Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Предложение към администраторите! :)
Автор: JohnnyV   
Дата:   09-08-17 21:11

Здравейте на всички!

Да се включа и аз с едно предложение.

Попадаме на много теми във форума от типа на:
"Некоректен продавач"
"Наглец в базара"

Но никога не е имало тема - "Коректен продавач" или "С този продавач всичко беше отлично"

Та.., понеже базара е немаловажна част от този фото-форум, не може ли да сложим някакъв рейтинг на потребителите, които публикуват обяви в базара?

Едно "ОК", или "Проблем с покупката" ще се отразят добре, а и не е сложно да се реализира, мисля.

Или, например, всеки продавач да има регистриран адрес. По този начин, ако купувача е доволен от покупката - да знае къде да изпрати шишето с отлежава гроздова, в знак на благодарност.

И да си броим гроздовите!
И всеки продавач да има малки бутилчици до името си (ама само в базара).

Това в рамките на шегата, макар че... би било чудесно!

Поздрави и приятна вечер от мен!

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Предложение към администраторите! :)
Автор: chepkata   
Дата:   09-08-17 21:29

Това с адреса не става. Помисли малко.

Отговори на това съобщение
 Re: Предложение към администраторите! :)
Автор: JohnnyV   
Дата:   09-08-17 22:33

Това с адреса е шега само.

Отговори на това съобщение
 Re: Предложение към администраторите! :)
Автор: colorphoto   
Дата:   10-08-17 01:09

Поредното необмислено предложение!

Отговори на това съобщение
 Re: Предложение към администраторите! :)
Автор: baraba   
Дата:   10-08-17 02:04

аман от разбирачи и даващи акъл

направете си форум , съберете си потребители и си правете какво си искате, тук сте нагости!

Отговори на това съобщение
 Re: Предложение към администраторите! :)
Автор: chepkata   
Дата:   10-08-17 07:16

То шега било! Що не зачака до петък, поне?

Отговори на това съобщение
 Re: Предложение към администраторите! :)
Автор: JohnnyV   
Дата:   10-08-17 09:11

Хора, какво ви става..?

Чета коментарите и се чудя.., от къде толкова злоба, негативизъм... Ей тъй, без нищо...
Къде изчезна взаимното уважение..?

Най-големия кеф напоследък е злобното лаене. Ей тъй, за удоволствие...

Разбира се, че е необмислено предложение. Нали затова е тук, за да бъде обмислено.

Бараба явно е ядосан на някаква общност от разбирачи, даващи акъл, с която ме асоциира...

Но нито разбирам тона, нито смисъла...
И се радвам, че е така.

Но.., както и да е...
Явно времената са такива...

И все пак призовавам всички към взаимно уважение. Ако ще и най-глупавия въпрос (макар че това е много относително) да бъде зададен във форума - уважавайте човека, помагайте, а не хапнете!

Защото форума няма да е това, за което е създаден.

Поздрави на всички!

Отговори на това съобщение
 Re: Предложение към администраторите! :)
Автор: Pavlov   
Дата:   10-08-17 09:17

JohnnyV, предложението за рейтинг на продавачите във форума е повдигано много пъти. И винаги е отхвърляно. Така ще стане и сега.

Отговори на това съобщение
 Re: Предложение към администраторите! :)
Автор: JohnnyV   
Дата:   10-08-17 09:26

Благодаря за коментара, Павлов.

Просто ми се стори логическо развитие, след всички тези оплаквания, които четем от съфорумци относно некоректни продавачи.
Ясно е, че тук лесно можеш да се представиш с друго потребителско име, след като ти закрият старото, поради некоректност.

Но може би купувачите ще са по спокойни, ако видят, че продавача има много доволни купувачи.
И от друга страна ще са по-нащрек, ако купувача е нов.

Нещо такова ми се върти в главата.

Отговори на това съобщение
 Re: Предложение към администраторите! :)
Автор: LorDDemoniC   
Дата:   10-08-17 09:29

Тоест рейтингова система ? Тя доказано не работи в България (визирайки сайтове за продажба)

Отговори на това съобщение
 Re: Предложение към администраторите! :)
Автор: JohnnyV   
Дата:   10-08-17 09:37

Да, може би сте прави.
Разгледах стари теми за рейтинг на продавачите. Видях коментарите на админите...
Явно, че рейтинг в истинския му смисъл не е възможен, но някакъв опростен тип - може би.
Както избираме любима снимка...
Просто някаква обратна връзка за покупката, която да е видима... Кой знае.

Отговори на това съобщение
 Re: Предложение към администраторите! :)
Автор: Pavlov   
Дата:   10-08-17 09:43

JohnnyV написа:

> Но може би купувачите ще са по
> спокойни, ако видят, че продавача
> има много доволни купувачи.
> И от друга страна ще са по-нащрек,
> ако купувача е нов.
>
> Нещо такова ми се върти в главата.

Нещо такова се въртеше в главите и на другите хора, които са го предлагали [smile] . Смислено и логично е. Но на практика не работи.
Напълно възможно е продавач с нулев рейтинг да се окаже коректен, и да ти продаде качествена техника. И обратно. Така че смисълът на рейтинга се губи.
Освен това, ако има рейтинг, неизменно ще почнат спорове: "Ама тоя защо не ми писа плюс?", "Ама тоя защо ми дава минус"?, и т.н. В тези спорове ще бъде въвлечен форумът, и админите. Случвало се е. Не знам дали помниш какво беше едно време, когато в базара имаше не обяви, а теми, в които може да се пише свободно. Истинска лудница [smilie5] .
Най-добрата сигурност е: отиваш на място, тестваш, и ако всичко е ОК - купуваш. Ако това не те устройва, поемаш си риска, или търсиш другаде.

Отговори на това съобщение
 Re: Предложение към администраторите! :)
Автор: JohnnyV   
Дата:   10-08-17 09:49

Ех, Павлов! [smilie5]

Лудницата си я спомням!
Сам си вдигаш обявата, може да вдигнеш чужди обяви...
Да споделиш мнение и то ще се види веднага, защото обявата изскача най-отгоре.
Беше си тип рейтингова система.

Но за нулевия рейтинг не съм съгласен.
Защото след няколко сделки той вече няма да е нулев. Като стимул за продавачите да си го формират. Ще се стараят.
То винаги се почва от нулата.


:)

Отговори на това съобщение
 Re: Предложение към администраторите! :)
Автор: Pavlov   
Дата:   10-08-17 09:56

Да де, ама тук не сме продавачи. А фотографи - любители, професионалисти, майстори. Основната идея на сайта е да се споделя и обсъжда фотография, а не да се търгува.
Или поне така се предполага.

Отговори на това съобщение
 Re: Предложение към администраторите! :)
Автор: JohnnyV   
Дата:   10-08-17 11:30

Определено е така! Спор няма.
Но и базара е тук... и дори се развива.

Ей наскоро му обновиха базата данни с фотографска техника.
От 2012 има нова визия.

Не е като сайтовете за търговия, но си има много екстри.
Защо да няма още една?

Но... Нещо като книга за оплаквания и похвали!

[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Предложение към администраторите! :)
Автор: baraba   
Дата:   10-08-17 12:08

Нали знаете що не става секс на центъра на града?

Щово много хора ще дават акъл, и тук е така, мине - не мине време и хоп някои всезнаеш акъл дава на админите,
Аз го разбирам идва ми някои нагости почва ми дава акъл как да си подредя дома, ай секстир
Пак ще кажа тук сме на гости, това си е фото форум , а не битака на илиенци , че да го развиваме
Направете си ваш сайт, развивайте се, стига ръсене на акъл в чужда къща

Отговори на това съобщение
 Re: Предложение към администраторите! :)
Автор: svetozar_stefanov   
Дата:   10-08-17 12:22

baraba написа:

> Нали знаете що не става секс на
> центъра на града?
>
> Щово много хора ще дават акъл, и
> тук е така, мине - не мине време и
> хоп някои всезнаеш акъл дава на
> админите,
> Аз го разбирам идва ми някои
> нагости почва ми дава акъл как да
> си подредя дома, ай секстир
> Пак ще кажа тук сме на гости, това
> си е фото форум , а не битака на
> илиенци , че да го развиваме
> Направете си ваш сайт, развивайте
> се, стига ръсене на акъл в чужда
> къща

Айде вземи си изпий лекарствата и стига се напъва толкова[smilie18]

Ако не са потребителите дали ще го има форума а?

Отговори на това съобщение
 Re: Предложение към администраторите! :)
Автор: colorphoto   
Дата:   10-08-17 12:41

Да,ама всеки потребител тръгва да прави перестройка от своята гледна точка по някой въпрос на парче,което може да развали нещо друго и да повлече негативен ефект,което е грижа на администриращите форума да бъдат балансирани нещата отвсякъде.

А и като сме на гости някъде не е учтиво да искаме от домакините да си разместват мебелите по наш тертип.



Публикацията е редактирана (10-08-17 12:41)

Отговори на това съобщение
 Re: Предложение към администраторите! :)
Автор: svetozar_stefanov   
Дата:   10-08-17 13:05

Хората само предлагат,а "собствениците на къщата" ако им хареса или видят потенциал в идеята приемат.

colorphoto,на мен ако спрат да ми идват гости надали ще загубя къщата си.При форумите не е точно така[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Предложение към администраторите! :)
Автор: JohnnyV   
Дата:   10-08-17 13:12

В подкрепа на Светозар:

Че дори админите понякога ни искат съвети относно функционалността на сайта. Беше голяма дискусия (и все още има отзвук), когато се променяше дизайна на първа страница.

Но това не е "перестройа", а е предложение.

Ама баш-администраторите ги няма да кажат какво мислят.
По-точно те вече са казали (съдейки по предходните теми), така че, най-вероятно, рейтинг няма да има.
Дори не бих казал точно рейтинг, а някаква обратна връзка, която да бъде полезна в бъдеще.

Отговори на това съобщение
 Re: Предложение към администраторите! :)
Автор: obscurity   
Дата:   10-08-17 13:13

Има истина във всички мнения :

# форума, без юзърите, няма да е форум, а празно място в сърварите

# този конкретно, е един вид монополист - и като цяло админите, могат да си позволят повече, сигурно има причини да е така

# в правилата е записано, че предложенията се подават директно по мейл към горните

много форуми отлетяха, както и много читави хора от тук, но този все още стои.

Отговори на това съобщение
 Re: Предложение към администраторите! :)
Автор: PhotoBo   
Дата:   10-08-17 15:41

И преди съм се изказвал за рейтингите в базара и за себе си съм разбрал, че никакъв рейтинг не ми е нужен, за да видя един човек "колко пари струва" и дали може да се прави някаква търговия с него. Още повече, че това е фото техника, търговците с много обяви и евентуално висок рейтинг не ме вълнуват, знам къде да намеря фото магазините ако ми трябват такива. Аз обичам хората с "нискък рейтинг", такива които не са превърнали покупко-продажбата на фото техника в бизнес. Такива които продават един обектив или тяло на няколко години и от такива хора винаги бих купил, просто защото са фото любители, а не търговци, такива като мен самия! Рейтинга за мен е по-силен, когато се видим на място с някой, а след това се свърже с мен за обратна връзка, разменим си контакти и останем познати за цял живот, а не някакви точки, звезди и прочие... Без да съм търговец чрез базара съм продал вече няколко тела и обективи и никога не са ме писали сред некоректните потребители, така и възнамерявам да остане, а връзките които съм създал с хората от този форум във връзка с обяви, но и не само, а изобщо касаещи фото техника са незаменими и се радвам, че съм част от това общество! Иначе казано никакъв висок рейтинг няма да ме накара да повярвам на даден човек, освен ако не се запозная с него или поне не се срещнем, поговорим, обсъдим...и 10-20-50лв разлика в цената не биха ме впечатлили, а по-скоро отношение, сериозно поведение, честна и мъжка дума!

Отговори на това съобщение
 Re: Предложение към администраторите! :)
Автор: colorphoto   
Дата:   10-08-17 15:51

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Предложение към администраторите! :)
Автор: baraba   
Дата:   10-08-17 23:37

Светозарчо, и без теб форума ще пребъде, изпих си хапчетата,,
че мине- немине все едни и същи тъпи предложения, научете се да ползвате търсачката

Отговори на това съобщение
 Re: Предложение към администраторите! :)
Автор: JohnnyV   
Дата:   11-08-17 09:00

Бараба, много лош тон...

PhotoBo - добра гледна точка, но в реалния свят не е така.
Ако си във Варна и трябва да купиш нещо от Сандански - тогава обратната връзка за продавача би била много полезна, защото хич няма да е лесно да се видите на по бира да прецениш човека.
За това говоря, не за някаква сложна рейтинг система.

Но най-вероятно админите са прави, че това е мисия невъзможна. Ето наскоро деактивираха профил на некоректен продавач, който най-вероятно ще се пререгистрира след време. И така всеки с "отрицателен рейтинг" ще създава нови профили и ще стане една...

Нека си остане така. И аз много запознанства завързах при лични срещи, но когато купуваш нещо от далече си е вид томбола, дори и да имаш преглед-тест.

Аз как го виждам - като опция, но не задължителна:
Продаваш нещо - системата те пита на кой е продадено. Избираш потребителя и само той може да остави коментар (ако иска, разбира се) - всичко е ок или има проблем.
Нещо такова...

Поздрави.

Отговори на това съобщение
 Re: Предложение към администраторите! :)
Автор: bg2014   
Дата:   11-08-17 09:39

Ние- българите имаме една национална черта. Тя е да се "плюем" един друг.
Не разбирам защо и каква е тази потребност...?
Така разбирам и това предложение - да се въведе тази черта като опция в базара.
Аз до сега тема за добра практика, добра сделка, добри отношения не съм видял. Защо ли?
Какъвто и рейтинг да има един търговец - винаги има първи път, има изненади и т.н.

Отговори на това съобщение
 Re: Предложение към администраторите! :)
Автор: ZENON   
Дата:   11-08-17 10:25

Хубаво би било да има рейтинг, но естеството на търговците тук не дава възможност за това.
Всеки може да се регне отново през TOR или прокси и става чисто нов, макар да е боклук по природа.

P.S.
baraba, коментираш с непремерен тон във фотографски форум, а дори не е ясно дали си фотограф.

Отговори на това съобщение
 Re: Предложение към администраторите! :)
Автор: JohnnyV   
Дата:   11-08-17 12:02

bg2014, ако съм те разбрал правилно - ти не си ме разбрал правилно, ако разбираш, какво имам в предвид! [smile]

Идеята е не да се плюем, а да се хвалим!
Това имам в предвид, защото има много теми за некоректни търговци, и нито една за коректен такъв.

И затова ми се стори, че е хубаво да се внесе някакъв вид оценяване и обратна връзка.

Но съм съгласен с ZENON, и с администраторите, че рейтингова система не е възможна. И с PhotoBo съм съгласен донякъде, както вече писах.

Дори и с бараба съм съгласен, че първо трябваше да ползвам търсачката. Може би щях да преосмисля темата.

Но основната идея си остава - нека колегите да знаят (ако има такава възможност), кой е коректен и кой не е.

Отговори на това съобщение
 Re: Предложение към администраторите! :)
Автор: baraba   
Дата:   11-08-17 13:15

@JohnnyV

Бараба, много лош тон...
----------------------------------
да идеш на лекар, и кажи че чуваш тонове от написан текст, лекаря знае какво да ти предпише [smilie18]

@ZENON - не съм фотограф! Работя като докер, а трябваше ли да съм фотограф?

Темата фотографска ли е ?

Макар и като бараба имам културата като влезна в един форум да спазвам остановеноя ред там, а не да се изживявам на много умен и да ръся акъл към администрацията кое как да направи!
Всезнайковците като са толкова ербап и много знаещи си направят техен форум!
да не ръсят акъли на чуждо място където са безплатно нагости, да ползват търасачката, че дъфкането на едно и също през два месеца умръзва



Публикацията е редактирана (11-08-17 13:28)

Отговори на това съобщение
 Re: Предложение към администраторите! :)
Автор: ZENON   
Дата:   11-08-17 14:23

бараба, никой не го вълнува личният ти живот и какво работиш
Независимо дали снимаш или не, ще е добре да не демонстрираш късен пубертет.

Джони, рейтингова система, която не изпълнява предназначението си за какво би била потребна?
Само да я има?
След като може да се заобиколи в рамките на 5 мин. топ, за какво точно ще я ползваш.

Въпроса е обсъждан нееднократно.
Аз самия бих искал да я има тази опция, обаче реалностите подсказват друго.
За съжаление, човек понякога трябва да се съобразява с действителността.

Отговори на това съобщение
 Re: Предложение към администраторите! :)
Автор: svetozar_stefanov   
Дата:   11-08-17 14:23

Ти вземи да отидеш на правилния лекар,че само се тровиш с грешни лекарства[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Предложение към администраторите! :)
Автор: colorphoto   
Дата:   11-08-17 14:48

Темата е за затваряне вече...

Всъщност подобни теми бол и всичко се повтаря в тях,за това преди да отвори подобна тема,човек е добре да провери дали няма да е дежа вю за останалите...

Отговори на това съобщение
 Re: Предложение към администраторите! :)
Автор: baraba   
Дата:   11-08-17 22:31

@ZENON - как никои, баш ти се изрепчи един пост по-назад , фотограф ли съм ?

Ако страдаш от алцхаймер , лекувай се бе човек , не се излагай
Чети преди да пишеш, или поне се редактирай , да заличиш че си ме питал , смешник

Отговори на това съобщение
 Re: Предложение към администраторите! :)
Автор: nyamago   
Дата:   11-08-17 23:21

[smilie18] [smilie5] [smilie18] [smilie5] [smilie18]

Честит Петък!
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Предложение към администраторите! :)
Автор: bg2014   
Дата:   11-08-17 23:54

JohnnyV написа:
bg2014, ако съм те разбрал правилно - ти не си ме разбрал правилно, ако разбираш, какво имам в предвид! [smile]
Идеята е не да се плюем, а да се хвалим!
Това имам в предвид, защото има много теми за некоректни търговци, и нито една за коректен такъв.

Ами ето една ТЕМА :
Такива теми умират скоро, а плюенето е вечно.
Сега дали ще ме разбереш?



Публикацията е редактирана (12-08-17 00:12)

Отговори на това съобщение
 Re: Предложение към администраторите! :)
Автор: ZENON   
Дата:   12-08-17 09:15

baraba,
първо се научи се да пишеш. [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Предложение към администраторите! :)
Автор: dizela   
Дата:   12-08-17 17:40

Някога въобще ще има ли тема без да се джавкаме? Просто не е истина как всяка тема бива брутално засирана.

Отговори на това съобщение
 Re: Предложение към администраторите! :)
Автор: svetozar_stefanov   
Дата:   12-08-17 20:23

Всеки форум си има дежурни няколко малоумника дето това им е целта.

Отговори на това съобщение
 Re: Предложение към администраторите! :)
Автор: PhotoBo   
Дата:   12-08-17 21:55

Автор: JohnnyV
Дата: 11-08-17 09:00

Бараба, много лош тон...

PhotoBo - добра гледна точка, но в реалния свят не е така.
Ако си във Варна и трябва да купиш нещо от Сандански - тогава обратната връзка за продавача би била много полезна, защото хич няма да е лесно да се видите на по бира да прецениш човека.
За това говоря, не за някаква сложна рейтинг система.

Но най-вероятно админите са прави, че това е мисия невъзможна. Ето наскоро деактивираха профил на некоректен продавач, който най-вероятно ще се пререгистрира след време. И така всеки с "отрицателен рейтинг" ще създава нови профили и ще стане една...

Нека си остане така. И аз много запознанства завързах при лични срещи, но когато купуваш нещо от далече си е вид томбола, дори и да имаш преглед-тест.

.....


Джони, аз говоря за реалния живот, човек! 20-30-50лв няма да ме накарат да купя нещо от далече, че после да се жалвам във форума как са ме прецакали. За това и във всичките си обяви изрично подчертавам, че предпочитам лична среща с човека, който купува - да си види и тества тялото/обектива, да си вземе лаптоп, да си разгледа на спокойствие дали даденото нещо си пасва с неговата техника, да пием по бира и да поговорим за фотография, например. Не е сложно! Мен дори като ми трябва нещо належащо или ще изчакам да се появи близо до мен или предпочитам да сипя половин резервоар и да ида до някаква разумна дестинация за преглед и тест. Това е просто фото техника, не са някакви редки музейни експонати, които не се намират под път и на път :)

Както и да е, мисля, че ме разбра и в първия ми пост, съвета ми е и да има рейтинг - човек да не се доверява напълно [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Предложение към администраторите! :)
Автор: JohnnyV   
Дата:   13-08-17 12:32

PhotoBo, идеята е не да се жалваш, а напротив - да остане някаква положителна обратна връзка за коректния продавач (в случая).

Искам тук да поздравя bg2014 за хубавата тема, която е публикувал още през 2015.
Още от първия ми пост се разбира, че нещата не са се променили много-много.

Лично мисля, че това са изключения (като потребителя бараба в случая) и че повечето колеги имат безценното качество да уважават събеседника си.

Но стига сме го коментирали. Ако е чуто - чуто. Ако не - здраве да е.

Само ще споделя любим момент от филма "Изкуплението Шоушенг".

Тим Робинс (не си спомням името на героя му му във филма) пишеше по едно писмо на седмица до някаква институция да им изпратят книги в затвора.
След известно време им изпратиха няколко книжки... Съкилийник му каза: "Браво, постигна своето". А той отвърна - "Не още... Сега ще пиша по две писма на седмица".

Накрая имаха цяла библиотека.

Поздрави на всички!

Отговори на това съобщение
 Re: Предложение към администраторите! :)
Автор: polyksena   
Дата:   13-08-17 15:40

Това предложение е добро, и мисля, че ако примерно колега Пешо има добър рейтинг и той напише нещо за колега Гошо то по този начин той стои с името и рейтинга си зад оценката която е дал за колегата Гошо.

А някои от писалите колеги в темата трябва да обърнат сериозно внимание на изказа си, защото според мен имат трудност с общуването и неприемлив тон.

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »