Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Nikon D810 vs Canon EOS 5D MARK III
Автор: Dida   
Дата:   08-08-18 12:16

Nikon D810 vs Canon EOS 5D MARK III
Nikon D750 vs Canon EOS 6D Mark II

Здравейте,

снимам с Nikon D7200 но искам да сменя crop с FF. Ще се радвам да споделите мнение относно горе споменатите тела.

Благодаря! [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D810 vs Canon EOS 5D MARK III
Автор: sohk   
Дата:   08-08-18 12:29

И в двата случая бих избрал Nikon-a. D810 даже пред 5D mkIV бих го предпочел. Страхотна машина, която има си е съвсем актуална, а на цената, на която се предлага в момента в България нова във Фотосинтезис/Фотопавилион си е направо без пари. Така поставени нещата, ако трябва да избирам D810 за 4 бона или D750 за 3 бона ... бих избрах D810. Важно е все пак и с какви обективи мислиш да ползваш фотоапаратите. Не знам дали имаш нещо подходящо за FF, което в момента закачаш на D7200.

В допълнение ... Nikon на 23ти август ще обявят и безогледалната си FF система. Може да зачакаш да видиш дали няма да те грабне тя.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D810 vs Canon EOS 5D MARK III
Автор: kvakioh   
Дата:   08-08-18 12:41

D810>5D mk3
D750>6D mk2
Кеш и какво ще се снима и дали втора ръка ще се търси...И стъкла, телата понякога няма значение....

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D810 vs Canon EOS 5D MARK III
Автор: Mogila   
Дата:   08-08-18 13:34

sohk на базата на какъв опит с посочените от теб модели се гради мнението ти?

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D810 vs Canon EOS 5D MARK III
Автор: Dida   
Дата:   08-08-18 14:00

Благодаря, за бързото включване.

Като обективи имам китов AF-S DX NIKKOR 18-140mm f/3.5-5.6G ED VR,

AF-S DX NIKKOR 35mm f/1.8G и AF-S Nikkor 50mm f/1.8G.

Като цяло само последният мога да използвам за FF. Всички съм купувала нови. Сега при бонусите цените са доста добри.

Относно обективи за начало съм се насочила към 24-70. Освен портрети другата ми страст са концертните кадри.

Много съм доволна от Nikon D7200 замислих се за евентуална смяна на система, само поради това, че сме няколко фотографа - приятели, които снимат с Canon, и можем да сменяме обективи...

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D810 vs Canon EOS 5D MARK III
Автор: sohk   
Дата:   08-08-18 14:17

На базата, че ползвам D810 от както го има в България до момента когато се появи D850. D750 също съм ползвал по различни причини(не колкото D810). С Canon-ите по-скоро съм си играл от колкото да съм ги ползвал. Да, може да звучи може би фенско, но аз предпочитам Nikon и поради това, бих избрал него пред посочените Canon-и. В допълнение, на автора на темата ще му се спести нуждата да се ориентира в новата система - ергономически, технически и ценово.

@Dida. 35-цата също става за FF с малко уговорки. :) Иначе да, ще трябва да инвестираш и в нови обективи според предпочитанията.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D810 vs Canon EOS 5D MARK III
Автор: Dida   
Дата:   08-08-18 14:37

Не знаех, че 35-та става. Благодаря за информацията!



Публикацията е редактирана (08-08-18 14:41)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D810 vs Canon EOS 5D MARK III
Автор: asahi   
Дата:   08-08-18 15:05

Като гледам какво снимаш имаш повече нужда от твърд светлосилен обектив в диапазона от 80 до 135мм и някакво добро широко варио. Фулфреймът няма да промени снимките ти.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D810 vs Canon EOS 5D MARK III
Автор: Mogila   
Дата:   08-08-18 15:31

Asahi що бе я виж на sohk как ги е променил. Той ако беше с 5д4 нямаше да има толкова добри и сложни за заснемане кадри.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D810 vs Canon EOS 5D MARK III
Автор: uri64   
Дата:   08-08-18 16:14

При така зададените в началото сравнения - никоните.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D810 vs Canon EOS 5D MARK III
Автор: sohk   
Дата:   08-08-18 16:35

Mogila ... нека не превръщаме темата в "да си премерим обективите". Нито един от кадрите ми тука не е сниман с нито един от посочените фотоапарати. Снимките на даден автор може да са атестат само колко добър фотограф е, което е доста субективно така или иначе.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D810 vs Canon EOS 5D MARK III
Автор: vgramatikov   
Дата:   08-08-18 17:23

Nikon all day в случая.

Твърде много причини за да ги изброявам.

5д-то е добра и бърза камера с чудесен и консистентен автофокус.
И ако имаш канонски обективи или ако някой канонски обективи ти харесват повече просто го взимай.

Ако те първа ще купуваш... съм написал вече.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D810 vs Canon EOS 5D MARK III
Автор: Dida   
Дата:   08-08-18 18:10

А ако се абстрахираме от сравненията, какво би било вашето мнение?

Решила съм да купя ФФ тяло, споменах доводите за смяна на система, въпреки, че не ми се иска много да "свиквам" отново с нова такава но.... пък съм човек, който ще се справи и не ме притеснява толкова.

Искам за купя хубаво тяло и да надграждам с обективи. Nikon D7200 ми е първият dslr, с него започнах да се уча, харесва ми, не искам да купя тяло, което е по-лошо. Имам светкавица Nikon SB 800, синхронизатор и разни други аксесоари...

Освен качените типове - портретни кадри тук във форума, снимам и репортаж, партита и т.н.

Ако ще оставам с Никон съм се насочила към Nikon D750 или Nikon D810,
относно Canon нямам опит и съответно мнение.

Благодаря на всички, които имат отношение! [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D810 vs Canon EOS 5D MARK III
Автор: alext   
Дата:   08-08-18 19:01

Много съм доволна от Nikon D7200 замислих се за евентуална смяна на система, само поради това, че сме няколко фотографа - приятели, които снимат с Canon, и можем да сменяме обективи...

Това е доста силен аргумент в полза на Канон. Така в дългосрочен план може би ще ти е по- евтино и няма да се налага да купуваш сама всичко. 6Д М2 е най- назад от всички като технологии и няма да разбереш, че си с фф предвид силния сензор на d7200, тъй че не го гледай. А и на която и марка да се спреш изчакай да си представят канон и никон безогледалните септември, това най- вероятно ще промени цените и на дслр пазара, а и втора ръка ще има повече оферти.



Публикацията е редактирана (08-08-18 19:05)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D810 vs Canon EOS 5D MARK III
Автор: stoyanvakarelov   
Дата:   08-08-18 20:54

Освен това по концертите кропът може и да е предимство, понякога и на първия ред под сцената да си е трудно да снимаш добър клоуз ъп на по-малко от 200 мм. Д7200 е много добър, аз бих се насочил към широк обектив. В дългата част 140 мм ще свършат работа, винаги можеш да вземеш от някъде и 70-200 за по-сериозни резултати. В широката - 35 мм на кропа сигурно не вършат работа в помещение, така че нещо по-широко и бързо.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D810 vs Canon EOS 5D MARK III
Автор: colorphoto   
Дата:   09-08-18 00:42

При фулфреймите на Никон винаги можеш да минеш в кроп-режим на сензора ако даденото приближение не ти е достатъчно.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D810 vs Canon EOS 5D MARK III
Автор: Dida   
Дата:   09-08-18 00:49

За концерти съм решила светлосилен варио обектив, 18-140 като за начало ми вършише работа но ми липсва качество.
До голяма степен зависи и от самото осветление на сцената.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D810 vs Canon EOS 5D MARK III
Автор: GenaDP   
Дата:   09-08-18 01:02

Други неща са по-важни за концертите... Светлисилният обектив помага, но само толкова. А осветлението - каквото го направят.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D810 vs Canon EOS 5D MARK III
Автор: Dida   
Дата:   09-08-18 01:52

Да, съгласна съм.

За мен лично на първо място е да познаваш музиката на групата, дискографията им и самите музиканти. Тогава можеш да бъдеш тяхно огледало.... образно казано.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D810 vs Canon EOS 5D MARK III
Автор: kvakioh   
Дата:   09-08-18 09:23

Да се изчака малко...
Д7200 с подходящите обективи е все още актуална и с достатъчен потенциал система. Но не с 18-140.
Също, това са лични наблюдения 24мпикс за концерти стигат. С Д810 реално нещата се покриват на едни 99% с подходящите обективи, но нещата са комплексни. Казвам го като минал през дилемата и стигнал до 36Мпикс, което ме принуди да сменя лаптоп с по-мощен, малко по-бързи карти памет и още куп допълнителни екстри, за да се кефя и да управлявам по-бързо по-големите възможности на техниката. Така че нещата да не се гледат само от страната на едно тяло.
Концерти, освен ако не е само за кеф се снимат повечко кадри, с достатъчен брак и/или излишни кадри. Портрети и хора също.
Дефакто, всичко опира до средства и желание.
Ето и моя личен комплект, скромен като цена за концерти и хора, събития и т.н При условие, че съм снимал подобни и познавам достатъчно хора, които го правят про и недотам.
D750+ Sigma 20-40/2.8 за по-масовите сцени и някакъв по-дълъг за портрети, 50мм се запазва.
За Канон пак така- 20-40/2.8 и някакъв зуум от рода на 70-200/4IS.
24-70 и при двете системи е скъп и в някои случаи може да е или къс 70мм или недостатъчно широк с 24мм.
Но в никой случай няма как да се мине само с 1 обектив, с 2 ще се нагоди нещо.
Също и ако няма много кеш ще се наложи втора ръка да се търси. Такива са и моите предложения.



Публикацията е редактирана (09-08-18 09:33)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D810 vs Canon EOS 5D MARK III
Автор: victory13   
Дата:   09-08-18 10:32

50/1.4 + 105/135//2... [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D810 vs Canon EOS 5D MARK III
Автор: victures   
Дата:   09-08-18 21:12

Кой апарат м/у 6D MK II и 5D MK III е по-добрият избор? Имам предвид, като изображение, динамика, ISO.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D810 vs Canon EOS 5D MARK III
Автор: suggs   
Дата:   09-08-18 21:17


Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D810 vs Canon EOS 5D MARK III
Автор: metodiev_martin   
Дата:   09-08-18 23:52

suggs
самият факт, че споделяш подобни "сравнения", говори че понятие си нямаш, за какво става въпрос. Пиши в някоя друга тема, няма смисъл да се излагаш тука

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D810 vs Canon EOS 5D MARK III
Автор: Xizario   
Дата:   10-08-18 10:10

metodiev_martin, а твоето мнение показва че не четеш темата.

suggs доколкото виждам споделя това сравнение, защото отговаря директно и точно на предният въпрос на victures който пита конкретно за динамика и исо.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D810 vs Canon EOS 5D MARK III
Автор: Dida   
Дата:   11-08-18 10:03

Благодаря на всички, които се включиха в идеите и съветите, много са полезни!

Предполагам няма да сменя системата си и ще надграждам с обективи и ФФ.

Моят D7200 e на 10K и все още в гаранция но вероятно D750, и на първо време 24-70 ... но отново има въпросителни...

На нашият пазар има Nikkor AF-S 24-70mm f/2.8E ED N, който не е стабилизиран, не намирам да се предлага Nikkor AF-S 24-70mm f/2.8E ED VR ... за първия прочетох противоречиви ревюта. [smilie11] Ще съм благодарна да споделите опит.



Публикацията е редактирана (11-08-18 10:29)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D810 vs Canon EOS 5D MARK III
Автор: dim4o   
Дата:   11-08-18 17:53

Nikkor AF-S 24-70mm f/2.8E ED VR - Фотосинтезис

Nikkor AF-S 24-70mm f/2.8E ED VR - Фотопавилион


Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D810 vs Canon EOS 5D MARK III
Автор: Dida   
Дата:   12-08-18 10:54

Благодаря!

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »