Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Nikon D60 or Canon 450D or Sony Alpha 200
Автор: bbisser   
Дата:   09-01-09 16:40

Здравейте,

Решил съм да ставам горд собственик на DSLR апарат, който ще ми е и първи такъв. Четох доста мнения и ревюта из Нета и за цената до 1300 лв., която максимално мога да си позволя, съм се спрял на следното:

- Canon EOS 450D + 18-55 mm IS Kit + 4 GB SD - 1299 лв.

- Sony Alpha 200 + 18-77 mm + 75-300 mm - 1099 лв.

- Nikon D60 + 18-55 mm + 55-200 mm - 1299 лв.

Ще снимам предимно природа и навън, ако дай Боже пътувам по-честичко из света! :)

Ще се радвам на коментари и препоръки от ваша страна!

Благодаря!

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D60 or Canon 450D or Sony Alpha 200
Автор: kovachev   
Дата:   09-01-09 17:06

Притежавам Сони системата. Китовият обектив се справя отлично, със странностите на фокуса се свиква. Лесен за боравене. За цената си няма аналог, понякога излизат хубави обективи на старо. За работа навън двата обектива са Ви предостатъчно добри. Според мен Канон е малко старичък, а и няма стабилизация мисля, докато Сони има супер-стеди шот. За Никон не смея да кажа нищо, но се лишавате от 100 мм диапазон. [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D60 or Canon 450D or Sony Alpha 200
Автор: hotsnail   
Дата:   09-01-09 17:07

Ами те горе долу са еднакви.

Може би, Канона е с една идея по-висок клас от другите затуй е и по-скъп има по евтин Канон 1000Д.

Сонито има малко повече опции от Никона. ама пак са около 1 идея.

От сервиза на сони има силни оплаквания ама то май от всички има...

За Сони може би, след няколко месеца или година, ще ти се прииска по добър къс обектив т.е. да смениш 18-70 със нещо по-хубаво. Има много опции за Сони на различни цени, когато дойде време може да питаш. [beer] Снимам със Сони за това го пиша последното.

Най добре иди ги виж в магазина. Разгледай ги виж кои те кефи най-много.

Има и Олимпус и Пентакс в този клас на подобни цени. Не отстъпват сериозно на другите три марки. Дори си имат собствени предимства. [beer]

Не слушай ранзи крайни мнения дето ще се сипят във темата ти - как олимпус шумели, никон отасяли незнам си какво и къде, Сони още не се били научили да правят фотоапрати, Канон били гадняри и орязвали техниката си яко....

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D60 or Canon 450D or Sony Alpha 200
Автор: ss_sgp   
Дата:   09-01-09 17:49

аз ти препоръчвам не конкретен модел, а марката - харесай си по твое усмотрение, но да е Канон или Никон. Ясно защо - заради обективите.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D60 or Canon 450D or Sony Alpha 200
Автор: lifelover   
Дата:   09-01-09 19:10

Ако системата на Никон е с ВР обективи бих взел нея, в противен случай бих мислил за същия диапазон на обективите от Канон!



Публикацията е редактирана (09-01-09 19:22)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D60 or Canon 450D or Sony Alpha 200
Автор: cicomanco   
Дата:   09-01-09 19:28

хаха....заради обективите.....в този клас Олимпус Е-520 предлага най много за цената си!Стабилизация, лайф вю, прахопочистване, идеалната за този клас оптика, потвърждение на фокуса в режим на лайв вю и т.нт.....
Иди във Фотосинтезис и ги пробвай един с/у друг всичките изброени модели и ще си стигнеш сам до извода!

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D60 or Canon 450D or Sony Alpha 200
Автор: Canon   
Дата:   09-01-09 19:49

Е-520 [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D60 or Canon 450D or Sony Alpha 200
Автор: hotsnail   
Дата:   09-01-09 19:56

то за обективте както писах в една тема Канон имат пропуски спрямо всички останали марки. Aко ще снимаш професионално със скъпа техника са водещи, ама иначе имат съществени пропуски.

Пример: китовия обектив няма адекватна алтернатива среден клас до 1000-1300 лева.

При никон също има дупки при оптиката среден клас.

Пентакс напоседък доста оправиха предлагането си. Имат много и хубави нови обективи точно нисък и среден клас.

При сони заради стабилизацията има избор от обективи на други производители,покриващи напълно нуждите на любителя. (При канон и никон няма стабилизация в тялото и обвективите на тамрон и сигма са малко трудни за ползване.)

А олимпус поне се хвалят, че комплетките им са достатъчно добри.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D60 or Canon 450D or Sony Alpha 200
Автор: apollo   
Дата:   09-01-09 20:05

cicomanco написа:

> хаха....заради обективите.....в този клас Олимпус Е-520
> предлага най много за цената си!Стабилизация, лайф вю,
> прахопочистване, идеалната за този клас оптика, потвърждение на
> фокуса в режим на лайв вю и т.нт.....
> Иди във Фотосинтезис и ги пробвай един с/у друг всичките
> изброени модели и ще си стигнеш сам до извода!


Хммм абе тук мисля, че разпределението на пазара хич не е случайно!

Когато имаш силен АА филтър едва ли ще се прехласнеш по многото есктри накуп [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D60 or Canon 450D or Sony Alpha 200
Автор: hotsnail   
Дата:   09-01-09 20:25

Аполо на коя марка АА фитъра е много силен?

Това като плюс или минус го броиш?

Ето информация какво представлява АА филтъра и защо е нужен

http://en.wikipedia.org/wiki/Anti-aliasing_filter

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D60 or Canon 450D or Sony Alpha 200
Автор: apollo   
Дата:   09-01-09 20:31

На коя[cool] Най-важно е на човек да му харесва това което излиза от апарата а не функциите на калпак дето притежава [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D60 or Canon 450D or Sony Alpha 200
Автор: nikonianec   
Дата:   09-01-09 21:02

Аз бих ти предложил D60. Аз го ползвам от 3-4 месеца и се уча на него [smile] Мисля, че е супер помагало в този процес, но ти трябва да прецениш-Как го усещаш в ръката; перспективата за обективи след това и т.н. Успех и приятно снимане с новата машинка [shtrak] [shtrak] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: danbi   
Дата:   09-01-09 21:33

По мое мнение всички в този клас са еднакви по 'възможности'. Просто различните марки правят нещата по различен начин -- едни ще ти харесват, други не. Избери този който ти е по-удобен. (и вземи в предвид коментарите за обективите по-горе ако ще купуваш още такива)

Стана ми интересно - във всяка такава тема се споменава, че Олимпуса имал "прахопочистване". Другите нямат ли?
Какво му е толкова различно на прахопочистването на Олимпус? Някакви микто роботче вътре се разхожда с прахосмукачка ли, какво...???? [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D60 or Canon 450D or Sony Alpha 200
Автор: hotsnail   
Дата:   09-01-09 21:47

данби нямам много опит с Олимпус. Мога да кажа че дори във времето, когато минолтата ми нямаше прахопочистване за 2 години любителска употреба и многократна смяна на обективите във всякакви условия не съм имал проблем с прах (две прашинки видими при максимално затворена бленда). Ключа е:

1. Да държиш апрата надолу по време на смяната

2. Да сменяш обективите максимално бързо

3. Да НЕ държиш апарата без обектив по никаква причина.

Иначе, май всичкии нови апарати имат прахопочистване поне Канон и Сони. Дори имат разни допълнителн хитрини - Сони има някакво покритие на филтъра, Канон май има софтуерно премахване на ефекта от прашинките.

Ако внимаваш самия прах, май лесно се чисти с духалка. Проблем е ако има омазняване т.е. предполагам по сериозно замърсяване. огава трябва да се чисти с по радикални средства - има във магазините препарати и иннструменти

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D60 or Canon 450D or Sony Alpha 200
Автор: VioletaSto100   
Дата:   09-01-09 22:08

Ако са тези 3 опции - Канона. Иначе може да погледнеш и Олимпус, Пентакс. Успех! [smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D60 or Canon 450D or Sony Alpha 200
Автор: bbisser   
Дата:   09-01-09 23:06

Вече от няколко места ми препоръчаха Олимпус Е-520, има го с 14-42mm + 40-150mm KIT за 1249 лв. Сега ще погледна по-детайлно характеристиките му, но усещам как все повече се обърквам [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D60 or Canon 450D or Sony Alpha 200
Автор: hotsnail   
Дата:   09-01-09 23:14

Нали ти писах и аз и данби и чичманчо как да избереш?

Отиваш в магазина и ги пробваш един по един. Не слушай магазинера слушай сърцето си (магазинера нещо му лежи на сърцето, ама ти може и да не му се радваш - както е с жените или мъжете един харесва руси друг черни, един е висок 2.20 и булка кинта и 50 не го привлича друг е по-дребен и т.н.).

(Ллеле почти като джедайско изкуство нали?)

Няма да сбъркаш с нито един апарат - всичките са японски марки.

Най-лошия вариант ще поснимаш година две с тази марка дето сега ще купиш. Ще разбереш какво ти трябва и ще я смениш ако се налага. Ама аз не се сещам за ни една марка дето това да се налага, освен ако не си станал суъпер профи ама тогава ще те б....и ф....а за марките.

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D60 or Canon 450D or Sony Alpha 200
Автор: asahi   
Дата:   09-01-09 23:18

Ходи, барай, снимай, най-накрая пак Канон ще вземеш.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D60 or Canon 450D or Sony Alpha 200
Автор: paff_pld   
Дата:   09-01-09 23:27

Аз ползвам от близо година Канон 450 и като за първи фото апарат ми се струва лично за мен много добре. Вярно че китовия не е първа хубост но пък за цената си върши много добра работа. Но най - добре както казват преди мен хората да отидеш да видиш как ти стой на ръката и кое ти е по ергономично.

Какъвто и да избереш все хубави снимки да правиш.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D60 or Canon 450D or Sony Alpha 200
Автор: cicomanco   
Дата:   09-01-09 23:34

Прахопочистването на Оли е най-добро тъй като истински ултразвуков импулс удря матрицата всеки път при включване!Аз откакто съм купил моя не съм го почиствал - просто няма нужда!Еда от доста оборотните стоки в магазина са комплектите за почистване, помпички , парцалчета , кърпички , прахосмукачки и какво ли още не!Нооооо......това е чужд проблем! Ако искаш да ти се размине и на теб- вземи си оли!!![smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D60 or Canon 450D or Sony Alpha 200
Автор: mitku   
Дата:   09-01-09 23:36

Канона (450Д) е най-добре от ентритата. Неслучайно е и най-скъп като тяло.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D60 or Canon 450D or Sony Alpha 200
Автор: apollo   
Дата:   09-01-09 23:48

Човек си взима ДСЛР заради качеството на изображението а не заради някакви глезотии. Едни снимат сватби и взимат Фуджи С5, втори искат да нямат прах по матрицата и взимат Оли, трети искат повече за по-малко и взимат Пентакс, четвърти имат аудио и видеотехника и взимат Сони или Пана,

... кои останаха а [smilie5] [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D60 or Canon 450D or Sony Alpha 200
Автор: mitku   
Дата:   09-01-09 23:52

Остават тези, които искат да вземат нещо с бъдеще (важи главно за обективите - защото те са важните)... те хвърлят ези/тура и си купуват Никон или Канон. [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D60 or Canon 450D or Sony Alpha 200
Автор: bbisser   
Дата:   10-01-09 00:30

Да, мисля да отида и да видя кой как снима и как ми пасва и да преценя. После ще пиша какво съм харесал! :)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D60 or Canon 450D or Sony Alpha 200
Автор: RainSan   
Дата:   10-01-09 00:32

Ако решиш да продължиш с набутването след това вариантите са два... всички ги знаят, ако оставаш само с това, което купиш сега, мисля че Пентакс К200Д е най-добрия избор [smilie24]
Успех [shtrak]



Публикацията е редактирана (10-01-09 00:42)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D60 or Canon 450D or Sony Alpha 200
Автор: mitakabus   
Дата:   10-01-09 07:38

Абе то в базара има един кит А300 нов с гаранция за някви си 700лв!
https://photo-forum.net/forum/read.php?f=2&i=248742&t=244212&phorum_uriauth=#reply_248742

Я се свържи с човека и бегай да го зимаш!
За останалите 450лв си вземи една бирена кутия на старо или някво твърдо 50/1.7 Минолта...а може за още малко да смениш китака със Сигма 17-70/2.8-4.5 и тази комбинация отнася и трите гореизброени от теб комплекта!!! А300 има LiveView по-добро от всички - ИСТИНСКО при това!!!
А Сигмата на това тяло е стабилизирана и е просто невероятна за парите си! И за разлика от Канон и Никон за които трябва да се ръснеш за СВЕТЪЛ обектив със стабилизацийка доста парички, за Сони има алтернатива в Тамрон и Сигма - които са си стабилизирани с телата им!
..и да, казвам го защото съм имал А350 с тази Сигма, и защото все още снимам с нея!
...за разлиака от някой тука дето не са барали нито едното нито другото , ама си държат на марката като инато магаре на баир![smilie19]



Публикацията е редактирана (10-01-09 07:50)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D60 or Canon 450D or Sony Alpha 200
Автор: cicomanco   
Дата:   10-01-09 15:34

щото пък ти знеш кой какво е държал....[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D60 or Canon 450D or Sony Alpha 200
Автор: mitakabus   
Дата:   10-01-09 17:32

cicomanco написа:

> щото пък ти знеш кой какво е държал....[smilie5]
Държал сам да!
Снимам с 350д, снимал сам с 450д - няма кой знае какви плюсове, на коледа снимах с него!
Със Сони съм снимал с А200, 300 и 350 - сега снимам с А700. За Д60 няма да говоря защото точно този модел хич не се вързва мисля между другите! Ако е друг Никон -ДА !
...та така , а ти снимал ли си с Алфа че се заяждаш?[smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D60 or Canon 450D or Sony Alpha 200
Автор: cicomanco   
Дата:   10-01-09 21:54

[smilie18] да....и няма да има коментар от моя страна за алфата....[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D60 or Canon 450D or Sony Alpha 200
Автор: cicomanco   
Дата:   10-01-09 21:58

пък и не се заяждам....сори ако мислиш така , но съм сигурен ,че и ти не си снимал с Оли!

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D60 or Canon 450D or Sony Alpha 200
Автор: hotsnail   
Дата:   10-01-09 23:03

Чичоманчо хуабви са олитата и Алфите и Никоните и Пентаксите и Канончетата та дори и Самсунгите, сигмите, панасоничетата и фуджитата.

При оли единствено визьорите са малко дребни поне при стария е-500 и е-410. Не е болка за умиране като имаш АФ

Въпрос на избор, нали?

Хубавите снимки ги прави фотографа техниката помага.

Пък тука става дърляне все едно и кьопав фотограф ще стане Ансел Адамс ако грабне някоя марка.....[beer] Това с обективите също е пълна лудост - кой точно обвктив за любител го няма за някоя от марките? (Само микро 4/3 за панасоник е прекалено бедна [smilie5] ама за 3 месеца колко обектива да пуснат)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D60 or Canon 450D or Sony Alpha 200
Автор: mitakabus   
Дата:   11-01-09 06:58

cicomanco написа:

> пък и не се заяждам....сори ако мислиш така , но съм сигурен
> ,че и ти не си снимал с Оли!

"- Canon EOS 450D + 18-55 mm IS Kit + 4 GB SD - 1299 лв.

- Sony Alpha 200 + 18-77 mm + 75-300 mm - 1099 лв.

- Nikon D60 + 18-55 mm + 55-200 mm - 1299 лв.
"

..Не , че нещо ама човека е изброил три марки с модели, та затова сам писал по тези съображения! Снимал е трудно да се каже но сам пощраквал с е500. Е520 си е хубав апарат. Много ми харесва кропа на мене на Оли 2х, ам и шума е за "харесване"...[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D60 or Canon 450D or Sony Alpha 200
Автор: PeterPAN   
Дата:   11-01-09 09:15

Бе първо помисли какво ще искаш да снимаш и какви обективи ще ти трябват и може ли да си ги позвлиш.

Тялото е консуматив, ако не си ориентиран си купи тяло 2-ра ръка докато разбереш от какво имаш нужда ;)

Аз съм си доолен от сони А100, ако трябваше пак да купувам сигурно пак него щях да си купя. А200 трябва да е подобрено, обърза АФ по як мотор за системата за АФ

Тествай си сам и си реши!

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D60 or Canon 450D or Sony Alpha 200
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   11-01-09 10:17

mitakabus написа:


> ..Не , че нещо ама човека е изброил три марки с модели, та
> затова сам писал по тези съображения! Снимал е трудно да се
> каже но сам пощраквал с е500. Е520 си е хубав апарат. Много ми
> харесва кропа на мене на Оли 2х, ам и шума е за
> "харесване"...[smilie7]

Като кажете, че ви харесва много кропа на Оли - 2х, имам чувството че или всички снимате най-вече някакви редки птици отдалеч (точно пък с Е520?), или че сте папараци или какво?
Как ви харесва кропа на Оли, когато трябва да снимате на широко? При положение, че точно тук обвиняват Канон и Никон, че имали големи (??) дупки в предлаганите обективи, мисля че една система, която общо взето откъм широкия край започва от почти 30 мм нагоре не е чак толкова по-добра от системите на Никон и Канон?

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D60 or Canon 450D or Sony Alpha 200
Автор: cicomanco   
Дата:   11-01-09 13:35

...7-14, 9-18, 11-22, 12-60.....та от колко каза че почвали...?[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D60 or Canon 450D or Sony Alpha 200
Автор: hotsnail   
Дата:   11-01-09 15:04

Ами виж 12-60 х2 = 24-120 еквивалент. И има стбаилизация на Оли

Канон нямат такъв обектив с подобна дължина за качества други да не говорим.....

17-55 е какво 28-88 еми това има Канон. 16-35 26-56 какво да гооврим

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D60 or Canon 450D or Sony Alpha 200
Автор: cicomanco   
Дата:   11-01-09 15:11

пък и човека май е отделил до 1300лв.За тази цена дабъл зума на 520-ката е най добър!

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D60 or Canon 450D or Sony Alpha 200
Автор: PeterPAN   
Дата:   11-01-09 15:15

Ако сега трябваше да избирам система със сигурност бих зел Е520, жалко че ми е скъпо Е3 за любителски снимки ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D60 or Canon 450D or Sony Alpha 200
Автор: rewer   
Дата:   11-01-09 16:11

В заглавието на темата не видях да пише Olympus XXX ,защо го пращате там където не му е мястото.Ами ако реши да снима Фулфрейм ????
Доколкото съм слушал Olympus ще развиват 4/3 системата си и техния LiveMOS сензор но за Fulframe нищо няма.В компактния клас може и да станат No1 ,но много има да тече в тази посока.[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D60 or Canon 450D or Sony Alpha 200
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   11-01-09 16:38

cicomanco написа:

> ...7-14, 9-18, 11-22, 12-60.....та от колко каза че
> почвали...?[smilie5]

cicomanco, ти сериозно ли [smilie18]

я кратка справка:

Olympus Zuiko 7-14mm - цени към момента според PriceGrabber.com

Shop at Price

$1,593.99

$1,399.95

$1,399.95

$1,469.00

$1,549.00

Какво излиза - средно към 1400 долара грубо...

Значи, за това мъниче с малка матричка и според самите потребители на Оли със силен шум над ISO 400 за тяло и чат-пат нормален комплект обективи предлагате на човека да похарчи към 3000 - 4000 долара?

И казвате, че Никон и Канон стрували скъпо? [smilie18] [smilie18]

Хайде малко по-реалистично да разсъждаваме, а! Като изкарвате тук на масата обективи, от които да речем ще трябва да купи три за по 1300 - 1400 долара, защо не го сравните с комплект от Никон или Канон за долу-горе същите разходи? [smilie18]
Я си помислете за тези 4-5 хиляди долара какъв канонски или никонски комплект може да се събере?

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D60 or Canon 450D or Sony Alpha 200
Автор: bbisser   
Дата:   11-01-09 17:23

Благодаря на всички, които се включиха в темата с коментари. Снощи ходих в магазина и снимахме с апаратите, прибрах се в нас и разгледах снимките. Канона ми идва скъпичък, Никона според мен доста засилва цветовете, Олимпуса не ми хареса по-малката матрица и в сравнение Сонито ми допадна най-много. Днес си го взех, но само с единия обектив - 18-77 mm. Така избегнах плащане на кредит. След няколко месеца ще се огледам за допълнителен обектив и сигурно пак ще се допитам до вас! Иначе се надявам до тогава да пусна и някоя добра снимка от апарата тук. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D60 or Canon 450D or Sony Alpha 200
Автор: VioletaSto100   
Дата:   11-01-09 17:51

Честито и успехи в бъдещото [shtrak]! [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D60 or Canon 450D or Sony Alpha 200
Автор: hotsnail   
Дата:   11-01-09 17:54

Честито, добре дошъл сред собствениците на Алфа.

Да ти кажа някой интересни сайтове за марката:


http://www.dyxum.com/
- тука има добър форум и ревюта на всички обективи, светкавици и апарати на/за Сони

http://www.alphamountworld.com/
- блог относно Алфа. Има ревюта на обективи и апрати. Има конкурси чат пат ....

http://www.photoclubalpha.com/
- интересен блог за Алфа

http://forums.dpreview.com/forums/forum.asp?forum=1037
- Форум за алфа от Дпревю. Хубаво е, че можеш да питаш професионални фотографи от най-различни жанрове за практрични съвети. Мен миналта семдица ми обяснаваха как да ползвам следящия фокус на Алфата.

Кавай и тука ако има въпроси ....Честито!

Има два три руски форума много добри ама аз не съм на ти със руския ...



Публикацията е редактирана (11-01-09 17:55)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D60 or Canon 450D or Sony Alpha 200
Автор: PeterPAN   
Дата:   11-01-09 21:17

Chestito[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D60 or Canon 450D or Sony Alpha 200
Автор: vvasss   
Дата:   11-01-09 23:23

zdraveite....az sym na4inae6t fotograf.. snimam s nikon d60 no ne6to svetkavicata mi ne sveti ...az li ne6to ne moga da q naglasq ili e ot aparata...kogato e na auto i snimam na tymno izka4a no ne sveti..ina4e aparata e strahoten i si zaslujava[shtrak] [smile] [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D60 or Canon 450D or Sony Alpha 200
Автор: mitakabus   
Дата:   12-01-09 09:57

Айде честито!
Трябваше да ме послушаш обаче да вземеш от колегата във форума А300! Но карай, здраве да е и много хубави снимки! [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D60 or Canon 450D or Sony Alpha 200
Автор: rewer   
Дата:   12-01-09 10:20

Хайде и да те радва машинката.

P.S.Само да питам в магазина като прави снимките в RAW или JPG снима?[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D60 or Canon 450D or Sony Alpha 200
Автор: apollo   
Дата:   12-01-09 13:08

Честито [smile] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D60 or Canon 450D or Sony Alpha 200
Автор: hotsnail   
Дата:   12-01-09 13:47

rewer от опита ми с А300 (А200 е доста подобен) ДЖПЕГ-а не е много подострен т.е. хубав е, но камерата може малко повече.

Имаш две опции за постигане на максимален детайл - да засилиш рязкостта в камерата или да ползваш РОУ. [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D60 or Canon 450D or Sony Alpha 200
Автор: rewer   
Дата:   12-01-09 16:42

Ако е снимл в JPG D60 не се държи като Алфите но в RAW е перфектен.По принцип Никон засилват зеления цвят оттам идва разликата на мен лично ми допада ,така си взех Никона пред Canon 450D.Кефи ме зеленото $$$$$..[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D60 or Canon 450D or Sony Alpha 200
Автор: bbisser   
Дата:   12-01-09 21:15

JPG са снимките
Иначе благодаря на всички за пожеланията! [smilie24]



Публикацията е редактирана (12-01-09 21:16)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D60 or Canon 450D or Sony Alpha 200
Автор: ivaneli   
Дата:   25-01-09 21:46

mislja 4e e nesireozno da se pravi sravnenie m-u d60 i 450d. nikon e ok.,no ne tozi nikon sre6tu tozi kanon.

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »