1.8G тук във форума и никой не се появи да даде отзиви, а аз днес му направих сефтето. Може би трябва да ъпдейтна другата тема, а тази по-натам [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Tamron 15-30/2.8 VC
Автор: lamerko   
Дата:   11-04-15 20:49

Ами то и в B&H го няма - явно все още не е пуснат масово :)

Отговори на това съобщение
 Re: Tamron 15-30/2.8 VC
Автор: PhotoBo   
Дата:   11-04-15 20:52

Ясно, значи за сега чешаме езиците [smilie5]
Ако искате коментирайте сравнителните кадри в dpreview (линка по-горе), но според мен си заслужава повече от прескъпия 14-24/2.8 [smilie11] [smilie25]

ПП: Тамрон явно са се заели със сериозна борба спрямо останалите [smilie24]



Публикацията е редактирана (11-04-15 20:55)

Отговори на това съобщение
 Re: Tamron 15-30/2.8 VC
Автор: kvakioh   
Дата:   11-04-15 21:04

Като не могат да извадят твърди, освен макро, ще са добри при зуум обективите. Също им помага, че май вече няма да правят за безогледалки обективи, също както Сигма го решиха преди година-две.

Отговори на това съобщение
 Re: Tamron 15-30/2.8 VC
Автор: IsoIv   
Дата:   11-04-15 22:36

Хубави са Тамроните,имам 24-70,но ще се разделям с него,просто 2.8 не ми стига като светлосила.На твое място бих се лишил от удобството на зуум-а,за сметка на светлосилата на твърдия обектив.Аз лично стигнах до извода,че няма по-добро от няколко твърди в раницата [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Tamron 15-30/2.8 VC
Автор: PhotoBo   
Дата:   12-04-15 16:24

Абе най-добре е и от едното и от другото да има. Аз моя Тамрон 24-70/2.8 го взех с презумпцията за евридей травъл обектив в смисъл да избегна носенето на цялата раница при пътуване, но напоследък се улавям, че или съм с безогледалката или нося само два твърди и тялото в една малка чанта за през рамо. Така или иначе варио обектива си има своите предимства и макар да се препокрива като дължини с твърдите ми, не мисля да се разделям с него на този етап - нито храна, нито вода ми иска, а парите така или иначе са дадени. [smilie3]
Просто сега съм си навил на пръста за тоя Тамрон 15-30, но както каза един приятел, ако е искал широко варио да е взел Никкор-а 14-24/2.8. Това, което е наклонило везните в полза на твърдия Никкор 20/1.8G е, че е по-компактен, лек, по-светъл и безпроблемен от страна на филтри. Може би и аз повлиян от подобни фактори + цената взех своето решение да закупя 20-ката. Просто сега събирам мнения за Тамрона, особено като доста по-широк обектив ми изглежда много примамлив [smitten]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »