Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12     всички  напред  последна
 Re: A7R III официално
Автор: mugen   
Дата:   26-10-17 16:51

@dtangelov

Сега вече е коректно [smile]


https://phillipreeve.net/blog/wp-content/uploads/2017/02/DSC09428.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: A7R III официално
Автор: vgramatikov   
Дата:   26-10-17 16:54

D750 и 50 1.8 или 1.4Г не е много по-голямо от това. Дори се съмнявам че ще е по-удобно като захват ;)

Това не е по голямо



Публикацията е редактирана (26-10-17 16:55)

Отговори на това съобщение
 Re: A7R III официално
Автор: dtangelov   
Дата:   26-10-17 17:03

Pd
Как разбра че Лайка е бавна камера?
За тазмерите провери и ще видиш че и с теле обектив е по малка и лека.
Просто обективите са проектирани за тялото а не обратно.
За оптичните закони не спорим.

Отговори на това съобщение
 Re: A7R III официално
Автор: vgramatikov   
Дата:   26-10-17 17:05

Лайка не виждам да има 600/4 :) Като ще говорим за частни случаи.

Отговори на това съобщение
 Re: A7R III официално
Автор: Simbon4o   
Дата:   26-10-17 17:15

Сори ама модерните лайки са едни тухли без аф и читав начин за фокусиране с висока цена. Тежи 600гр тялото.... М10 изглежда по-добре малко но пак далеч от идеята на този формат, която според мен са я загубили преди години още.
Изобщо не е по темата...
Лошото е че и А7ците отидоха далеч с размерите и теглото. Първите бяха по 470гр, а7р3 е 670гр... всеки път като хвана първото а7 ми липсва формата и теглото...

Отговори на това съобщение
 Re: A7R III официално
Автор: vgramatikov   
Дата:   26-10-17 17:19

Няма как да има джойстици, врътки и да се закачат тухлите от Г-серията и да е малко тялото. Аз не виждам как ги мислите тия ралти чесно...

Отговори на това съобщение
 Re: A7R III официално
Автор: localhost   
Дата:   26-10-17 17:24

Малки са ви ръцете бе хора [smilie5]
Аз ходих да пробвам А9 - въртях, въртях ами не ми пасва на ръката.

Иначе новата А7 е пушка - има даже повече неща отколкото са необходими за нормален потребител. Малко като всичко в едно тяло.

СОНИ м/у другото анонсираха и 24-105 - един универсален обектив, който ще се продава със страшна сила като китов. И ако и оптически е читав (а се съмнявам да не е) просто това е една идеална система за туризъм.

А за лекота и компактност - ами 70-200 2.8 лек и малък няма. Да не говорим за 300,400 и т.н.

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: A7R III официално
Автор: dtangelov   
Дата:   26-10-17 17:29

Съжалявам, но Сони и Лайка имат Фф безогледалки. Няма как да направя с друго сравнение, но като гледам средния формат на Фуджи все си мисля, че една ФФ безогледалка на Фуджи също ще бъде с доста по малки размери от тия на Сони.
Разликата е в проектирането - дали обектива се проектира за съответното тяло или тялото за наличните обективи.


Отговори на това съобщение
 Re: A7R III официално
Автор: Don_Diego   
Дата:   26-10-17 18:12

> М/у другото прави ми впечатление, че компактността при безогледалките, вече не е приоритет сякаш

Защо безогледалка, непременно трябва да е ФФ тяло?!

Ето компактно, с 85 на 1.8

Ако ти го дам пример със сигма на 19 или 30 мм, ще получиш още по голям минимилизъм...

Отговори на това съобщение
 Re: A7R III официално
Автор: hotsnail   
Дата:   26-10-17 18:43

Пак почваме за глупости да пишем.

Фул фрейм или не безогледалното дава повечко избор между компактност и големи обективи.

85/1.4 еквивалент за ДОФ няма как да е малък особено ако гоним 100 мегапиксела като Сони и Сигма последните им напъни. Е го и новия олимпус дето е 85/2.4 е по-голям от 85/1.8 за фул фрейм....

600/4 обектив няма как да е малък (с м43 300/4 може да е доста по-малък, но няма да е джобен)

Обаче има и по-компактни варианти като цяло. Имаше една тема дето няколко страници писахме за гейските чанти и съдържанието им. Който иска да рови.

Истината е м43 със зум обектив или малки твърди или друга безогледалка АПС-Ц или фул фрейм с твърди като се гони компактност. ЗА АПС-Ц има по-някой широк и нормален зум компактни, но не са особено светли ако са компактни

Отговори на това съобщение
 Re: A7R III официално
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   26-10-17 18:47

Аз така като гледам кропските тела на фуджи са точно толкова големи, колкото а7 серията на сони, та няма как да си пуснат ФФ и той да е по-малък от а7 съответно от кропските си тела.
Според мен трябваше просто да направят а9 с по-дълъг и дълбок грип.

Отговори на това съобщение
 Re: A7R III официално
Автор: mugen   
Дата:   26-10-17 20:09

Nikon 1 и Pentax Q за любителите на минималистичното [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: A7R III официално
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   26-10-17 20:17

[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: A7R III официално
Автор: Simbon4o   
Дата:   26-10-17 22:23

Айде и аз ще пусна едно сравнение . Кропките имат предимство да са по-малки и по-леки. Усеща се определено макар и не винаги много, но се усеща. И специално фуджи са добър пример за това. Системата им е чудна.


Отговори на това съобщение
 Re: A7R III официално
Автор: Saxon   
Дата:   26-10-17 22:46

По-малки и леки да ама не. Ако са с еквивалентни обективи не са по-малки и леки.Примерно за Фуджи 50-140/2.8 е 995 грама, Никонския 70-200/4ВР е 820 грама, на Сони 70-200/4 е 840 грама. Кое му е по-малкото и лекото на фуджито. 2.8 на кроп отговаря на 4 за ФФ. Смятай сега Фуджи 16-55/2.8 - 655грама и Сони 24-70/4 - 430 грама. Как ти се струва?

Отговори на това съобщение
 Re: A7R III официално
Автор: Saxon   
Дата:   26-10-17 22:48

Нито 35/1.4 на фуджи е по-лек от 50/1.8 за ФФ, нито 23/1.4 е по-лек от разни 35/1.8 или 35/2, нито 56/1.2 е по-лек от 85/1.8 вариантите.Даже напротив.

Отговори на това съобщение
 Re: A7R III официално
Автор: Simbon4o   
Дата:   26-10-17 22:51

Казах - не винаги :). Проблема с теглото и размерите идва главно от нуждата да направиш DXO рекордьор... Виж сони/цайс 24-70 4.0 като е мек колко е малък :D. Фуджи и двата зуума, които даваш за пример са брутално остри. Всички обективи са така, ако правехме повече компромис щяхме да имаме по-хубави обективи, които да снимат добре и да са ни удобни. Докато избираме техника гледайки таблици с точки ще ни ги правят големи, тежки и скъпи.

Отговори на това съобщение
 Re: A7R III официално
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   26-10-17 22:57

Симо, горе в метъра много удобно са подбрали малките китаци на фуджитата. :)
Държал съм в едната ръка х-т 1 и а7 и като големина на телата са едни и същи, единият е кроп, другият-фулфрейм. Да не кажа, как веднъж мъкнах от щатите на едно аверче 10-24 на фуджи и 50-цата им. Откъснаха ми ръцете.
Както и да е, да не съм съвсем оффтопик, за мен е най-важно как ще се справя АФ в тази камера, че има вероятност да е следвщата ми.Ако не извадят а7м3.

Отговори на това съобщение
 Re: A7R III официално
Автор: Saxon   
Дата:   26-10-17 23:01

Каквото и да си говорим физиката си е физика. Това са легенди - еквивалентните обективи и тела са еднакви.2.8 за кропка трябва да се сравнява с 4 за ФФ и 2.8 за м4/3 да се сравянва с 5.6 за ФФ. Да видим тогава.

Отговори на това съобщение
 Re: A7R III официално
Автор: Saxon   
Дата:   26-10-17 23:02

А фуджито има остри стъкла, но са много далече като бързина на фокуса в сравнение с новите сонита.

Отговори на това съобщение
 Re: A7R III официално
Автор: fotograf123   
Дата:   26-10-17 23:24

Ето я моята безогледална камера [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: A7R III официално
Автор: Simbon4o   
Дата:   27-10-17 00:12

Жоре аз нарочно съм подбрал еквивалентна комбинация като бленда и визия от нея. Фуджито е почти 100гр по-лека комбинация като е с голямото им тежко тяло Х-Т2, което тежи колкото първото А7, второто е по-тежко, а А7р3 е вече 670гр...
Комбинацията Х-Е3 и 56 1.2 идва 230гр по-леко от А7м2 и 85 1.8, усеща си се.
Ето и пейзажно сравнение с 10-18, 10-24 и 16-35 . Пак има предимство за кропката. Най-тежкото Х-Т2 с 10-24 е 200гр по-леко от А7м2 с 16-35 4.0. Не е малко... и можеш да свалиш и още с по-леко тяло. А сонито с 10-18 направо е друга категория... заедно с А6300 е колкото А7м2 без обектив.

Както редовно казвам напоследък, ако не бях болен на тема бокета фул фрейм нямаше да си взема.

ПС много се надявах сони да пуснат малък роу като на д850. Знам, че няма да стане ама много ще е идеално да мога да си снимам 24мп роу.

Отговори на това съобщение
 Re: A7R III официално
Автор: lamerko   
Дата:   27-10-17 00:55

Абе физиката си е физика, ама да кажеш, че "2.8 за кропка трябва да се сравнява с 4 за ФФ и 2.8 за м4/3 да се сравянва с 5.6 за ФФ" е доста скарано с физиката. Бленда 2.8 си е 2.8 както на кропка, така и на ФФ, а разликата в компресията на фона си е търсен или не ефект :)

Отговори на това съобщение
 Re: A7R III официално
Автор: hotsnail   
Дата:   27-10-17 01:17

За чии пък малък роу? Нали ще се сетя после че искам кроп малко.....има евтини 128гб карти. С две или три от тях няма ядове да снимам компресиран роу колкото си искам. Има и 8тб дискове.....сега 100мб разкоморесирани файлове.....ми няма нужда. А за видеото дето яде карти като змей няма роля роу файла



Публикацията е редактирана (27-10-17 01:18)

Отговори на това съобщение
 Re: A7R III официално
Автор: Petri   
Дата:   27-10-17 02:06

hotsnail
За чии пък малък роу? Нали ще се сетя после че искам кроп малко.....има евтини 128гб карти. С две или три от тях няма ядове да снимам компресиран роу колкото си искам. Има и 8тб дискове.....сега 100мб разкоморесирани файлове.....ми няма нужда. А за видеото дето яде карти като змей няма роля роу файла

Не е баш така. Многото мегапиксели (ако не ти трябват) са си в тежест. Големи карти, евтини - ама бавни. После тия много гигабайти ги прехвърляш, а си заемат и място. След това започваш да ги селектираш и обработваш кадрите - пак бавно става, защото товари повече машината. Знам го от опит, така си е.
А за кропа, хубаво е да кропиш, но аз макар и да работя само с твърди обективи, само за да изправям хоризонта понякога го правя.
И ми прави впечатление друго нещо. Когато някой клиент се прави на важен, че иска много мегапиксели, вече искат и среден формат.
Тъй че 24 мегапиксела са си пре достатъчно. В крайна сметка нали си кадрираме кадрите още преди да си ги направили.

[shtrak]


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »