Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: За тъпите фотографи.
Автор: samurai2   
Дата:   15-05-17 15:35

Батко
ако пък решат, че е и тъмно, да сложат светкавица, става страшно

и кое му е страшното на снимането с светкавица ?

Отговори на това съобщение
 Re: За тъпите фотографи.
Автор: tziko   
Дата:   15-05-17 16:04

Скоро имаше няк'ъв фестивал във Варна, беше пълно с такива "фотографи", закачили по един китак на врата и се разхождат гордо между участниците [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: За тъпите фотографи.
Автор: kombainera   
Дата:   15-05-17 20:21

tziko написа:

> Скоро имаше няк'ъв фестивал във Варна, беше пълно с такива
> "фотографи", закачили по един китак на врата и се разхождат гордо
> между участниците [smilie23]
Никой не се е родил научен. Ти едва ли правиш изключение.
Когато направиш име и си силен в дадена област, конкуренцията от начинаещи не би трябвало да те притеснява.
Под слънцето има място за всички.
[smilie25]


Отговори на това съобщение
 Re: За тъпите фотографи.
Автор: Stef1   
Дата:   22-05-17 20:53

Онази нощ попаднах...не, сблъсках се с точното олицетворение на "тъп фотограф", или може би беше пишман щракач, който успя да съсипе 3 кадъра, от общо 6 направени от мен. Случката се развива в нощен бар, където работя. Пристигнаха промоутъри(ки). Съответно част от работата ми е да отбележа присъстието им клуба. Започнах да ги координирам и да ги понаредя що годе за снимка. Тоя пишман щракач застана редом до мен (нищо лошо до момента) с директно насочена светкавица срещу обекта и започна да щрака паралелно с мен....Изгоря ми първия кадър - ОК, проявих търпение и толерантност и го изчаках да наснима, след това се приготвих за втори опит. Отново започна да щрака паралелно с мен. И така през цялото време, докато не реши, че си е свършил работата. Сигнализирах на хоста на клуба или да го разкара или да му каже да спре, защото спира моята работа. Оказа се, че работел за фирмата промоуър и не можел да престане..или да изкача...Е, мама му стара какъв дебил трябва да си, че се държиш толкова непрофесионално!!! [smilie9]

Отговори на това съобщение
 Re: За тъпите фотографи.
Автор: colorphoto   
Дата:   22-05-17 23:24

Сигурен съм че и тези,които най-много се възмущават тук в подобни теми са правили точно така в началото ама са забравили и тук заемат пози на професионалисти.


Други пък ще се избият кой е по-служебно задължен да снима секси промоутърките.

Ми като снима единия със светкавица и ти ще снимаш с твоята и няма да са ти изгорели кадрите бре Стеф.



Публикацията е редактирана (22-05-17 23:31)

Отговори на това съобщение
 Re: За тъпите фотографи.
Автор: Jk.freeman   
Дата:   22-05-17 23:37

Дай да ги видим тия промоутърки, поне да знам дали и аз да вдигам гири[smilie5] [smilie5] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: За тъпите фотографи.
Автор: Stef1   
Дата:   22-05-17 23:40

Искаш да кажеш, че като се засекат две светкавици едновременно няма да шанс да изгори кадъра, така ли? Не мислъ. Може би не се изказах правилно. И, не, никога не съм правил такава грешка да преча на друг колега :)

Отговори на това съобщение
 Re: За тъпите фотографи.
Автор: Stef1   
Дата:   22-05-17 23:41

Бе... рускини. какво да им гледаш

Отговори на това съобщение
 Re: За тъпите фотографи.
Автор: colorphoto   
Дата:   22-05-17 23:43

Е,като се засекат две светки изгаря кадъра,ама ако си по-чевръст ще имаш и читави кадри.



Публикацията е редактирана (22-05-17 23:44)

Отговори на това съобщение
 Re: За тъпите фотографи.
Автор: Stef1   
Дата:   22-05-17 23:50

Имам читави кадри. Чевръст съм и успях да се справя, но се възмущавам от идиотията на тоя. А имам изгорели, защото не очаквах да е такъв дебил и да се засичат светки

Отговори на това съобщение
 Re: За тъпите фотографи.
Автор: Myth   
Дата:   23-05-17 01:32

Автор: colorphoto
Дата: 22-05-17 23:24


Ми като снима единия със светкавица и ти ще снимаш с твоята и няма да са ти изгорели кадрите бре Стеф.


И що трябва да се принуждавам заради идиотията на някой друг и аз да снимам със светкавица, ако принципно замисъла ми е без. За възмущение си е ситуацията, правилното решение е да се разберем като нормални хора, оня снима изчаквам го и аз снимам, той ме изчаква снима или поне се съобразява и снима и т.н.

Всички понякога правим неволни гафове, по един или друг начин... ама чак пък такова дебелоочие...

Отговори на това съобщение
 Re: За тъпите фотографи.
Автор: colorphoto   
Дата:   23-05-17 18:15

Този случай е въпрос на разбирателство межди щракащите едновременно.

Къде време да се обясняват двамата кой е по-легитимен.

И едва ли такава ситуация ще се получи някакво голямо изкуство и арт,че да е драма че някой снимал със светкавица,предвид че е и бар и дошли промоутърки и няма време за арт напъни,па няма и смисъл за подообни образи.

Още повече че наетия от промоутърската фирма,какъвто и измислен да е, е с повече право в случая от писалия тук.




Тъпо е фотографи да се жалват от други такива,като всеки от тях е с усещането че той е истинския фотограф,а другите са щракачи.

Това само в тази гилдия се повтаря непрекъснато.



Публикацията е редактирана (23-05-17 18:20)

Отговори на това съобщение
 Re: За тъпите фотографи.
Автор: asahi   
Дата:   23-05-17 19:29

Да се засекат две светкавици при време на затвора 1/125 е много рядко явление. Да не би да си снимал на доста по-ниска скорост?

Отговори на това съобщение
 Re: За тъпите фотографи.
Автор: luboar   
Дата:   23-05-17 19:34

Практически невъзможно. Промоутъра и бармана са от един дол дренки.
Дължината на светлинния импулс на съвременните светкавици е 1/4000 - 1/6000 сек.
Двойното засичане в рамките на 10-тина снимки е невъзможно, ако не е умишлено от страна на промоутъра.



Публикацията е редактирана (23-05-17 19:44)

Отговори на това съобщение
 Re: За тъпите фотографи.
Автор: victory13   
Дата:   23-05-17 19:59

тоз ще го направя луд с оптично подчинената ми светкавица... [smilie5]

... ако се налага [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: За тъпите фотографи.
Автор: Stef1   
Дата:   24-05-17 20:30

Чета, чета и не мога да разбера защо се преиначават думи. Никой никъде не претендира за повеече права от другия, не се има за по-голям фотограф от другия или каквото и да е. Възмущавам се на липсата на професионализъм у другия,защото се снимат хора и паралелното заснемане на обекта е безсмислено. Ако поне малко си ползваше главата щеше да изчака няколко секунди, за да не снимаме паралелно, защото и двамата ползвахме светкавици. И, да, снимам на по-ниска скорост. Плюс - ако се занимаваш с фотография и сте двама или трима на терен един до друг не смятам, че е нужно да се разбирате кой да снима пръв. Ако се внимава достатъчно и се ползва кутията на раменете просто ще се изчаквате. Не съм прав ли? Не мисля, че някой от вас тук при заснемане на каквото и да е интуитивно не е изчакал другия колега. :)

Отговори на това съобщение
 Re: За тъпите фотографи.
Автор: Stef1   
Дата:   24-05-17 20:32

Ако не искаш да си пръв - даваш път и нещата се нареждат от самосебе си

Отговори на това съобщение
 Re: За тъпите фотографи.
Автор: luboar   
Дата:   24-05-17 20:46

Господине, Вие бесен ли сте ? Фотографите да се редят на опшка да снимат ?
Да Ви кажа отново, просто. Промоутъра си е направил шега с Вас, включвайки устройство което да задейства неговата светкавица, когато Вие използвате Вашата(за това неговата е била насочена директно)
Това съм го правил за кеф през 80те на миналия век.

Отговори на това съобщение
 Re: За тъпите фотографи.
Автор: Stef1   
Дата:   24-05-17 20:58

Не, не съм бесен. Просто тук обичаме да се нападаме, почти не се водят доскусии, а са споровев на кого му е по-голям, което хич не разбирам, но какво и да е. Не казвам, че трябва да се редят на опашка. Не пречи да се изчакване 2-3 секунди. Не е време в което може да се изпусне нещо. Това искам да кажа

Отговори на това съобщение
 Re: За тъпите фотографи.
Автор: luboar   
Дата:   24-05-17 21:08

Това за беса е метафора. Вие гледал ли сте, например, финал на 100 метра спринт, на олимпийски игри. Обърнал си сте внимание колко светкавици се включват в последната секунда ?
(според мен около 200 професионални, и още 10 хиляди от трибуните. и няма пречки) Така че, най-малката вина за лоша фотография има човека снимащ до нас.

Отговори на това съобщение
 Re: За тъпите фотографи.
Автор: deadlirics   
Дата:   24-05-17 21:28

Чуствам се ужасно като чета някои от коментарите. Цялото братство има нужда от смирение. Фотографа не е най-важната част от което и да е събитие. Без значение дали си леля стринка или лелинчо на някой от участниците, ако си фотограф и не си част от концерта, спектакъла или събитието, мястото ти не е на сцената. Коментарите ми са за тъпите фотографи, за тях все още има надежда. За простите всичко е безмислено.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »