Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Евтино безжично дистанционно за фотоапарат-Ето как!
Автор: sad3   
Дата:   29-08-10 00:02

От няколко дена ме гложди идеята да си купя дистанционно за апарата,но не ми се чакаше от Ибей доставка от Китай,затова реших да поекспереминтирам.
Значи,поразгледах няколко сайта,из интернет пространството,кой е принципа на действие на дистанционното по-точно за модела Пентакс К-х.
Оказа се,че е инфрачервения принцип,или принципа на домашното дистанционно за уредба/телевизор/двд и т.н.
Замислих се"що да не пробвам с универсално дистанционно за телевизор бе,то съдържа камара кодове на разни девайси,не може поне едно бутонче да не съвпадне с честотата на мигане на инфраред диода в апарата".
Отидох до локалния паундленд и взех едно дистанционно джобен формат за 1 паунд.Пуснах го на ауто да търси-хоп-щракна снимка!Ха!Май ще стане!Да ама не..След към 20 автоопита и изхабен кит батерии на апарата-нищо.Сложих другия брой батериики,и докато чета ръководството и се чеша по главата,стигнах до точката за неизвестен код.Натискам бутоните,първо излиза 0,второ 5,трето 5 и последно четвърто 6.Въвеждам ги на функция Тв и воала!Бутона за изключване работи като Shutter бутона!

Pentax K-x има настройки кое да се командва с дистанционното.Включих автофокуса,булб режима на задържане на бутон за дълго експониране,и светкавицата.
Дистанционното е подобно на този вид,евтин китаец:

http://i.t.com.com/i/lumiere/2006/05/31/31812914-320-0-18426-20060531_123022-320x240.jpg


Дерзайте[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Евтино безжично дистанционно за фотоапарат-Ето как!
Автор: Ivo55   
Дата:   29-08-10 00:07

Браво, САД3! Спомних си миналото с девиза - " Българската нация - нация техническа" , а и поговорката - "Малко да имаш, ама на време да ти дойде!"[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Евтино безжично дистанционно за фотоапарат-Ето как!
Автор: mapko   
Дата:   29-08-10 00:10

Хахахаха, евала за изобретателността :)

Жалко, че при мене за SONY A200 няма да се получи, щях много да се изкефя :)

Отговори на това съобщение
 Re: Евтино безжично дистанционно за фотоапарат-Ето как!
Автор: violator   
Дата:   29-08-10 00:11

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Евтино безжично дистанционно за фотоапарат-Ето как!
Автор: mugen   
Дата:   29-08-10 00:12

Пробвал съм на Сонито доста различни дистанциони от любопитство, но не съм го засякъл до сега [ezik]

Отговори на това съобщение
 Re: Евтино безжично дистанционно за фотоапарат-Ето как!
Автор: sad3   
Дата:   29-08-10 03:52

mugen пробвай каквото съм написал,самото дистанционно чете кодовете на апарата.Предполагам,дистанционните за различните апарати няма да работят на същата честота,както на различните телевизори и дистанционни.Принципа им иначе е еднакъв [beer]
П.с:Ако чаткаш от микротехника,и сам можеш да си моднеш едно,в името на спорта,дори и да е само със смяна на чипче[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Евтино безжично дистанционно за фотоапарат-Ето как!
Автор: vladovg   
Дата:   29-08-10 04:10

Ползвам си палма от години така а на маемото имах пълен достъп до всяка функция на апарата през хоста :)

Отговори на това съобщение
 Re: Евтино безжично дистанционно за фотоапарат-Ето как!
Автор: баби-играят-с-теб   
Дата:   30-08-10 02:06

ама при мен нещо неще[smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Евтино безжично дистанционно за фотоапарат-Ето как!
Автор: Bojidar200   
Дата:   30-08-10 02:13





Публикацията е редактирана (30-08-10 02:14)

Отговори на това съобщение
 Re: Евтино безжично дистанционно за фотоапарат-Ето как!
Автор: ngoht   
Дата:   30-08-10 02:22

Ами то Сони-то не е с ИЧ дистанционно, а с жично (поне А200 и нему подобните). Но това изобщо не е болка за умиране, и двата вида дистанционни вършат същата работа. Ползвал съм ИЧ на други апарати, сега имам А200 и кабела никога не ме е ограничавал.

[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Евтино безжично дистанционно за фотоапарат-Ето как!
Автор: riddick   
Дата:   30-08-10 09:36

Първо благодарете на Пентакс, че са помислили за удобството на потребителя да си настрои бутоните, после се радвайте на късмета си и снимайте на воля[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Евтино безжично дистанционно за фотоапарат-Ето как!
Автор: PeterPAN   
Дата:   30-08-10 13:18

има описание за км айм-сори системата в нетъа как да си направим дистанционно жично 3 согнала са 2-та ако са на късо фокусира, труте снима[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Евтино безжично дистанционно за фотоапарат-Ето как!
Автор: NeDDRaG   
Дата:   30-08-10 13:28

sad3 написа:

> mugen пробвай каквото съм написал,самото дистанционно чете
> кодовете на апарата.Предполагам,дистанционните за различните
> апарати няма да работят на същата честота,както на различните
> телевизори и дистанционни.Принципа им иначе е еднакъв [beer]
> П.с:Ако чаткаш от микротехника,и сам можеш да си моднеш едно,в
> името на спорта,дори и да е само със смяна на чипче[smilie5]

Нещо бъркаш. Дистанционните не четат. Апарата се самоубучава по кода, който праща дистанционното.

Отговори на това съобщение
 Re: Евтино безжично дистанционно за фотоапарат-Ето как!
Автор: klez   
Дата:   30-08-10 13:54

NeDDRaG Ме изпревари :) дистанционното има само IR излъчватели и може само да изпраща, нищо не може да чете ;)
иначе супер хитро си го измислил и супер че е станало :)

Отговори на това съобщение
 Re: Евтино безжично дистанционно за фотоапарат-Ето как!
Автор: landstar   
Дата:   30-08-10 14:56

Иво55 - Лафа е: Бългаската нация - нация техническа, нация комунистическа!
Т. Живков.

Та същий, при посечението на ЕКСПО-то в Япония навремето им каза: Щастливи сме, че и вие, японците сте като нас - нация техническа!

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »