Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Re: Седем ансамбъла на Седемте рилски езера на 2200 метра
Автор: asahi   
Дата:   13-08-18 15:56

"Автор: petervassilev
Дата: 13-08-18 14:53

Според мен, момчетата в езерото и дори организаторите имат по-малко вина от Администрацията на парк Рила. Точно тези държавни чиновници са разрешили или не са реагирали веднага на вредното за природата мероприятие, не са инструктирали участниците, затваряли са си очите и са чакали деня за получаване на държавната заплата."

Да проверим:

"„Дирекция на Национален парк „Рила” е издала разрешение за заснемане на филм на езерото Бъбрека на фондация „Нашият дом е България”. Не е издавано разрешение за поставяне на рекорди на Гинес”, уточни в „Здравей, България” директорът на Национален парк „Рила” Красимир Андонов. Което е доста странно изказване, де не кажем абсурдно.

Възнамерявано е да се заснемат хора в народни носии, изгрева и три топловъздушни балона.

„Описали сме условията, при които трябва да се проведе събитието и съответно забраните, които трябва да се спазват. Една от тях е да не се влиза в езерата. За съжаление обаче група хора са играли хоро в езерото Близнака. За това нарушение ще бъде съставена имуществена санкция за юридическо лице. Санкцията ще е за организаторите, тъй като отговорността е изцяло тяхна. Глобата е до 10 000 лева”, поясни още Красимир Андонов."
оттук

Май е изненадващо, че държавата този път си е свършила работата?


Отговори на това съобщение
 Re: Седем ансамбъла на Седемте рилски езера на 2200 метра
Автор: MikeDimit   
Дата:   13-08-18 16:17

Ако описаното горе е вярно, защо органа не е изпратил свой член да следи за спазване на разрешителното? ПАри нема или мързел има. Или по-скоро безхаберие? Щеше ли да има проблем, ако оторизиран член на органа бе там и бе казал на децата - "Опа! Така не!". Организатора си е взел тапията и не е помислил, че участниците са нормални хора-хрумнало им е да имитират водното хоро, ама кой да се сети , че там е забранено. Много се залита по епичните определения. Айде малко да се "приземим". Това са наши деца, това е организационна грешка и от страна на инициатора, и от страна на органа. И кротко с камънете, с тях по-добре да градим, а не да се замеряме![beer]



Публикацията е редактирана (13-08-18 16:18)

Отговори на това съобщение
 Re: Седем ансамбъла на Седемте рилски езера на 2200 метра
Автор: petervassilev   
Дата:   13-08-18 16:38





Публикацията е редактирана (17-08-18 15:45)

Отговори на това съобщение
 Re: Седем ансамбъла на Седемте рилски езера на 2200 метра
Автор: bijud   
Дата:   13-08-18 19:07


"Това е бизнес с форма на патриотизъм на голямата компания "Артекс Инженеринг", която е зад фондацията, организирала хорото, бизнес на "Мениджъра на 2017 година" предприемача Пламен Мирянов и бизнес на туристическите агенции, понеже възхитилото ви хоро е филмова реклама на България и се плаща с пари на данъкоплатците."

"...оповестяването им и раздухването им е така наречения "клапан за отпускане на социалното напрежение". Всичко ще е клапан, стига да не се опре до самите върхове на мафията и корупцията в партийните и олигархични машини."

"...покрай такива скандали удобно се пренебрегва най-големият скандал - този, че България се управлява от корумпирани и мафиотизирани партийни машини, без значение дали на власт е ГЕРБ, БСП, ДПС, патриоти, разни Воли и и всичко, което се сетите."


След всичко това, има ли още някой, на който да не му е ясно, че този скандал е направен умишлено и с конкретни цели, а не е спонтанно влизане в езерото на група момчета в народни носии?


А в същото време, в Румъния протестират защото според тях е малко че: "Само през 2017 г. близо 870 румънски политици, министри, зам.-министри, кметове, депутати, общински съветници, висши чиновници и пр. са получили ефективни присъди."

Правите ли сравнение на бройката получили ефективни присъди в Румъния с получилите ефективни присъди български политици, министри, зам.-министри, кметове, депутати, общински съветници и висши чиновници? Някой знае ли колко са такива ефективни присъди за 2017г. в България?

Виждате ли връзка между ефективните присъди на политици, министри, зам.-министри, кметове, депутати, общински съветници и висши чиновници с нарушаване на правилата, като това, което са направили на Рила?

Отговори на това съобщение
 Re: Седем ансамбъла на Седемте рилски езера на 2200 метра
Автор: petervassilev   
Дата:   13-08-18 19:26





Публикацията е редактирана (17-08-18 15:45)

Отговори на това съобщение
 Re: Седем ансамбъла на Седемте рилски езера на 2200 метра
Автор: asahi   
Дата:   13-08-18 19:46

"Автор: MikeDimit
Дата: 13-08-18 16:17

Ако описаното горе е вярно, защо органа не е изпратил свой член да следи за спазване на разрешителното? "

Да предположим следното - от ръководството на парка изпращат не един, а пет служителя. В определен момент те констатират нарушение.
Какви са правомощията им? Отговорът е в длъжностните им характеристики.
Какви са реалните им възможности намясто? Тук можем да пофантазираме, но реално могат само да сигнализират на ръководителя на мероприятието.
Какви са неговите реални възможности? Към момента на констатиране на нарушението на практика никакви.

Затова тези горните предположения не вършат реална работа. Глобата, обаче, е едно добро възмездие и предупреждение за следващите мераклии да нарушават правилата.

Отговори на това съобщение
 Re: Седем ансамбъла на Седемте рилски езера на 2200 метра
Автор: stukloplast   
Дата:   13-08-18 19:56

Епа ако вляза да се къпя с шампоан, ще ме хванат ли и глобят ли, ако никой не ме снима? Защо отговорните лица нямат правомощия? Защо няма култура и образование по въпроса? Образователни, посетителски центрове?
По-важни са парите от кебапчета, джипове и селяния. Това не е изолиран случай...

Отговори на това съобщение
 Re: Седем ансамбъла на Седемте рилски езера на 2200 метра
Автор: ZENON   
Дата:   13-08-18 21:11

bijud
чудесно написано![smilie24]
За беля обаче, всички виждат 5 деца във водата и нищо по-голямо от това.[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Седем ансамбъла на Седемте рилски езера на 2200 метра
Автор: asahi   
Дата:   13-08-18 22:03


https://www.faktor.bg/media/article_gallery/uploads/horo-rila.jpg



Аз пък виждам 14 организирани човека в езерото.

Отговори на това съобщение
 Re: Седем ансамбъла на Седемте рилски езера на 2200 метра
Автор: ZENON   
Дата:   13-08-18 22:21

asahi,
ти нарочно ли се правиш, че не разбираш, или просто ти е кеф да спориш уставно?

Отговори на това съобщение
 Re: Седем ансамбъла на Седемте рилски езера на 2200 метра
Автор: neillmakoli   
Дата:   13-08-18 22:22

Срамота и за фотографа дето ги е снимал.
Не очаквах такова нещо от него....

Отговори на това съобщение
 Re: Седем ансамбъла на Седемте рилски езера на 2200 метра
Автор: asahi   
Дата:   13-08-18 23:31

"Автор: ZENON
Дата: 13-08-18 22:21

asahi,
ти нарочно ли се правиш, че не разбираш, или просто ти е кеф да спориш уставно?"

Това довод в дискусията ли е или лична нападка? Хайде помисли, ама по-задълбочено.

Отговори на това съобщение
 Re: Седем ансамбъла на Седемте рилски езера на 2200 метра
Автор: Admin   
Дата:   13-08-18 23:50

Стефан написа:

> Аз имам един въпрос: как да
> разбираме това което е вмъкнато в
> последното мнение на bg2014, наистина
> ли потребителя е деактивиран и
> наистина ли заради това му
> мнение?[smilie8]
>

Стефане,

да, написаното е вярно.
В случая повод за решенията не е една конкретна проява или 2-3 такива. Нещата са с натрупване от месеци, дори повече.

Като допълнение в сайта многократно сме изтъквали, че има правила. Залитане в политическа посока, особено с остър и нарицателен или пропаганден език не се толерира. А също така и нещо друго не по-малко важно е, че не се толерират изказвания, които са "призоваващи към насилие и расова, етническа и религиозна вражда".

Отговори на това съобщение
 Re: Седем ансамбъла на Седемте рилски езера на 2200 метра
Автор: ZENON   
Дата:   14-08-18 00:23

asahi,

чета те внимателно почти винаги.
Твоите лични нападки са доста завоалирани и обтекаеми и на пръв прочит не се забелязват от много хора, но както казаваш, при по-задълбочен прочит - лъсват.

С наказанието на 5-15-25 човека влезли в гьол няма да постигнеш лечение на основния проблем защо това е станало възможно.

Силно се надявам да разбираш идеята в последното ми изречение, с оглед по-нататъшни изказвания от твоя страна във връзка с дискусията (която е на практика с изместен център на тежестта).



Публикацията е редактирана (14-08-18 00:30)

Отговори на това съобщение
 Re: Седем ансамбъла на Седемте рилски езера на 2200 метра
Автор: asahi   
Дата:   14-08-18 00:32

След като наричаш това езеро гьол трудно ще се съгласим кой е основният проблем.

Отговори на това съобщение
 Re: Седем ансамбъла на Седемте рилски езера на 2200 метра
Автор: asahi   
Дата:   14-08-18 00:38

Друга простотия , този път на антична Перистера.


Отговори на това съобщение
 Re: Седем ансамбъла на Седемте рилски езера на 2200 метра
Автор: ZENON   
Дата:   14-08-18 00:46

Forest for the trees
asahi

forest for the trees... [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Седем ансамбъла на Седемте рилски езера на 2200 метра
Автор: Argo   
Дата:   14-08-18 01:04

Ето какъв тон държи "Мениджъра на 2017 година" предприемача Пламен Мирянов от фондацията, организирала хорото.
Много ми е интересно кой и колко плаща за тези патрЕотични презентации?[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Седем ансамбъла на Седемте рилски езера на 2200 метра
Автор: penco   
Дата:   14-08-18 06:19

И как точно трябва да отговори? Да си направи харакири?

Отговори на това съобщение
 Re: Седем ансамбъла на Седемте рилски езера на 2200 метра
Автор: Julius   
Дата:   14-08-18 07:43

Едва ли има по-ярък пример от тая снимка на собствената ни поговорка: "Да се изплюеш в кладенеца, от който пиеш вода"! Сигурно повечето от вас знаят какво означава името Рила (водна планина). И това е единствената планина, не само в България, към която винаги съм тръгвал с празни бутилки. Всеки път съм си ги пълнел от изворчетата, които пълнят и тези езера.

За мен темата се изчерпа и ако има нещо "хубаво" в цялата история (освен че показа лицата на участниците в нея),
това е, че много хора, които не знаеха че не трябва да се влиза в езерата - вече знаят.
Благодарение на шума, който се вдигна. И се надявам да го спазват.


Отговори на това съобщение
 Re: Седем ансамбъла на Седемте рилски езера на 2200 метра
Автор: Антивик   
Дата:   14-08-18 08:24

Admin написа:

>...............
>
> да, написаното е вярно. В случая повод за решенията не е една конкретна проява или 2-3 такива. Нещата са с натрупване от месеци, дори повече.
>
> Като допълнение в сайта многократно сме изтъквали, че има правила. Залитане в политическа посока, особено с остър и нарицателен или пропаганден език не се толерира. А също така и нещо друго не по-малко важно е, че не се толерират изказвания, които са "призоваващи към насилие и расова, етническа и религиозна вражда".


[smilie2] [smilie11] Ще ме извинявате, но как при това положение човек може да коментира в темата след като тя си е много здраво набъркана политически и пропагандно. Как да се коментира нещо свързано с български фолклор, обичаи, тертипи и в същото време да не се направи сравнение с нещо друго, където със сигурност, ще се намери някой друг засегнат я расово, я верски, я народностно...и те го в последствие и "...остър и нарицателен или пропаганден език".
А относно темата е интересно що се дига толкова шум точно когато става въпрос за български фолклор и хора...защо до сега се мълчеше за онези с белите нощници. Или да попитам друго, тези крайно загрижени за природата - Защо си мълчаха при булдозерите в дюните и леенето на бетон, масовото застрояване на черноморието/и то баш по плажната ивица/ и сега зор срещу свободно плажуващи с хавлии и палатки/види се голям зор да се напълнят построените хотели/, а сега им пречат 14 младока нагазили в езерото/поне казаха, че ще си понесат наказанието/.

Отговори на това съобщение
 Re: Седем ансамбъла на Седемте рилски езера на 2200 метра
Автор: exobexo   
Дата:   14-08-18 08:49

Още с лифта бе началото на края...

Не ме разбирайте погрешно. Езерата ще са там и след нас. Просто няма да е същата красота, както е била преди масовизацията. Дори и сега като ходиш там, може само да си предсавяш девствената красота както е било едно време. Без тръби в езерото и издълбани до коляно пътеки. Хора по чехли, джапанки и т.н.

Отговори на това съобщение
 Re: Седем ансамбъла на Седемте рилски езера на 2200 метра
Автор: bg2017   
Дата:   14-08-18 09:04

Потребителят е деактивиран от администратор на сайта и няма да може да участва повече в тази или други дискусии.

------------------------


Admin написа:
Стефан написа:

> Аз имам един въпрос: как да
> разбираме това което е вмъкнато в
> последното мнение на bg2014, наистина
> ли потребителя е деактивиран и
> наистина ли заради това му
> мнение?[smilie8]
>

Стефане,

да, написаното е вярно.
В случая повод за решенията не е една конкретна проява или 2-3 такива. Нещата са с натрупване от месеци, дори повече.

Като допълнение в сайта многократно сме изтъквали, че има правила. Залитане в политическа посока, особено с остър и нарицателен или пропаганден език не се толерира. А също така и нещо друго не по-малко важно е, че не се толерират изказвания, които са "призоваващи към насилие и расова, етническа и религиозна вражда".


Съгласен съм с основното. Но вие постъпвате като чиновник- нито познавате човека, когото обвинявате е етническо насаждане на омраза(та той е от Смолян...нещо сте пропуснали в информацията си), нито се интересувате от различно мнение. Ваше право си е.
Затова едно дете написа:
"Ако Левски днес беше жив- сам щеше да се обеси".

Регистрирах се за лебедовото си мнение, след което ще ви помоля и на ЛС да ме деактивирате. Имам достойнство на Българин и НИКОЙ не може да ми го отнеме. Само него си пазя и нищо друго.
1. Българска носия носена от истински българи, (врекли се да пазят традициите ни) НЕ МОЖЕ ДА ЗАМЪРСИ никоя природна забележителност.
2. Български трибагреник, знаме, развяно заради национален ионтерес не може да погази ничии интереси.
Нито да бъде глобено за това.
НИКОЙ не бива да си го позволява.
И всички в темата много лековато се плъзнахте по повърхността.
Жал ми е не за вас, а за бъдещето на България...!


Отговори на това съобщение
 Re: Седем ансамбъла на Седемте рилски езера на 2200 метра
Автор: georgioiv   
Дата:   14-08-18 09:27

bg2017, 2014, 2013, 2010, 1970 и т.н. - лековато се плъзгаш ти. Всички мнения са ти били крайни, агресивни и едностранни. Още няколко такива потребителя да деактивират и може да стане пак нормално място форума...

Отговори на това съобщение
 Re: Седем ансамбъла на Седемте рилски езера на 2200 метра
Автор: stukloplast   
Дата:   14-08-18 09:29

Антивик,
На твоя въпрос - никой не си е мълчал, просто хората с бостаните за продан бяха по-силни. Сега в Банско да не е по-различно?
Бг-ако си туря народната носия, викаш мога да правя каквото ми измисли простата глава, щото съм патрЕот след дамаджана с вино?

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »