Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Re: Любими "ЗЕНИТ"и ....
Автор: yochcovpn   
Дата:   16-09-11 18:55

През 80-те години си купих Канон от ЦУМ. Модела се казваше канонет имаше и някаква цифра, но вече не помня модела.Снимал съм с него в периода 1984-1990. По същото време имах и въпросното чудо на техниката Зенит 12, а също и Практика. А всички останали модели на Канон и Никон и т. н. можеше да се поръчат чрез магазин Квеле. Офиса му беше на Джумая джамия за Пловдив.

Отговори на това съобщение
 Re: Любими "ЗЕНИТ"и ....
Автор: джъмбо   
Дата:   16-09-11 18:57

тази бангия
http://farm3.static.flickr.com/2638/4191995145_693e302cf4.jpg

бе последния зенит до който се докоснах и с голяма радост се отървах от него.... на някакъв поляк го пробутах (наистина си бе пробутване щото бе зверска бангия) и затова сега не смея да ида в полша [smilie7] [smilie7] [smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: Любими "ЗЕНИТ"и ....
Автор: h_bio   
Дата:   16-09-11 19:32

И в момента имам Зенит ЕТ. На няколко филма изснимани от мен е. Меренето и скоростите са ОК. (За)бавно е да се снимка с него от време на време.

Отговори на това съобщение
 Re: Любими "ЗЕНИТ"и ....
Автор: j_mironski   
Дата:   16-09-11 20:16

джъмбо - ей ся разбирам що у Полша оня ден ме гледаха на кръв

Има и нещо друго 80те години едва ли простосмъртните любители можеха да си позволят нещо друго

зенита си беше .., ехеее кеф[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Любими "ЗЕНИТ"и ....
Автор: 0506   
Дата:   16-09-11 22:18

[smitten] https://photo-forum.net/i/1143485

Това е класика от преди 20 и повече години[cool] естествено с Zenit TTL....[smitten]


Отговори на това съобщение
 Re: Любими "ЗЕНИТ"и ....
Автор: asahi   
Дата:   16-09-11 22:23

Изснимал съм кашони филми с 12ХР и 122. Не са ми любими. Добре, че по едно време открих немските обективи, та внесоха малко повече рязкост и контраст в снимките.

Отговори на това съобщение
 Re: Любими "ЗЕНИТ"и ....
Автор: turntablism   
Дата:   17-09-11 02:18

Ако изключим издържливостта на затвора, ограничеието на скоростите, едно Зенитско тяло не е най-лошото което може да ви се случи. Честно казано никога не съм късал перде и никога не съм осветявал филм. Попадали са ми развалени зенити и то не малко, но защото лично съм търсил такива [smilie5] ... Нито един апарат, който съм имал не е успявал да повтори звука на затвора и огледалото на зенита на скорост 1/30х(предполагам и вибрациите...). Някой пази ли си Зенит Ам2-то ?

Отговори на това съобщение
 Re: Любими "ЗЕНИТ"и ....
Автор: icikonti   
Дата:   17-09-11 20:45

Бих го ползвал вече само за трошене на орехи....

Отговори на това съобщение
 Re: Любими "ЗЕНИТ"и ....
Автор: mihajlov2   
Дата:   17-09-11 21:25

Аз също съм на няколко кашона филми с 12ХР и Практика MTL5. От обективите - естествено китаците Хелиос 44 - 58/2 и Пентакон Ауто 50/1.8, а освен тях - Пентакон 29/2.8 и 135/2.8, както и Юпитер 9 85/2 и Юпитер 21М - 200/4.

Отговори на това съобщение
 Re: Любими "ЗЕНИТ"и ....
Автор: valeri56   
Дата:   11-10-11 22:04

Като ученик имах СМЯНА 8М. Страхотен апарат! Снимаш, съучениците ми се виждат. Дори се познават кой кой е. После Зенит, Практика, Пентакон и се започна една...
Но най-много съм снимал със Зенита[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Любими
Автор: photo_liubitel   
Дата:   11-10-11 22:27

Седи ми в един шкаф Зенит Е с Хелиос 44. Това си го купих навремето сам с изкарани пари от едни тържества в училище. Бях 7-ми клас. После бях във фото кръжок и като купиха ЗЕНИТ с TTL и скачаща бленда(то тогава не му се викаше TTL) го гледах като извънземно.

Хаха тази тема ме накара да го изадя и да снимам набързо :)




http://www.chavo.biz/pic/DSC_0008.JPG



http://www.chavo.biz/pic/DSC_0006.JPG




Публикацията е редактирана (11-10-11 22:30)

Отговори на това съобщение
 Re: Любими
Автор: PolarBear   
Дата:   11-10-11 23:04

Зенит Е с Индустар 50/3.5. Никой неодушевен предмет не ми е доставял такава радост, през далечната 1979 година. После Зенит ТТЛ с Хелиос 44М, още седи в гардероба, обиколил е всички планини у нас. Но не ме е радвал така, както първия. Като цяло мисля, че Зенит е тромава и не особено надеждна машина, но алтернативата беше Практика, а те бяха недостижимо скъпи за мен тогава...

ПП Канон в свободна продажба у нас по онова време не е имало. Канонет (страхотно апаратче всъщност) е нещо доста по-различно.

[shtrak]

ППП Днес станах собственик на Зоркий 4. Навремето смятах, че телеметриците не заслужават внимание. Сега наваксвам пропуснатото. Дори не знам кога и дали ще сложа лента в него, доставя ми огромно удоволствие просто да го държа в ръцете си...сам си се чудя...



Публикацията е редактирана (11-10-11 23:09)

Отговори на това съобщение
 Re: Любими "ЗЕНИТ"и ....
Автор: simbon4o   
Дата:   11-10-11 23:23

Не съм живял по време когато е имало само зенит, но и да се напъвам днес не мога да ги харесам.[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Любими "ЗЕНИТ"и ....
Автор: geokar   
Дата:   13-10-11 00:01

Аз пък съм пукал огледало на един Зенит Е - снимах при -20 (като студент). Наскоро си купих един за никакви пари на старо, не само поради носталгични причини - друго си е с "труден" апарат да можеш да направиш хубава снимка. Използвам го, както и Киев 4, че даже и ЛОМО, за кеф, определено има тръпка. През пролетта снимах едни колеги с Киева - много им беше интересно да видят такова "животно", после, като им дадох снимките, ахнаха не на шега.

Отговори на това съобщение
 Re: Любими
Автор: Alex-dan   
Дата:   13-10-11 00:15

Току що пуснах даже една снимчица със Зенит-Е. Кеф е да се снима с такъв, има повече тръпка от някой лентов автоматик с аф примерно, дето разликата ще е само в матрица/ филм едва ли не... Имах в мен един стар 135 2,8, но като го върнах нещо в последно време ме домързява да го зареждам апаратчето :)



Публикацията е редактирана (13-10-11 00:22)

Отговори на това съобщение
 Re: Любими "ЗЕНИТ"и ....
Автор: geokar   
Дата:   13-10-11 00:31


https://photo-forum.net/static/site_pics/159/5_1291243805.jpg


ето с Киева - на чернобял негатив (Agfaphoto 100)

Отговори на това съобщение
 Re: Любими "ЗЕНИТ"и ....
Автор: chaynik   
Дата:   17-10-11 21:22

Моят Зенит го получих срещу един "Уокмен" - нещо велико по това време. Обектива май взех от оказион...


http://farm6.static.flickr.com/5150/5636808383_816e7106bf_z.jpg



Един познат имаше Канон за два бона, ама той беше извънземен![smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Любими
Автор: Минч   
Дата:   25-03-17 19:12

mitkostoimenov ... От скоро имам Зенит 11... Имам някои въпроси относно режимите за снимане... В частност "В" и 30х, както и за какво се върти спусака в двете различни позиции- ляво и дясно...

Отговори на това съобщение
 Re: Любими "ЗЕНИТ"и ....
Автор: asahi   
Дата:   25-03-17 19:21

Желание за четене на упътването имаш ли?

Отговори на това съобщение
 Re: Любими "ЗЕНИТ"и ....
Автор: quazimodo   
Дата:   25-03-17 21:05

Минч, как си с руския? Ето ти занимавка - https://www.zenitcamera.com/mans/zenit-11/zenit-11.html


П.П. Понеже допускам, че руския не ти е присърце[smilie5], кратки отговори на твоите питанки - В е дълга скорост от ръка, т.е. колкото време държиш натиснат спусъка толкова време ще експонираш филма. 30х е синхронната скорост за снимане със светкавица или казано иначе - със светкавица можеш да снимаш само на тази скорост. Спусъка се върти по два повода - към Т, когато искаш затвора да остане отворен да речем за 30 секунди, за да не натискаш постоянно с пръст и към V, когато искаш да пренавиеш обратно вече изснимания филм, като така освобождаваш затвора от зацепване.



Публикацията е редактирана (25-03-17 21:38)

Отговори на това съобщение
 Re: Любими "ЗЕНИТ"и ....
Автор: Минч   
Дата:   26-03-17 13:42

Благодаря за бързия отговор... Имам упътване на английски, но вътре въпросните режими не са описани... Благодаря отново... Зенит 11 вече няма тайни за мен... :)

Отговори на това съобщение
 Re: Любими "ЗЕНИТ"и ....
Автор: k7   
Дата:   26-03-17 16:04

ЕТ

Отговори на това съобщение
 Re: Любими "ЗЕНИТ"и ....
Автор: Gecata   
Дата:   26-03-17 20:15


https://pp.vk.me/c633228/v633228744/26660/U_tjAsuj1dw.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Любими "ЗЕНИТ"и ....
Автор: mitkostoimenov   
Дата:   27-03-17 00:12

quazimodo написа:


> Спусъка се върти по два повода -
> към Т, когато искаш затвора да
> остане отворен да речем за 30
> секунди, за да не натискаш
> постоянно с пръст и към V, когато
> искаш да пренавиеш обратно вече
> изснимания филм, като така
> освобождаваш затвора от
> зацепване.

Не съм пипал доста време Зенит, но при едното положение на спусъка имаш блокиране на спусъка от случаен натиск.

Отговори на това съобщение
 Re: Любими "ЗЕНИТ"и ....
Автор: quazimodo   
Дата:   27-03-17 00:50

написа:

> quazimodo написа:
> ......
> Не съм пипал доста време Зенит, но
> при едното положение на спусъка
> имаш блокиране на спусъка от
> случаен натиск.

Ми не, няма такъв момент в срещата[beer].

П.П. Все пак съм дал грешна информация на питащия. Положение V се ползва, когато употребяваме самоснимачката, за да се блокира скачащата бленда на обектива. За пренавиване на лентата обратно в касетката, спусъкът се завърта пак към Т, но при незареден затвор. Може и просто да се натисне до дъно и да се държи, докато се пренавие филма.

П.П.2. За цвят си пазя два Зенита - ЕТ и 12 ХР[beer]



Публикацията е редактирана (27-03-17 07:39)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »