Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Бюджетни смартфони с оптимални възможности за фотография.
Автор: stukloplast   
Дата:   07-06-18 21:51

При китайците е до бройка. Жената ми износва старите телефони, като после отиват при трети ползвател. Xiomita има в употреба на по 4-5 години, не са мръднали без протектори и глупости. А до бройка, щото идват с фабрични дефекти някой. Контрола им е слаб на качеството. Другото е ЗАУ, основно...

Отговори на това съобщение
 Re: Бюджетни смартфони с оптимални възможности за фотография.
Автор: colorphoto   
Дата:   07-06-18 22:28

Хора,моля Ви да осъзнаете че в тази тема не е питано нито за "Ябълки" нито за круши,нито за Айфон,нито за Самсунг,нито за Нокия,нито даже за Сони!

Благодаря на тези,които са си направили труда да прочетат за какво точно е темата!

Ако други хора имат потребност да пишат за своите "маркови" джаджи и колко често ги сменят и/или чупят,моля да си отворят други теми!



Тук да си разменим информация за "немарковите" и по-малко известните брандове и модели с читави фотокамери.[smile]



Публикацията е редактирана (07-06-18 22:28)

Отговори на това съобщение
 Re: Бюджетни смартфони с оптимални възможности за фотография.
Автор: langel   
Дата:   07-06-18 23:10

Още един глас за Xiaomi [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Бюджетни смартфони с оптимални възможности за фотография.
Автор: nyamago   
Дата:   07-06-18 23:21

Немарковите телефони са страхотни! [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Бюджетни смартфони с оптимални възможности за фотография.
Автор: colorphoto   
Дата:   08-06-18 00:06

Нямаго,ако имате да споделите за някои фирми и модели по темата ще съм Ви благодарен,ако не...[smilie2]



Публикацията е редактирана (08-06-18 00:09)

Отговори на това съобщение
 Re: Бюджетни смартфони с оптимални възможности за фотография.
Автор: lamerko   
Дата:   08-06-18 00:14

Трудна работа - нонеймки са и се брандират от щяло и нещяло - ти също може да си направиш "собствена" марка :)

Отговори на това съобщение
 Re: Бюджетни смартфони с оптимални възможности за фотография.
Автор: colorphoto   
Дата:   08-06-18 01:31

Никога за мен не е било важно какво пише на една вещ а каква полза има от тази вещ и какви средства искат за нейното придобиване,относително моментните ми възможности.

Това напоследък важи с по-голяма сила,предвид че утвърдени марки в различни сфери на производството на вещи /устройства/ не са това,което бяха и каквото послание е носило името им на потребителите.



Публикацията е редактирана (08-06-18 01:39)

Отговори на това съобщение
 Re: Бюджетни смартфони с оптимални възможности за фотография.
Автор: PhotoBo   
Дата:   08-06-18 02:39

Пепи, да ме извиняваш с мнението ми по темата ти, сега разбирам, че съм го оставил в твоята тема, вместо в темата "Турбосапунерка или скъп телефон", по която си мислех, че пиша снощи... От там идва и неяснотата на моето изказване, което си и игнорирал, ...разбираемо, разбира се. Сори, моя грешка!

Отговори на това съобщение
 Re: Бюджетни смартфони с оптимални възможности за фотография.
Автор: colorphoto   
Дата:   08-06-18 03:39

Няма проблем Боби.[smile]

Темите имат допирна точка.



Публикацията е редактирана (08-06-18 03:50)

Отговори на това съобщение
 Re: Бюджетни смартфони с оптимални възможности за фотография.
Автор: MrPhoto   
Дата:   08-06-18 09:17

color, защо си мислиш, че и аз не разбрах по трудния начин, че тези китайски боклуци не стават за нищо?
Дори имам тука едно дуги, ако искаш да ти пратя снимки от него? [smile]
Просто телефон за 200лв не става за снимки, не става и за разговори, но това е друга тема.
Нямам си идея защо си мислиш, че се заяждам, просто ти казах до какви изводи съм стигнал аз във времето. Рано или късно и ти ще стигнеш до същите, със или без дуги, хуявей, хуяоми и подобни.
На никой не му се дават повече пари за "привидно еднакви неща", но повярвай - никак не са еднакви. И аз така си мислех.
В момента има висок клас телефони, гаранционни и в състояние като нови за твоята сума, направи си услуга и не ги хвърляй за дугита.

Отговори на това съобщение
 Re: Бюджетни смартфони с оптимални възможности за фотография.
Автор: vga   
Дата:   08-06-18 10:22

От съседната тема със снимки от смартфони ме впечатлява най-много Mi A1 :) Цена 200 лева.

Отговори на това съобщение
 Re: Бюджетни смартфони с оптимални възможности за фотография.
Автор: ipolit   
Дата:   08-06-18 10:41

MiA1 за 200 лв няма - най-тънко е около 165 долара. Камерите не са лоши, но са с бленда 2.2.
Мейзу М6 ноте е с бленда 1.9, което е някакво предимство.
Карантията на двата е една и съща.
По принцип Мейзу се позиционират в по-висок клас от Шаоми, друг е въпросът доколко оправдано. Имал съм 4 Шаомита и 1 Мейзу. Мога да кажа само хубави работи и за двете марки. Сега ползвам един Мi4 - на почти 3 години е и е без забележки.
За самсунг не мога да се изкажа ласкаво - имам и такъв. Имал съм Сони среден клас - и него не бих похвалил - купих 4 броя М4 акуа за служителите ми и четирите измряха на по една година, сменяха им дънни платки, след ъпдейта към андроид 6 спряха да си виждат половината памет, връщахме ги по 2-3 пъти и накрая ги изхвърлих и четирите. Сега съм им взел Xiaomi Redmi 4x и няма ядове.
По отношение на камерите никога не съм имал особени очаквания пък и не ми е пукало особено. Претенциите ми са били да снимат що годе прилично и да фокусират наблизо, щото си снимам часовниците.
Ей тая е с Xiaomi Mi4c

https://photo-forum.net/static/site_pics/2017-10/1506956134_IMG_20170929_092029_885.jpg


Единственото нещо, което ме е впечатлило някога е видео, снимано с айфон. Другото всичкото ми е едно и също.



Публикацията е редактирана (08-06-18 11:27)

Отговори на това съобщение
 Re: Бюджетни смартфони с оптимални възможности за фотография.
Автор: MrPhoto   
Дата:   08-06-18 10:57

От съседната тема със снимки от смартфони ме впечатлява най-много Mi A1 :)

Това е много интересен коментар, защото там в последните страници далеч, далеч над останалите са снимките на nyamago със самсунг, както и от X и 7plus, с мяу не видях, може да са по-назад, знам ли.

Отговори на това съобщение
 Re: Бюджетни смартфони с оптимални възможности за фотография.
Автор: vga   
Дата:   08-06-18 11:42

Заблудил съм се, действително не е 200 лв., гледал съм втора ръка последно :/

Има хубаво зърно и детайл, няма прешарпено и пресатурирано като самсуняк, нито водни боички като при хуявей. Така ми ги показва на моя екран или вкуса ми е такъв :)

Отговори на това съобщение
 Re: Бюджетни смартфони с оптимални възможности за фотография.
Автор: marves   
Дата:   08-06-18 12:15

Китайците ползват същите Sony сензори, като в Samsung S и Iphone - разликата в картината идва от софтуерната обработка на JPEG кадъра. В RAW (.dng) разлика съществена между Xiaomi/GalaxyS и т.н. флагмани няма. Стига да са с едно поколение сензори. Разлика може да има в пропускливостта на светлина на оптиката, което е забележимо на нощни снимки единствено.

Тези f/1.8-2.2 не ги гледайте, да не мислите, че телефон с f/1.8 ще има същата скорост като DSLR/безогледалка със същата светлосила, при еднакви ISO стойности? Не. "Пропускливото T" е мноого различно като стойности и варира няколко пъти между различни телефони с "f/1.8-f/2.2" и "нормалните" фотоапарати.

Аз съм с Xiaomi Mi6 и в RAW съм доволен от картината на базово ISO и хубава светлина. Но ми е тегаво със софтуерите, които снимат RAW... Ако знаех за тези усложнения щях да си взема Samsung Galaxy S7, въпреки, че е по-бавен като хардуер телефон.
Xiaomi Mi 5s примерно има малко по-добър Sony сензор от Mi6, но трудно се забелязва разликата.

Общо казано всички топ Android/iOS телефони снимат еднакво в RAW, разликите са в алгоритмите за шумоподтискане и оцветяване в JPEG.

Съществуваха разни експерименти с много добри камери (Nokia 808, Panasonic CM1), където наистина има една стъпка по-високо качество на картината, но са в дебели корпуси и доста ограничени хардуерно спрямо бурното развитие на масовите тънки телефони, пръкващи се през 2-3 месеца.

Отговори на това съобщение
 Re: Бюджетни смартфони с оптимални възможности за фотография.
Автор: nyamago   
Дата:   08-06-18 14:50

colorphoto написа:

> Нямаго,ако имате да споделите за някои фирми и модели по темата ще
> съм Ви благодарен,ако не...[smilie2]
>

Извинявам се, позволих си шегата само защото зад нея стои по-сериозна забележка (но никой не се сети):

Темата е за бюджетни телфони, а НЕ за 'немаркови'. В по-ранен пост изказах мнение по въпроса с някои критерии за избора - то беше игнорирано от всички.

После авторът изведнъж реши, че темата била само за немаркови телефони, като че ли единствено те са бюджетни. (Винаги ли са? А марковите винаги ли са небюджетни?). Уважавам любовта към немарковите стоки, но в случая става малко самоцелна.

Оставам на мнението, че при равна (или близка) цена един стар модел марков телефон е по-качествен и надежден от последен модел немарков. Има защо: когато всичко е направено в Китай (марково и напротив) и всичко има вътре сензор от Сони, марките имат да защищават реноме и обръщат повече внимание на подробностите и качествения контрол. Това по принцип - във всяка кошница има по някое пукнато яйце или набита ябълка, но като цяло популярността на марките не е празен фанатизъм. Дори религията Епъл си има съвсем материалистични основи.

Приятно дискутиране на немаркови телефони и дълги години успешни снимки с тях!
[shtrak] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Бюджетни смартфони с оптимални възможности за фотография.
Автор: ipolit   
Дата:   08-06-18 15:52

E, тия дето ги дискутираме не са немаркови. Просто са разумния избор за българския пазар. А иначе няма такъв филм като стар модел телефон от реномиран производител да се продава нов на добра цена. Може да погледнете като пример Самсунг S7 - между 800 и 900 лв (около 400 втора ръка). iPhone 6s - между 900 и 1200 лв (около 400 втора ръка). При зададения бюджет от повдигналия темата, спокойно можем да ги игнорираме или поне аз. Не смятам, че телефон използван 2 години си заслужава повече парите от чисто нов от утвърден китайски производител.
Но това повтарям, че важи за българския пазар. Иначе в развитите държави могат да си купуват каквито си поискат, едва ли има разлика дали плащаш 50 евро месечно за нокия 1 или 100 за супер дупер гъзария със съответния план.
В България предполагам, че пазарът го движат основно децата, щото всичките имат телефони от 2 бона.

Отговори на това съобщение
 Re: Бюджетни смартфони с оптимални възможности за фотография.
Автор: Kalimas   
Дата:   08-06-18 16:32

Някой huawei p9 lite или p9 (в момента трябва да са на цена 300 до 500лв нови). Виждал съм извадени снимки на 10*15 и 13*18 са достатъчно добри. Ако се пипне малко и файла са си идеални за спомен. Но то това е и целта на телефоните.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »