Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 търся Reference Manual Nikon D5100 на български
Автор: parvanovbg   
Дата:   26-04-12 09:18

Здравейте,
Търся това ръководство (или каквото и да е) на Български език за този модел. На Английски го имам, но не ми върши работа - трябва ми на Български! Ако някой от Вас го има на pdf то нека да ми драсне на лично съобщение.
Благодаря Ви. [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Reference Manual Nikon D5100
Автор: peter_m   
Дата:   26-04-12 11:12

Като си го купува със сигурност трябва да са ти дали на български. По закон. Ако не - отивай да си го искаш !!! Освен ако не си го купувал от чужбина.


Ето ти на д50, като цяло основните неща и принципи на работа са едни и същи.

http://www.propics.eu/download/Nikon_D50_User_Manual_Bulgarian.pdf


Отговори на това съобщение
 Re: Reference Manual Nikon D5100
Автор: parvanovbg   
Дата:   26-04-12 12:52

Нямам на Български, тъй като не е купуван от тук.
А в самите магазини на Фотосинтезис и Фотопавилион не предлагат само ръководства, което е доста странно, но вс епак да не забравяме, че сме в България. Затова моля, някой който е със същия апарат и го има в електронен формат, да го сподели с мен :)
Благодаря!!! [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: търся Reference Manual Nikon D5100 на български
Автор: parvanovbg   
Дата:   26-04-12 17:43

Все се надявам някой колега със същия апарат да има ръководството или каквото и да е ръководство на потребителя и да го сподели, но ще видим дали съм прав или ще си остана с надеждата :)
Приятна вечер на всички!

Отговори на това съобщение
 Re: търся Reference Manual Nikon D5100 на български
Автор: peter_m   
Дата:   26-04-12 17:44

а от къде си ?

иначе май в електронен вариант го няма.

Отговори на това съобщение
 Re: Reference Manual Nikon D5100
Автор: tonyf   
Дата:   26-04-12 17:45

Пусни си една обява - "Купувам ръководство на български за D5100, в цифров или аналогов вид..." [smile]. Тук във форума, в секция "Базар". Базарът се чете от много хора, (включително и от официалните вносители) и предполагам, че все някой ще ти предложи това, което търсиш, срещу сумата, която струва.

Отговори на това съобщение
 Re: търся Reference Manual Nikon D5100 на български
Автор: baron_barbaron   
Дата:   26-04-12 18:24

От къде си ? Ако си ми наблизо мога да ти дам да си го преснимаш,,,

Отговори на това съобщение
 Re: търся Reference Manual Nikon D5100 на български
Автор: parvanovbg   
Дата:   26-04-12 22:52

От София съм.
Аз имам диск с това ръководство на хиляди езици, но на БГ го няма и това ме дразни.



Публикацията е редактирана (26-04-12 22:54)

Отговори на това съобщение
 Re: търся Reference Manual Nikon D5100 на български
Автор: baron_barbaron   
Дата:   27-04-12 00:43

Е доста си надалече, но пък вярвам че все някой от София е готов да помогне. А то по принцип ги няма в електронен вариант на български за никой от 4цифрените Никони...

Отговори на това съобщение
 Re: търся Reference Manual Nikon D5100 на български
Автор: sd   
Дата:   27-04-12 00:47

за това си купувам техника от БГ. Не че съм чел ръководството на никоня - 400 страници ми додоха в повече [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: търся Reference Manual Nikon D5100 на български
Автор: baron_barbaron   
Дата:   27-04-12 00:52

SD изтъкна най основателната причина [smilie25]
Пък аз научих английски, защото почти винаги техническите текстове са преведени кофти. И не само за това де ама предпочитам такъв вид литература да я чета на английски. Мога да дам скорошен пример точно с въпросната книжка на D5100, в която има 2 или 3 абзаца, преведени буквално и резултата е текст който няма отношение към контекста.



Публикацията е редактирана (27-04-12 00:52)

Отговори на това съобщение
 Re: търся Reference Manual Nikon D5100 на български
Автор: sd   
Дата:   27-04-12 01:04

А, инструкции преведени в стил Удхаус има много. Едни каталози на Пентакс ми бяха фаворити преди години. Ползвах ги вместо хумористични списания.

И благодаря за главните букви ... [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: търся Reference Manual Nikon D5100 на български
Автор: linda777   
Дата:   27-04-12 01:30

Ако намерите моля искам и аз :)

Отговори на това съобщение
 Re: търся Reference Manual Nikon D5100 на български
Автор: parvanovbg   
Дата:   27-04-12 06:27

sd написа:

> за това си купувам техника от БГ.
> Не че съм чел ръководството на
> никоня - 400 страници ми додоха в
> повече [smilie18]

Е, колега, какво да направя като ми се наложи да пътуван в чужбина и си го купих оттам, и ме грабна от раз, нито ми се наложи да се записвам в списъци и да чакам за доставки![beer]

Отговори на това съобщение
 Re: търся Reference Manual Nikon D5100 на български
Автор: marianmumu   
Дата:   08-12-12 20:05

И последно намери ли се ръководството?Защото имам същия проблем.Купих си същия никон д5100 от магазин втора употреба и нямаше никакво упътване,затова и аз се нуждая.Може и да е на английски или испански,ако някой знае откъде мога да си го дръпна да пише.Благодаря[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: търся Reference Manual Nikon D5100 на български
Автор: Pavlov   
Дата:   08-12-12 20:11

ТУК го има и на английски, и на испански.


Отговори на това съобщение
 Re: търся Reference Manual Nikon D5100 на български
Автор: madfet   
Дата:   08-12-12 22:49

Аз имам книжката на български тя е от 236 страници имам и диск но,от 25 езика няма български.

Отговори на това съобщение
 Re: търся Reference Manual Nikon D5100 на български
Автор: Otvorenia   
Дата:   09-12-12 01:34

Дори да имам книжка на български не бих я чел понеже терминологията ще ми бъде непонятна. И какво му е на английското ръководство, нали сме европейци. По добре научи английски ще ти бъде от ползва винаги и навсякъде.
Само да отбележа че не чета книжки а само пасажи за добавени или променини неща.

Отговори на това съобщение
 Re: търся Reference Manual Nikon D5100 на български
Автор: TheBossBG   
Дата:   09-12-12 08:48

Otvorenia, дали така биха разсъждавали французите, ако няма книжка в ел. вариант на френски? Или германците, или датчаните? Нали и те са европейци?
П.П. Как мислиш, колко процента от французите знаят английски?

Аман от национални нихилисти! [smilie9]

Отговори на това съобщение
 Re: търся Reference Manual Nikon D5100 на български
Автор: Otvorenia   
Дата:   09-12-12 20:10

Айде сега не се изхвърляй и без квалификации които и ти самия не разбираш правилно. Виждам че Европа ти е добре позната.
Аз пък съм срещал германци в Лос Анжелос които ги хванах по произношението и аз им говоря на немски, те ми отговарят на английски на два пъти, явно не искат да се разкриват че са немци. Иначе в Германия гледат на тебе като 3-то качество човек и се държат фалшиво, не го показват ама го усещам(женен бях за германка и имам голяма дъщеря пак германка, живял съм в Берлин)
И французи и немци в техните страни се надуват и вярно французите не говорят или не искат да говорят английски. Това се отнася и за немците.
Ама в Лас Вегас съм виждал немци се движат като руска група в БГ и ги беше страх да не се загубят .

Та защо му трябва английски на момчето (не че на мене много ми харесва) :
1)Заради Щатати защото във Форума всички само там гледат и цитират цени от там, като че ли там живеят.
2)Заради Азия където навсякъде ако говорят език то ще бъде опит на английски с едно произношение което ти трябва време да схванеш за какво говори.
Ако нещо имаш за казване още не го пиши тука и не занимавай хората.
Изобщо като погледнеш най голям процент по света се говори английски (за съжаление) и затова



Публикацията е редактирана (09-12-12 20:19)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »