Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Разлепена гума на Olympus E-510
Автор: bluebird81   
Дата:   22-06-11 01:45

Имам тяло Olympus E-510. Последния уийкенд снимах малко плажни фотосесии, а беше слънчево и горещо, през голяма част от времето фотоапаратът си седеше прибран в раницата ми направо на пясъка и директно под слънцето. Като се прибрах в неделя до днес не бях го поглеждал и днес като го погледнах открих неприятна изненада - голямото парче гума от предната страна на апарата, което покрива грипа, се беше разлепило от единия ъгъл. Явно от топлината лепилото се е размекнало, но не е само това, като натиснах гумата не може да прилепне плътно, явно и гумата се е разширила и макар че сега в стаята ми е температура под 30 градуса, гумата опира в ръбовете на пластмасата и не може да прилепне напълно. Миналото лято снимах с Olympus E-410, който сега си пазя за второ тяло за бекъп, цяло лято снимах с него на плажа включително и в най-големите жеги и не съм имал проблеми с разлепване на гуми, на обективите ми също не са мръднали гумите, сега за първи път се сблъсквам с този проблем, какво да правя ? Сега в стаята ми температурата е под 30 градуса, като хвана апарата за грипа гумата отпред се притиска от ръката ми, отстрани също се притиска в пластмасата и от единия ъгъл започва да стърчи, какво да направя за да се свие малко разширената гума ?


Отговори на това съобщение
 Re: Разлепена гума на Olympus E-510
Автор: bluebird81   
Дата:   02-07-11 11:11

Разлепих гумата и изрязах много внимателно с ножица около 1 милиметър от едната страна и отдолу. Като я сложих пасна идеално :) Сега проблемът е друг: като е стърчала разлепената гума от единия край явно отдолу е влязъл прах и сега вече фабричното лепило не държи там. Опитах да я залепя с едно универсално лепило за гума, кожа и пластмаса, което не се втвърдява много като изсъхне, остава еластично. Лепилото се захваща за пластмасата, но не може да се захване за гумата - много гладка повърхност има гумата отдолу. Някой ако е лепил такава гума може ли да ми препоръча с какво лепило да я залепя? Ако я залепя с моментно лепило ще стане много грубо, после няма да може да се разлепи, а отдолу има едно болтче, до което трябва да има достъп ако се наложи да се разглобява фотоапаратът, освен това изпаренията от моментното лепило не знам как ще повлияят на електрониката вътре, защото има отвори на грипа под гумата и отдолу се виждат жички.


Отговори на това съобщение
 Re: Разлепена гума на Olympus E-510
Автор: Danhill   
Дата:   02-07-11 11:30

в сервиза смяната е някакви стотинки но той не е в България за съжаление и пращането по куриер е 10-15лв

Отговори на това съобщение
 Re: Разлепена гума на Olympus E-510
Автор: bluebird81   
Дата:   02-07-11 11:49

Край, залепих я с моментно лепило. Тази гума повече няма да мръдне. Само преди това изрязах едно малко парченце от гумата в горната част точно над болтчето, за да има достъп до болтчето ако някога се наложи да се разглобява. Често снимам на плажа и не ми се занимава сега като я залепя след един месец пак да я мисля ...


Отговори на това съобщение
 Re: Разлепена гума на Olympus E-510
Автор: pandishpan   
Дата:   04-07-11 18:52

Смяната на гумата на грипа в сервиза в Чехия с транспортните разходи е 450 лв,проверена информация през Бушона.Лепи го докато може и после му бий шута!

Отговори на това съобщение
 Re: Разлепена гума на Olympus E-510
Автор: bordon   
Дата:   04-07-11 18:57

pandishpan написа:

> Смяната на гумата на грипа в сервиза в Чехия с транспортните
> разходи е 450 лв,проверена информация през Бушона.Лепи го
> докато може и после му бий шута!


[smilie11] [smilie11] [smilie11]

Ако действително цената е такава не си заслужава човек изобщо да се занимава... [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Разлепена гума на Olympus E-510
Автор: siluet   
Дата:   04-07-11 19:20

На мен ми се случи същото с Канон 60Д, след почивка в Куба през април, занесох го в сервиза на Канон и след една седмица го получих в по-лошо състояние от преди ремонта. Отлепили нацяло гумата и се опитали да я залепят с двойно залепяща лента а гумата се е разтегнала и не се побира в границите на грипа. Такъв злобен е-мейл написах до менаджера на сервиза а също написах и във форума на Дпревю и Фликера за качеството на работата в сервиза на Канон тук в Торонто. Писаха ми пак да го нося за ремонт, имам още 2-3м гарания и пак ще им го тръсна за ремонт... [smilie9]


Отговори на това съобщение
 Re: Разлепена гума на Olympus E-510
Автор: bluebird81   
Дата:   04-07-11 22:24

Да го пращам по сервизи, да чакам, в това време оставам само с другото ми тяло, което е без стабилизация, изобщо не ми се занимава. Само за едно нещо се замислих, но след като вече бях залепил гумата - дали е възможно изпаренията от моментното лепило по някакъв начин да попаднат върху лоу-пас филтъра (при Оли е SSWF) и да го замъглят и после да излизат неясни снимките? При мен засега всичко е ОК, надявам се да не се появят някакви лоши последствия, но ако се бях замислил за това преди да го залепя, със сигурност щях да проуча с какво лепило ги лепят в сервизите и да потърся такова. Това което аз направих не го препоръчвам на никого, ако все пак някой реши да лепи сам гума си е на негов риск.


Отговори на това съобщение
 Re: Разлепена гума на Olympus E-510
Автор: Danhill   
Дата:   04-07-11 22:36

абе какъв бушон бе хора???
на мен на Е-3 ми смениха затвора всички гуми по тялото и не знам каква профилактика ми направиха за 130лв с транспорт и всичко
това след като се свързах с представителите на Олимпус и после през фотосинтезис
НО преди това с представителите иначе и на синтезиса им нямам доверие

Олимпус[smitten]


Отговори на това съобщение
 Re: Разлепена гума на Olympus E-510
Автор: Danhill   
Дата:   04-07-11 22:38

и това защото беше изтекла гаранцията разбира се

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »