Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Защо така ,уважаеми фотографи с рейтинг Б ?
Автор: DIAMANTE   
Дата:   07-06-17 16:47

Здравейте уважаеми фотографи с рейтинг Б. Няма никаква ирония или кавички на сумичката " уважеми ". Наблюдавам внимателно и се уча от работата на много от вас. Сега обаче пиша по друга тема,която ми прави неприятно впечатление . Гласовете на хората с рейтинг Б или липсата на такива . Има правилник на сайта ,който ограничава броят на снимките ,които " слагаш на прозореца",и това ограничение е обвързано с гореспоменатите гласове. Прави ми впечатление при мои снимки ,и при снимки на други автори ,които намирам за много стойностни,че гласовете с рейтинг Б изключително рядко достигат 50 .

Вярно е ,че до известна степен всичко е субективно ,но ще посоча пример с моя снимка
напишете тук линкаhttps://photo-forum.net//i/2059408 .

Същата можете да откриете и тук : напишете тук линкаhttps://www.viewbug.com/blog/composing-with-leading-lines-photo-contest-finalists
Нима , големите фотографи тук имат различно виждане от тези ,в международен мащаб ?
Не вярвам в това .По -скоро оставам се чудя ,дали част от тези хора се страхуват ,да допуснат други фотографи или просто нямат желание да губят време ? И в двата случая системата става затворена и не съвсем точна . Ако някой от администраторите прочете това ,може да обмисли и провери думите ми . Ако ли не ,здраве !Поздрави, и нека обективите ви бъдат нечупливи !

 Re: Защо така ,уважаеми фотографи с рейтинг Б ?
Автор: Denis_Radikov   
Дата:   07-06-17 16:56

Текстът беше изтрит от администратора, защото съдържа СПАМ или противоречи на правилата на Фото Форум.
 Re: Защо така ,уважаеми фотографи с рейтинг Б ?
Автор: colorphoto   
Дата:   07-06-17 17:28

Безсмислен апел към относителна категория различни хора.

Каква е целта на този опит за диалог?!

Социално инженерство за промяна на мисленето на съфорумците,революционни промени във форумните маси или комплекс за недооцененост?

Човек,снимай си с кеф и не търси признание във формата на цифрички под снимките.

Или се опитай да се нагодиш към толерираните типове и стилове на снимане и да ги имитираш,за да получиш заветния брой точки,както доста хора правят за съжаление.
 Re: Защо така ,уважаеми фотографи с рейтинг Б ?
Автор: marlov   
Дата:   07-06-17 17:33

Ех,да даваха пари вмессто точки...Сега сериозно.Лично на мене много ми харесват твоите снимки.Сигурно и други много има.Кво ти дреме за точките!?
 Re: Защо така ,уважаеми фотографи с рейтинг Б ?
Автор: colorphoto   
Дата:   07-06-17 17:37

Ми,има човека и добри кадри,има и скучни а има и слаби...

Важното е да изпитва удоволствие от досега с фотографията.
 Re: Защо така ,уважаеми фотографи с рейтинг Б ?
Автор: tashkow   
Дата:   07-06-17 17:50


На мен пък ми е интересно !
 Re: Защо така ,уважаеми фотографи с рейтинг Б ?
Автор: iliyanb   
Дата:   07-06-17 18:10

Авторе на темата, без да Ви познавам, бих желал да Ви споделя моето виждане относно примерната Ви снимка:

Имате множество технически проблеми в нея, ама много. Надявам се ги забелязвате и сам.

Мнението ми няма никаква връзка с точки и медали.
 Re: Защо така ,уважаеми фотографи с рейтинг Б ?
Автор: stoyanrd   
Дата:   07-06-17 18:13

Не мисля, че на пичагата му е до точките. Лично за мен класациите са малко безмислени. И не ми се вярва някой да се занимава, кой знае колко с това да "не допуска" някой някъде. Давам пример. В инстаграм като имам примерно 500 лайка, а в 500рх имам по 5, тук има няма 20 рейтинг на едната снимка - няма особено значение. Който я види, види я. Който не я, изпуснал е [smilie5] . Честно казано за себе си не мисля, че съм добър, но се регистрирах с целта да се уча и да бъда в, дори и виртуална, среда с водеща тема фотография и производните и. Все пак неписано правило е никога да не си доволен, когато създадеш нещо. За да има прогрес! Моето
желание е да напредвам покрай вас, пък дай боже да помогна и аз на някого. А за класиранията - каквито такива, да има изкуство, че иначе е много сиво. [cool]
 Re: Защо така ,уважаеми фотографи с рейтинг Б ?
Автор: mogila   
Дата:   07-06-17 18:17

Текстът беше изтрит от администратора, защото съдържа СПАМ или противоречи на правилата на Фото Форум.
 Re: Защо така ,уважаеми фотографи с рейтинг Б ?
Автор: Jk.freeman   
Дата:   07-06-17 18:25

А когато не ти оценяват музика на кой се жалваш, или в кой форум?
 Re: Защо така ,уважаеми фотографи с рейтинг Б ?
Автор: midtone   
Дата:   07-06-17 18:53

@DIAMANTE
Какво общо има рейтинг "Б" със стойността на фотографията?
Една снимка за мен е изкючителна, ако показва нещо, което ако ти не го беше заснел, никой друг никога нямаше да го види.
Може да е екстремно, но ако искаш признание, вероятно трябва да отидеш на 500px. На photo-forum.net със снимка на Atlantic Road в Норвегия, която всеки от нас е виждал толкова много, че му се е отпечатала на ретината, признание няма да получиш, освен от Dobnej (към когото аз лично изпитвам само уважение).

Въобще няма да повдигам въпроса за техническите качества на снимката, защото не знам дали да почна от гравитационната нестабилност, или от ниския контраст, или от артефактите от прешарпването, пък за цветовете само ще ти кажа, че този акцент със синята табела е много хубав.

А, и най-важното за един фотограф-артист: никога не си забравай чувството за хумор в задния джоб.
[beer] [shtrak]
 Re: Защо така ,уважаеми фотографи с рейтинг Б ?
Автор: Denis_Radikov   
Дата:   07-06-17 18:55

https://youtu.be/l5-gja10qkw


 Re: Защо така ,уважаеми фотографи с рейтинг Б ?
Автор: rtopalov1   
Дата:   07-06-17 19:05

Абсолютно подкрепям, казаното от mogila![smilie24]
 Re: Защо така ,уважаеми фотографи с рейтинг Б ?
Автор: asahi   
Дата:   07-06-17 19:19

DIAMANTE, съжалявам, но досега не бях попадал на твои снимки. Магистралата е добра. Имаш моите 4 Б точки.
 Re: Защо така ,уважаеми фотографи с рейтинг Б ?
Автор: RHCP   
Дата:   07-06-17 19:22

Аз пък коментари под снимки почти не пиша, а пак има ратинг Б... без да съм гаден - ако няма поне 50 точки Б, то нещо със снимката не е наред ;)
 Re: Защо така ,уважаеми фотографи с рейтинг Б ?
Автор: DIAMANTE   
Дата:   07-06-17 19:41

Първо,ако четете внимателно ,акцента е върху системата ,която движи нещата .Къде видяхте жалване не знам? Виждам нещо грешно,обръщам се към по-умните за помощ и гледам дали не може да го направим по-добро .Така се работи по принцип . Музиката я обсъждам на съвсем други места и със съвсем други хора . Тук сме по друга линия ;) .Поздрави !
 Re: Защо така ,уважаеми фотографи с рейтинг Б ?
Автор: DIAMANTE   
Дата:   07-06-17 19:44

Не говоря за признание ,него го търся само от дъщеря си и жена си . :) Просто правилника на сайта е такъв. Законтря те на някакъв минимум ,докато не презкочиш някаква бариера .Ей затова ми трябва да я прескоча . :) И не е чисто персонално,наблюдавам същия ефект при абсолютно забележителни снимки от известно време. Днес за пореден път видях страхотен кадър с около 270 вота А и... 12 Б ...
 Re: Защо така ,уважаеми фотографи с рейтинг Б ?
Автор: DIAMANTE   
Дата:   07-06-17 19:45

Всеки регистриран потребител има право да качва в профила си по 20 снимки на ден.

- Потребители, които нямат 3 снимки с над 25 т. от рейтинг Б имат право да качват за гласуване по 2 снимки на 5 дни
Снимките от категории "Хумор", "Домашни любимци" и "Семеен албум" не се виждат в албум "Избрано", но участват в общия рейтинг.

- Потребители, които имат 3 снимки с 25-49 т. от рейтинг Б могат да качват в албум "Избрано" по 2 снимки на 5 дни във всички категории.

- Потребители, които имат 3 снимки с 50-100 т. от рейтинг Б могат да качват в албум "Избрано" по 3 снимки на 5 дни във всички категории.

- Потребители, които имат 3 снимки с над 100 т. от рейтинг Б могат да качват в албум "Избрано" по 4 снимки на 5 дни във всички категории.
 Re: Защо така ,уважаеми фотографи с рейтинг Б ?
Автор: DIAMANTE   
Дата:   07-06-17 19:55

Много благодаря !Темата не беше за снимката конкретно ,а за самата система ,но сте прав ! Има технически проблеми и честно казано,експериментирах нещо ,и до последно се чудех дали изобщо да я публикувам,но я пуснах все пак и тя се оказа успешна .Имам и друга снимка ,с още повече технически грешки,която обаче надмина 19000 посещения и беше оценена от много сериозни фотографи в 500.px . Не знам защо! Аз съмученик ,не съм учител .Уча се от можещите ,но това става ,когато някой драсне кратко ,къде вижда грешка ,какво може да се поправи и т.н. Такива хора има ,но не са много . И така се отплеснах . Идеята беше ,че ако фотографите с Б не се включват ,системата умира,защото така е построена . И не е конкретната снимка . Мога да наредя за 30 мин . поне 10 примера със снимки на 10 различни автора .Поздрави !iliyanb написа:

> Авторе на темата, без да Ви
> познавам, бих желал да Ви споделя
> моето виждане относно примерната
> Ви снимка:
>
> Имате множество технически
> проблеми в нея, ама много. Надявам
> се ги забелязвате и сам.
>
> Мнението ми няма никаква връзка с
> точки и медали.
 Re: Защо така ,уважаеми фотографи с рейтинг Б ?
Автор: bg2014   
Дата:   07-06-17 20:02

Колега DIAMANTE, абсолютно си прав.
Но... какво ти дреме дали ще качваш по 3 или по 4 снимки за 5 дни?
Толкова ли е важно за теб? Имали някаква далавера да се включим и ние с гайдите?



Публикацията е редактирана (07-06-17 20:49)
 Re: Защо така ,уважаеми фотографи с рейтинг Б ?
Автор: lamerko   
Дата:   07-06-17 20:08

Не знам за вас, но подобни теми за мен са някак дразнещи. Наскоро имаше подобна тема, а всеки месец - поне по една как някой не бил недооценен. Защо не снимате за собствено удоволствие, а гледате в чуждата паничка? [smilie11]
 Re: Защо така ,уважаеми фотографи с рейтинг Б ?
Автор: swqaz   
Дата:   07-06-17 20:22

DIAMANTE, хубава ти е снимката, а технические проблеми не са важни по принцип. Пиша ти за друго, избягвай да се хвалиш с 500пх, защото ако го правиш ще се излагаш не само тук. 500пх една машина за пари за собствениците и пълна заблуда и смешка за фотографите. Ето аз там имам 5-6к последователи и каквото и да кача там се оценя много високо, но трябва да съм доста наивен да се подлъгвам по оценките там. Там постоянно пародии превъртат броячите редом с добри фотографии
 Re: Защо така ,уважаеми фотографи с рейтинг Б ?
Автор: DIAMANTE   
Дата:   07-06-17 20:50

swqaz написа:

> DIAMANTE, хубава ти е снимката, а
> технические проблеми не са важни
> по принцип. Пиша ти за друго,
> избягвай да се хвалиш с 500пх,
> защото ако го правиш ще се излагаш
> не само тук. 500пх една машина за
> пари за собствениците и пълна
> заблуда и смешка за фотографите.
> Ето аз там имам 5-6к последователи и
> каквото и да кача там се оценя
> много високо, но трябва да съм
> доста наивен да се подлъгвам по
> оценките там. Там постоянно
> пародии превъртат броячите редом
> с добри фотографии

Съжалявам,ако е прозвучало ,като хвалене.Използвах го ,като пример . И не съм съгласен,че са машина за пари. Те са единствения сайт в ,в който успявам да продам снимка на цена 500 долара , при това 4 пъти .Като ударя чертата,съм покрил разходите за следващите 10 години там . А и там е мястото,където можеш да сондираш мненията на хора от цял свят , в последно време стартираха и с чудесни уебинари почти ежеседмично . Лично аз намирам само ползи от него .
 Re: Защо така ,уважаеми фотографи с рейтинг Б ?
Автор: swqaz   
Дата:   07-06-17 20:59

Именно, машина за пари. Дано си получил нещо от тези пари, защото със сигурност шефовете там са нагушили повечето. Дано не се оставиш да те заблуди системата там. 500пх е фабрика за клишета.
 Re: Защо така ,уважаеми фотографи с рейтинг Б ?
Автор: luboar   
Дата:   07-06-17 21:26

Магистралата бива, но снимката е много зле.
Недопустим е много кривия хоризонт. (Ще се излее морето.)
Мога да дам 1 Б точка за наглост на темата, но няма да го направя.
Смея да твърдя, че критерият на БГ журито е добър.

Успех на автора на темата, и малко по-скромно.

П.П.
не обичам гръмките никнейни
 Re: Защо така ,уважаеми фотографи с рейтинг Б ?
Автор: DIAMANTE   
Дата:   07-06-17 21:34

Ей толкова активни да бяхте и по снимките ,подобна тема не би имало. И сега много с рогите напред карат,пъчат гърди юнашки и ги пъчат далеч от акцента! Признавам за грешка започване на подобен разговор и обещавам да не започвам друг такъв или какъвто и да било. Урокът :Добрите снимки не винаги значат ,че хората зад тях струват,мислят и разбират ! Поздрави и успех на всички ! Заключвам темата ,че нещо отива на към селски скандал в хоремака ;)
 Re: Защо така ,уважаеми фотографи с рейтинг Б ?
Автор: tishovsx   
Дата:   07-06-17 21:47

Текстът беше изтрит от администратора, защото съдържа СПАМ или противоречи на правилата на Фото Форум.
 

 Авторът е затворил собствената си тема.