Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 И пак тема за стативи
Автор: rPaguHaP   
Дата:   17-07-11 17:10

Здравейте. Лято е и факта, че има много красиви нощни гледки ме кара всеки път да се замисля за статив.
Изчетох доста теми - статива бил важна част от екипировката, не трябвало да се пестят пари, тъй като изкарвал много години (че чак и животи), не се сменял често (даже почти никога ако е качествен) и т.н.
Хем искам да си взема нещо хубаво, хем искам да не е скъпо и хем знам, че такова животно няма. Затова се реших на компромисе вариант - нещо средно като цена и качество, което да удовлетвори мойте нужди.

Не съм профисионалист и ще ползвам рядко статива, основно за:
- HDR
- нощни пейзажи (тук таме и някой дневен)
- макро от ниско разстояние (но доста рядко)

Доста често като спестя от нещо някой лев и после ме е яд и т.н. (тоест предпочитам нещо по-качествено на малко по-висока цена, отколкот после да се дразня от някакви дреболии). Ценовия диапазон е от 150 до към 300-350лв. За сега съм харесал няколко модела (от това което се казва във форума за тях), но не знам кой ще е най-добре за нуждите ми.

С какви закопчалки е по-добре да са краката - с кръглите със завъртане или с тия дето щтракват
- главата за такива нужди като моите, каква да е - ябълковидна, трипозиционна с 1 ръчка (като на Velbon) или с 2, има и някакви четирипозиционни...
- техниката ми за сега тежи около 1.5кг и четох, че е добре статива да издържа до поне 2-3 пъти тежеста на техниката. Затова гледам стативите да могат да носят 4+ кг. Ще го ползвам за Canon 60D + 15-85 (за сега толкова)
- хем искам да е лек, да мога да го нося по-често с мен, хем да е стабилен. Но прочетох, че 2те неща си противоречат и затова гледам ставити от 1.5 до 2кг някъде
- желателно е да има калъф, че да мога да го пренасял (някой марки нямат и трябва да си купиш отделно)

За сега съм се спрял на следните стативи:
1. Статив MT-4001
2. Статив MT-128
3. BENRO A600FHD3 , този се продаваше до скоро в базара -> цък
4. BENRO A-550EX/KB-1A
5. BENRO A1690TB0
6. BENRO A1690TB0
7. SLIK Pro 340BH с глава SBH-200DQ
8. Velbon Sherpa 750 R/F

Знам, че сигурно има 100+ теми за стативи, но прочетох доста от тях и ми е трудно да реша кое ще е най-доброто решение. Надявам се да ми помогнете с най-добрия избор за моите нужди.

 Отговори на това съобщение 

 Теми Автор  Дата
 И пак тема за стативи  
rPaguHaP 17-07-11 17:10 
 Re: И пак тема за стативи  ново
turntablism 17-07-11 17:43 
 Re: И пак тема за стативи  ново
rPaguHaP 17-07-11 21:11 
 Re: И пак тема за стативи  ново
Nikoneff 17-07-11 22:09 
 Re: И пак тема за стативи  ново
apollo 17-07-11 22:47 
 Re: И пак тема за стативи  ново
Rosencho 17-07-11 23:25 
 Re: И пак тема за стативи  ново
gbrain 18-07-11 00:29 
 Re: И пак тема за стативи  ново
groshev 18-07-11 22:08 
 Re: И пак тема за стативи  ново
rPaguHaP 30-07-11 16:35 
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »