Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Re: Digital art & AI предложение
Автор: asahi   
Дата:   01-05-24 12:16

Да го тричаме!

Отговори на това съобщение
 Re: Digital art & AI предложение
Автор: nyamago   
Дата:   01-05-24 12:31

Какво е изкуство? Не знам дефиницията, обаче

Ще го позная като го видя.

А какво да правим AI-то във форума?
Нищо. Направеното дотук е достатъчно: при сегашните условия AI-то никому не пречи и никой не му пречи. Като нещо се промени,ще го мислим (и ще го бистрим в нови теми).

Отговори на това съобщение
 Re: Digital art & AI предложение
Автор: my.point.of.view   
Дата:   06-05-24 18:01

Няма никакво значение дали позицията ми е сбъркана, объркана.
Важното е, че каквото съм казал преди 15 години, се е сбъднало.
Ние навлизаме в епоха на пост-истината, когато е важно какво мнение имаш и какви са твоите желания, а не обективните реалности.
Има вече групи във фейсбук, в които се споделят "красиви фотографии" от цял свят, генерирани от изкуствен интелект. И неподготвените хора ръкопляскат и примляскват колко красива била Земята. И за да не кажете, че съм голословен, ето ви я София с Александър Невски на преден план.
И, разбира се, няма проблем. Защото ние тепърва ще откриваме паралелните и пожелателните реалности, в които всеки ще може да избира какъв да бъде, докато стои на дивана полугол, мляскащ чипс.

https://scontent.fsof10-1.fna.fbcdn.net/v/t39.30808-6/441215414_422178720562646_5964841941016456614_...


Ясно ми е, че не сте наясно какво значи СМОS сензор, не сте наясно и какво значи да работиш със сигнал.
Наясно ли сте какво значи да преподаваш на студенти по медицина, бъдещи лекари един вид, физиология, които не желаят да се научат как се мери кръвно, не желаят да се научат как се прави ЕКГ, не искат да ги занимаваме с нищо, свързано с нормалните процеси в човешкото тяло, защото всичките ще стават тикток инфлуенсъри и ще правят пластични операции на разни комплексари?

За мен е ясно – ще се лекувам колкото мога. Но голяма част от хората ще си умрат като кучета. Е, подобна е ситуацията и с фотографията.

Отговори на това съобщение
 Re: Digital art & AI предложение
Автор: nyamago   
Дата:   06-05-24 20:06

Множеството публикувани и споделяни 'красиви фотографии' създадени от ИИ са факт. Има само една малка подробност: те не са създадени ОТ изкуствен интелект, а С изкуствен интелект!

ИИ не е решил да създаде фейк снимка, вдъхновен от преживяване или въображение. СЪщо както четката никога не скача по своя воля и идея да намаже някакви бои по платното. НЯКОЙ е възложил на ИИ това - задължително е (засега) някой да има идеята и да ръководи ИИ какво да 'създаде'. Някой ден тоя възложител (човекът-творец) може да отпадне като необходимост, но да му мислят следващите поколения [smilie6]



Публикацията е редактирана (07-05-24 00:51)

Отговори на това съобщение
 Re: Digital art & AI предложение
Автор: ddantgwyn   
Дата:   06-05-24 21:20

my.point.of.view написа:

> И за да не кажете, че съм голословен, ето ви я София с Александър Невски на преден план.

> И, разбира се, няма проблем.

Ами тази снимка няма нищо общо с Александър Невски и това е очевадно за всеки, живеещ около нея.


Отговори на това съобщение
 Re: Digital art & AI предложение
Автор: CDman   
Дата:   07-05-24 08:36

Подобни притеснения според мен са излишни. Просто хората още не са се научили да разпознават ИИ рисунки.

При първата прожекция на кинолента например, хората са мислели, че влакът идва към тях.
https://www.youtube.com/watch?v=FL_RR1iDA2k

Сега никой не бяга от телевизора ако гледа как извънземните взривяват земята, нали ?[smilie3]

Ще мине време - ще се научат. [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Digital art & AI предложение
Автор: bogdanov   
Дата:   08-05-24 20:46

my.point.of.view, Ценя високо мнението на интелигентни хора като Вас и се извинявам ако сте приел лично фразата: Скоро не бях попадал на по-сбъркана позиция относно фотографията.
С това не искам да Ви отхвърля позицията... напротив, разбирам Ви прекрасно. Проблема с истината наистина както казвате е : " навлизаме в епоха на пост-истината, когато е важно какво мнение имаш и какви са твоите желания, а не обективните реалности." ...в това число и вашите позиции от преди 15 години :)! На последък ми се случва да засичам видеа на Киро Брейка, който по същия начин потвърждава казаното от Вас. И двамата тълкувате реалността според собствените си представи. Генерираното изображение което показвате крещи: Аз съм изкуствения плод на вашето невежество!
В образованието е ключът към познанието. Ще си позволя да Ви цитирам част от текст, който е написан от Петър Боев, Фотографско изкуство в България /1856-1944/ от 1983 г.
„Като технически способ, фотографията не е изкуство, но чрез нея може да се създава изкуство. Тя може да се използува и като занаят. Всичко зависи от това какъв е човекът който си служи с фотографията /артист, художник, занаятчия или обикновен любител/ , така както този, който борави с четка и бои може да бъде художник живописец или бояджия.“
Не приемам негативното Ви отношение към промените. На ясно сме какво значи СМОS сензор... то не е чак толкова сложно, колкото онова за което говоря! Ако сте лекар - лекувайте, ако сте художник - рисувайте, ако сте фотограф - снимайте, ако сте създател - създавайте!
Прощавайте, но пророк не сте, поне за сега! [beer]



Публикацията е редактирана (08-05-24 20:47)

Отговори на това съобщение
 Re: Digital art & AI предложение
Автор: my.point.of.view   
Дата:   08-05-24 21:56

Няма проблем, ще се разберем кой е пророк и кой не е.
Нямаше нужда да ме сравнявате с Киро Брейка :)
Щото мога да Ви върна жеста.
Няма как да приема, че изкуственият интелект издава моето невежество, защото съм снимал достатъчно много пъти Александър Невски. И съм живял едни 12 години извън България, за да познавам достатъчно добре Европа. Вие познавате ли толкова добре Европа, че да различите кое изображение е създадено с ИИ и кое - не? Надали. А за нашата си катедрала православна... за хората, които я са виждали, я не са виждали Александър Невски, дали гледат истинско фотографско изображение или джаз-импровизация от изкуствен интелект – ще създаде определени илюзии.
Разбира се, Вие сте над тези неща, няма проблем, защото изображенията не са създадени от Изкуствен интелект.
И в този ред на мисли изображенията са реални.
Мисленето по аналогия крие рискове. След няколко години изображенията, създавани от изкуствен интелект ще са неразличими от изображенията, създавани чрез дигитален фотоапарат. За филмовия няма да се обаждам, защото там най-вероятно изкуственият интелект няма да има никакви аспирации да имитира изображение, създадено на базата на динозавърска кръв и кравешки кожи – за справка – това са материалите, които се влагат във филмите.

Отговори на това съобщение
 Re: Digital art & AI предложение
Автор: my.point.of.view   
Дата:   08-05-24 22:17

Всеки е свободен да бъде себе си.
Проблем е, че като отидете на лекар, не очаквате, че "лекарят" е графичен дизайнер, нали? Дизайнер, който днес е почувствал, че иска да бъде себе си и да бъде лекар и да лекува хората?

Защо така искате от лекаря да бъде лекар, а не нещо друго?

Но иначе всеки е свободен да бъде себе си?

И говоря за лекари нарочно, защото виждам, че всеки го е страх от смъртта. Живеят си хората все едно са вечни, а накрая се оказва, че треперят. Заради един абсолютно логичен завършек, кодиран генетично, краят на биологичния цикъл. И после сме просто тор за цветята. На дебеличките можем спокойно да им казваме, че са "торби с тор" или "торби с компост", ако искаме да звучим по-културно.

Няма да Ви задавам въпроси за CMOS сензор, щото ми е ясно, че не сте наясно какви са правилата като гледате няколко функции, да им начертаете първата производна на ръка. И тази първа производна да има смисъл.

И така стигаме до логичното – свободен си, ама в рамка. Извън рамката няма свобода.

Отговори на това съобщение
 Re: Digital art & AI предложение
Автор: bogdanov   
Дата:   09-05-24 10:43

my.point.of.view , всеки има своя тежък период в който си мисли, че е център на вселената, усложнява всичко с което се сблъска и знае повече от другите.Ще ми се да Ви успокоя за смърта...Барт казва: "Фотографията има нещо общо с възкресението".:) Приемете, че не всички сме биологична маса!
Думата "филм" означава "кожа", произлиза от англосаксонската дума "felmen", както е наречен каймака на млякото. От там Сте се заблудил, че филма който използвате днес е "създаден на базата на динозавърска кръв и кравешки кожи" Иначе желатина се извлича предимно от кости и хрущяли.
Добрата база е образованието, сега сте в позиция когато всеки момент ще да откриете ...топлата вода във фотографията. Освен техника и технология, фотографията може да бъде метафора, изкуство, одрана кожа, вкаменена светлина, зазоряване, лъжа, заличаване, зрителна клопка, ecriture automatique, платонова пещера и много, много още неща. Прекалено много Сте се вкопчил в материята, факт е че съществуват и други неща, дори в момента Вие усещате част от тях.
Това категорично заявяване на едно ваше мнение като абсолютна истина ми напомня за образа който цитирах по-горе, не сравнявам интелекта Ви с неговия.
С този CMOS сензор ще се побъркате :))) Това което ми трябва да знам за него, го знам, немога да го създам от пясък и вълна, а Вие вероятно можете...браво!
Предположението, че докато Вие сте живял едни 12 години навън, ние сме стояли тук да плетем терлици е нелогично. Но за да не стане като мерене на чужбини, на лични можем да продължим диалога, иначе казах каквото мисля и по темата и на Вас.
Ще ми се да завърша с прекрасната фраза с която и Вие завършихте, с едно допълнение: Свободата е знание!
...и тук сте Вие:
– свободен си, ама в рамка. Извън рамката няма свобода.[beer]



Публикацията е редактирана (09-05-24 14:43)

Отговори на това съобщение
 Re: Digital art & AI предложение
Автор: asahi   
Дата:   09-05-24 21:49

Социалната мрежа TikTok ще започне да обозначава съдържание, създадено чрез изкуствен интелект, когато то се качва от определени платформи. TikTok посочи, че това е част от усилията му за борба с дезинформацията, разпространявана в социалната медия.


Отговори на това съобщение
 Re: Digital art & AI предложение
Автор: ZENON   
Дата:   11-05-24 20:01

"В един случай, ИИ се прави на умрял при дигитална симулация, за да измами тест, предназначен да елиминира системи, способни бързо да се възпроизвеждат, след което бързо се връща към усилена дейност."[smilie5]

Отглеждаме си дигитални цигани или ако щете политици...

ИИ се прави на умрял


Отговори на това съобщение
 Re: Digital art & AI предложение
Автор: Ani77   
Дата:   11-05-24 23:28

Това не е вярно!

Отговори на това съобщение
 Re: Digital art & AI предложение
Автор: nyamago   
Дата:   11-05-24 23:56

Кое точно не е вярно? Щом идва от Мета - нищо не би ме учудило [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Digital art & AI предложение
Автор: ddantgwyn   
Дата:   12-05-24 10:56

Ani77 написа:

> Това не е вярно!

Напротив, даже е съвсем логично - след като изкуственият интелект се обучава на базата на човешкия опит, той ще се държи като човек.

Отговори на това съобщение
 Re: Digital art & AI предложение
Автор: IShoot4Fun   
Дата:   12-05-24 12:19

ddantgwyn написа:

> Напротив, даже е съвсем логично -
> след като изкуственият интелект
> се обучава на базата на човешкия
> опит, той ще се държи като човек.

Така е. И както хората водят войни, така и ИИ може да реши да нападне. Примерно ИИ в съюз с хора срещу друг ИИ в съюз с други хора. Докато накрая не излезе, че единият ИИ е бил в таен съюз с другия, и решат съдбата на човечеството. Наистина за нас хората това е страховит сценарий, и дано не се сбъдне. Иначе погледнато ще е продължение на еволюцията, макар и не на биологична основа. Мислим се за значими, често пъти повече отколкото всъщност сме. Отнесено към Вселената обаче, това че на някаква си планета в някаква галактика бил изчезнал някакъв вид на въглеродна основа, и бил заменен от ИИ....[smile]
Случвало се е много пъти, там някъде в безкрайното пространство, и ще продължи да се случва - смея да твърдя.[smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Digital art & AI предложение
Автор: nyamago   
Дата:   12-05-24 14:09

Понеже се учи от нас, от нашия опит и светоглед, изразени в милиарди комуникации, документи и артефакти - ми идва една мисъл:

С параноята си (как ще затрие човечеството) не му ли даваме прекалено много и лесни идеи? [smilie11] [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Digital art & AI предложение
Автор: CDman   
Дата:   14-05-24 08:53

след като изкуственият интелект се обучава на базата на човешкия опит, той ще се държи като човек.

Току виж се обяви, че е небинарен [smilie18]
Колко му е [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Digital art & AI предложение
Автор: nyamago   
Дата:   14-05-24 14:04

Еврика! [smilie10] [cool]
Изведнъж си обясних последното издание на Евровизията - ами разбира се, сценарият е писан с ИИ и всички страни са използвали ИИ в създаването на номерата си! Затова много от тях си приличат - та 'Той' (ИИ) е захранен с доминиращото съдържание, което човечеството бълва и консумира в наши дни.
Всичко е ясно, няма страшно! [smilie6]
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Digital art & AI предложение
Автор: asahi   
Дата:   14-05-24 14:17

8 от 22 финални изпълнения повтаряха стилистиката на Шакира.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »