Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Re:
Автор: danbi   
Дата:   02-08-08 14:48

всеки дето не споделя единствената и права вяра бил идиот... мдам.. [smilie5] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon PowerShot A470 Red VS Nikon D3
Автор: loki_in_disguise   
Дата:   02-08-08 15:07

Наистина пише доста, дори твърде грамотно[smilie18]

gdavidov, обаче има нещо Важно, което пропускаш.
Ни-Кона не е съвсем черен. Има една мааалка, но сладка червена усмивчица в ляво. А Канона усмихва ли ти се, А?
Това е основателна причина да се замислиш, въпреки че, Канона си е за по-сериозното изкуство![shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon PowerShot A470 Red VS Nikon D3
Автор: Simplee   
Дата:   02-08-08 17:04

Мани ги тея канони и никони всички снимат с тях следователно - няма да си различен земи си един мега компактен Hasselblad H2 :)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon PowerShot A470 Red VS Nikon D3
Автор: danielstamatov   
Дата:   02-08-08 17:19

Само да ти кажа, че този така наречен твой "приятел", не ти е никакъв такъв. Пази се - иска да те метне с морално остаряла техника, явно заради своя собствена изгода. Не го слушай, заложи на новото и тазгодишното - Канона.

А и като гледам снимките в профила ти, явно си напреднал любител, ако не и професионалист с почертан вкус към абстракната арт фотография, затова Никона, ще ти отеснее доста бързо. Заложи на дълготрайната инвестиция - Червеничкото.



Публикацията е редактирана (02-08-08 17:20)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon PowerShot A470 Red VS Nikon D3
Автор: gdavidov   
Дата:   02-08-08 18:05

Днес реших да пообиколя магазините, за да придобия лични впечатления от техниката, която ме интересува. Влязох в един от най-добрите в околията и започнах да разглеждам различни модели фотоапарати. Докато разглеждах един от черните и щраках по безбройните копчета върху корпуса му той взе, че се разпадна в ръцете ми!!! Масивната част остана едната ми ръка, а обективът - в другата. Дори от задната страна на обектива се оголи някаква ламарина на топчета. Просто не занам как го счупих. Стомахът ми се сви на кълбо, хвърлих апарата на рафта и скубнах на бегом...Препусках минути!!! Все пак успях да избягам, благодарение на бързите си реакции и ловкостта ми.
Не мога да повярвам,че техника,която срува толкова много пари е така крехка и калпава?!?!Днешната случка затвърди отношението ми към черните фотоапарати. Мисля, че везните осезаемо са накланят в полза на КАНОНа...

Отговори на това съобщение
 Re: Canon PowerShot A470 Red VS Nikon D3
Автор: HP   
Дата:   02-08-08 18:10

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon PowerShot A470 Red VS Nikon D3
Автор: loki_in_disguise   
Дата:   02-08-08 18:30

Абе, това сто процента е от Конспирацията! [cool]
В смисъл, както ти забеляза, те Ни кон (ни магаре!), и работят за Спирането на тези дето Са Кон. И от там КонСпирация! Разбрах ги аз! [smilie24]
Това са евреите, заедно с онези от Ватикана, дето с петрола...щото после война в Авганистан и олимпиадата....че, и независим Тибет...ама, що ни е такова образованието...ше качват те водата с нам колко си стотинки.....абе, моля ти се! [shtrak] [thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon PowerShot A470 Red VS Nikon D3
Автор: matasel   
Дата:   02-08-08 19:33

HP, то мани, че огледалото малко, ами и завряно в кутия и сложено под един такъв никакъв ъгъл, че не можеш да си видиш и собствения рефлексш.
Преди време си снимам макро с един такъв и не щеш ли моделът ми вместо да се кефи и да позира с кеф взе, че литна и ми кацна в окото. И там явно му хареса, та не ще да излезе. Опитвам се да му помогна на модела, ама не става. Тогава ми светва, че има огледало в апарата, ама в него не мога да си видя "рефлекса" на окото щото то заврено под лош ъгъл както вече обясних. Много пъти съм казвал, че добрите конструктори в тоя свят се броим на пръсти.
Мъчих се, въртях го - все не става. И накрая реших проблема кардинално като извадих огледалото от кутията и макар и малко и криво ми бе достатъчно да помогна на модела да излезе от окото ми.
Сега си го нося винаги - да е готово за подобни случаи.
А апарата стана като нов. Снима по-безшумно - нали това огледало много плякало - сега няма огледало няма плякане. Освен това по-бързо фокусира - всъщност си го държа на фикс фокус и всички снимки - да не кажа 99 % са си жив артЪ.
Та ще препоръчам на gdavidov ако все пак се мине и послуша приятеля си - профа и си купи Д3 да му махне веднага огледалото - щото се оказа, че това огедало е някакъв атавизъм - подобно на апендикса при хората. Ето в сапунерките няма огледало, а пак снимат - значи си е атавизъм и това си е[smilie5]
Преди време пуснах тема "Фототехниката, която си направих сам" ама тя потъна, но ако някой я намери нека добави тази полезна преработка на ДСЛР апарат в тази тема.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon PowerShot A470 Red VS Nikon D3
Автор: maistorov   
Дата:   02-08-08 20:30

шшш пич,ти .баваш ли се [smilie10] [smilie18] по принцип аз сам за Канон ама тука неможе да сравняваш Никона с Канона .Определено Никона !

Отговори на това съобщение
 Re: Canon PowerShot A470 Red VS Nikon D3
Автор: rewer   
Дата:   03-08-08 12:31

Май е време за закриване на темата.Хора пишат наизуст куп глупости.На пича дето разглобил DSLR-а ,ами хората са казали :"Като те е страх от Мечки не ходи в гората".Нищо лично ...
[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon PowerShot A470 Red VS Nikon D3
Автор: bobihot   
Дата:   03-08-08 23:03

А бе като гледам- сериозен е човека! [ezik] [beer] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon PowerShot A470 Red VS Nikon D3
Автор: volokin   
Дата:   04-08-08 00:13

А някой знае ли къде ги рисуват тези Никони, че имам един излишен и понеже гумата му едва м се крепи да го докарам поне като произведение на изкуството.

Китайски дракон ми харесва. А може и една Буда да му сложа.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon PowerShot A470 Red VS Nikon D3
Автор: vgramatikov   
Дата:   04-08-08 00:56

Canon PowerShot A470 Red VS Nikon D3

Отговори на това съобщение
 Re: Canon PowerShot A470 Red VS Nikon D3
Автор: asahi   
Дата:   04-08-08 10:21

Кашалотът ще си изгризе перуката!

Отговори на това съобщение
 Re: Canon PowerShot A470 Red VS Nikon D3
Автор: GoDY   
Дата:   04-08-08 15:45

Кашалот https://photo-forum.net/forum/smileys/worshippy.gif



Отговори на това съобщение
 Re: Canon PowerShot A470 Red VS Nikon D3
Автор: jorro_z   
Дата:   04-08-08 16:05

Не е вярно, че големите и черни апарати не могат да снимат клипчета. Пентакс Може!!! С цели 21 кадъра в секунда.

Е...... по маркетингови съображения, са го ограничили клипчето до 5 сек. Ама то щото другите и толкова не могат!!!!
Като се научат и другите, тогава с Уп-дейт на фирмуера ще го увеличат на 6 сек.

Освен това - в защита на Никона съм. Той има Пълна Рамка!!! Канона има ли? [ezik]


Отговори на това съобщение
 Re: Canon PowerShot A470 Red VS Nikon D3
Автор: danbi   
Дата:   04-08-08 16:17

Тия неща не стават ли по-добре с видео камера?

И без туй, тук във форума има ограничение за размера на снимката.

Значи, снимаш си с видео камерата, хем имаш 10-20-30-100x оптичен зум, хем много кадри в секунда. който кадър ти харесва, него пускаш за гласуване. идеално за снимане на диви животни!

пък като им гледам цените са и по-достъпни от тия измислени фотоапарати. Само не знам дали има розовки....

А да, и разбира се, трябва да е Канон! https://photo-forum.net/forum/smileys/worshippy.gif



Отговори на това съобщение
 Re: Canon PowerShot A470 Red VS Nikon D3
Автор: midtone   
Дата:   04-08-08 17:55

Изключително много грешиш по отношение на Никон-а. Той няма светкавица, защото е толкова як, че сам цепи мрака.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon PowerShot A470 Red VS Nikon D3
Автор: gdavidov   
Дата:   04-08-08 19:05

Последните мнения много ми помагат да направя правилния избор - БЛАГОДАРЯ ВИ!

matasel,словоохотлив си, разбирам...но все пак малко "по-сбити" и конкретни съвети ще са ми от истинска полза[smilie24]

asahi, ти изглеждаш начетен човек, но не съм сигурен, че разбирам съветите ти[smilie2] Ако не те затруднява - ще се радвам да дадеш компетентно мнение на малко по-достъпен за масата език!

midtone, заради теб пак се замислям сериозно за достойнствата на НИКОНа...
Просто незнам как да постъпя?!?!

П.П
Между другото качих няколко снимки, които съм реализирал с черен фотоапарат...danielstamatov добре ме е разгадал, но все пак не приемам толкова похвали - нали знаете - "прекален светец и богу не е драг"...така че, ако някой забележи дори минимален недостатък в снимките ми - нека не се притеснява да направи градивна критика!!!

Отговори на това съобщение
 Re: Canon PowerShot A470 Red VS Nikon D3
Автор: danbi   
Дата:   04-08-08 19:06

как да постъпиш ли?
ами налей си 100 грама, и сипи повечко от саладката.

наздраве [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon PowerShot A470 Red VS Nikon D3
Автор: gdavidov   
Дата:   08-08-08 00:26

Благодаря на всички, които се включиха в темата със своите напътствия и съвети. Бяхте в основата на решението, което взех. Убеден съм, че то е най-правилното.
Пожелавам на всеки от вас да използва техниката, за която мечтае и го кара да изпитва удоволствие от снимането!
И нека сме по-толерантни към некомпетентността на новаците (била тя и дебилна понякога) и да не се взимаме прекалено насериозно...малко самоирония не е излишна понякога[smile]
Предполагам, че gdavidov пак ще има нужда от съвет за в бъдеще и тогава отново ще може да разменим по някоя мъдра или не чак толкова мъдра мисъл[smile]
А сега мисля да се вслушам в последния съвет на danbi.
Наздраве [beer] [beer] [beer]

ЗАКРИВАМ ТЕМАТА!

[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Cristinel   
Дата:   08-08-08 00:43

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon PowerShot A470 Red VS Nikon D3
Автор: Reptile   
Дата:   10-08-08 00:13

Муахахахаха баси забавното [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]
Ама не ве скивай го малкия къв е червен... [smilie8]



Публикацията е редактирана (10-08-08 00:14)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon PowerShot A470 Red VS Nikon D3
Автор: LubanskyJR   
Дата:   10-08-08 00:30

тази е темата която ме накара да смея до сълзи... [smilie18] [smilie18] първите 10-20 поста направо ме разбиха! [smilie24]
gdavidov, успех с новата машинка като си я вземеш, която и да е... [smilie21]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »