Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Re: Panasonic GH4 или Sony a6300
Автор: stef7   
Дата:   05-06-17 08:30

По това което чета Zhiyun Crane v2 а (V1 а и M също) се счита за един от най-добрите 3Д гимбали за една ръка в момента. И цената му за това което прави е повече от добра - около 1200-1300 лева. Основното предимство спрямо останалите е точно лесното балансиране и настройка. Досега не съм срещнал едно лошо ревю за него. Moza Air според едно от ревютата е толкова добър колкото Crane но не е толкова популярен още така че имам едно наум. Няма толкова много категорично добри мнения. Crane може да се ползва и за камери над 1200гр до около 1600 с някои условности и ограничения. Beholder също е добър но в по-предишните версии имаше оплаквания че в някои ситуации почва да трепери и моторите не бяха с encoders. И изискваше PID tuning. Но те изкараха нова версия може би недостатъците са изчистени. Dave Dugdale от Learning Video и Brandon Li са ползвали и Beholder и Crane имат даже кратки ревюта и казват че Crane e по-добрият. Според Dave Crane е най-добрият който той изобщо е ползвал а той е минал през доста.

http://www.learningvideo.com/zhiyun-crane-stabilizer/

https://www.youtube.com/watch?v=v72ZCEmO_bM

Crane bestseller on BHPhotoVideo

Steadycam vs Gimbal. Не правят едно и също. Гимбала може доста повече неща, по-универсален е. Може да го използваш като кран например ако го завиеш на края на един монопод. Стедикама не може да го използваш по този начин. Може да правиш hyperlapse с гимбала, отново стедикама не става за това. По мои лични наблюдения 3Д гимбала от добрите като Crane се настройва за работа доста по-бързо и лесно от един стедикам. И ако трябват месец тренировки за да задобрееш със стедикама ( а според добрите стедикам оператори и повече), за гимбала ти трябва един ден. Освен това добрите стедикамове струват 800-900 лева и нагоре. Доста близко като цена до гимбала. А тежат повече, което автоматично ограничава времето им за ползване. Но пък да нямат грам електроника няма какво да им се развали. Ако искате да използвате гимбал по-често като универсална стабилизация, добре е да се отчита че камерата трябва да има добър автофокус щото инак няма как да стане. На гимбала не става да закачиш дългофокусен обектив, защото теглото се измества напред и няма как да го балансираш. Един по-лек 85мм е ОК.

Вече как и за какво да се използват е въпрос на лично предпочитание и решение. Като се има впредвид изискването за автофокус а и други неща бих ги използвал по-скоро като stoyanrd. Всичко което мога да снимам на тринога или монопод или дори от ръка бих го снимал така, гимбала за по-специализираните неща. Но примерно Brandon Li го ползва за доста повече неща и му се получава.

Ето тук едно доста оригинално решение което според мен е следващата стъпка в развитието на гимбалите. Но в момента е по-скъпо от останалите. Решава още един проблем на гимбалите досега, че ако LCD екрана не е от чупещите се, се вижда по-трудно.

Pilotfly H2 45


Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic GH4 или Sony a6300
Автор: stoyanrd   
Дата:   05-06-17 16:42

Аз съм напълно "за" гимбалите - адски голям фен съм даже. Просто за такъв тип събитие на мен лично ми е по лесно да ползвам друг тип инструменти. Все пак в зависимост от това, което иска клиента, с удоволствие бих снимал с гимбал сватба.Идеите за кинематорафско видео и примерите,които са налице, ме блазнят и мен разбира се, но не е толкова популярно сред масата, тъй като е скъпо удоволствие за празнуващите. Аз лично съм си фен на DJI, въпреки цената. Moza-та също ме примамва, но се ограничавам от гимбал за момента. А за месеците тренировки, те са от полза и при гимбала, най - малко мускулатурата свиква с дадените движения. Успех на момчето с начинанието!

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »