Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Открадната техника - ЩАСТЛИВА РАЗВРЪЗКА !
Автор: desmes   
Дата:   10-09-11 19:59

Здравейте,

днес между 13:45 и 14:00 , в спортния комплекс "Борисова градина" , на игрище 3 ми откраднаха от раницата Nikon D700 + Nikon 24-70/2.8 ...

Събрахме се випуски от гимназията на приятелски мач , който реших да снимам.
Докато снимах от статив видео с Panasonic LX-3 , от раницата, на 1.5 -2м зад мен, опряна на мрежата между двете игрища, в рамките на 10-тина минути изчезнаха тялото с обектива. Единственият непознат / останови се след това/ сред всички събрали се наши хора в самото игрище , който стоеше в това време зад мен , до раницата , вече се бе изпарил.
Преглеждайки запис на видео от камерата на съученик , ясно виждам предполагаемият извършител. Не мога да съм 100% сигурен, разбира се , че е точно той, но е факт , че след установяване липсата , той бе единственият тръгнал си.
Току що се прибирам в Пловдив и още не съм разгледал по-подробно въпросния запис.

Веднага отидохме в първо РДВР, където заведох преписка срещу неизвестен извършител.

Никога не оставям техника по багажници , но явно, има още доста уроци да получа.

Прецених грешно , че мога да оставя раницата зад гърба си, а не отпред / заплашена от някоя топка / , тъй като се бяхме събрали само приятели. Но ... [smilie23]

Нямам , за съжаление, сер. номер на тялото - ще се опитам да се свържа с колегата от форума, от който го купих ... дано той го пази.
На обектива е наличен.

Имате ли идея , дали от NEF може да се получи информация за сер. номер ?

Благодаря ви !

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника
Автор: Mogila   
Дата:   10-09-11 20:09


Разрешено ли е зверското псуване в подобни теми? Защото Тея шибани крадци ......... майката ........ и отзад да........... а за устата........ и после........ !

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника
Автор: klez   
Дата:   10-09-11 20:13

http://www.stolencamerafinder.com/


И тук да пиша, пробвай да ъплоуднеш снимка на тоя сайт и виж дали ще ти покаже серийния номер, в повечето случаи става. (има го в EXIF-а но не се вижда при нормално преглеждане де да знам и аз...)

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника
Автор: borkond   
Дата:   10-09-11 20:29

https://photo-forum.net/forum/read.php?f=1&i=1195212&t=1194652
- ето в тази тема се споменават програми за екзифа с изваждане на серийния номер!"С DPP се вижда - сериен номер" - това е цитат за никонска техника.

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника
Автор: borkond   
Дата:   10-09-11 20:31

http://www.photome.de/download_en.html

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника
Автор: borkond   
Дата:   10-09-11 20:32

Това е пограмата за четене на метадата на екзифите изцяло!Току що я пробвах и ми извади цялото инфо за апарата включително и серийния номер!



Публикацията е редактирана (10-09-11 20:38)

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника
Автор: desmes   
Дата:   10-09-11 21:03

Благодаря ви , колеги ! [thankyou]

Borkond, тази програмка наистина е чудесна ! Именно такава търсех .
Жив и здрав да си !

7 цифрен ли е серийният номер на Никон ? [smilie11]



Публикацията е редактирана (16-09-11 18:10)

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника
Автор: klez   
Дата:   10-09-11 21:12


https://photo-forum.net/static/forum/2011-09/ztpd4678.JPG


http://www.nikonchat.com/wp-content/uploads/serial%20number%20nikon%20d90.jpg

Явно да

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника
Автор: Lalinda   
Дата:   10-09-11 21:15

На мой познат - на рождения му ден - ГОСТИТЕ МУ му откраднаха два фотоапарата...

Не е задължително крадецът да ти е непознат...

Замислете се над това и ще ви стане тъпо.


Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника
Автор: klez   
Дата:   10-09-11 21:31

Бахти... тоя народ съвсем е изтрещял [smilie8] [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника
Автор: desmes   
Дата:   10-09-11 21:35

Klez, благодаря ти [smilie24]
Удобно ли е да те помоля да провериш с тази програмка дали серийният номер ще съвпадне ?

Май сме на прав път :)

Lalinda , принципно е така ... , но има ситуации и ситуации.


Здраве да е ... [beer]
Има много по-важни неща, които не бива да забравяме :)

Ако е писано ще се намерят .
Вярвам , че всичко е от значение на тоя свят / както пеят Depeche - everything counts ... / , но това все още не ме успокоява [smilie2]

Има ли смисъл да споменавам тук серийните номера на тялото и обектива ?

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника
Автор: bobby__   
Дата:   10-09-11 21:47

Линкът на klez работи перфектно! Просто влачиш един файл и го пускаш в сивия прозорец :) Лошото е, че поводът за пробата е неприятен...



Публикацията е редактирана (10-09-11 21:49)

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника
Автор: klez   
Дата:   10-09-11 21:59

Дай една снимка и ще пробвам.

Относно това дали има смисъл да пускаш серийния номер - да има. Има не-малък шанс тялото да пробват да го продадат на някой дето посещава форума.

Лошото е, че като купува човек нещо трябва да прерови целия форум и сички постове докато намери серийните номера, много по добре би било да има база данни със серийните номера на крадената техника и кратко описание... доста би улеснило всички. Особено имайки впредвид зачестилите кражби.



Публикацията е редактирана (10-09-11 22:03)

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника
Автор: desmes   
Дата:   10-09-11 22:02

@ bobby__ [smile]

не е от най-приятните, наистина .
Има шанс поне да видя след време къде се ползва камерата ми [smilie5]

Имах предвид проба с photome.de

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника
Автор: desmes   
Дата:   10-09-11 22:06

@ Автор: klez
Дата: 10-09-11 21:59

Дай една снимка и ще пробвам.



Благодаря ти! Не бях точен с молбата си - идеят бе да свериш , ако ти се занимава и е удобно , своят сериен номер , с този , който ще посочи photome.de .

Извини ме за притеснението [smile]



Публикацията е редактирана (10-09-11 22:07)

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника
Автор: klez   
Дата:   10-09-11 22:09

Ооки доки ей сега ще тествам, иначе с горния линк дето дадох съм го сверявал - 1 към 1 е.

Но то и тая програма и сайта от едно и също място вземат информацията, не вярвам да се различава

ЕДИТ: Да, Същият е



Публикацията е редактирана (10-09-11 22:11)

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника
Автор: monochrome   
Дата:   10-09-11 22:26

Съжалявам за техниката. Дано да се намери!!! [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника
Автор: desmes   
Дата:   10-09-11 22:35

Чудесно [smilie24]
Благодаря ти !
Поне знам кой ми е серийният номер :)

Интересно, при мен поне stolencamerafinder не открива нищо по снимка ... ще пробвам по сер. номер.

А, къмет [beer]

Хубава вечер на всички и не изтървайте техниката от очи !

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника
Автор: klez   
Дата:   10-09-11 22:38

Уф мани толкоз съм се наплашил покрай тея теми напоследък, днес в перник за 2 минути влизах в някъв магазин и пак фотоапарата на врата... не в колата

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника
Автор: desmes   
Дата:   10-09-11 22:50

Автор: monochrome
Дата: 10-09-11 22:26

Съжалявам за техниката. Дано да се намери!!!


Благодаря ти ! :)
Ще стискам палци в РДВР да намерят време и сили да се захванат с това или поне да изскочи при обиск някъде .

Автор: klez
Дата: 10-09-11 22:38

Уф мани толкоз съм се наплашил покрай тея теми напоследък, днес в перник за 2 минути влизах в някъв магазин и пак фотоапарата на врата... не в колата


В колата никога не го оставям , но явно, има и други рискови ситуации [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника
Автор: exobexo   
Дата:   10-09-11 22:58

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника
Автор: klez   
Дата:   10-09-11 23:27

Мани мани... не е истина :(
То нит вкъщи да го държиш че ако ти разбият апартамента кофти
нит в колата
нит в хотелската стая
нит никъде... излиза че денонощно трябва да ти е окичен на врата, или в сейф да си го държиш

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника
Автор: desmes   
Дата:   10-09-11 23:43

Ето и номерата :

Nikon D700 - ser. No: 2083362
Nikon 24-70/2.8G - ser. No: 318098

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника
Автор: ecobo   
Дата:   10-09-11 23:53

Да му изсъхнат ташаците на тоя изрод!!!

Вижда ли му се гадната физиономия на записа?

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника
Автор: klez   
Дата:   10-09-11 23:57

Абе щом имате съмнения според мен трябвало да го намерите възможно най скоро и да го притиснете малко докато техниката може все още да е някъде из тях или у него... па да си каже

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника
Автор: desmes   
Дата:   11-09-11 00:18

Вижда се , но вече бе късно - единствено той се бе изпарил от цялата група .
Нямаше как да го открием, тъй като никой не го познаваше.

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника
Автор: mitku   
Дата:   11-09-11 00:27

Явно е вредно човек да ползва втора камера (сори за черния хумор). Но ще си го вкарам в списъка с опасни ситуации (начело в този списък е НИКОГА да не си оставям техниката в колата). [smilie2]

Дано се намери всичко. Явно в този случай изгледите са добри щом имате снимка на педала. А на полицията дадохте ли тази снимка на предполагаемия извършител? Или полицаите си направиха оглушки? [smilie11]



Публикацията е редактирана (11-09-11 00:29)

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника
Автор: desmes   
Дата:   11-09-11 00:45

Направо си е вредно :)
Или поне ангажиращо.
То, като са решили да ти крадат техниката , поне раницата с някой обектив ще ти дигнат , ако си стискаш тялото ;)

Правилото би трябвало да е : Техниката винаги пред очите !

На този етап не е дадена снимката на предполагаемия извършител, но нещата тепърва започват , надявам се ... или поне започвам да си вардя по-сериозно раницата [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника
Автор: yourdream   
Дата:   11-09-11 01:06

Да му издъхнат ръцете крадливи дано! [smilie9]
Колега, стискам палци да се намери техниката, че много неприятно! :(

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника
Автор: pefoto01   
Дата:   11-09-11 01:18

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника
Автор: gbrain   
Дата:   11-09-11 06:31

Язък [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника
Автор: klez   
Дата:   11-09-11 07:21

пффф... Дано да намерите тоя ****** освен техниката... че да се уверите че ще му е за последно

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника
Автор: mitakabs   
Дата:   11-09-11 08:33

М..ката им на такива! КОлега я пусни една фотка на предполагаемия бабаит тука..!

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника
Автор: desmes   
Дата:   11-09-11 09:53

Благодаря ви, колеги .
Чудя се , дали не избързах с пускането на темата . И дали да не я скрия / чрез смяна на името/ .
Извършителят е възможно отдавна да я прочел.
Замислих се, че има някакъв минимален шанс да се пробва да я продаде тук.
[smilie11]

Какво е мнението ви ?

Снимка ще бъде публикувана , в съвсем скоро време , но се замислям , че не сме 100% сигурни , все пак.



Публикацията е редактирана (11-09-11 09:53)

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника
Автор: fotorafi   
Дата:   11-09-11 09:59

Пускай всеки ден обяви във в.Позвънете, че купуващ фотоапарат Никон Д-700. Не пиши за обектива, да не се усъмни. Не е лошо да се пообикалят заложните къщи. Късмет,Рафи Марукян

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника
Автор: milenpi   
Дата:   11-09-11 10:26

Като се замисля, че новите камери с GPS ще са екстра за поциониране :)) Новите камери на Сони имат джи пи ес. Остава софтуер и онлайн следене. Просто идея без патент[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника
Автор: klez   
Дата:   11-09-11 10:37

Нали се сещаш, че за да се следят трябва да има обратна връзка през която да се изпратят координатите... SIM карта с датаплан или нещо подобно

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника
Автор: milenpi   
Дата:   11-09-11 10:38

Но ако направи снимка и я качи в нет, чрез програма може да се види къде е правена. Има малък шанс но пак е нещо

Или като включи с кабел с компютър да си сваля снимки и ако ПС-то има и-нет, то дава аларма до някой сайт за търсене на крадени фотоапарати. Но трябва да си регистриран на сайта..етс



Публикацията е редактирана (11-09-11 10:49)

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника
Автор: ecobo   
Дата:   11-09-11 10:51

Понеже имам опит с крадци на техника, според мен:
1. Пускането на темата не е грешно. Напротив.
2. Веднага извадете кадри на лицето и ги дайте на полицията. Ако е от контингента им, ще го разпознаят.
3. Ако ги пуснеш и тук, може да се окаже, че някой го познава. Шанса за идентификация се увеличава.
4. Провери за охранителни камери наоколо. Това е работа на полицията, но те рядко го правят. Ако откриеш, поискай от полицията да изискат записите.
5. Обикалянето на заложни къщи е нон-сенс. Такива неща се продават под масата или зад граница.
6. Ако го хванат тоя, не бързай с боя, че може да загазиш. Боя след известно време, когато случая се позабрави [smilie3]

Успех!

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника
Автор: desmes   
Дата:   12-09-11 09:39

Днес получих кадрите от любителския запис / 1440/1080 / , на които се вижда доста добре основния заподозрян.
Дано да го разпознаят в районното.
Вярно, самта кражба не е снимана , но се изясняват доста детайли.
Бихте ли ме посъветвали за най-подходящ начин да се получат по-качествени скрийншоти.
До сега съм го правил радко и само информативно.
След малко тръгвам за София, за да прегледам охранителните камери и пробвам да ускоря нещата в районното !
Пожелайте ми късмет ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника
Автор: GOSPODIN   
Дата:   12-09-11 09:58

Скрийншотите може да се направят с ВЛЦ плеар или някоя програмка за видеообработка, като Сони вегас, Едиус и др. Защо не пуснеш снимката от видеото на предполагаемия крадец тук?

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника
Автор: klez   
Дата:   12-09-11 10:07

Щото не е сигурен че това е крадеца, и не е редно да я пуска снимката, тъй като въпреки че не е сигурно ше ни се запечата в съзнанието като 'ааа ония крадеца'.

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника
Автор: ludiakolio   
Дата:   12-09-11 12:15

Дай записа на куките,може да излезе нещо.Дано се намери,лоша работа с тези кражби.Успех

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника
Автор: pefoto01   
Дата:   12-09-11 13:33

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 КЛИП със ЗАПОДОЗРЯНИЯ !
Автор: desmes   
Дата:   12-09-11 23:30

Ето линк с двете части на клипа / за да може да се качи в DOX.BG /

http://dox.bg/files/dw?a=a08c7bc646

http://dox.bg/files/dw?a=7c1c043f2c

-
малък репортаж от инцидента .
Обърнете внимание на първите секунди - господинът на заден план, със светло синя фланелка, тъмни шорти , бели чорапи и сиви маратонки, с тъмни очила и черна беизболна шапка !
Неговата раница е сивата, с оранжев надпис /?/ / видян е да я носи на рамо /, изправена плътно до мрежата , в страни от десния му крак. Вижда се как се навежда , приготвя я , леко отворена с дясната ръка , докато с лявата претърсва съседната , чужда, пред него. Явно няма нищо ценно и се изправя, подготвяйки следващото претърсване.

Днес имах възможност да прегледам внимателно записите от охранителните камери. Подозренията ни се оправдаха и затова си позволих да кача горния клип.
На тях претърсванията продължават - няколко пъти се мести раницата до чужди и т.н.
6-8 минути след началото на мача , той изведнаж се стрелва навън с раницата си на рамо, не тръгва по алеята към някой от изходите , а се шмугва вдясно, между барчето и тенис корта. Повече на се вижда на камерите. Управителя предполага , че се е отправил натам, за да прескочи оградата зад барчето , далеч от погледи и камери.


При проблеми с плейване на MTS файла , ползвайте KMPlayer [smile]

Линкът е ОК !



Публикацията е редактирана (16-09-11 18:14)

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника
Автор: bobby__   
Дата:   12-09-11 23:38

desmes , браво на тебе :)
При мен с KMPlayer не тръгна, но с Windows Media Player всичко е ок! Дано се получи при теб, успех от сърце :)

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника
Автор: klez   
Дата:   12-09-11 23:38

Някой познава ли го? Има ли как да го намерите?

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника
Автор: klez   
Дата:   12-09-11 23:41

При мен с VLC си се плейва супер

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника
Автор: desmes   
Дата:   13-09-11 00:36

Bobby_ , благодаря ти :)

При мен плейва с доста неща , благодаря , klez.

Не го познава никой [smilie2] Надявам се , обаче , да се намери такъв [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника - КЛИП С КРАДЕЦА !
Автор: Myth   
Дата:   13-09-11 01:25

То се вижда и без охранителни камери, баси типично държание на тъпо парче джебчия, само вижте как се изправя, и се прави на разсеян, с ръце на глават, хубаво ама изключително изкуствено, все едно няма къде да ги дене тия ръце, трябва да направи нещо, но не знае какво и хоп на главата [smilie5] [smilie5] [smilie18] [smilie18] стреснал се от следващия човек който се появява на заден план да си рови нещо по раниците. Дано го хванете, изключително нагло копеле малко му е боя.

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника - КЛИП С КРАДЕЦА !
Автор: asahi   
Дата:   13-09-11 02:02

Ама той спортисче бе! Каго гледам на бой не носи, така че може да не се показва известно време. Няма къде да се скрие, споко.

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника - КЛИП С КРАДЕЦА !
Автор: danyyel   
Дата:   13-09-11 05:46

Сори за случилото се, дано хванат негодника бързо. Извадих тези кадри от видеото (не са много качествени) ако ще помогнат поне да не се налага всички да теглят видеото:


http://photo-forum.overfx.net/suspect_1x1.jpg





Публикацията е редактирана (13-09-11 16:51)

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника - КЛИП С КРАДЕЦА !
Автор: PeterPAN   
Дата:   13-09-11 07:52

ми следващата седмица пак идете да играете по същото време пак снимай с някое тяло и някой да дебне в засада.....

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника - КЛИП С КРАДЕЦА !
Автор: MauMyHa   
Дата:   13-09-11 07:59

тоя само по поведението ше го разбера че е нещо не е наред[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника - КЛИП С КРАДЕЦА !
Автор: slavoart   
Дата:   13-09-11 08:34

От кадрите се вижда височината на този екземпляр. Застанал е точно до рекламния винил и така може да се измери точния ръст на дебила.
В архивите на полицията имат данни за височината и ширината на контингента! Напомни им все пак за тази екстра! Поздрави и късмет за връщането на техниката[smilie24] [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника - КЛИП С КРАДЕЦА !
Автор: Vector   
Дата:   13-09-11 09:28

Абе що не мога да отворя линка с видеото на Десмес? Всъщност отварям го, виждам че е рар, кликам да го сейвна и... бяла страница!? Пробвах и с хрома, и с операта, и с лисицата... се същата работа.

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника - КЛИП С КРАДЕЦА !
Автор: desmes   
Дата:   13-09-11 09:35

Благодаря ви за подкрепата, колеги [thankyou]

Много ме е яд за това , че се предоверих в безопасността на обстановката. Вярвах, че мога да оставя раницата си до мен, без последствия.
Реално , в самото начало раницата ми наистина бе плътно до , а не зад мен. Бях застанал най-отзад , до разделителната мрежа.
Фаталната грешка бе , че след малко , дори без да прекъсвам видео записа, внимателно придвижих статива напред , оставяйки агнето на дебнещия вълчо . Дори си спомням , че разменихме няколко приказки.

Относно височината му - вчера взех една ролетка и измерих височината на третия , хоризонтален винкел на вратата между двете игрища. На записа, преди да тръгна към София , ми направи впечатление , че крадецът застава изправен точно пред нея. По-нисък е с 5-10 сантиметра , НО пред вратата / мрежата/ има наклон към игрището , който му "прибавя" 3-4 сантиметра.
В крайна сметка говорим за 172-176см.

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника - КЛИП С КРАДЕЦА !
Автор: e.stanev   
Дата:   13-09-11 09:36

И при мен е така, не се отваря нещо [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника - КЛИП С КРАДЕЦА !
Автор: slavoart   
Дата:   13-09-11 09:38

Отваря се перфектно с GOM плеър [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: КЛИП С КРАДЕЦА !
Автор: desmes   
Дата:   13-09-11 09:42

Ето линк с двете части на клипа / за да може да се качи в DOX.BG /

http://dox.bg/files/dw?a=a08c7bc646

http://dox.bg/files/dw?a=7c1c043f2c


беше изчезнал, наистина.



Публикацията е редактирана (13-09-11 17:22)

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника - КЛИП С КРАДЕЦА !
Автор: Vector   
Дата:   13-09-11 10:05

Сега го изгледах. Точно този тип е! Няма какво да се съмняваш. На 2-3 пъти неволно ставах свидетел на кражби. Два пъти от кола и един път на плажа. Общото беше че и при трите случая крадеца се държеше по абсолютно идентичен начин като тоя от клипа. Сякаш една майка ги е раждала. Ръцете зад тила в стил отегчено протягане, като същевременно си върти главата в небрежно зяпане в нищото, а всъщност оглежда и преценява обстановката, учите му шарят "на четири". Типичния уличен крадец. За съжаление нищо не можах да направя при кражбите от автомобилите, бях твърде далеч а и всичко става за 4-5 секунди. Но на къмпинг Градина.... ееех какъв бой яде, дори и сега като се сетя изпадам в блаженство.

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника - КЛИП С КРАДЕЦА !
Автор: rewer   
Дата:   13-09-11 10:33

Баси и наглия чичко .....да му изсъхнат камбаните.Ей срам нямат тези изроди .За такива 10 години каторжен труд с една кирка да разбива камъни.....

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника - КЛИП С КРАДЕЦА !
Автор: rdnik   
Дата:   13-09-11 10:57

и плюс картожния труд през почивките да го минават извратеняците на затвора като морална подкрепа за простотията му. Да му надупчат гъза та да му е тамън филтър 79мм, и резба да му направят. Съжалявам колега

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника - КЛИП С КРАДЕЦА !
Автор: desmes   
Дата:   13-09-11 12:28

Чудя се , дали има смисъл да пробвам да звъня по заложни къщи - уж искам да купя изгодно някой по-качествен апарат ?
Струва ли си да поровя из нета за адреси и тел. на такива места?
Най-вероятно именно тези, които биха приели карадена техника , ще са по-предпазливи и едва ли ще дадат информация по тел.

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника - КЛИП С КРАДЕЦА !
Автор: Vector   
Дата:   13-09-11 12:45

Струва си. Но не питай веднага за серийни номера. Просто се представи като човек, който наистина иска да купува. Вярно играчка си е, доста ходене, но пък тия апарати не се намират под път и над път.

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника - КЛИП С КРАДЕЦА !
Автор: ecobo   
Дата:   13-09-11 12:50

На мен като ми окрадиха техниката, същата се появи след 6 месеца в заложна къща в София, като "намирането" й дължа единствено на един честен човек и съфорумец - Иво Миланов, на когото собственика на къщата предложил обективите и той ми се обади. Но това става след повече от 6 месеца. Преди това са се опитали да шитнат тялото в Италия, но там не го взели, защото му беше изгорял 1394 порта (всъщност си работеше, но явно крадците са го изгорили) и във всяка снимка ми се изписва името и държавата.
Та, мисълта ми е: няма никакъв смисъл да ровиш по заложните къщи. Тия са светнати за всичко и е абсолютно сигурно, че ще си изгубиш времето.
По-скоро наблегни на портрета на тоя. Разходи се наоколо, поразпитай из квартала, из кръчмите - може да го познава някой. Ако имаш някакви връзки в полицията, опитай да ускориш нещата, щото са адски мудни. Ако тоя е наркоман или рецидивист, би трябвало да го разпознаят, но им трябва малко "стимулиране" за да работят.

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника - КЛИП С КРАДЕЦА !
Автор: jivkojj   
Дата:   13-09-11 12:58

Лоша работа, но пак, че разполагаш със снимки е нещо.

Може да опиташ да разпечатиш листовки със снимката на тоя и да ги разлепиш около игрището и зведенията наоколо, че го издирваш. Напиши и някакъв материален стимул. Все някой ще се намери да го познае.

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника - КЛИП С КРАДЕЦА !
Автор: attempt   
Дата:   13-09-11 14:32

Не знам дали е добра идея с оглед намирането на техниката, но защо не пробваш да пратиш клипа на някоя телевизия. Може би така полицията ще се принуди да се поразмърда.

P.S. Клипа не може да се свали.



Публикацията е редактирана (13-09-11 14:36)

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника - КЛИП С КРАДЕЦА !
Автор: sirkhann   
Дата:   13-09-11 14:48

Реално може да попречи на разследването по този начин, освен това на този клип не се вижда пичът да взима фотоапарата...

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника - КЛИП С КРАДЕЦА !
Автор: desmes   
Дата:   13-09-11 15:06

Благодаря ви ,

Разбира се , по заложните къщи се представям като желаещ да купи изгодно някой качествен, фото апарат - от професионалните , ако случайно има ...

Обработката никога не ми се е получавала както бих искал , та мога ли да ви помоля да помогнете да се получат възможно по-качествени материали за полицията ? Направил съм подходящи скрийншотове от действията на крадеца, включително и лицето му в профил и анфас, но все си мисля , че има още какво да се желае .

danyyel , [thankyou] станало много добре !
Единствената забележка е разтеглянето по вертикала, което вталява и променя физиономията [smile]

Сега пробвам и варианти с корекции на образа първоначално в плеъра /Total Media Theater 5/ , за да е по-малко намесата след това , но май ... [smilie23]

Интерсно, че архивът с клипа вече втори път се губи - линкът е активен, но няма сваляне.

Бихте ли препоръчали добра програма за обработка на MTS видео файлове , моля ?

След малко ще дам друг вариант на линка - вече под 50МБ , за да е в Dox.BG.

Приятели предлагат да кача снимки и видео във FaceBook, с молба да се помогне за откриването, но ми се струва твърде крайно.

С телевизиите е доста деликатно - едва ли биха се съгласили да го разпространят.

Моля за извинение , че ви занимавам с това .

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника - КЛИП С КРАДЕЦА !
Автор: sirkhann   
Дата:   13-09-11 15:14

Хубаво е да има "занимаване" по този въпрос, първо - да се видят подобни мизерници и да се знаят, после - да се възпитава малко отношение към техниката.

Кофти за загубата от твоя страна [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника - КЛИП С КРАДЕЦА !
Автор: wiseacre   
Дата:   13-09-11 15:28

Как го теглите тоя файл? И на rar-a и на другия линк отваря празна страница.

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника - КЛИП С КРАДЕЦА !
Автор: vasil.varbanov   
Дата:   13-09-11 15:53

Качи клипа в dox.bg!
сега не се отваря нищо.


Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника - КЛИП С КРАДЕЦА !
Автор: desmes   
Дата:   13-09-11 15:57

@ sirkhann
Хубаво е да има "занимаване" по този въпрос, първо - да се видят подобни мизерници и да се знаят, после - да се възпитава малко отношение към техниката.

Кофти за загубата от твоя страна


Абсолютно ! [smilie24]


Автор: wiseacre
Дата: 13-09-11 15:28

Как го теглите тоя файл? И на rar-a и на другия линк отваря празна страница.


и двата линка са с неактивно съдържание [smilie11]

Ще кача на друго място

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника - КЛИП С КРАДЕЦА !
Автор: GOSPODIN   
Дата:   13-09-11 16:43

desmes, мога да го кача в youtube, ако искаш.
Апарата е откраднат без зарядно нали?
Ако е така, то скоро някой ще търси зарядно за Никон.

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника - КЛИП със ЗАПОДОЗРЯНИЯ !
Автор: desmes   
Дата:   13-09-11 16:47

Автор: GOSPODIN
Дата: 13-09-11 16:43

desmes, мога да го кача в youtube, ако искаш.
Апарата е откраднат без зарядно нали?
Ако е така, то скоро някой ще търси зарядно за Никон.


Благодаря ти, би могло да се качи там, но би ли сожил някакво служебно име , по-скоро ... да не стряска много . Някои от хората могат да не желаят да ги показвам в този контекст.

Без зарядно е .



Публикацията е редактирана (16-09-11 18:14)

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника - КЛИП С КРАДЕЦА !
Автор: danyyel   
Дата:   13-09-11 16:53

@desmes - оправил съм пропорциите на снимката в поста, просто бях оствил някакво странна стойност на pixel aspect ratio в after effects ...

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника
Автор: asenvelikov   
Дата:   13-09-11 17:05

Точно това е и моя съвет. Търсете го тоя от видеото възможно най-бързо.

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника - КЛИП със ЗАПОДОЗРЯНИЯ !
Автор: desmes   
Дата:   13-09-11 17:11

Автор: danyyel
Дата: 13-09-11 16:53

@desmes - оправил съм пропорциите на снимката в поста, просто бях оствил някакво странна стойност на pixel aspect ratio в after effects ...


Благодаря ти ! [smilie24]
Би ли споделил с какъв плеър са правени скрииншотите , моля ?


Автор: asenvelikov
Дата: 13-09-11 17:05

Точно това е и моя съвет. Търсете го тоя от видеото възможно най-бързо.



[smilie24] това се опитвам и аз да направя - задвижил съм връзки ...

Дано не се окаже , че повечето шум е с негативен ефект . :)

Ето линк с двете части на клипа / за да може да се качи в DOX.BG /

http://dox.bg/files/dw?a=a08c7bc646

http://dox.bg/files/dw?a=7c1c043f2c




Публикацията е редактирана (16-09-11 18:13)

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника - КЛИП С КРАДЕЦА !
Автор: danyyel   
Дата:   13-09-11 17:22

@desmes - Би ли споделил с какъв плеър са правени скрииншотите , моля ?

Правени са с Adobe After Effects CS4, там е доста по-лесно да се гледа клипа кадър по кадър, горе над снимките съм отбелязал и точният номер на кадъра ...

Отговори на това съобщение
 Re: КЛИП С КРАДЕЦА !
Автор: desmes   
Дата:   13-09-11 17:26

Автор: danyyel
Дата: 13-09-11 17:22

@desmes - Би ли споделил с какъв плеър са правени скрииншотите , моля ?

Правени са с Adobe After Effects CS4, там е доста по-лесно да се гледа клипа кадър по кадър, горе над снимките съм отбелязал и точният номер на кадъра ...


Благодаря ти !
Ще пробвам :)

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника - КЛИП С КРАДЕЦА !
Автор: GOSPODIN   
Дата:   13-09-11 18:59

Клипа е качен в Тубата, но е скрит т.е. могат да го гледат само хора , които знаят линка, а той е :

http://www.youtube.com/watch?v=--KrACNh_zQ


Качил съм го с резолюция 1080 та да се вижда "човека" по-добре.


Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника - КЛИП С КРАДЕЦА !
Автор: ludiakolio   
Дата:   13-09-11 19:46

Тоя като видя камерката в раницата отзад и се хвана за главата.Дано го хванат та да му я откъснат.

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника - КЛИП С КРАДЕЦА !
Автор: mladenov   
Дата:   13-09-11 20:06

Ако на 15-та секунда от клипа един мъж не се беше насочил към раниците, този щеше да рови още!
Лошото е че дори и да го хване полицията, този клип не покзава че нещо нередно е извършено.Гадината може лесно да се измъкне. [smilie23] [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника - КЛИП С КРАДЕЦА !
Автор: desmes   
Дата:   13-09-11 20:11

GOSPODIN, Благодаря ти [smilie24]

Клипът наистина нищо не би доказал ... предназначението му е да помогне при идентифицирането. Веднаж това да се постигне , няма да е никак малко.



Публикацията е редактирана (13-09-11 20:17)

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника - КЛИП С КРАДЕЦА !
Автор: mladenov   
Дата:   13-09-11 20:24

Клипът наистина нищо не би доказал ... предназначението му е да помогне при идентифицирането. Веднаж това да се постигне , няма да е никак малко.

Хич няма да е малко, особено ако се окаже че някой знае къде живее или работи този тип...ех, как би му се отразило едно посещение на група "фотографи-ентусиасти"![smilie18] [smilie18] [beer] [beer] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника - КЛИП С КРАДЕЦА !
Автор: micro   
Дата:   13-09-11 21:18

Отивай при прокуратурата.Там е работил един приятел и казва ,че наистина помага- те отиват в черни костюми при куките и ги "оптимизират".За тях няма твърде дребни случай - даже една бабка пуснала жалба ,че са й откраднали две чушки.Хората й приеха жалбата.

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника - КЛИП С КРАДЕЦА !
Автор: mitkomitashki   
Дата:   13-09-11 21:28

Мен приятел полицай ме е съветвал директно в прокуратурата. От там като им свирнат на ченгетата, няма лабаво!
Иначе тоя в чужди раници ли рови??? Ебаси наглеца мръсен шибан

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника - КЛИП С КРАДЕЦА !
Автор: desmes   
Дата:   13-09-11 22:46

[beer]
Идеята за прокуратурата е интересна !
Как би трябвало да се процедира ?

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника - КЛИП С КРАДЕЦА !
Автор: frenchev   
Дата:   13-09-11 23:51

в началото на клипа се мярка една ръка с камера. Имаш ли нейния запис?

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника - КЛИП С КРАДЕЦА !
Автор: micro   
Дата:   14-09-11 08:05

http://www.prb.bg/main/bg/pages/Vuprosi
И по спейално-
Съобщението за извършено престъпление е препоръчително да бъде писмено и трябва да съдържа:
- пълни данни за лицето, от което се подава(трите имена, адрес за призоваване, телефон за контакт);
- подробно описание на всички обстоятелства, които сте възприели или са ви станали известни;
- да бъде подписано лично от подателя;
Анонимните съобщения не могат да послужат за започване на разследване.
Сигналът може да се изпрати и по пощата на адреса на съответната прокуратура.
Всяка подадена от Вас информация, под формата на сигнал, жалба и др., се завежда от служителите в регистрационните дневници, като Вие получавате картонче с входящия номер. Трябва да запазите /или запомните/ този номер, защото справки за хода на своя сигнал можете да правите в прокуратурата най-лесно и бързо, след като го посочите.

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника - КЛИП със ЗАПОДОЗРЕНИЯ !
Автор: desmes   
Дата:   14-09-11 10:08

Автор: micro
Дата: 14-09-11 08:05

http://www.prb.bg/main/bg/pages/Vuprosi
И по спейално- ...


Благодаря ти , много полезна информация [smilie24]

Ще опитам да разбера повече .

Успешен и сигурен ден за всички [beer]



Публикацията е редактирана (14-09-11 14:11)

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника - КЛИП С КРАДЕЦА !
Автор: jeremiah   
Дата:   14-09-11 13:23

Колеги, позволявам си да се обадя, защото работата леко нагазва в занаята ми.
Първо - съчувствия на колегата desmes ! Голяма гадост е това, дано се намери техниката.

Второ - тук-там имаше съвети да се разлепи снимката на тоя с шапката по разни места и прочее. Настоятелно съветвам това да не се прави. Дали ще помогне е спорно, но може да обзаведе автора на разлепването на снимката с някой иск за клевета. Колкото и да му личи на тоя, че не му е чиста работата, дали е крадец или не казва съдът.

Трето - при сигнализиране на полиции, прокуратери и прочее, въздържайте се от квалификации от типа "този е крадец" , "този открадна", "този наруши закона" и прочее. Ако го хванат, но по някаква причина не го осъдят, автоматично ще имаме набедяване. Вярно, в НК има една особеност в текста за набедяване, която дава възможност за лавиране, но главоболията ще са налице. По-безопасно и е да се позват по-меки формулировки.

desmes, имате ЛС!



Публикацията е редактирана (14-09-11 13:30)

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника - КЛИП С КРАДЕЦА !
Автор: GOSPODIN   
Дата:   14-09-11 13:53

Е, да , когато един работник падна от скеле и се преби(но оживя) и се оказа , че не му е правен инструктаж и е нямал обезопасяване , адвоката защитаващ фирмата пледира, видите ли работника бил самоубиец и искал да сложи край на живота си.
Гадничко , нали?[smilie8]



Публикацията е редактирана (14-09-11 13:54)

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника - КЛИП със ЗАПОДОЗРЯНИЯ !
Автор: desmes   
Дата:   14-09-11 14:08

@ Автор: jeremiah
Дата: 14-09-11 13:23


Благодаря, колега [smilie24]
Имах идея за подобна потенциална опасност, но не бих могъл да знам в детайли как стоят нещата.
"Заподозрян" по-добре ли звучи и по-приемлив вариант ли е в този случай ?

Бих рискувал да бъда обвинен в клевета, ако това ще е цената за излизането му на светло [smile]



Публикацията е редактирана (16-09-11 18:15)

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника - КЛИП със ЗАПОДОЗРЕНИЯ !
Автор: mikino   
Дата:   14-09-11 14:44

Чета и почвам сериозно да се притеснявам... Да му се невиди, тия апарати май трябва да си ги залепим за себе си... [smilie10]
За ралепването на снимката аз също имам резерви. Като цяло обаче, клипа е доказателство и може да бъде разгледан като такова, ако имаш и свидетели. Не пряк свидетел на кражбата, а хора, които са били там и които могат да потвърдят, че този човек си е тръгнал.
УСПЕХ! Дано се намери техниката... Много е гадно...

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника - КЛИП със ЗАПОДОЗРЕНИЯ !
Автор: alex_markov   
Дата:   14-09-11 23:49

Стискам палци да си намериш техниката!
Знам какво е да изчезне подобна прелест, два пъти ми обират жилището и нищо не се намери. Дано имаш по-голям късмет.

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника - КЛИП със ЗАПОДОЗРЕНИЯ !
Автор: desmes   
Дата:   16-09-11 09:19

Мислите ли , че обявяването на награда за намирането на откраднатите тяло и обектив би имало резултат ?
Чудя се , дали да не прозвъня по заложните къщи с това предложение и към тях ?
[beer]



Публикацията е редактирана (16-09-11 09:21)

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника - КЛИП със ЗАПОДОЗРЕНИЯ !
Автор: iordanov   
Дата:   16-09-11 12:16

Видеото няма никаква идентификационна стойност, освен за евентуално разпознаване, което също е 99% невъзможно заради ниската резолюция, шапката и очилата. Като веществено доказателство, което да се приобщи към досадъбно производство е негоден. Не мисля, че прокуратура или полиция могат да ти помогнат и при най-добро желание.
Съжалявам за загубата ти!

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника - КЛИП със ЗАПОДОЗРЕНИЯ !
Автор: GOSPODIN   
Дата:   16-09-11 17:32

Заложните са мутри и мафиоти. В тези къщи се подмятат няколко сапунерки, телефони и стари ТВ за маскировка, а всъщност това са замаскирани офиси на борчетата за разпределяне на пазара на наркотици, измами с апаратаменти и поръчкови пребивания на длъжници. Куките знаят много добре това, но ония им плащат в натура - телефончета, уредбички и др.

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника
Автор: desmes   
Дата:   16-09-11 18:12

Още една снимка на заподозряния:


http://dl.dropbox.com/u/41035936/Suspect_anfas.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника - КЛИП със ЗАПОДОЗРЯНИЯ !
Автор: Alex-dan   
Дата:   16-09-11 18:15

[smilie18]
Боя верно му е малко. Успех в издирването [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника - КЛИП със ЗАПОДОЗРЯНИЯ !
Автор: pefoto01   
Дата:   16-09-11 20:23

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника - КЛИП със ЗАПОДОЗРЯНИЯ !
Автор: GOSPODIN   
Дата:   16-09-11 20:55

Ходиш събота и неделя пак на същите игрища и дебнеш, защото на тоя това му е "ловния" периметър. Винаги ще е с шапка, тъмни очила и спортно облечен според сезона. Ако го видиш тел. 112 и обясняваш случая.

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника - КЛИП със ЗАПОДОЗРЯНИЯ !
Автор: desmes   
Дата:   16-09-11 22:30

Автор: GOSPODIN
Дата: 16-09-11 20:55

Ходиш събота и неделя пак на същите игрища и дебнеш, защото на тоя това му е "ловния" периметър. Винаги ще е с шапка, тъмни очила и спортно облечен според сезона. Ако го видиш тел. 112 и обясняваш случая.


Това ми беше първата идея - искаше ми се да вярвам, че още на следващият ден може да се появи.
Интересно, че там служителите бяха повече от убедителни , че не са го виждали друг път.
Особено пазачът на паркинга.
По-скоро на други подобни игрища трябва да го търся.

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника - КЛИП със ЗАПОДОЗРЯНИЯ !
Автор: desmes   
Дата:   17-09-11 02:37

http://www.facebook.com/pages/Давам-Награда-откраднат-фотоапарат/ 282857248391144

В последната част на линка - между "фотоапарат/" и "282857248391144" махнете разстоянието ! Само така се получи постването .



Публикацията е редактирана (17-09-11 09:39)

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника - КЛИП със ЗАПОДОЗРЯНИЯ !
Автор: chones   
Дата:   17-09-11 09:33

Линка не се отваря [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника - КЛИП със ЗАПОДОЗРЯНИЯ !
Автор: desmes   
Дата:   17-09-11 09:41

За да е ОК линкът , в последната му част - между "фотоапарат/" и "282857248391144" махнете разстоянието ! Само така се получи постването, тъй като , явно , имаше много дълга поредица от символи.

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника - КЛИП със ЗАПОДОЗРЯНИЯ !
Автор: __SpOO__   
Дата:   17-09-11 10:22

Давам Награда - откраднат фотоапарат @ Facebook

[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника - КЛИП със ЗАПОДОЗРЯНИЯ !
Автор: ivanov.10   
Дата:   17-09-11 14:36

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника - КЛИП със ЗАПОДОЗРЯНИЯ !
Автор: Alex-dan   
Дата:   17-09-11 16:08

[smilie24] и аз постнах...

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника - КЛИП със ЗАПОДОЗРЯНИЯ !
Автор: autosvet   
Дата:   17-09-11 16:31

Ние играем там всеки уикенд на голямото където се провежда междуфорумната лига. Даже с моя отбор имахме мач от 11,30 на 10-ти. Ще сложа линкче във форума на лигата. И ще се оглеждам за този елемент.

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника - КЛИП със ЗАПОДОЗРЯНИЯ !
Автор: desmes   
Дата:   17-09-11 18:28

Благодаря ви , колеги [smilie24]

Последната ми надежда е FB - снимките да достигнат до колкото може повече хора, за да се увеличи шанса за идентифицирането му .

Приятен уикенд! [beer]



Публикацията е редактирана (17-09-11 18:37)

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника - КЛИП със ЗАПОДОЗРЯНИЯ !
Автор: kremaaa   
Дата:   23-09-11 10:53

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника - КЛИП със ЗАПОДОЗРЯНИЯ !
Автор: the_drug   
Дата:   23-09-11 11:21

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника - КЛИП със ЗАПОДОЗРЯНИЯ !
Автор: _OmegaTransFer_   
Дата:   23-09-11 18:23

И аз постнах. Успех!

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника - КЛИП със ЗАПОДОЗРЯНИЯ !
Автор: nikste   
Дата:   24-09-11 22:41

Според мен клипчето е достатъчно доказателство, че въпросният заподозрян е крадец - просто тябва да се разбере на кой е била раницата, която той я е пребърквал и да свидетелства срещу него. След като се докаже, че крадеца не е познавал никой и раницата не е била негова може най-малкото за това да го подведат под отговорност.

Иначе единственият сигурен вариант е както в момента се случва в Катуница: да успеете да го откриете и да се саморазправяте. Ясно е, че за такова нещо в затвора няма да влезне и няма какво да го спре да краде, освен един сериозен бой с хубави белези, които да помни!!

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника - КЛИП със ЗАПОДОЗРЯНИЯ !
Автор: toni1112   
Дата:   25-09-11 15:18

С цялото ми уважение към пострадалият колега, но това където го съветват да се бие с крадеца ми се вижда несериозно. Как си го представят този бой в Борисовата например, където е пълно с деца и майки с колички, а и някой от нас скоро да се е бил, това не е в нач. у-ще да си отупаме праха. Говедото на снимката не изглежда хич слаботелесно, а и знае ли се как ще реагира на едно посегателство в/у него, ами ако извади нож какво ще направят колегите фотографи, ще му праснат по едно боке ли?


Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника - КЛИП със ЗАПОДОЗРЯНИЯ !
Автор: asahi   
Дата:   25-09-11 15:25

Ще го размажат с фотошоп.


В Борисовата винаги има полиция. Ако звъннеш и точно обясниш мястото до 5 минути ще дойдат.

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника - КЛИП със ЗАПОДОЗРЯНИЯ !
Автор: muncho   
Дата:   27-09-11 23:38

Добре де ,ако desmes покаже тези снимки в полицията ,няма начин да не го идентифицират,дори да им трябва малко време.Покрай събитията с мингелите,как арестуваха хора които бяха с маски на лицата,на другия ден чак.Снимките и видеоматериала бяха с далеч по-лошо качество от този клип,по които разпознаваха т.н. "хулигани" от с Катуница.
Нека полицаите преценят дали тоя е джебчия или съвестен работник на стадиона[smilie9]

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника - КЛИП със ЗАПОДОЗРЯНИЯ !
Автор: lansky   
Дата:   28-09-11 00:03

някои хора съвсем вече не са в реалността от американските филми...

полицията ще ти отговори - "перфектна снимка, но контингента ни е 10 000 човека - какво да направим"....

преди години ми бяха счупили, задното стъкло на колата - извиках ги, казвам им - камъкът е вътре - "какво ни интересува" - отпечатъци нещо?!?.... "много филми гледаш момче"... на другия ден като чупили на комшията задното стъкло, крадците се срязали - кръв колкото искаш.... същите полицаи... викам им "натривка няма ли да вземете?" - "нямаме инструменти"... като им вдигнах един хубав скандал... дойде друга кола с всичко каквото им трябва... и поне се направиха, че работят... след това най вероятно са изхвърлили пробите... но НАШАТА ПОЛИЦИЯ ГИ ПАЗИ... така че надежди на полицията, аз лично не възлагам... затова саморазправата на моменти си е единствено решение, ако ще и пред президентството да е [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника - КЛИП със ЗАПОДОЗРЯНИЯ !
Автор: CanoniO   
Дата:   28-09-11 00:04

и като покаже снимките в полицията, полицаите какво ще видят? В най добрия случай, ще познаят крадеца и ще кажат "сигурно е той"...

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника - КЛИП със ЗАПОДОЗРЯНИЯ !
Автор: hotsnail   
Дата:   28-09-11 00:16

де да знам на мен един лаптоп ми откраднаха. Полицайте дойдоха и го намериха.

Много яки са когато искат.

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника - КЛИП със ЗАПОДОЗРЯНИЯ !
Автор: muncho   
Дата:   28-09-11 07:13

Мисълта ми беше само да разбере някаква информация за въпросния изрод.

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника - КЛИП със ЗАПОДОЗРЯНИЯ !
Автор: alex_markov   
Дата:   28-09-11 09:58

Надявам се да си манериш техниката, чувал съм и такива неща да се случват, но за съжаление до сега 3 пъти са ми крали неща, нито един път не са ги намерили.
Успех

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника - КЛИП със ЗАПОДОЗРЯНИЯ !
Автор: PeterPAN   
Дата:   29-09-11 20:39

Стори ми се че го мярнах днес този тип, караше колело с дисаги в посока лъвов мост - люлин, по сливница около 16:30.....

беше със шапка и тъмни очила, телосложението същото не мога да твърдя със 100% сигурност че е той лош физиономист съм но лицето и изражението ми направиха впечатление и чак после зацепих че има прилика със снимката....

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника - КЛИП със ЗАПОДОЗРЯНИЯ !
Автор: desmes   
Дата:   29-09-11 21:56

Благодаря ви , колеги !

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника - ЩАСТЛИВА РАЗВРЪЗКА !
Автор: desmes   
Дата:   07-11-11 22:33

Днес ми се обадиха, че тялото и обектива са намерени ! [smilie10]
Благодаря на колегата, съдействал за връщането им ! [thankyou]

...

Пожелавам на всички, преживели подобни неволи, подобна развръзка !



Публикацията е редактирана (07-11-11 23:01)

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника - ЩАСТЛИВА РАЗВРЪЗКА !
Автор: CanoniO   
Дата:   07-11-11 22:36

Благодаря на колегата, съдействал за връщането им !

опитаха се да му ги продават ли?

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника - ЩАСТЛИВА РАЗВРЪЗКА !
Автор: showtime   
Дата:   07-11-11 22:53

Е не може тема от 6 страници да завърши така с един лаконичен пост за щастлива развръзка. Нали се сещаш, че това се случва сигурно едно на сто.. Дай малко повече информация! Може да е полезно занапред за всеки.

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника - ЩАСТЛИВА РАЗВРЪЗКА !
Автор: desmes   
Дата:   07-11-11 23:18

Оказва се , че само седмица след кражбата /10.09./ тялото и обектива, в обикновена черна найлонова торба, са оставени върху рояла в концертна зала на Филхармонията в Пловдив [smilie10] . Друга версия е, че са предадени на служител / пак там / от момче и момиче . Факт е , че след публикуване на снимките и клип със заподозряния и обявяване на награда / на 17.09./ получих SMS , с информация , че "момче и момиче са намерили и предали на човек в залата голям апарат такъв " Обадих се на изпратилия го, но човекът ми прозвуча толкова отнесено , че не си направих труда да отида - реших, че на подобно място е съвсем в реда на нещата да се забравят и намират подобни неща. Още повече, че е в Пловдив, а кражбата бе в София ...

Възможно е публикуваните снимки и клип с извършителя да са го разколебали и подтикнали към нестандартни действия .
От друга страна имаше и обявена награда ... [smilie8]



Публикацията е редактирана (07-11-11 23:33)

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника - ЩАСТЛИВА РАЗВРЪЗКА !
Автор: ecobo   
Дата:   07-11-11 23:26

[beer] [beer] [beer] [beer] [beer]

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника - ЩАСТЛИВА РАЗВРЪЗКА !
Автор: desmes   
Дата:   07-11-11 23:34

[beer] [beer] [beer] [beer] [beer]
[thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника - ЩАСТЛИВА РАЗВРЪЗКА !
Автор: GOSPODIN   
Дата:   07-11-11 23:34

Невероятна история с щастлив край![smilie24][beer] Явно сме ги подплашили и са се отървали от парещата "стока".

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника - ЩАСТЛИВА РАЗВРЪЗКА !
Автор: Miro__Slav   
Дата:   07-11-11 23:39

Мхм форумското КГБ си е свършило раоота начи [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника - ЩАСТЛИВА РАЗВРЪЗКА !
Автор: desmes   
Дата:   07-11-11 23:45

Благодаря на всички колеги, помогнали със съпричастността си , идеите, подкрепата ... [thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника - ЩАСТЛИВА РАЗВРЪЗКА !
Автор: danyyel   
Дата:   07-11-11 23:46

Ееее хубава новина !!! Само такива да виждам в такива случай ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника - ЩАСТЛИВА РАЗВРЪЗКА !
Автор: danielp   
Дата:   08-11-11 00:22

[beer] [thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника - ЩАСТЛИВА РАЗВРЪЗКА !
Автор: turntablism   
Дата:   08-11-11 01:54

[smilie24] Дано всяка загубена техника бъде намерна. Пазете си нещата![shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника - ЩАСТЛИВА РАЗВРЪЗКА !
Автор: kremaaa   
Дата:   08-11-11 06:31

[shtrak] [shtrak] [thankyou] [thankyou] [thankyou] [thankyou] [thankyou] [thankyou] [thankyou] [thankyou] [thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника - ЩАСТЛИВА РАЗВРЪЗКА !
Автор: jino   
Дата:   08-11-11 07:41

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника - ЩАСТЛИВА РАЗВРЪЗКА !
Автор: mitakabs   
Дата:   08-11-11 08:36

Само може да си отговорите кой е бил извършителя..Иначе честито и много се радвам за щастливата развръзка! [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника - ЩАСТЛИВА РАЗВРЪЗКА !
Автор: muncho   
Дата:   08-11-11 08:41

От самото начало имах усещане ,че рано или късно този фотоапарат ще излезе на светло.Браво.И както казва един колега отсега нататък -апарата отпред ,до сърцето[thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника - ЩАСТЛИВА РАЗВРЪЗКА !
Автор: Orcrist   
Дата:   08-11-11 11:19

[cool]

Поздравления за... късмета, последвал упорството [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника - ЩАСТЛИВА РАЗВРЪЗКА !
Автор: vikitovikito   
Дата:   08-11-11 12:23

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника - ЩАСТЛИВА РАЗВРЪЗКА !
Автор: asahi   
Дата:   08-11-11 12:26

Аз нищо не разбрах, ама щом техниката е намерена - ОК. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника - ЩАСТЛИВА РАЗВРЪЗКА !
Автор: bvsmp   
Дата:   08-11-11 12:35

.



Публикацията е редактирана (21-04-15 16:56)

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника - ЩАСТЛИВА РАЗВРЪЗКА !
Автор: Zeno   
Дата:   08-11-11 18:26

"Автор: asahi
Дата: 08-11-11 12:26

Аз нищо не разбрах, ама щом техниката е намерена - ОК. "

Ами, платил си е човека наградата /откупа/ и си е върнал апарата.
Но има и по-лоши случай.
Честито!!

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника - ЩАСТЛИВА РАЗВРЪЗКА !
Автор: TheOne   
Дата:   08-11-11 18:28

[cool] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника - ЩАСТЛИВА РАЗВРЪЗКА !
Автор: mitaka33   
Дата:   08-11-11 18:30

След щастливата развръзка може би не е зле да се пусне нова тема: Ако намерите загубена чанта със скъпа фотокамера и обектив, какво бихте направили? Нека всеки отговори честно пред себе си...а ако желае и пред всички тук във форума[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника - ЩАСТЛИВА РАЗВРЪЗКА !
Автор: asahi   
Дата:   08-11-11 20:20

Пускам тема във форума. За награда ще очаквам бутилка Джим Бим.

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника - ЩАСТЛИВА РАЗВРЪЗКА !
Автор: ФотоСофия   
Дата:   08-11-11 21:04

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника - ЩАСТЛИВА РАЗВРЪЗКА !
Автор: rdnik   
Дата:   08-11-11 21:43

Честито много се радвам. Само нервите няма да ти се върнат, има кой да го накаже. Тук в София видях преди време на доста места А4 листове с текст от рода " ПРЕСТЪПНИКО от полицията ще избягаш, от прокуратурата ще се измъкнеш но от Господ няма да се скриеш " може би грешно го цитирам, но вярвам в това.

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника - ЩАСТЛИВА РАЗВРЪЗКА !
Автор: Char   
Дата:   09-11-11 16:40

Честито :)

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника - ЩАСТЛИВА РАЗВРЪЗКА !
Автор: Ivan_A   
Дата:   09-11-11 22:43

desmes,

Радвам се!

[smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника - ЩАСТЛИВА РАЗВРЪЗКА !
Автор: sisqoto   
Дата:   09-11-11 23:11

Чудесна новина! Радвам се,че има щастлива развръзка! : )

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника - ЩАСТЛИВА РАЗВРЪЗКА !
Автор: mini4iki   
Дата:   10-11-11 21:19

[cool] [cool] [cool] [beer] [beer] [beer] [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника - ЩАСТЛИВА РАЗВРЪЗКА !
Автор: batemo   
Дата:   10-11-11 21:47

[beer] [cool] undefined



Публикацията е редактирана (11-11-11 12:30)

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника - ЩАСТЛИВА РАЗВРЪЗКА !
Автор: ivanov.10   
Дата:   11-11-11 11:41

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника - ЩАСТЛИВА РАЗВРЪЗКА !
Автор: desmes   
Дата:   11-11-11 19:57

[thankyou] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника - ЩАСТЛИВА РАЗВРЪЗКА !
Автор: alex_markov   
Дата:   12-11-11 10:00

Честито!
На мен досега Никога не са ми се намирали откраднатите фотоапарати:(, значи си Късметлия!

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника - ЩАСТЛИВА РАЗВРЪЗКА !
Автор: мара   
Дата:   12-11-11 13:09

най-хубавото в цялата работа е, че ти свърши всичко, което трябваше. и резултатът е налице.

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »