Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Yongnuo 568EX TTL off camera
Автор: Vanguard   
Дата:   29-05-17 17:49

Здравейте,

Обмислям покупката на светкавица Younguo 568EX, но тъй като определено не се причилявам към групата на стробистите се нуждая от малко насочване от колегите такива :)

Смятам да позлвам светкавицата с Nikon d7200 - основно off camera. Въпросът ми е необходимо ли е да си закупя допълнително трансмитер за камерата или не? Не знам дали съм разбрала правилно [smilie11] , но от проченетово из нета разбрах, че може да мина и без трансмитер, но тогава вградената светкавица задължително трябва да се задейства, което искам да избегна.

Всъщност бих се радвала и на отзиви като цяло за този модел светкавица.

Благодаря предварително на отзовалите се! :)

 Re: Yongnuo 568EX TTL off camera
Автор: lamerko   
Дата:   29-05-17 19:04

Имах такива, но за Канон (не, че има някаква разлика де). Не съм ги мъчил особено, но от двата опита да задействам светката през вградената (70Д) нещо не се получи... но пак казвам - не съм го мислил особено. Имах на разположение ресийвъри YN-622(c) и командър YN-622TX, които си бачкаха изнендващо добре и нито веднъж не са ме подвели :)
 Re: Yongnuo 568EX TTL off camera
Автор: nellincety   
Дата:   29-05-17 20:15

lamerko , светкавицата трябва да е на S1 или S2 , за да се задейства от вградената !!! [shtrak] [beer]
 Re: Yongnuo 568EX TTL off camera
Автор: uzsree   
Дата:   29-05-17 22:55

Не съм я ползвал off camera, по начина за който се пита, но мога да я препоръчам за ползване със ресийвъри YN-622(n) и командър YN-622TX. Много по-надеждно и удовлетворяващо е така. Работи безотказно и всеки път, светкавицата е отлична също.

Ако искаш без трансмитер, ще трябва да ползваш вградената светкавица на тялото. За мен лично това обаче е грешната светкавица... За това можеш да пробваш със SB-80 на Никон - има много чувтвителен сензор и пали винаги, дори и на открито в много слънчев ден. Обаче ще имаш само ръчен режим на светката...
 Re: Yongnuo 568EX TTL off camera
Автор: lamerko   
Дата:   30-05-17 01:01

nellincety: вече не помня точно какви ги вършех в тестовете си, но пак казвам - така и не съм имал за цел да ги подкарам. Светките си дойдоха с комплекта синхронизатори и всичко си заспа от ряз. Малко по-късно махнах 70д за сметка на 6д, а последният няма вградена светка. Както и да е - никога не съм имал доверие на тази система и от самото начало си взех синхронизаторите [smilie5]
 Re: Yongnuo 568EX TTL off camera
Автор: boqnkov   
Дата:   31-05-17 09:57

Аз също отскоро имам 568 ехII, а тялото е канон 100d. Светкавицата се пали дистанционно от импулса на вградената, но не знам дали може с импулс да запали външната и в момента на снимката да не се включи вградената светка. За сцените, които ми трябва определено искам да е със скорост по - бърза от 1/200, но пък отворена ли е вградената светка, не ми позволява да вдигам скоростта, а това е проблем, когато искам да използвам външната на открито при слънчева светлина.



Публикацията е редактирана (31-05-17 09:58)
 Re: Yongnuo 568EX TTL off camera
Автор: victory13   
Дата:   31-05-17 10:26

Покупката на НД филтър е с далеч по-големи предимства от светкавица с HSS функции. Най-малкото имате пълен контрол на мощността до максималната, докато HSS е с ограничен по мощност импулс. А филтърът може да се употребява и за други цели.
Оптичното командване е най-евтиния вариант за запалване на отдалечена светкавица. Командващия импулс на вградената лесно се насочва или се прикрива към зоната на кадъра с всякакви средства. Авто-фокус асистирането се изключва, че може да излъже светкавицата.

Всичко по-горе не важи за любителите на TTL снимането със светкавици [shtrak]
 Re: Yongnuo 568EX TTL off camera
Автор: Vanguard   
Дата:   01-06-17 09:53

Значи най-правилният избор за целите ми ще бъде да оборудвам светкавицата с командър и рисийвър - радвам се, че сте цитирали и конкретни модели. [smile]
Благодаря на всички за разясненията и отделеното време!

 Re: Yongnuo 568EX TTL off camera
Автор: mitkom123   
Дата:   01-06-17 12:36

командър, рисийвър и Yongnuo 568EX TTL ще има ли проблем да сработват на Никон Д3300 ? Или апарата няма значение?
 Re: Yongnuo 568EX TTL off camera
Автор: Shilo   
Дата:   02-06-17 16:22

Няма да има проблем, важното е да са за Никон. Иначе TTL-ът няма да работи, ако ще го ползвате. След моделът на трансмитера, трябва да има "N" - YN-622N.

Успехи!
 първа  назад  1     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема.