Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  20 ..  30 ..  40 ..  50 ..  60 ..  70 ..  80 ..  90 ..  100 ..  110 ..  120 ..  130 ..  140 ..  150 ..  157  158  159  160 ..  170 ..  173  174     всички  напред  последна
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: asahi   
Дата:   05-06-17 22:10

Да не очакваш да спя във фото-форум?

"Автор: steeens
Дата: 05-06-17 21:11

asahi, а техниците какво правят? Инженерите проектират техниката, а техниците я произвеждат или ремонтират? Кажи ми , че нещо ми се губи това..."

Техниците участват в производството, монтажа, експлоатацията, поддръжката. Четат документацията от инженерите и правят 1, 2, 3.
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: fmj   
Дата:   05-06-17 22:14

Асахи а добрия инженер първо става добър техник и тогава се пъчи със това ИНЖ пред фамилията си. А още по добрия инженер се вслушва какво му говорят в практиката и търси решения дори и нестандартни. В противен случай е просто един дървен философ с диплома.[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]



Публикацията е редактирана (05-06-17 22:16)
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: colorphoto   
Дата:   05-06-17 22:17

Асахи го хванаха отново да изчезва - неизвинено отсъствие да му пишат че ще му стане навик![smilie3]
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: asahi   
Дата:   05-06-17 22:20

ФМЖ, говориш ми за някакъв имагинерен инженер, който не искал да взима акъл от теб. От тази случка няма как да се изведе общовалидно заключение. Правилото е, че се работи в екип с разпределени отговорности.
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: DartMol   
Дата:   05-06-17 22:24

fmj
Дата: 05-06-17 21:55

...опит със йонен двигател. Идеята на космическата агенция била да работи това чудо няколко години. Целта е била постепенно да увеличава скоростта си и достигайки теоретичната дистанция на която Луната действа да бъде прехванат апарата и приведен на лунна орбита. ...

Искаш да кажеш, че този двигател е трябвало да ускорява няколко години!, преди изобщо да доближи достатъчно Луната? Може ли някоя официална статия?
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: fmj   
Дата:   05-06-17 22:30

Не,говоря ти какъв трябва да е инженера асахи. Както винаги ти убягва смисъла на текста. Да се чудиш не си ли ти търсача на конспирации?[smilie3]
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: batsali   
Дата:   05-06-17 22:34

Ако дойде време хора като fmj да казват какъв трябва да е инженера, направо трябва да гасим лампите на тая планета. [smilie5]
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: DartMol   
Дата:   05-06-17 22:37

Ами как няма да ми убягва смисъла на текста, като ги пишете едни врели-некипели...
И steeens се оплакваше, че не му вдявали тезите...
Ами пишете ясно, бре хора!

[beer]

 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: fmj   
Дата:   05-06-17 22:42

DartMol търси бе братче. Това го четох много отдавна и по памет се сетих. Имаше нещо свързано и със сонда на астероид. Нещо не излезли сметките със масата и гравитацията. Всъщност никога не съм отричал науката. Но когато се замита неудобни резултати под чергата нещо не е наред. Това е все едно да гледаш само с едно око,няма как да получиш усещане за дълбочина. А това дали са ходили на Луната. Страшно много ми се иска и на мен,обаче допускам възможна фалшификация. И по добре да се съмнявам от колкото да вярвам.[smilie3] До колкото знам Мъск е участвал в тв предаване на тема Виртуалния ни свят. Дано не се лъжа. Ако е вярно и той ли е тъп невежа като мен?[smilie3]
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: fmj   
Дата:   05-06-17 22:43

Дарт мол ето какво написах на Асахи и ти ли не го разбираш или е врели некипели? "Асахи а добрия инженер първо става добър техник и тогава се пъчи със това ИНЖ пред фамилията си. А още по добрия инженер се вслушва какво му говорят в практиката и търси решения дори и нестандартни. В противен случай е просто един дървен философ с диплома."



Публикацията е редактирана (05-06-17 22:45)
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: DartMol   
Дата:   05-06-17 22:51

Покрай успешните непилотирани полети до Марс и астероиди/комети има и множество провали. Има достатъчно информация за всяка мисия - независимо дали е успешна или не.
Защо мислиш, че Мъск няма да те излъже, както правят от НАСА?
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: asahi   
Дата:   05-06-17 22:55

Аз пък що не срещнах един инженер около мен, дет да се пъчи с това ИНЖ? Сещам се само за един инж. Кънев от Стара Загора, бивш военен и с цивилна специалност ДВГ.
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: steeens   
Дата:   05-06-17 22:56

asahi , значи все пак Леонардо е инженер, а не техник. [beer] [beer] [beer]
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: steeens   
Дата:   05-06-17 23:01

DartMol написа:

> Покрай успешните непилотирани
> полети до Марс и астероиди/комети
> има и множество провали. Има
> достатъчно информация за всяка
> мисия - независимо дали е успешна
> или не.
> Защо мислиш, че Мъск няма да те
> излъже, както правят от НАСА?

Ще видим. Има я и тая възможност естествено. Преди 4 години май откриха някои грешки в едни "изчисления", та всичко е възможно...[smilie5]
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: steeens   
Дата:   05-06-17 23:04

fmj, беше и дал линк с клип в който и Мъск се мерна.
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: asahi   
Дата:   05-06-17 23:05

Стийнс, нито значи, нито следва от моят постинг. Ти смяташ ли, че в това нещо е имало проектиране:


http://diletant.media/upload/medialibrary/870/870135cdaddf2f356fb36e74e7de070b.jpg



А в това:


https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/7/74/%D0%9F%D0%B0%D1%80%D0%B0%D1%88%D1%8E%D1%82.jpg

 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: steeens   
Дата:   05-06-17 23:12

asahi, това са само скици на идеи. Имал е и проекти които са осъществени. Едва ли е проектирал по сегашното разбиране за това, но е факт че сам е измислял всичко, а не е участвал в производството, монтажа и експлоатацията на нещо проектирано от друг инженер...
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: fmj   
Дата:   05-06-17 23:13

Асахи ти като си без фантазия как да преодолееш времето си и да влезеш в историята? Дори ставаш смешен с неразбирането какъв сайборг си станал. Направи нещо такова смешно като Леонардо в което идните поколения ще припознаят съвременната си технология.[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: asahi   
Дата:   05-06-17 23:16

Смешното си е твоя теза, сори. Не ми го приписвай.
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: fmj   
Дата:   05-06-17 23:18

Смешен си защото всички му се възхищават за идеите които е имал в онова далечно минало само ти инжИнерина се присмиваш. На какво основание и колко струваш за пореден път го доказа сам.[smilie3]
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: batsali   
Дата:   05-06-17 23:26

Не се присмива, ама ви липсват някои неща да го резберете.
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: asahi   
Дата:   05-06-17 23:28

Няма и как да го наваксат.
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: fmj   
Дата:   05-06-17 23:31

Батка а за осъществените му проекти нещо да кажеш на Леонардо? Защото се смяхте и на Никола ТЕСЛА много постове напред. Упс имаме забрана от релативистите.[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: steeens   
Дата:   05-06-17 23:36

asahi , а ти ще наваксаш ли това дето си изпуснал? Леонардо е инженер, но теб това по някакви причини не те кефи и сега ми разправяш приказки от 1001 нощ. Хайде малко да си попълниш дупките в знанията и да спреш да се правиш на интересен. Даже и в интернет има достатъчно информация, на няколко клика разстояние е. Действай, ако не те мързи естествено...[smilie5]
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: steeens   
Дата:   05-06-17 23:39

batsali, сменяш си възгледите или нещо друго забелязвам? Май историята ви е леко тъмна материя и на двамата? Смисъла на думите често се изменя с времето, но кой да го знае?[smilie5]
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  20 ..  30 ..  40 ..  50 ..  60 ..  70 ..  80 ..  90 ..  100 ..  110 ..  120 ..  130 ..  140 ..  150 ..  157  158  159  160 ..  170 ..  173  174     всички  напред  последна

 Тази тема е затворена