Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Бутон "Виж автора"
Автор: Slivenski   
Дата:   02-09-20 11:24

Мисля, че е крайно време бутонът "Виж автора" да бъде премахнат.

Той имаше някаква роля навремето, но смятам, че тя е изчерпана, особено във връзка с идеята да се въведат куратори и може би системата за гласуване да бъде променена.

За мен този бутон представлява форма на отрицателен рейтинг, което не е конструктивно и ощетява добри фотографии и добри автори.

Ако някой не харесва дадена снимка, може да напише коментар защо не я харесва.

А ако иска да види автора, ще бъде така търпелив да изчака три дни.

[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Бутон "Виж автора"
Автор: Slivenski   
Дата:   02-09-20 11:33

И дори нещо повече - може да се помисли за въвеждане на АБСОЛЮТНА тридневна анонимност, а именно - дори след като гласуваш за дадена снимка, да не виждаш автора и, преди да са минали три дни.

Това според мен доста ще редуцира "груповото" гласуване.

Отговори на това съобщение
 Re: Бутон "Виж автора"
Автор: philip   
Дата:   02-09-20 11:45

Slivenski: "И дори нещо повече - може да се помисли за въвеждане на АБСОЛЮТНА тридневна анонимност, а именно - дори след като гласуваш за дадена снимка, да не виждаш автора и, преди да са минали три дни."
[smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Бутон
Автор: serjy   
Дата:   02-09-20 11:47

тя анонимността реално никаква я няма, щото снимките се качват в още няколко места. за мен, автора трябва да е видим, само точките да са неизвестни първите дни. дори и никога да не се показват е най-добре. просто има някаква подредба и това е, ама колко точки имам аз, ама оня що има повече и тнт... ако няма точки няма да ги има и тези безкрайни спорове. и е добре като гласуваш да можеш да си махнеш гласа, че понякога цъкам по инерция, но след това не мога да си махна вота.



Публикацията е редактирана (02-09-20 11:51)

Отговори на това съобщение
 Re: Бутон "Виж автора"
Автор: Slivenski   
Дата:   02-09-20 11:50

Идеята с анонимността е, че гласуваме за фотографии - на първо място, а не за автори. [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Бутон "Виж автора"
Автор: мара   
Дата:   02-09-20 12:00

всичко това можеше да има смисъл в една идеална вселена. тук не е подобно място.
ама даже и тогава не би било добре.
не абсолютна анонимност, требе да има АБСОЛЮТНА ПРОЗРАЧНОСТ.
така или иначе - анонимност НЯМА да има - преполагам, че само идиот може да вярва в това. оптимистичен, нереалистичен, наивен идиот, ще ме прощавате...[smilie5]
или обратното - такъф, дето си играе по схемите и вярва, че това е правилно.
аз искам да знам чия е калпавата снимка, набълбукана с камара ахкания и охкания. не, че ще го запомня... но с достатъчно повторения - може пък.
иначе, сливенски, напълно съм съгласна, че гласуването трябва да бъде за снимка, а не за автор.
просто - за разлика от теб - съм циничен реалист.

Отговори на това съобщение
 Re: Бутон "Виж автора"
Автор: Slivenski   
Дата:   02-09-20 12:03

Автор: serjy
Дата: 02-09-20 11:47

... и е добре като гласуваш да можеш да си махнеш гласа, че понякога цъкам по инерция, но след това не мога да си махна вота.

-----------------------------------------------------


Това би имало смисъл само ако се въведе абсолютна тридневна анонимност.

Иначе ще гласувам, ще ми се покаже авторът - и ако съответното лице не ме кефи, ще си махна гласа веднага.

[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Бутон "Виж автора"
Автор: мара   
Дата:   02-09-20 12:07

къде тва, бе сливенски? у сураттефтера? у планинарските групи? къде точно? тая анонимност тука нали се сещаш, че не е никва анонимност дригаде?
бе напекло ли ви е нещо, кво ли? [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Бутон "Виж автора"
Автор: Slivenski   
Дата:   02-09-20 12:08

"Виждането чия е калпавата снимка" и гласуването за снимки, а не за автори, са две противоречащи си неща.

Това е единственият ми коментар по горния пост.

На квалификациите няма да отговоря, макар че си имам мнение.

Отговори на това съобщение
 Re: Бутон "Виж автора"
Автор: мара   
Дата:   02-09-20 12:25

противоречат си само на много елементарно ниво и то - само в нечия глава :)
аз виждам КАЛПАВА снимка. и ми става интересно КОЙ е подкрепен от харесванията на клакьорите.
извордите ЗАЩО - всеки си прави сам.

Отговори на това съобщение
 Re: Бутон "Виж автора"
Автор: ninikolov   
Дата:   02-09-20 12:33

И аз съм за пълна прозрачност.
Разбирам аргументите и съм съгласен с целта, но не мисля, че анонимността е пътя за постигането и.
Много ми се иска да се гласува за фотографии, а не за автори, но то като е влязло да си гласува за другарчето няма сила, която да го накара да гласува за фотография.

Иначе видя се, че "анонимността" не само не намали груповото гласуване, но и стегна редиците. Така сега се радваме на стройна организация с изненадваща ефективност.


Отговори на това съобщение
 Re: Бутон "Виж автора"
Автор: Slivenski   
Дата:   02-09-20 12:35

Елементарно е някой да иска да види автора, за да си задоволи дребното любопитство и после да прави интриги във форумната част.

Отговори на това съобщение
 Re: Бутон "Виж автора"
Автор: мара   
Дата:   02-09-20 12:40

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] а, ония, дето виждат мазалото, те правят интриги? [smilie18]
не групарите, ми тия, дето ги вадят на показ порочните им практики ?

Отговори на това съобщение
 Re: Бутон "Виж автора"
Автор: Slivenski   
Дата:   02-09-20 12:41

Бутонът "Виж автора" на практика наистина обезсмисля анонимността, защото много хора просто цъкат там, а не гласуват, дори съответната снимка да има качества и да им харесва. Затова казах, че така се ощетяват добри фотографии.

Отговори на това съобщение
 Re: Бутон "Виж автора"
Автор: ninikolov   
Дата:   02-09-20 12:42

Струва ми се, макар и да звучи парадоксално, че принципът "всичко на масата" ще внесе смут в системата и доста хора ще гласуват малко по-внимателно, знаейки, че всички ще видят гласа им. Да, няма да спре групите, но ще разколебае част от участниците, което е стъпка в правилната посока.

Иначе, покрай този злополучен бутон и на мен ми се иска да си махна гласа за някои снимки и да го дам за други снимки, ама няма как да стане без значителни странични ефекти.


Отговори на това съобщение
 Re: Бутон "Виж автора"
Автор: мара   
Дата:   02-09-20 12:47

Автор: ninikolov
Дата: 02-09-20 12:42

Струва ми се, макар и да звучи парадоксално, че принципът "всичко на масата" ще внесе смут в системата и доста хора ще гласуват малко по-внимателно, знаейки, че всички ще видят гласа им. Да, няма да спре групите, но ще разколебае част от участниците, което е стъпка в правилната посока.



ето това е. няма да се решат проблемите, но от само себе си ще отпадне "виж автора".

вече е било така, по-добре не знам колко е било, но чак такова чуде не е било.


та ей тва предлагам аз,
ПЪЛНА ПРОЗРАЧНОСТ.

Отговори на това съобщение
 Re: Бутон "Виж автора"
Автор: Slivenski   
Дата:   02-09-20 12:56

Ако трябва да съм искрен, по съм склонен да приема пълна прозрачност... или пълна анонимност, както предложих.

Така е ни рак, ни риба. И не работи добре. [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Бутон "Виж автора"
Автор: мара   
Дата:   02-09-20 13:04

аре, ние тука стигнахме до консенсус [smilie5] [cool]
админ да решава [smilie18] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Бутон
Автор: nyamago   
Дата:   02-09-20 13:15

Пълна анонимност е по-невъзможна от непълна анонимност. А непълна анонимност е АБСОЛЮТНО невъзможна (даже книга не написах на тая тема [smilie6]), доказано и няма какво да го бистрим.

От друга страна пълна прозрачност би работила само ако право на глас имат хора, които НЕ КАЧВАТ снимки за оценяване и няма какво да получат в ответ на мнението си - нито добро, нито лошо.

Но тия 'ПЪЛНИ" неща са си екстремални утопии, все ще е нещо частично, нещо компромисно. И за да не се тъпче на едно място без промени - много е просто да се опита и едното, и другото. Един месец пълна анонимност, един месец пълна прозрачност - и ще се види кое работи по-добре. Технически са лесни тестове, а за следене и анализ на резултатите е нужно да се отдели човешки ресурс над възможностите на админ-а, затова всички пишещи тук и вълнуващи се от проблема следва да гледат ежедневно какво става през тези тестови месеци.

После пак ще си говорим?



Публикацията е редактирана (02-09-20 13:22)

Отговори на това съобщение
 Re: Бутон
Автор: Slivenski   
Дата:   02-09-20 13:22

Пълната прозрачност вече е тествана отдавна - тя функционираше в началните години на форума. Но се появиха порочни практики при гласуването, групички, приятели, врагове и прочие. После постепенно се въведоха правила, които доведоха до тази частична анонимност, която е в момента. Не е тествана само пълна анонимност, за три дни да кажем. Сега, ако някой е решил да не играе по правилата, той винаги ще намери начин да го стори. Въпросът е максимално да се ограничи възможността за това.

[beer]



Публикацията е редактирана (02-09-20 13:23)

Отговори на това съобщение
 Re: Бутон "Виж автора"
Автор: мара   
Дата:   02-09-20 13:24

сливенски, ко ти зстаа, бе? те така си играят! не НЯКОЙ! ОГРОМНАТА ЧАСТ, ДЕТО ПУСКАТ СНИМКИ!

Отговори на това съобщение
 Re: Бутон
Автор: nyamago   
Дата:   02-09-20 13:25

Slivenski написа:

> Пълната прозрачност вече е тествана отдавна...

Имам предвид такава без 'А' и 'Б' гласове, а с подбрани куратори и/или съдии (жури), които НЕ УЧАСТВАТ в състезанието като състезатели, само като оценители.

Отговори на това съобщение
 Re: Бутон "Виж автора"
Автор: Slivenski   
Дата:   02-09-20 13:29

Ами да си играят.

Нали сложиха Б рейтинг - който в момента вече направо е за премахване също, предвид бозите, които видях с по 150+ Б точки!

Сега ще има куратори - дано има положителен ефект.

За съжаление, ако разчита на съвестта на хората и феърплея, най-често човек би останал разочарован.

Затова - рестрикции... или по-точно, строги правила.

Отговори на това съобщение
 Re: Бутон "Виж автора"
Автор: SaS   
Дата:   02-09-20 14:57

Открито гласуване кой за кого може да предложи човек, който не познава историята на сайта.
По открито връщане глас за глас не може да бъде осигурено с друг инструмент сравнено с виждането кой е гласувал.
Справка социалните медии около фейсбук.

Иначе кой как гласува може да се види в профила му, т.е. потребител->гласувани снимки, но не е лесно проследимо в другата посока гласувана снимка -> гласувал.

Отговори на това съобщение
 Re: Бутон "Виж автора"
Автор: мара   
Дата:   02-09-20 15:26

просто пак ще е същото. само няма да им се налага да се сговарят другаде.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »