Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 мнение за Olympus E-420 / алтернативи?
Автор: sunch0   
Дата:   16-05-10 00:19

отдавна се лутам дали / какъв дслр апарат да взема като за начинаещ...притеснява ме теглото и от там и мисленето ми (искам да е приемлив при пътувания). тъкмо ми попадна Olympus E-420 на приемлива цена и теглото също ме устройва - с хД карта ?!?-споделете мнението си за този апарат/картата и предложете алтернативи. благодаря.


Отговори на това съобщение
 Re: мнение за Olympus E-420 / алтернативи?
Автор: boyanb   
Дата:   16-05-10 00:22

пентакс к-х [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: мнение за Olympus E-420 / алтернативи?
Автор: sirkhann   
Дата:   16-05-10 01:12

Оли 520 заради стабилизацията [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: мнение за Olympus E-420 / алтернативи?
Автор: the_cat   
Дата:   16-05-10 18:37

Определено 520, ще мине един два месеца и ще съжаляваш че нямаш стабилизация. Иначе 420 е моята първа дслр камера и е чудесен апарат за начинаещи. Но, дай още малко пари и си вземи камера със стабилизация.

Отговори на това съобщение
 Re: мнение за Olympus E-420 / алтернативи?
Автор: tvk75   
Дата:   16-05-10 19:09

E-420 снима и с компакт флаш, освен с хД

Отговори на това съобщение
 Re: мнение за Olympus E-420 / алтернативи?
Автор: hotsnail   
Дата:   16-05-10 19:27

E-PL1 е алтернативата.

Честно нямам идея защо би взел ДСЛР на олимпус приу положение ч имат микро 4/3 - освен цена ... ама ако цената е проблем Вземи Пентакс или Сони (дори май има евтин никон) поне картинката е много по-добра.

Отговори на това съобщение
 Re: мнение за Olympus E-420 / алтернативи?
Автор: avo   
Дата:   16-05-10 19:47

С какво е по-хубава картинката на Пентакс нисък клас с китов обектив пред същия Олимпус пак с китов????? Говорим за нисък клас апарати, при които най-често хората снимат с обективите, с които ги вземат.

Отговори на това съобщение
 Re: мнение за Olympus E-420 / алтернативи?
Автор: serjy   
Дата:   16-05-10 19:51

Вземи Пентакс или Сони (дори май има евтин никон) поне картинката е много по-добра.
не мога да се съглася с това. картинката на фотоапаратите с по-големи сензори е по-добра само с доста скъпи и големи обективи. въобще не ти трябва да се хващаш на това хоро.

Отговори на това съобщение
 Re: мнение за Olympus E-420 / алтернативи?
Автор: hotsnail   
Дата:   16-05-10 20:08

@serjy @avo освен шум има и други параметри на снимките момчета.

Олимпус заради тях не взима големи точки по ревютата. Не опират нещата само до резолюция и шум.

Вижте първия ред с недостатъци в ревюто на ДПревю за Е-П2

Some highlight clipping (and poor dynamic range at ISO 100)

Та и най-евтиното Сони или Пентаксче имат в повече.

1. Динамичен диапазон
2. Сони и Пентакс имат стабилизация и на най-евтините модели К-х и А200/А230 (бих препоръчал стария мисля че го има на промоция около 600 лева)
3. и двата апарата имат прилични визьори
4. Много добър JPEG сравнено с Олимпус (съжалявам ама след като пробвах ПЕН-а съм силно разочарован то шарпенето - то е драматично гадно)
5. може би по-добро представяне на исо 800

Ако питате какво е динамичен диапазон ами това е разликата между най-светлата точка дето изглежда черна и най-тъмната дето е чисто бяла. С думи просто къде снимките ще прегори небето и къде ще се изгубят детайли в сенките. При олимпус на много места при Сони и Пентакс на доста по-малко.

Та всикчи по-горни предимства ги има и с най-слабия обектив

А и К-х е апарат на годината.



Публикацията е редактирана (16-05-10 20:18)

Отговори на това съобщение
 Re: мнение за Olympus E-420 / алтернативи?
Автор: serjy   
Дата:   16-05-10 20:27

динамичния обхват на олимпус не е по-малък от на пентакс, и двата са с около 10 стопа. виж си по ревютата.
е-520 и пен-а са със стабилизация в телата.
джипега на олимпус е много добър. преди пленера пуснах едни препоръки как да се снима в джипег за максимално качество, ама кой ли чете, тук. само писатели.
олимпуса между 200 и 800 исо запазва почти постоянно ниво на шум.

и последното и НАЙ-ВАЖНОТО, човека иска компакно тяло. не го набутвайте. патил съм от същото и след 3 години с никон и куп потрошени пари, сега съм с олимпус.

вземи си олимпус Е-520, това е компактно и готино фотоапаратче. вземи си и палачинката 25/2.8 чудесна е [shtrak]



Публикацията е редактирана (16-05-10 20:46)

Отговори на това съобщение
 Re: мнение за Olympus E-420 / алтернативи?
Автор: hotsnail   
Дата:   16-05-10 20:49

К-х много по-голям ли е?

На мен ми изглежда акто сапунер почти. Аз съм с А700 той е голям ама мен такъв ми харесва. Ще си взема друг за малко апаратче ама няма да е ДСЛР или Пен или Некс или ако пуснат нещо от канон.

Отговори на това съобщение
 Re: мнение за Olympus E-420 / алтернативи?
Автор: serjy   
Дата:   16-05-10 20:52

но на истина. най-добре вземи един олимпус E-PL1. щом се гони малък размер, това е. [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: мнение за Olympus E-420 / алтернативи?
Автор: avo   
Дата:   16-05-10 20:55

А смяташ ли че има разлика между ктиовите обективи на различните марки, при коя според теб са по-добри и използваеми?

Отговори на това съобщение
 Re: мнение за Olympus E-420 / алтернативи?
Автор: hotsnail   
Дата:   16-05-10 21:32

@avo най-използваем беше 18-70 на минолта 5Д. На 6МП се представяше сносно и обхвата му е пог-олям от другите.

Канон, Сони и Пентакс смениха китовите наскро с доста прилична оптика.

Така че това най-малко не е предимство на олимпус дори май вече е недостатък (поне при ПЕН китака има компромиси).

В момента Сони 18-55 е най-добрия китак.

Ако видиш ревютата на ДПРевю всичките имат оценка 7.5 на качество на картинката. (Сонито няма оценка - единствения му проблем е 3.5% изкривяване на широкото - няма аберации като олимпуса, нито винетиране като Пентакса)



Публикацията е редактирана (16-05-10 21:35)

Отговори на това съобщение
 Re: мнение за Olympus E-420 / алтернативи?
Автор: mbs   
Дата:   16-05-10 21:38

Споменаваш алтернативи?! Ето една:


1) ОБЕКТИВИТЕ

2) ТЯЛОТО



успех в избора [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: мнение за Olympus E-420 / алтернативи?
Автор: prisonbreak   
Дата:   16-05-10 21:52

Пичага, аз съм с Е-420. Всичките снимки в профила са с него, без първите 5 снимки.
Не разбирам мноо от Шопа, половината са без никва обработка, само конвертирани, а другите са обработени с една друга програмка.
Аматьорче съм.
Много съм си доволен от машинката.Другия плюс е че няма 30 страници с обективи.Погледни и цената, на обективите, на светкавиците.

И колкото повечко го човъркам, толкова по-добри започват да му става кадрите.

Един от плюсовите които притежава ОЛИ е , че има безжично дистанционно, и пали светкавиците без допълнителни модулатори и още куп неща за сумати пари

С 2 думи , няма да сгрешиш.

Отговори на това съобщение
 Re: мнение за Olympus E-420 / алтернативи?
Автор: hotsnail   
Дата:   16-05-10 22:22

prisonbreak това със светкавиците всички го имат. (освен някои канони)

Отговори на това съобщение
 Re: мнение за Olympus E-420 / алтернативи?
Автор: serjy   
Дата:   16-05-10 22:28

айде един джипег от олимпус. никакви обработки както си е от фотоапарата:

http://hifi-bg.com/old_site/download/pen/P5169030.JPG


hotsnail, ако оная катедрала от НХ5 ти се струва добре, не мога да разбера как олимпуския джипег ти се е видял зле?



Публикацията е редактирана (16-05-10 22:30)

Отговори на това съобщение
 Re: мнение за Olympus E-420 / алтернативи?
Автор: serjy   
Дата:   16-05-10 22:33

айде още един от фотоапарата. никаква намеса.

http://hifi-bg.com/old_site/download/pen/P5068170.JPG


Отговори на това съобщение
 Re: мнение за Olympus E-420 / алтернативи?
Автор: steffo   
Дата:   16-05-10 22:38

Със глезотиите бръже се свиква. Колкото повече свикваш с глезотии, толкоз повече пари ще трябва да вадиш. Имаш ли пари на корем - нямаш проблем, е рекъл Настрадин Ходжа!!!

Отговори на това съобщение
 Re: мнение за Olympus E-420 / алтернативи?
Автор: hotsnail   
Дата:   16-05-10 22:39

Serdji на разни текстури и детайли имаше видими следи от шарпене. Това не ми хареса. От роу файл предполагам ще е супер

Инак оли прави хубави цветове и детайл има.

Отговори на това съобщение
 Re: мнение за Olympus E-420 / алтернативи?
Автор: tvk75   
Дата:   16-05-10 22:40

туй за цветовете и аз съм го чувал [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: мнение за Olympus E-420 / алтернативи?
Автор: steffo   
Дата:   16-05-10 22:41

Опаа, това го написах по повод ст.н.с Стабилизаций, обективи, джундурии....Ко се чудиш? Вземи го, цъкай малко време, он сам че ти рече иска ли развод или сте си лика-прилика.

Отговори на това съобщение
 Re: мнение за Olympus E-420 / алтернативи?
Автор: serjy   
Дата:   16-05-10 22:42

добре де, не се заяждам, просто искам да си изясня за мен. къде в горните примери откриваш фрапантни дефекти.

само да подсетя що е снимано това: обедно слънце, бяла кола на слънце и тъмни на сянка. [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: мнение за Olympus E-420 / алтернативи?
Автор: magacopy   
Дата:   17-05-10 09:13

Така като цена наистина Олито е добре. Аз имам Е-510 с 4 обектива доста по-добре оборудвано е от Никона ми. Но снимам само на светло с Олито, за ИСО над 400 забрави, динамиката ах тая динамика, фокусиране на закрито или пък на лампово осветление леле мале. Та за първо тяло е добре, да разбереш какво може и какво не и дали ти стига. Но напъни за тяло със стабилизация.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »