Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Новото списание "Фотомания"
Автор: etto   
Дата:   28-04-12 13:23

Здравейте.Днес си взех новото списание "Фотомания".Имах възможността да го разгледам в рейса и съм доволен..най-много ми хареса един портрет на едно момиче в началните страници..беше наистина много,МНОГО красиво изпълнение и като стил на снимане и като стил на обработка (: Искам да науча мнението ви за списанието (: ?

Отговори на това съобщение
 Re: Новото списание "Фотомания"
Автор: gogzy   
Дата:   28-04-12 13:42

Къде може да се намери и колко струва?

Отговори на това съобщение
 Re: Новото списание "Фотомания"
Автор: sthbg   
Дата:   28-04-12 13:49

На мен ми го подариха и да, много ми хареса [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Новото списание "Фотомания"
Автор: borovinka   
Дата:   28-04-12 14:11

От тук може да се поръча онлайн или да се купи директно на място.


Отговори на това съобщение
 Re: Новото списание "Фотомания"
Автор: iva_drag   
Дата:   28-04-12 14:25

А някоя друга разпространителска мрежа - павильони за вестници или книжарници из страната?


Отговори на това съобщение
 Re: Новото списание
Автор: vAnko0   
Дата:   28-04-12 17:12

Има го по павилионите за вестници, аз си го взех даже от едно заведение. Ето и официалния сайт http://photomania.bg/
За 46 лв получаваш годишен абонамент + тайните на фотографията. [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Новото списание "Фотомания"
Автор: luboar   
Дата:   28-04-12 19:16

възможен ли е абонамент, само за тайните на фотографията ?

Отговори на това съобщение
 Re: Новото списание "Фотомания"
Автор: compur   
Дата:   28-04-12 19:21

Това е част от британското издание Digital Camera и абонамента му е 46 лв. [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Новото списание "Фотомания"
Автор: luboar   
Дата:   28-04-12 19:33

Благодаря ! Жалко.

Отговори на това съобщение
 Re: Новото списание "Фотомания"
Автор: etto   
Дата:   28-04-12 21:48

Чакаме нещо за портретната фотография в следващите издания ((:

Отговори на това съобщение
 Re: Новото списание "Фотомания"
Автор: DidiAndreeva   
Дата:   28-04-12 21:49

До Бургас май идва пеша [smilie5] Днес проверих поне на 5 места, заредени много добре, но не и със въпросното списание [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Новото списание "Фотомания"
Автор: etto   
Дата:   28-04-12 22:06

Въпросното списание не е с голям тираж..не е като жълтата преса все пак.Аз проверих на две места,на второто първото списание,което видях беше именно въпросното,но на първото дори не бяха чували за него.От динафос мисля ,че предлагаха някаква оферта за доставки,погледнете сайта им и разберете сами (:

Отговори на това съобщение
 Re: Новото списание "Фотомания"
Автор: m.pancheva   
Дата:   28-04-12 23:11

Хареса ми. Най-вече това, че пише при какви настройки и с каква техника са направени снимките. За начинаещи е доста полезно, според мен. Не е претъпкано с рекламни страници, а тези които има, биха заинтригували читателите, не са за някой нов сериал или свръхмодерен телефон. И не на последно място - не е с размер на тетрадка малък формат, би било престъпление, спрямо списание от такъв тип.


Отговори на това съобщение
 Re: Новото списание "Фотомания"
Автор: gbrain   
Дата:   28-04-12 23:54

Ми един съвет към списанието: гледайте да подбирате само качествени снимки и по-малко реклами, особено тези в стил каталог за хранителни продукти. Лично аз много държа в списание за фотография да присъстват значителен брой отлични кадри, в противен случай текстовете вътре си губят стойността.

Отговори на това съобщение
 Re: Новото списание "Фотомания"
Автор: etto   
Дата:   29-04-12 00:06

Пак повтарям..мен ми хареса много потрета на момичето в началните страници..беше на цялата страница..и си казвах..ах този е използвал софтбокс и отстрани пише ,че е снимал с естествена светлина..да не говорим за настройките му..въобще не са настройки за супер острите снимки,пък снимката не личи да е шарпена..а е снимал при 1/40 или нещо от сорта беше..нещо малко..

Отговори на това съобщение
 Re: Новото списание "Фотомания"
Автор: emoXide   
Дата:   29-04-12 01:18

DidiAndreeva аз си го купих от OMV-то на изхода от Бургас, в посока София...

Отговори на това съобщение
 Re: Новото списание "Фотомания"
Автор: DidiAndreeva   
Дата:   29-04-12 12:02

emoXide, благодаря ще потърся и там [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Новото списание "Фотомания"
Автор: monochrome   
Дата:   29-04-12 17:12

И аз си го взех днес!

Отговори на това съобщение
 Re: Новото списание "Фотомания"
Автор: etto   
Дата:   30-04-12 21:35

Забележка..днес когато го четох забелязах ,че ако си държа списанието с две ръце и мастилото полепва по пръстите..да не говорим ,че може да си размажеш страницата както си искаш..

Отговори на това съобщение
 Re: Новото списание "Фотомания"
Автор: julski   
Дата:   30-04-12 21:55

Дааа, същата работа. Ръцете ми станаха на нищо. Тъкмо се зарекох да не купувам повече списания на хартия. И без друго нищо ново не можеш да прочетеш. Само ме разочароват. Вързах си 42 инчовото ЛСД с лаптопа с дълъг кабел и си гледам хубави снимки в голям размер от леглото.

Отговори на това съобщение
 Re: Новото списание "Фотомания"
Автор: atrifonov   
Дата:   01-05-12 08:44

почвам да го търся по реповете в Пловдив

Отговори на това съобщение
 Re: Новото списание "Фотомания"
Автор: vanquished   
Дата:   01-05-12 09:19

Има го в "Шел" .

Отговори на това съобщение
 Re: Новото списание "Фотомания"
Автор: vgramatikov   
Дата:   01-05-12 09:42

Прекъсване за Реклама е по подходящо заглавие за темата.

[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Новото списание "Фотомания"
Автор: kapitancho   
Дата:   01-05-12 10:37

Има нелоши работи.
Малко ми дойдоха в повече техническите грешки. Явно няма назначен коректор, защото имаше неща като обектив Сигма 10-20/2.5 или примерно снимка, направена със 24-105 на 117мм, примерно. Не помня точно стойностите.
Иначе е хубаво, че се дават разни насоки за определени ситуации. Пожелавам успех [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Новото списание "Фотомания"
Автор: idivanov   
Дата:   04-05-12 10:46

Успех на новото списание! Надявам се да е добро четиво не само за начинаещи във фотографията. Прави впечатление големия брой чуждестранни сътрудници...


Отговори на това съобщение
 Re: Новото списание "Фотомания"
Автор: sirkhann   
Дата:   04-05-12 10:47

[smilie24] Аз получих два броя също. Готино [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Новото списание "Фотомания"
Автор: hebros   
Дата:   04-05-12 11:05

Какви чуждестранни сътрудници, то не е българско, преводно е. Има само БГ секция май.

Отговори на това съобщение
 Re: Новото списание
Автор: eewf   
Дата:   04-05-12 11:58

Аз вчера си го купих. Останах с добри впечатления, макар че го разгледах на 2 на 3. Ще си го купя пак, живот и здраве![smile]

П.П. От ШЕЛ носи и 30 смарт точки [smilie5] [smilie5] [smilie25]



Публикацията е редактирана (04-05-12 12:00)

Отговори на това съобщение
 Re: Новото списание "Фотомания"
Автор: boxer   
Дата:   04-05-12 14:35

Има готини снимки.
Не харесах текстовете.
Звучат като лош превод.
Впечатлението ми е за лоши преводачи и липса на свестни редактори.
Например "...прекарва времето си, откривайки незабравими гледки, които улавя в своя фотообектив".
Доста засукано-претенциозно.
"Няма нужда да харчите пари за скъпи, свръхбързи обективи, тъй като повечето изображения със следи от звезди могат да бъдат заснети с бленда 5.6 и дори с 8"
[smilie18] [smilie18] [smilie18]
А "дори" с 11 или 16 нима не могат?
Освен това Fast lens = светлосилен обектив, а не свръхбърз обектив, особено в този контекст...
Има доста подобни прримери.

Отговори на това съобщение
 Re: Новото списание "Фотомания"
Автор: atrifonov   
Дата:   04-05-12 18:23

купих си го вчера и съм много доволен[smilie24]
Даже и абонамент ще си направя

Отговори на това съобщение
 Re: Новото списание "Фотомания"
Автор: crowz   
Дата:   04-05-12 19:02

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Новото списание "Фотомания"
Автор: gbrain   
Дата:   04-05-12 19:37

Аз пък си помислих, че е изцяло българско издание

Отговори на това съобщение
 Re: Новото списание "Фотомания"
Автор: marto   
Дата:   04-05-12 19:47

Не бързайте да си правите абонамент...
... я камилата, я камиларя...

Отговори на това съобщение
 Re: Новото списание "Фотомания"
Автор: sd   
Дата:   04-05-12 21:44

А бе, въпреки някой неточности в превода и фотографските термини, първи брой на фотографско издание в нашата мила Родина си е повод за празнуване. Да пожелаем на екипа успех в това трудно за нашия фотографски пазар начинание.

марто: възможна е и обратната логика - колкото повече абонаменти, толкова по-сигурно бъдеще за изданието. Нека да се отърсим от балканското мислене!

Отговори на това съобщение
 Re: Новото списание "Фотомания"
Автор: marto   
Дата:   04-05-12 23:24

Не бе... дай боже да се задържи и развие... [smilie24]
Аз си го купих, харесвам го... дори много ми харесва... защото като няма кон и кокошката е кон, ама...
Най-искрено му желая успех [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Новото списание "Фотомания"
Автор: sd   
Дата:   05-05-12 00:32

марто: [smilie24] [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Новото списание "Фотомания"
Автор: my.point.of.view   
Дата:   05-05-12 00:34

да, хубаво е да има.
като има, можеш да си избереш какво да харесваш.
а като няма?

Отговори на това съобщение
 Re: Новото списание "Фотомания"
Автор: sd   
Дата:   05-05-12 00:36

ами ... Фотомания е светлинка в тунела на българските фотографски издания. Да му пожелаем да се развие и да си сдобие качествена конкуренция. Че ми писна от просташки шарении по реповете.

Отговори на това съобщение
 Re: Новото списание "Фотомания"
Автор: saxon   
Дата:   05-05-12 09:07

Купих го от ОМВ.
Впечатленията ми са противоречиви. Има някои интересни неща и хубави снимки. Дразни малко превода. Звучи като машинен превод на моменти. Цапа малко мастилото. Също така много лесно се разпада - средните страници се откачат от телчетата,не са добре закрепени.

Отговори на това съобщение
 Re: Новото списание "Фотомания"
Автор: yoyof1   
Дата:   05-05-12 09:51

Моето първо впечетление. (още не съм го чел:)
Наелона с който е опаковано е стар все едно е стояло с месеци на някой рафт? Изработката на списанието е пнога лоша за 5лв, правя сравнение с Playboy!!! Не "мирише" на ново!:)
Трябва да се постараят повече!

Сега започвам да чета:)[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Новото списание "Фотомания"
Автор: gbrain   
Дата:   05-05-12 09:52

" Автор: saxon
Дата: 05-05-12 09:07

...Цапа малко мастилото. Също така много лесно се разпада - средните страници се откачат от телчетата,не са добре закрепени."



"Автор: sd
Дата: 04-05-12 21:44

...Нека да се отърсим от балканското мислене!"


Ми айде, навит съм, в колко часа е прожекцията ? [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Новото списание "Фотомания"
Автор: gbrain   
Дата:   05-05-12 09:59

В момента има достатъчно кадърни фотографи и писатели в България, които са способни да направят 100% качествено фотографско списание. Както и да го отпечатат качествено, оформление и т.н.... Убеден съм!

Ама никой не се захваща...

Отговори на това съобщение
 Re: Новото списание "Фотомания"
Автор: compur   
Дата:   05-05-12 10:38

gbrain никой не работи за "без пари"

за да е успешно едно списание не е важно само да има фотографи и писатели, качествено отпечатване и дизайн... вервай ми! има и още неща!

а дали, ако списанието е 100% българско ще се купува?

Отговори на това съобщение
 Re: Новото списание "Фотомания"
Автор: gbrain   
Дата:   05-05-12 10:47

Ако човек тръгне с единствена идея за пари, нищо няма да направи. Иска се дух, желание и т.н.

Българско - да, ще се купува. Само снимки от България, да се види красотата и тук от по-различен ъгъл така да се каже.

Отговори на това съобщение
 Re: Новото списание "Фотомания"
Автор: ne   
Дата:   05-05-12 11:06

"Ако човек тръгне с единствена идея за пари, нищо няма да направи. Иска се дух, желание и т.н.""

С желание ще направиш 2-3 броя, хайде 6, но после трябват и пари, защото всеки труд трябва да се заплаща, а за да е качèствен труда, трябва да се заплаща добре.. Толкова.
В магазина желание и дух не взимат на касата, колкото и консуматорски да звучи.

Списание се прави много трудно, не случàйно малко оцеляват, трябва мнгоо ресурс, финансов и човешки...

Отговори на това съобщение
 Re: Новото списание "Фотомания"
Автор: victory13   
Дата:   05-05-12 12:58

И къде е ресурса според теб... Едно фотографско списание за да го има, трябват снимки... Снимки от всички /не казвам нас, щото надали аз влизам в категорията/, които имат какво да предложат... А има такива хора.
Абсурдно е да се мисли, че 3,4,5 човека ще ходят цял месец и ще щракат като луди за да съберат снимки за едно списание, което мисли да оцелява. На сайта веднага трябва да се отворят категории за качване на снимки, и всеки да има възможност да го прави... Зная че е по-престижно да изкараш 8 "Б" точки, отколкото да дадеш снимка за свободен печат, но все си мисля че трябва и по друг начин да започне да се мисли... От друга страна с постоянните подозрения че едва ли не може някой да ограби "шедьоврите", дето и цели теми отнемат, може и да съм в голяма грешка.
Ей ви тук 2 сайта на списания, може да хвърлите по едно око.
http://www.dphotographer.co.uk/

http://www.digicambuyer.co.uk/

Има галерии, има съвети, има всичко, и най-важното, има хиляди снимки... На нашето се мъдри един конкурс само [smilie8] ... надявам се да е временно това.
Не зная издание на кое е, аз познавам Digital Camera World /http://www.digitalcameraworld.com/
и Digital Camera Essentials...
Ако ние сме освен читатели, и писатели /толкова развито във форумите [smilie18] /, може и да има шанс...
Това списание не е за фотографи само, надали може да изненада някого с някоя невиждана техника. Това списание трябва да е за широката публика, ако иска да оцелее... И ще си изпълни напълно ролята, ако успее поне малко да култивира фотографски поглед в читателите си...
За другото има феийсбук...

Успех [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Новото списание "Фотомания"
Автор: gbrain   
Дата:   05-05-12 13:07

victory13 [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Новото списание
Автор: gbrain   
Дата:   05-05-12 13:12

Ако може в тази тема да вместя и едно мнение за дизайна и организацията на сайта на фото-форум: Наистина дизайна на сайта е семпъл и лесен/разбираем за употреба, но не е модерен и почна да ми става доста скучен и в буквалния смисъл сив (понеже основния фон отляво и отдясно е сиво) [smilie8] Знам, че иска средства, за да се направи по-шикозен. Само да си споделя, понеже ми е основен български форум сайт за фотография и си го посещавам ежедневно.



Публикацията е редактирана (05-05-12 13:13)

Отговори на това съобщение
 Re: Новото списание "Фотомания"
Автор: мътно   
Дата:   05-05-12 13:23

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Новото списание "Фотомания"
Автор: мътно   
Дата:   05-05-12 13:32

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Новото списание
Автор: gbrain   
Дата:   05-05-12 13:38

Съгласен съм с половината неща, които мътно казва. Голямо и със снимки, с възможно най-малко каталози за техника (може големи реклами, но с красиви фотографии), и по-малко поучителни статии и съвети как да се снима. Но най-важното е с ХУБАВИ снимки, при това хубави не според разбиранията на баба ми Пена (щото за нея всяко нещо, което е ярко и цветно е хубаво)



Публикацията е редактирана (05-05-12 13:40)

Отговори на това съобщение
 Re: Новото списание "Фотомания"
Автор: дидибаев   
Дата:   05-05-12 13:40

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Новото списание
Автор: gbrain   
Дата:   05-05-12 13:42

Въпреки, че някои от работите са леко извратени, пак са добри фотографии. [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Новото списание "Фотомания"
Автор: мътно   
Дата:   05-05-12 13:47

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Новото списание "Фотомания"
Автор: gbrain   
Дата:   05-05-12 14:01

Мааму, от сутринта се канех да одя снимам по пътеките, то заваля...

Отговори на това съобщение
 Re: Новото списание "Фотомания"
Автор: emoXide   
Дата:   06-05-12 00:03

ми аз, нека само цитирам нещо от блога на мътния:

"...аз съм започнал да възприемам фотографията за толкова ежедневна и поточна, че не мога да я регистрирам като нещо важно, за мен тя е обезценена до нивото на елементарните домакински прибори и уреди."..."В моменти на отчаяние се съмнявам, че това е възможно и бързо потъвам в отегчение от себе си и нещата, които правя. И по-лошо - отегчавам се и от работата на другите.
Трябва да си подредя главата."


Пич, говори ми за фотографски списания! Тебе самата фотография като обичен процес, ни най-малко не те вълнува, тогава какво се изказваш относно обичайното разбиране на хората за подобно списание. Това списание е от екипа издал 3 книжки самоучители по фотография и основно е насочено към начинаещите в тази област, най-вече хора, за които това е хоби. Ти определено не си от тях. Като един артист, който е в творческа дупка, по-добре се поспри за малко и си почини, че така звучиш, опасно черногледо. [smilie24][beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Новото списание
Автор: мътно   
Дата:   06-05-12 01:46

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Новото списание "Фотомания"
Автор: digitalgab   
Дата:   06-05-12 07:12

Списанията са за тези които не знаят да снимат, и поради това винаги ще имат купувачи.

Отговори на това съобщение
 Re: Новото списание
Автор: emoXide   
Дата:   06-05-12 12:04

digitalgab , именно [smilie24]
...такива хора като теб и мен, например. [smile]



Публикацията е редактирана (06-05-12 12:06)

Отговори на това съобщение
 Re: Новото списание
Автор: Wolfy93   
Дата:   07-05-12 00:29

А кога излиза втори брой на списанието ? [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Новото списание "Фотомания"
Автор: photographer23   
Дата:   07-05-12 00:45

Още утре мисля да си го закупя.

Отговори на това съобщение
 Re: Новото списание "Фотомания"
Автор: Canon   
Дата:   07-05-12 02:46

ми аз, нека само цитирам нещо от блога на мътния:

"...аз съм започнал да възприемам фотографията за толкова ежедневна и поточна, че не мога да я регистрирам като нещо важно, за мен тя е обезценена до нивото на елементарните домакински прибори и уреди."..."В моменти на отчаяние се съмнявам, че това е възможно и бързо потъвам в отегчение от себе си и нещата, които правя. И по-лошо - отегчавам се и от работата на другите.
Трябва да си подредя главата."



[продуктово позициониране]

Russian roulette with single action, double action, and semi-automatic.

- 2nd Generation Colt SAA in .45 Colt
- .44 magnum 629 in 3" barrel
- Colt Series '80 Model 1991 in 45 ACP

http://www.youtube.com/v/Eb5WLYItSTA&hl=en_US&feature=player_embedded&version=3



Гарантирано подреждане на мисли, концепции, отегчения, сексуални и естетически проблеми.
Подреждане на цялата глава с едно, две, или полуавтоматични действия!
- Бързо!
- Лесно!
- Сигурно!

Вие натискате спусъка, оставете останалото на нас! /Полароид/

[/продуктово позициониране]

Отговори на това съобщение
 Re: Новото списание "Фотомания"
Автор: PampersXXL   
Дата:   07-05-12 03:53

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Новото списание "Фотомания"
Автор: prisonbreak   
Дата:   07-05-12 09:13

Се разпишем и аз .

http://www.digitalphotopro.com/

http://camerapixo.com/

Отговори на това съобщение
 Re: Новото списание "Фотомания"
Автор: zed   
Дата:   07-05-12 14:11

Е, повече глупости има само в някои от петъчните теми. БРАВО!!![cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Новото списание
Автор: tzl   
Дата:   07-05-12 18:56

Аз досега не съм видял нито едно списание, което да е 100% най-най. Има броеве, които са добри, а други — не толкова. Има хубави статии има и не-толкова хубави. Има хубави снимки, има и не-толкова хубави.

Някои списания имат повече реклами, други — нямат. Има такива, които нямат изобщо, но те са рядкост (и се рекламират с това и са по-скъпи разбира се). Рекламата е едно от нещата, които плащат заплатите на хората, които са там в офисите, а цената на списанието покрива долу-горе разходите по отпечатването с някаква малка печалба, която не е достатъчна, за да върже гащите на фирма, която има повече разходи.

Та, всяко списание си има политика и хора, които работят в него. Дали това това списание се харесва на повече от 50% от хората? От прочетеното дотук смятам, че е така. Има ли 20%, които не го харесват изобщо? Има. Очаква ли се някой да не го хареса? Разбира се.

Какъв е проблемът тогава? Никакъв.



Публикацията е редактирана (07-05-12 18:58)

Отговори на това съобщение
 Re: Новото списание "Фотомания"
Автор: gbrain   
Дата:   07-05-12 19:07

tzl, ще излезе сериозен обаче. Мно добър, браво [smilie24] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Новото списание "Фотомания"
Автор: compur   
Дата:   08-05-12 10:27

оргиналът!
тук


Отговори на това съобщение
 Re: Новото списание
Автор: victory13   
Дата:   08-05-12 10:45

има още 2 броя след този /грешка, 1[smilie21]/ ... и след 10-на дни е юнския...
но стана ясно кой е оригиналът...
лично на мен езентиълс-а по ми харесва... но и това е много добро начало [shtrak] [beer]



Публикацията е редактирана (08-05-12 10:47)

Отговори на това съобщение
 Re: Новото списание
Автор: dimichos   
Дата:   15-05-12 00:40

Евала, такова списание е нужно- утре може всеки да бъде на първа страница за безпари:).
УВАЖАЕМИ СЪФОРУМЦИ, ако искате да имате списание, което се развива и ви дава актуална информация, трябва да му повярвате. Това списание не крие EXIF и обработка, което не допада на някои,но не се плашете- в БГ пари от фотография не се изкарват, изкарват се от дебели очи.
Утре ще си платя абонамента, ако искате ме наречете прахосник!



Публикацията е редактирана (15-05-12 01:48)

Отговори на това съобщение
 Re: Новото списание "Фотомания"
Автор: prisonbreak   
Дата:   15-05-12 11:38

И мен лично ме накефи списаните. Че си закупя пак, и пак и пак и пак....[smilie24]
Винаги има какво да се научи....А най вече часта с обработката на снимките ме кефи....
Както предното тяхно издание "ПОРТРЕТИ". Там половината списание е само Фотошоп и имат и видео уроци в нета на български....

Трябва малко да ценим българсия и най-вече трудът на хората които правят това за хората......

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Новото списание "Фотомания"
Автор: gbrain   
Дата:   15-05-12 11:53

Ха, видях че Евгени Динев има публикации, супер. Тогава съм за [smilie5] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Новото списание "Фотомания"
Автор: ElBandido   
Дата:   15-05-12 16:15

не е орхидея чиста пи.ка си е ;)[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Новото списание "Фотомания"
Автор: eewf   
Дата:   15-05-12 16:20

Автор: prisonbreak
Дата: 15-05-12 11:38

И мен лично ме накефи списаните. Че си закупя пак, и пак и пак и пак....
Винаги има какво да се научи....А най вече часта с обработката на снимките ме кефи....
Както предното тяхно издание "ПОРТРЕТИ". Там половината списание е само Фотошоп и имат и видео уроци в нета на български....

Трябва малко да ценим българсия и най-вече трудът на хората които правят това за хората......[/i


Имам и двете списания, и двете ми харесват много. Като любител научих някой работи от тях, НО къде аджеба са 6-те часа видео уроци ???? Събери времетраенето на всички клипове в сайта и виж колко прави!

Отговори на това съобщение
 Re: Новото списание "Фотомания"
Автор: cmonwitdagitdown   
Дата:   29-05-12 17:18

Някой да има информация кога ще излезе юнския брой на списанието?

Отговори на това съобщение
 Re: Новото списание "Фотомания"
Автор: kapitancho   
Дата:   29-05-12 17:31

Чух, че щели да го пускат през Юни [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Новото списание "Фотомания"
Автор: deathzone   
Дата:   29-05-12 17:44

Аз си взех новият брой и много ми хареса. Дано да продължи да излиза.

Отговори на това съобщение
 Re: Новото списание "Фотомания"
Автор: cmonwitdagitdown   
Дата:   29-05-12 18:03

под новия брой разбираш 2ри брой така ли?

Отговори на това съобщение
 Re: Новото списание "Фотомания"
Автор: V-plod   
Дата:   29-05-12 18:08

Новият (2ри брой) трябва да излезе на 1 юни

Отговори на това съобщение
 Re: Новото списание "Фотомания"
Автор: deathzone   
Дата:   29-05-12 20:03

В Пловдив къде се купува?

Отговори на това съобщение
 Re: Новото списание "Фотомания"
Автор: alphatier   
Дата:   29-05-12 21:21

Аз си го взимам от Мола на първия етаж,точно срещу ескалаторите до Пикадили има магазинче специално за вестници и списания,от пиле мляко има [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Новото списание "Фотомания"
Автор: vanessa2007   
Дата:   29-05-12 22:17

deathzone аз го взех от фотопавилиона

Отговори на това съобщение
 Re: Новото списание "Фотомания"
Автор: bobihot   
Дата:   29-05-12 22:21

Имаше българско фотосписание и излизаше няколко години, но като не им давахте материал и го закриха. Бони и жоро също писаха за в него.[beer] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Новото списание
Автор: bobonai   
Дата:   29-05-12 23:36

Те колко ли опити не се направиха за да подкарат българско фото-списание на пазара. Аман от Директори, Гл. редактори и Автори. Дори една година имаше абонамент с пощенски запис за вариант на списание "Българско фото" - ние "шараните" така и не получихме бройка от него през годината, ама на "онези" им дойде чиста печалба. Оттук и недоверието на фотографската общност към нашите списания за фотография. А има нужда масовото фотоизкуство от "расови" статии за естетика, психология, техника, тенденции, критика, новини и др. насоки на развитие. Дали има спор по въпроса, че сме заприличали на ФОТО-ЕВРОВИЗИЯ, а? [smilie5] [beer]

ПП. За да не се чудят на замиращата търговия! Не зная как ще се разпространява последното, но да знаете, че за една цигара дадена на сергията за вестници си преглеждам и чета списание по избор[smilie18]



Публикацията е редактирана (29-05-12 23:39)

Отговори на това съобщение
 Re: Новото списание "Фотомания"
Автор: etto   
Дата:   05-06-12 20:22

Нещо новия брой не ми хареса..Единственото,което беше е "разбиране на хистограма",което си е доста полезно.

Отговори на това съобщение
 Re: Новото списание "Фотомания"
Автор: deathzone   
Дата:   05-06-12 20:42

На мен пък ми хареса. И се кефя.

Отговори на това съобщение
 Re: Новото списание "Фотомания"
Автор: ittv   
Дата:   06-06-12 18:11

По-добре да си има специализирано фото списание, от колкото да няма, та дори и да е превод от чуждо такова. Предполагам всеки може да намери за себе си нещо интересно в него... е 100% ще има мастъри и богопомазани, къде ще се изкажат, че нищо ново не научават, но това няма как да истина, просто комплексите понякога идват малко в повечко.
Надявам се списанието да ангажира все повече и повече читателите и феновете си с конкурси, анкети, секция с въпроси и отговори и т.н. Ако се задели още една страничка поне за секцията Галерия няма да е лошо. Дори не смятам да се абонирам, на будката пред блока го продават, например 2-ри брой го имам от 5 дни и съм го прочел вече, докато приятел с абонамент казва, че не му е дошло все още...
Нещото, което ми направи добро впечатление е QR code-а в горния десен ъгъл на корицата, който може да се сканира с телефон и да си прегледаш съдържанието преди да го купиш, един вид ако прецениш, че от текущия брой нищо не те вълнува спокойно можеш да си спестиш 5лв [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Новото списание "Фотомания"
Автор: corsuse   
Дата:   07-06-12 00:56

[shtrak] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Новото списание "Фотомания"
Автор: marto   
Дата:   07-06-12 07:52

Дори... намерих грешка... на стр 39 [smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Новото списание "Фотомания"
Автор: mboy   
Дата:   07-06-12 15:32

новия брой който видях одеве обещава от корицата 'да се запознаеш с DSLR за 24 часа' статията струва ли си? [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Новото списание "Фотомания"
Автор: NikolOB   
Дата:   07-06-12 15:45

Точно запознанство са имали в предвид.
Опознаването отнема доста повече време.
Точно тази статия не ми хареса,тази за хистограмите-също.
Но като цяло ми хареса броя.

Отговори на това съобщение
 Re: Новото списание "Фотомания"
Автор: mboy   
Дата:   07-06-12 15:55

ок

мерси [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Новото списание "Фотомания"
Автор: borovinka   
Дата:   07-06-12 17:17

Брой 2-ри може да се поръча онлайн от тук - http://dynaphos.com/product.php?c=19&sc=137&id=1577



Отговори на това съобщение
 Re: Новото списание "Фотомания"
Автор: Monochrome   
Дата:   29-09-15 05:55

*повдиг*

Някой знае ли какво става с новия брой? Не мога да го намеря никъде.

Отговори на това съобщение
 Re: Новото списание "Фотомания"
Автор: linken   
Дата:   29-09-15 07:24

Броя за август и септември е един. Чакаме октомври за новия брой

Отговори на това съобщение
 Re: Новото списание "Фотомания"
Автор: a100   
Дата:   29-09-15 22:11

Тия дни трябва да излезе.

Отговори на това съобщение
 Re: Новото списание "Фотомания"
Автор: Monochrome   
Дата:   30-09-15 09:28

Благодаря! :)

Отговори на това съобщение
 Re: Новото списание "Фотомания"
Автор: мирка   
Дата:   01-10-15 01:28

На мен лично списанието не ми харесва. Има хубави авторски снимки и до тук, нищо интересно като статии, уроци, инфо и тн.
Аз харесвам списание "Фотобюлетин", далеч не толкова комерсиално и доста по-фотографско, лично мнение.
https://www.facebook.com/fotobulletin?fref=ts


"Новият брой на Фотобюлетин вече може да бъде закупен от следните места:
1. Фотосинтезис бул. „Васил Левски“ 57,
2. Фотоплейс, бул. „Христо Смирненски“ 16 (срещу ВИАС)
3. Фото-ателие "Братя Трейман", бул. „Граф Игнатиев“ 4
4. Фото-ателието на Здравко Деков на ул. "Иван Асен" с/у Райфайзен банк.
5. При интерес изпращаме и по Еконт, за целта се свържете с нас за да уточним адрес и телефон. Цена на броя: 9.90лв. Общ брой страници: 84стр. "

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »