Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Да ви питам нещо
Автор: lipostok   
Дата:   28-05-10 19:58

Може да ви се стори глупаво, но както и да е. Тези неща ме занимават напоследък, давам си сметка, че прекалено сериозно съм се захванал с тази краста фотографията, прекалено много време губя, може би за нищо. Защото, давам си сметка, това, което снимам има значение почти единствено само за мен. Понякога си казвам, че не си струва, животът е твърде кратък за да го пилея за неща ненужни и празни. И все пак...

Майк Ръдърфорд от Дженезис в едно интервю на въпроса, какво иска да постигне в музиката казва: "Искам да направя албум като The Dark Side of the Moon и ще спра да се занимавам с музика!" И аз по подобен начин искам да ви питам, (разбира се питам и себе си,) какво искате да постигнете във фотографията за да има смисъл това, което правите и това, към което се стремите? След което дори да не спрете да снимате, да знаете, че ето, стигнах дотук, постигнал съм нещо, не си губих времето напразно.

Поставяли ли сте си някога подобен въпрос и цел? Имате ли идея какъв ви е пътя сега и занапред, откъде трябва да минете, какво да постигнете?


Отговори на това съобщение
 Re: Да ви питам нещо
Автор: icarus   
Дата:   28-05-10 20:12

Ха. След The Dark Side следват Wish You Were Here, Animals, The Wall ... и нещата като че ли нямат край. Та хич не е гупав Ръдърфорд (също и Mike and the Mechanics), aма желанието " ... абе това си е хубаво, ама следващото ще е по-, а след него идва най- ..." движи до днес света. То, фотографията, като всяко друго хоби или е до живот или до някой катаклизъм. И понеже такъв поне при мен не се очертава, явно ще доказвам теорията, че " колкото повече мъжете одъртяват, толкова играчките им стават по-скъпи" [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Да ви питам нещо
Автор: zed   
Дата:   28-05-10 20:33

[smilie24] Иска ми се да не свършва да ми се иска да снимам![smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Да ви питам нещо
Автор: hemilio   
Дата:   28-05-10 20:35

и аз сън на същото мнение-намирам го за доста по интелигентно хоби от висенето по язовирите на рибарите или люпенето на семки и псуването на футболните фенове по стадионите!
по въпроса за губенето на времето-всеки сам решава как да си го губи![smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Да ви питам нещо
Автор: мара   
Дата:   28-05-10 20:46

за мен удоволствието е в пътя и пътуването. не в крайната дестинация.

Отговори на това съобщение
 Re: Да ви питам нещо
Автор: Lalinda   
Дата:   28-05-10 21:13

Спътникът ми (който е художник и изкуствовед) казва, че единствено сред студентите му фотографи (а не художници, графици, скулптори, текстилци, сценографи, монументалисти, дизайнери и т. н., допълнете сами) имало такива с психически проблеми.
[smilie3]

Според него, проблемите идвали от това, че фотографите чукали на отворена врата.

(Той самият дори е стигал дотам да си купува Sinar, който по-късно продал на един от студентите си за една трета от цената му. Та доста ми се чудеше на ентусиазма да се занимавам с фотография и непрекъснато ми повтаряше, че ще ми омръзне. Е, омръзна ми едва след като се престраших да се регистрирам в един фотосайт... Иначе съм чувала от много от притежателите на фотоапарати, че искали да заснемат кадрите на други - ами... чудя се само психическите проблеми предхождат или следхождат такъв подход, който не е много, струва ми се, креативен.)

Мда, човек се учи от успехите си, не от грешките, но не от успехите на другите, а от собствените си.

***

Няма как да се убедите, че вършите нещо смислено, че чак и интелигентно, сравнявайки се с други, които също си губят времето...

***

Дали пък целта не е всеки да снима като... всички останали?
Ако е такава, постигната е.
Само че... какъв е смисълът?

Отговори на това съобщение
 Re: Да ви питам нещо
Автор: Lalinda   
Дата:   28-05-10 21:14

Мда, жалко, че си чак в Бургас. Иначе щях да ти предложа да се запишеш в някой курс по философия на фотографията.

Тук, не зная защо, дискусиите не се получават.

А са възможни.


Отговори на това съобщение
 Re: Да ви питам нещо
Автор: minolta9   
Дата:   28-05-10 21:23

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Да ви питам нещо
Автор: lipostok   
Дата:   28-05-10 21:27

Хм, кой би ми преподавал подобен курс, мислиш ли че има компетентни хора, и какво бих научил?!? Тези неща са индивидуални, лични. Не може да се преподават, ако се преподават няма да стуват нищо. Те са като ебането, да четеш за него или да ти разказват не е същото, трябва да се изживее.

И друго, аз не търпя авторитети, спътникът ти не ми импонира по никакъв начин, при все всичките ти разкази за него, (извинявай за което,) (надявам се че не ти звуча грубо). Неговият опит, чувства, размисли имат стойност само за него самия.

Чудя се за къв чеп ти е менторския тон и к'во ти дава?!? Ако е някакво усещане за превъзходство, измамно е, само в твоята главица е. Хайде работи си по твоята градина, както би казал Волтер!

Cheers!


Отговори на това съобщение
 Re: Да ви питам нещо
Автор: steeens   
Дата:   28-05-10 21:33

Това че е от Бургас е само предимство. Макар и мрисно и застроено, морето си е море.
Ако има добро желание, дискусията тук мисля може да е най полезна.
lipostok , защо казваш че си губиш времето? Това което правиш, не ти ли харесва?

Отговори на това съобщение
 Re: Да ви питам нещо
Автор: steeens   
Дата:   28-05-10 21:34

lipostok [smilie24] [beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Да ви питам нещо
Автор: lipostok   
Дата:   28-05-10 21:39

steeens, по някакъв начин разбрах и разбирам за себе си, че не ми е дадено да постигна много на това поприще. Тази предопределеност ме натъжава и ме кара да губя охота за продължение. Както и да е!

Отговори на това съобщение
 Re: Да ви питам нещо
Автор: alsash   
Дата:   28-05-10 21:41

...е, само за себе си мога да кажа....забавлявам се с работата си, а тя е фотография....

Отговори на това съобщение
 Re: Да ви питам нещо
Автор: steeens   
Дата:   28-05-10 21:52

lipostok , сега остава да конкретизираш, какво значи да постигнеш много, според теб. Защото мисля че те разбирам, ама да не се окаже, че те разбирам погрешно.

Отговори на това съобщение
 Re: Да ви питам нещо
Автор: burnmaster   
Дата:   28-05-10 21:54

lipostok секса се споделя между двама , а в особено редки моменти и с повече хора/дал господ всекиму дано/.Това как е станало хубаво или зле без значение, е споделено.
Та в тоя ред на мисли снимането е още по напред в споделянето,защото се прави с особено много хора.
И така четейки писанията ти си викам ,абе я да видя този чиляк кви ги върши ....и гледам нема никой.Та имайки на ум че това е най-големия форум в тая държава се зачудвам ,че щом не споделяш тук,как и къде го правиш.А ако темата е създадена ей така само да си лафиме супер си го замислил.Лафа тепърва ще тръгне.Лично аз си умирам ей така да си щтракам ....

Отговори на това съобщение
 Re: Да ви питам нещо
Автор: Canon   
Дата:   28-05-10 21:59

Како Lalinda
Кажи на спътника си, че Sinar-а е за висш пилотаж във фотографията. Ама за можещи, не за прохождащи пилоти, пардон фотографи.
С него един ден мислиш, един път щракаш.

По темата:
Ако човек не знае какво иска, каквото и да подхване, бързо ще му омръзне.
Ако някой го сърбят ръцете, не е задължително да си вземе фотоапарат, може просто да се почеше. Ако няма какво да каже, и с тонове снимки няма да може нищо да покаже.

Отговори на това съобщение
 Re: Да ви питам нещо
Автор: lipostok   
Дата:   28-05-10 22:01

burnmaster, пускал съм в дългата тема за филмите, ако искаш порови се там. Пък тук е наистина само за приказки, нищо ангажиращо.

steeens, много, малко, относителни понятия, да не ги мерим, не е важно!

Отговори на това съобщение
 Re: Да ви питам нещо
Автор: the_shooter   
Дата:   28-05-10 22:08

Аз пък изкам да станъ голям фотограв, и тогава ше снимам само голу!

Отговори на това съобщение
 Re: Да ви питам нещо
Автор: дидибаев   
Дата:   28-05-10 22:10

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Да ви питам нещо
Автор: MarinY   
Дата:   28-05-10 22:17

Автор: lipostok
Дата: 28-05-10 21:39

steeens, по някакъв начин разбрах и разбирам за себе си, че не ми е дадено да постигна много на това поприще. Тази предопределеност ме натъжава и ме кара да губя охота за продължение. Както и да е!


Какво значи да постигнеш много?
- Да продаваш кадри на НГ?
- Да имаш по 300 Б на всяка снимка?
- Да те поканят от Холивуд за фотограф на продукция?
- ...
- Да се кефиш максимално на хобито си?

Тъй като аз се подвизавам в последния вариант, малко разсъждения.
В музиката и изобразителните дейности няма граници. Вариантите са безкрайни по-принцип всеки резултат е различен от предишния. Е, това е разковничето.

Подражаването, за което говори Лалинда си е задължителната стъпка във всеки акт. Срамно няма. Проблем е когато си стане политика и не се прескача към следващата стъпка.

Отговори на това съобщение
 Re: Да ви питам нещо
Автор: lipostok   
Дата:   28-05-10 22:20

дидибаев [smilie24] [smilie24] [smilie24] Поздравления за добре живяния живот!


Отговори на това съобщение
 Re: Да ви питам нещо
Автор: jekopj   
Дата:   28-05-10 22:22

липосток,твоите терзания са нищо пред тези на руските фотографи през войната.Има книга с разкази на и за много от тях.Болшинството фотографи и оператори си мислили,че не са особено плезни с фотоапаратите и кинокамерите си,искали оръжие.
Добре,че не са ги послушали, защото те са заснели историята на своето време.Оставили са нещо към което ти се стремиш,но не намираш своята история в днешно време.Намери я и терзанията ти ще престанат,може би.


Отговори на това съобщение
 Re: Да ви питам нещо
Автор: lipostok   
Дата:   28-05-10 22:29

MarinY, стигнал съм дотам (вече) да знам коя снимка има смисъл и коя няма. И без да продавам снимки, (още по-малко пък на НГ,) и без да ми гласува някой точки знам кое колко струва. (От гледна точка на трансцендентното!) Така че нямам нужда от други отправни точки!

Отговори на това съобщение
 Re: Да ви питам нещо
Автор: e-mil   
Дата:   28-05-10 22:29

Като стана дума за Майк Ръдърфорд, веднъж (много отдавна) беше казал горе-долу следното: "Вечер си свиря разни неща на китарата и си ги записвам на касети. И често си казвам: ей това стана много добре. Направо звучи страхотно. Но като се събудя на следващата сутрин и го чуя отново... Ъ! Нищо особено. Имам два-три кашона с такива касети вкъщи."

И като добавиш към това думите му за "The Dark Side of the Moon" нали се сещаш, че Ръдърфорд също си казва: "Абе, не ми е дадено да постигна много на това поприще." [smile]



Публикацията е редактирана (28-05-10 22:30)

Отговори на това съобщение
 Re: Да ви питам нещо
Автор: lipostok   
Дата:   28-05-10 22:32

e-mil, наистина ли така е казал? Забавно!

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »