Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Покупка на фотоапарат от Турция?
Автор: bbfl   
Дата:   29-07-18 20:43

Здравейте,

Виждам, че в Турция цените на някои фотоапарати (специално Fuji) са доста по-ниски спрямо България, че даже и по-ниски от САЩ.

Някой пазарувал ли е от техните сайтове: www.gittigidiyor.com или hepsiburada.com

Знам, че трябва да имам познат там за да се изпрати на някакъв адрес и след това евентуално да отида да си го взема, но друг вариант дали има например ще може ли и до адрес на хотел да се изпрати, да речем отивам на почивка за няколко дни.

Също видях, че има и физически магазини на Fujifilm в Истанбул. Някой да ги е посещавал или пазарувал директно от магазина?


Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на фотоапарат от Турция?
Автор: Xizario   
Дата:   29-07-18 21:03

Ако не ти пука за гаранцията си го поръчай от Китай. Ако ти пука от Англия. От Турция дори локум не бих взел ако ще пари да ми дават.

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на фотоапарат от Турция?
Автор: bbfl   
Дата:   29-07-18 21:17

@Xizario дали се досещаш, че ако поръчам от Китай ще ми вземат мито+ддс и т.н. и цената идва същата както е в БГ???

Докато от Истанбул мога и с колата да отида за 1 ден и да си го закупя и то с гаранция.

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на фотоапарат от Турция?
Автор: nyamago   
Дата:   29-07-18 22:00

Пътуването до Истанбул (особен ако не живееш близо до границата) - като гориво, амортизация на колата, една нощ в хотел и две пропуснати надници (не си безработен, щом си купуващ фотоапарати, нали?) - тая обща стойност как се сравнява с митото и ДДС-то при поръчка от Китай? [smilie11]

Разглеждал ли си цени от Англия или от Германия? Доставките с български спедиторски фирми са доста евтини, а няма мито и ДДС. Как се сравнява с нашенските цени?

Иначе ме изненадва, че нещо е по-евтино от Европа, защото цените винаги са ми изглеждали близки или леко по-високи. И съм носил по молба на няколко турски приятели техника от тук (Англия) - явно го намират по-изгодно (особено купено безмитно от летището).

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на фотоапарат от Турция?
Автор: bbfl   
Дата:   29-07-18 22:44

@nyamago

Доста съм разглеждал и проучил... живея в Пловдив, но дори и в София да живея пътуването за 2 нощувки до Истанбул с включен транспорт и хотел е 100 лв (с ваучер от Грабо).

Цената на Fujifilm X-T2 Black kit XF 18-55mm f/2.8-4

в Турция е 2 350 лв
в Англия е 3 300 лв
в България и Германия е 3 350 лв

Това са 1000 лв отгоре. Като махна 200 лв за разходите за пътуването до Турция и излиза с 800 лв по-ниска цена, това е още поне един обектив.

Е дали не е в пъти по-евтино :)

За Никон, Канон, Сони и т.н. не знам как са цените, но мисля, че при тях не е толкова ниска цената, но това е друга тема.

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на фотоапарат от Турция?
Автор: marves   
Дата:   29-07-18 22:56

в Европа го има даже по-евтино комплекта - около 2 340 лв.
+ 5 лева с превозвач до твоя град. Без пътувания, нощувки, хапвания, пивания.

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на фотоапарат от Турция?
Автор: marves   
Дата:   29-07-18 23:12

Всъщност, като се разчетох, май пращат с безплатен транспорт (за тяхна сметка) през DHL/DPD от UK.
Преди поръчвах и се излъгах да дам адрес в UK... изгорял съм с 2-3 лева транспорт.

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на фотоапарат от Турция?
Автор: marves   
Дата:   29-07-18 23:16

А можеш да го вземеш и тук от базара, гледам обява за 1 950 лв. и продавача изглежда доверчив съфорумник и фотограф.

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на фотоапарат от Турция?
Автор: msld   
Дата:   29-07-18 23:35

От посочения от marves сайт доставката на този апарат е 31 евро...

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на фотоапарат от Турция?
Автор: marves   
Дата:   29-07-18 23:41

"We offer free shipping to most countries"

"European Union - We expedite our orders from our UK warehouse via Royal Mail, DPD or DHL. The handling time for an order takes around 2-3 working days typically. You will receive your purchase usually on the 4th - 10th working day after your payment is credited to our account. We assure the prices you see on our site are final and there won't be any taxes or duties to pay when the product arrives."

Преди около година беше фрий до UK, когато поръчвах обектив за по-ниска сума.

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на фотоапарат от Турция?
Автор: chukov   
Дата:   29-07-18 23:46

Аз си купих XT2 от Турция хората дават 1 година допълнителна гаранция и стават 3

Недей слуша дървените философи

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на фотоапарат от Турция?
Автор: SteliyanStoyanov   
Дата:   30-07-18 08:57

Аз почти всичко от Турция съм си купил. Както Пенчо казва - не слушай дървените философи. Имам и 3г. гаранция

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на фотоапарат от Турция?
Автор: папач   
Дата:   30-07-18 09:07

Квартал Сиркечи е за фото и видео, но трябва мито на границата,защото санкцията е висока при укриване.

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на фотоапарат от Турция?
Автор: bbfl   
Дата:   30-07-18 09:34

И как по точно ще те хванат че го укриваш, никой не ти записва на границата дали влизаш с фотоапарат или не айде стига глупосто колега 10 мита ще плащам.

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на фотоапарат от Турция?
Автор: asahi   
Дата:   30-07-18 09:45

Хващането става лесно. Всеки ден го правят. Въпросът е дали ще искат да се занимават този ден с куфарните търговци.

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на фотоапарат от Турция?
Автор: hotsnail   
Дата:   30-07-18 10:10

E когато е един апарат и си напукал снимки с него и си щракаш на воля и не е опакован за какво да те хванат? Видно е, че няма да го продаваш и не е много ясно кога си го купил и къде.

Ако нарамиш неразопакована кутия или 5.....


ПП Преди време искаха да се декларира техника на излизане. Имаше си формуляри. Апарати и лаптопи си беше задължително да се декларират при излизане, за да не ги обмитят на влизане. Ама последните години поне на летището и на сръбската граница не съм виждал или ползвал такъв формуляр, пък си нося камерата. Вярно е, че в тая посока митническия е по-мек. А от Турция може би е по-затегнат.



Публикацията е редактирана (30-07-18 10:13)

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на фотоапарат от Турция?
Автор: DidiAndreeva   
Дата:   30-07-18 10:36

Минаваме често границата с Турция на Малко Търново с фотографски раници в двете посоки, досега не са ни искали да попълваме формуляри за техниката. Може да има проблем ако е с кутии, т.е. си личи че са чисто нови.

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на фотоапарат от Турция?
Автор: SteliyanStoyanov   
Дата:   30-07-18 10:37

На границата при излизане от Турция се попълва формуляр, като с него ти връщат и TAX VAT Free (около 9%), но си се чака известно време в зависимост от натовареноста на служителите. Мито не се заплаща за лично ползване, освен ако не изасяте големи количества.

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на фотоапарат от Турция?
Автор: victory13   
Дата:   30-07-18 11:00

[smilie5] [smilie24] Точно, като турист... Единствено не възстановяват ДДС ако си с работна виза... навсякъде по света, за европейците...

и стига с тия мита и ддс-та за лично ползвани стоки... те ако оставиш на наще управляващи ще ти искат мито и ддс и за баклавата дето си изял на чаршията в стамбул [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на фотоапарат от Турция?
Автор: chrisnoch   
Дата:   30-07-18 11:00

Автор: SteliyanStoyanov
Дата: 30-07-18 10:37
... Мито не се заплаща за лично ползване, освен ако не изасяте големи количества.


Мито се плаща при внасяне, не при изнасяне.
Ако техниката е в чанта/раница (а не в оригиналната кутия) и е единична бройка, няма да имате проблеми с нашите митничари.

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на фотоапарат от Турция?
Автор: Twingo   
Дата:   30-07-18 11:30

nyamago написа:

> Пътуването до Истанбул (особен ако
> не живееш близо до границата) -
> като гориво, амортизация на
> колата, една нощ в хотел и две
> пропуснати надници (не си
> безработен, щом си купуващ
> фотоапарати, нали?) - тая обща
> стойност как се сравнява с митото
> и ДДС-то при поръчка от Китай?
> [smilie11]

Говориш абсолютни глупости :D БДЖ имат удобни влакове за отиване и връщане за един ден. И то със спален вагон, със сигурност пътуването в новите вагони е голям кеф [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на фотоапарат от Турция?
Автор: nyamago   
Дата:   30-07-18 12:10

Някои хора при купуване на нова стока с гаранция пазят кутиите и всички боклуци дето идват с тях. (Аз съм от тези). Полезно е когато после ги засилваш на eBay, прави стоката 'по-нова' в очите на купувача. А може да е нужно в някои случаи при възползване от гаранциите (не ми се е случвало, но знае ли се).

Та, пренасянето на кутиите - ако води до митнически усложнения - може да е малък проблем?

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на фотоапарат от Турция?
Автор: da.fo   
Дата:   30-07-18 12:20

Април ходих до Истанбул и точно до базата на FUJI заради един принтер DX 100 (близнак на EPSON D 700). Трябваше да бъда там преди обяд в работен ден. За 3 часа ми обслужиха принтера без да ми искат надценка за бърза услуга. Попитах дали мога да си купя нещо от там - няма проблем. Взех си хартия.
Преди това на границата се притеснявах , че може да имам пробелм но бълграския митничар ми каза, че нямали вече бланки за описване на техниката която изнасяш. Турския митничар само погледна багажника и въобще не реагира както на влизане , така и на излизане. А ако се посети Истанбул в съботен ден най добре на Сиркеджи(квартал с много фотомагазини) да се потърси дадената техника.
За мен лично дали ще пътувам до София или Истанбул е все същите километри, че и пътя е по хубав в Турция.


Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на фотоапарат от Турция?
Автор: me4o_puhh   
Дата:   30-07-18 12:35

Да използвам темата, в споменатия квартал може ли да се намери аналогова техника, съответно как са цените спрямо ebay, България..?
Благодаря предварително.

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на фотоапарат от Турция?
Автор: asahi   
Дата:   30-07-18 12:52

А дали някой някога е произвел аналогова техника? Прегледай каталозите и помисли над това.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »