Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12     всички  напред  последна
 Re: A7R III официално
Автор: dtangelov   
Дата:   25-10-17 21:51

MixMike
[smilie24]
Не споря. Казвам икономическата логика.
За лично ползване отдавна махнах ДСЛРа и минах на Олимпус.
За служебни трудно бих убедил работодателите на такава инвестиция.
Лека вечер.

Отговори на това съобщение
 Re: A7R III официално
Автор: hotsnail   
Дата:   26-10-17 00:24

яка е камерата! Много ме изкефи. С р2 съм сега и тоя новия прави р2-то велико. Дребни уж неща ама като цяло са все необходими и са ужасно много. Изкефи ме фокуса на очите как се е развил - просто невероятна работа следи затворени очи и не изпуска при движения, падащи коси и т.н.....Изкефи ме че апарата е бърз, стария р2 беше най-хубавия сензор до скоро, но беше бавен. Изкефи ме, че са дигнали динамичния обхват до 15 стопа с новия процесор. Изкефи ме, че има нещо като джойстик и тъч. Изкефи ме, че има My Menu. Изкефи ме цената (7200 ще е в БГ). Изкефи ме, че са работили върху цветовете. Изкефи ме по-големия буфер. Изкефих се на двете карти. Изкефих се на новите бутони. Изкефих се на новия визьор. Изкефих се, че са пипнали пийкинга...и още толкова много ..яка камера е. А има и още неща дето просто не ме интересуват - за видео нещо са правили 1080 120 кадъра, HDR, 5К четене за супер 35 и някакви други дивотии....докарали са новостите от а6300 и а6500 - примерно слог3 и превюто на експозиция. За разлика от А9 си има и приложенията т.е. таймлапс, дългата експозиция, затвора със сензора за око. Знам че са тъпотия сегашните приложения, ама аз ги използвам. Има и криви/профили за видео.....а има и ново USB type C и гнездо за светквица и FTP трансферна снимките през Wifi т.е. можеш тетърнато да снимаш през WiFi.....направили са камера и тоя път много добра.

За обективите мога да напиша - ако си с канон няма страшно мятай апарата в базара и грабвай А7р3. Просто няма ядове, дори фокуса по-очи ще работи перфектно с метабонес на тоя апарат (не знам дали следящ или единичен, не съм го пробвал. На А9 работел тоя фокус на очите но и него не съм пробвал).

С Никон е по-трудно. Няма много хубави адаптери, щото нали има яко механика за блендата на Д обективите и за фокуса....По-добре едно Д850 и си свиркайте или Д810 или Д750...е нов Д750 ще има някой ден. Няма АФ във видео ама...

Защо пиша това за обективите за Канон - ами защото аз си купувам доста канонски обективи. По-евтино излиза т.е. сигми и тамрони за Канон. Артовете работят перфектно и дори на видео могат да се ползват с МЦ-11, за фото метабонес е по-добро. Артовете са перфектни като оптика и цена. От примерите на предната страница 35/1.4 ми излезе 1000 лева, 24 ми излезе 1400, 85-цата старата с ремонта 1400. 21, 85А и 135 е по-скъпо, но пак сравнено с канон или сони.....24-70-ките работят перфектно, макротата новите са перфектни...кеф.

Кефя се, че една тема минава спокойно в тоя сайт браво момчета и момичета! [smilie24]

ПП Днес не ми се иска никой да умира. Просто да вземат да се стегнат малко Канонците да пускат тоя фул фрейм. Първия няма да стане супер. Ама за да имат до 4-5 години машина яка, трябва да започнат. Е го сони показаха днес за пореден път, че с упоритост стават нещата.....


ППП Обективите на Сони станаха ужасно много. Дори е леко объркващо и трудно се намират и помнят. Освен тия белите, дето са малко ограничени системата заприлича на никон или Канон - 40-тина обектива от Сони, 3-4 от Самянг, 3-4 от Цайс, Сигмите си имат техен адаптер за 10-тина обектива......токини, фойтландери и разни други ръчни направени за А7-ците специално бол.....



Публикацията е редактирана (26-10-17 00:32)

Отговори на това съобщение
 Re: A7R III официално
Автор: PhotoBo   
Дата:   26-10-17 03:34

Я някой ако иска (hotsnail) и му се занимава да ми сглоби една система включваща новото А7r 3 и аф-обективи, аналог на моята...и ако може с цени също:

D750
20/1.8G
35/1.4 Art
50/1.8G
85/1.8G
24-70/2.8 VC
70-200/2.8 VC
светкавица

Питането ми е сериозно, сега е момента да ме вкарате в грях [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: A7R III официално
Автор: goldstar   
Дата:   26-10-17 06:05

PhotoBo че си перфектен! Не бъди лош и си дръж "играчките". Колкото и аз да се изкушавам от безогледалките все още мисля че не е подходящия момент за " голямата стъпка" смяна на системата . Аз горе долу съм също като теб със "играчките" [smilie25] [smitten] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: A7R III официално
Автор: Ivan_A   
Дата:   26-10-17 06:46

A7RIII
21/2.8 Loxia (18/2.8 с AF)
FE 1.4/35
FE 1.8/55
FE 1.8/85
FE 24-70/2.8
FE 70-200/2.8

По-скъпо е - има много защо е така.
Стъпка по стъпка - става.
Едва ли всичко от Никон-ския пример по-горе е купено наведнаж.

[smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: A7R III официално
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   26-10-17 09:04

Интересно, дали "яде звезди"

Отговори на това съобщение
 Re: A7R III официално
Автор: ludiakolio   
Дата:   26-10-17 09:49

@nimi

Горното дисплейче ми дава предварителна информация за много по-бърза настойка преди да си го вдигнал.Като гледам на мен само това ще ми липсва.

Отговори на това съобщение
 Re: A7R III официално
Автор: MAX-1   
Дата:   26-10-17 11:07

Попаднах на това превю и не е много ласкаво за Sony a7R II :

42 Megapixels of Garbage: An Unconventional Review of the Sony a7R II

текст

Отговори на това съобщение
 Re: A7R III официално
Автор: vgramatikov   
Дата:   26-10-17 12:32

Сони започна да вади нормални камери със а9, а7р3 и а6300 и 6500.
От тук нататък ще е така. Напредват и с обективите.

Така че през 2018 със сигурност и Никон и Канон ще влязат в играта. Време е :) Как ще го направят е друг въпрос.

Сони има да извървява път все още но в момента всяко ново тяхно тяло е по-добро от всеки ДСЛР. Липсват им още обективи но и там лека полека се вадят. Ще дебютират 2018-та на Олимпийските игри с 400 2.8 и вероятно ще се тества с а7р3 и а9. До тогава вероятно ще пуснат и нов а6500. Нищо чудно да има и а9 мк2 или а9р до тогава.

Така че повече опции по добре за нас. Интересно Никон и Канон какво ще родят през 2018г. Ако мислят да извървяват пътя на СОни през последните 4-5г ще им е много трудно. Ще се наложи да стартират от там до където Сони са стигнали.

Отговори на това съобщение
 Re: A7R III официално
Автор: Petri   
Дата:   26-10-17 12:52

А бе на кой трябва да пишем, че да направят и малко по-добра ергономия?
Само това малко ми "пречи", след като минах и аз в този отбор...

Отговори на това съобщение
 Re: A7R III официално
Автор: PhotoBo   
Дата:   26-10-17 13:14

Доколкото виждам от примера даден от Иван, системата ми има алтернатива, така че не виждам защо не. Малко по-скъпо е, но мога да се лиша от някое друго стъкло, реално и сега имам повече от колкото ми трябва. Въпроса остава само като представяне на база високо исо и бърз и точен фокус (повтаряем) фокус до колко новото тяло ще е способно? Разбира се аз тази стъпка не мога и не искам да я правя мигновенно, но обмислям въпроса. Факт е, че безогледалките стремглаво достигат огледалните системи и сигурно е въпрос на време да ги задминат по качества и функции.
Аз самия имам от няколко години Fuji безогледалка и не ги отричам като система, просто още не съм се докоснал до такава, която напълно да замени моя DSLR, но явно, че има алтернативи, след като много водещи (пък и не само) фотографи замениха едното с другото.
Относно въпроса за водещите ДСЛР производители, не знам за Канон, но Никон не ми изглежда да са на път да станат или да се стараят да станат конкурентно способни в тоя сектор.

Отговори на това съобщение
 Re: A7R III официално
Автор: hotsnail   
Дата:   26-10-17 13:14

PhotoBo написа:

> Я някой ако иска (hotsnail) и му се
> занимава да ми сглоби една система
> включваща новото А7r 3 и
> аф-обективи, аналог на моята...и ако
> може с цени също:
>
D750 т.е. А7р3 - 7200 лева
20/1.8G - 1200 лева. Тука аз бих взел Сигма 20/1.4 - 1800 лева или Токина 20/2 (няма АФ) - 1200 лева. Други варианти са Цайс Локсия 21/2.8 много пари, Цайс Батис 18/2.8 или Батис 25/2 - около 2500 лева
35/1.4 Art - 1500 лева. Тука сигма арт си е добре. Нов 1500 лева, втора ръка 1000
50/1.8G - тука има 50/1.8 за 600 лева ама аз бих взел 55/1.8 ако е важна тая дължина за 1600
85/1.8G - 1200 лева за 85/1.8 сони или 2500 за Цайс Батис или 4000 за 85/1.4 Сони или 2500 за сигма арт 85/1.4
24-70/2.8 VC - 1500 лева. Аз си взех тамрон. Май VC и при теб е подобно
70-200/2.8 VC - това предполагам е за спорт и искаме всички екстри на АФ - аз ползвам 70-200/4 щото излезе първо, по-евтин е и по-лек. 70-200/2.8 на сони е 5400, 70-200/4 е 2600 или нещо подобно. Може и нещо на кнаонски байонет ама няма да ти работи следящия фокус баш като света със всички шукарии. Ако е за портрети е ок, Ако е за спорт и евентуално някой дзер аз поне не бих адаптирал обектив
светкавица - 250 лева - аз ползвам Годокс с литиева батерия за 120 евро по спомен и имам предавател за базжично за 80 лева. Има и вариант с обикновени батерии за около 180 лева май...



Това е горе долу

Имай в предвид че Сони България правят хубави промоции по празниците, лятото и горе долу на всеки 3 месеца има нещо. Може би да има някаква пакетна цена примерно А7р3 и 24-70 на сони или 70-200 или 85/1.8.....Аз бих изчакал предложение за да започна и бих правил системата поне 3-4 годиннки. Много пари са.

А7р2 дето снимам сега го взех така на промоция и излезе апарата 2500 под цената дето беше преди това, продадох тогава моя А7м2 и реално доплатих някаква разлика много под безумната цена на нов апарат. 70-200 и 16-35 ги взех със сериозни отстъпки по промоции....единствено 55/1.8 и 35/2.8 ги взех без промоция щото нямаше други обетиви за А7......

Отговори на това съобщение
 Re: A7R III официално
Автор: hotsnail   
Дата:   26-10-17 13:23

PhotoBo написа:
> Въпроса остава
> само като представяне на база
> високо исо и бърз и точен фокус
> (повтаряем) фокус до колко новото
> тяло ще е способно?

Проблема на безогледланите по мое мнение, може не всички да се съгласят, е скоростта на фокуса на слаба светлина, следящия фокус и специално при А7р2 скоростта на целия апарат. Сони работят върху тия проблеми последните годинки изглежда А7р3 е голям напредък. А6300 койот е по-средата между А7р2 и А7р3 има много по-добър Аф, много по-добре следи ...на тъмно А7р2 е по-добър от кропката. А7р3 има шанс да е достатъчно добър във тия неща и сравним ако не и по-добър от Д750. По-добър е относително за Д750 и А7р3 щото еидния има фокус по очи следящ и това е супер, другия има 3Д фокусната система за спорт....

Повтараемостта на фокуса е причината да не снимам с Никон. Просто при безогледланите дори 2010 АФ имаше 100% повтаряемост и точност. Нямаше следящ фокус въобще тогава.

Високото исо е сложно нещо. При Сони и Никон с един сензор нещата са настроени различно. Сонито май повече гледат на базово исо нещата, Никон повечко гледат шума на високо исо. Това е моето впечатление от опита ми с Д600 и оригиналния А7. От друга страна А7р2 е по-добър на високо исо от Д850 бидейки с различни сензори, но на базово исо Д850 е по-добър....А7р3 би трябвлао да е по-добре от А7р2 на високо исо с 1/3 стоп, което ще е забележимо предимство пред Д850 т..е 2/3 до 1 стоп. От друга страна А7р3 май няма истинско исо 50 или 64 и на базово исо пак леко ще изостава.....



Публикацията е редактирана (26-10-17 13:26)

Отговори на това съобщение
 Re: A7R III официално
Автор: PhotoBo   
Дата:   26-10-17 15:04

М/у другото прави ми впечатление, че компактността при безогледалките, вече не е приоритет сякаш

Отговори на това съобщение
 Re: A7R III официално
Автор: radikyokushin   
Дата:   26-10-17 15:17

Е, нали искате ергономия [smile] .

Отговори на това съобщение
 Re: A7R III официално
Автор: mugen   
Дата:   26-10-17 15:18

Безогледалка не значи автоматично компактна камера.
Предимството на безогледалките е най-вече в липсата на огледало, и от там вече следват 10-тки и стотици други предимства, които при DSLR няма как да станат.
Спокойно може да си има безогледалки с размерите на профи DSLR.
Огледалото от години няма никакъв смисъл в съвремените камери, но това не пречи на двата динозавъра [smilie5] да ни препродават 30 годишна технология във вида на нещо ново година след година. [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: A7R III официално
Автор: sauron69   
Дата:   26-10-17 15:19

Ами при ФФ безогледалките на Сони почва да си губи смисъла, като туриш един кютук отпред. [smilie5] виж при кропките, като се ползват обективи проектирани за тях ползата от компактноста си остава.

Отговори на това съобщение
 Re: A7R III официално
Автор: PhotoBo   
Дата:   26-10-17 15:34

Не ме разбирайте погрешно, аз нямам нищо против увеличаване на размерите, от хората съм, за които ергономията е от съществено значение, за това предпочитам баланса тяло/обектив да се запази, както е при ДСЛР-ите. Просто вметвам, че вече компактността не е най-силната страна на безогледалките със сменяема оптика, не и такава каквато беше в самото начало на тази ера. От друга страна това е само един пример, разбира се, че за някоя екскурзия човек може да си спести много място и тегло, като избере няке компактно решение за обектив. Ама за про работа ми се струва голяма разлика да няма сравнени с ДСЛР система, като моята например.

Отговори на това съобщение
 Re: A7R III официално
Автор: aceontheriver   
Дата:   26-10-17 16:04

Аз за сега карам с кропка безогледалка и там има осезаема разлика, но за фулфрейм тяло за про работа не мисля че има голяма разлика в размерите между дслр и безогледалка.

Отговори на това съобщение
 Re: A7R III официално
Автор: dtangelov   
Дата:   26-10-17 16:06

А някой виждал ли е същото сравнение с ФФ безогледалка на "Лайка"?

Отговори на това съобщение
 Re: A7R III официално
Автор: vgramatikov   
Дата:   26-10-17 16:15

Системата на Сони генерално няма алтернатива :) Не знам защо всеки сравнява същото с Никон и Канон. Никой ДСЛР няма нито видеото нито следене по око нито скоростта на безогледалните системи нито ел.визьор нито работата с преходници.

Разбира се аз не се отказвам от ДСЛР-ите защото снимам с телефото обективи за което сони няма обективи или няма на тези цени.

Да ФФ Никон като д610 и д750 + 1.8Г праймове може би е по-евтин вариант от Сони аналогична система. Но д750 няма много от функциите на а7р2 и а7р3. Д850 също. Номално е цените на сони да са завишени и то точно защото няма алтернатива. Ще има когато има 2-ра компания предлагаща ФФ-мирърлес с подобна функционалност в което доста се съмнявам да стане скоро. Канон и Никон трябва да измислят как да си ползват нативните обективи на бъдещиш си мирърлес иначе ще е доста неприятно ако трябва да започнат някъде близо то началото.

Отговори на това съобщение
 Re: A7R III официално
Автор: dtangelov   
Дата:   26-10-17 16:16

сравнение
Leika M (TYP 262)/35/1,4 - Канон 6D MIV/35/1,4



Публикацията е редактирана (26-10-17 16:22)

Отговори на това съобщение
 Re: A7R III официално
Автор: vgramatikov   
Дата:   26-10-17 16:33

Лайка какво общо има с ДСЛР :) Нищо.

Отговори на това съобщение
 Re: A7R III официално
Автор: dtangelov   
Дата:   26-10-17 16:39

Pd
С ДСЛР няма нищо общо,
Но при сравнение на ФФ безогледалка сони с ДСЛР няма разлика в размените, ама с ФФ безогледалка Лайка безкрайна.
За да е коректно сравнението
сравнение


Отговори на това съобщение
 Re: A7R III официално
Автор: vgramatikov   
Дата:   26-10-17 16:50

Напротив. Даваш за пример някакъв конкретен обектив. Всеки може да изработи компактен прайм по един или друг начин. Когато се сравняват нещата е добре да си максимално обективен и задълбочен в расъжденията си.

1.Говорив не само за различни тела но и различна организация на камерата фундаментално.
2. Даваш за пример един конкретен обектив? Сложи на лайка 70-200 2.8.

Разлика в размерите м/у ДСЛР и Безогледалки при еднакъв размер на сензорите и еквивалентна светлосила почти няма. Дори в момента има доста компактни 1.8 и 1.4 обективи за ДСЛР. Проблема е че дизайните са оптимизирани години наред за ДСЛР. Сега някой обективи които се преработват за безогледалки реално са с непроменени оптични схеми и за това са големи. Също така безогледалките дойдаха в епоха в която размерите на обективите растат заради нуждата от повече резолюция и корекции. Пример са АРТ серията и високия клас Sony G и Цайс Отус сериите. Всичко е голямо. Точно заради това Сони направиха а9 още по-голям и а7р2 и 3 по-големи от първите серии.

Размера при така организирани тела като ергономия е обратнопропорционален на ергономията. Никой не иска голям тежък обектив на малко тяло с малки бутон и джойстици и тнт. Липсата на батерия също е проблем. По-голяма батерия по-голямо тяло или батери грип. Когато говорим за професионална система тук размера и теглото са от второстепенно значение. На първо място е ергономията и удобството на работа.

Ако искаш компакта система зимаш си едно а7 първото и си зимаш разни стари компактни стъкла с малко елементи и си щракаш с лека система. Просто при Сони има избор.

От друга страна и един ДСЛР с 1.8 или 2.0 обектив е доста лека система разбира се без да е толкова компактна заради призмата и огледалото които отнемат няколко милиметра напред и нагоре.

Така че приключете с безпредметните спорове за размер и тегло.

Истината е че безогледалката можеш да я направиш много малка с определени тела и обективи. Но когато говоим за професионална работа която исисква бърза камера и големи стъкла малките тела нямат място.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »