Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  20 ..  30 ..  40 ..  50 ..  60 ..  70 ..  80  81  82  83 ..  90 ..  100 ..  110 ..  120 ..  130 ..  140 ..  150 ..  160 ..  170 ..  173  174     всички  напред  последна
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: b0bb0   
Дата:   01-05-17 21:28

Двете снимки с препечената "летяща чиния" ли? Явно Слънцето е зад астронавта, а от какво е препеченият блик не знам. Разгледай съседните кадри от поредицата, сигурно ще стане ясно.
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: steeens   
Дата:   01-05-17 21:39

Ми това са светлините на чинията, следователно е през нощта и светлината зад космонавта няма как да е слънцето....



Публикацията е редактирана (01-05-17 21:39)
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: b0bb0   
Дата:   01-05-17 21:40

Ъ?
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: steeens   
Дата:   01-05-17 21:42


http://prikachi.com/images/382/9107382Q.jpg


Нали за това писа?[smilie18] [smilie18] [smilie18]
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: steeens   
Дата:   01-05-17 21:48

Ако искаш да ти напиша предисторията, щото виждам, че пак минаваш през темата диагонално...[smilie18] [smilie18] [smilie18]
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: b0bb0   
Дата:   01-05-17 21:49

Да. Не знам отражението горе от какво е, тоест е отражение на слънчевата светлина в нещо, но не знам в какво, съседните кадри може да дадат отговор.
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: asahi   
Дата:   01-05-17 21:53

"Мисии Аполо 18, 19, 20 и 21 били планирани, но неосъществени поради загуба на политически и обществен интерес."
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: steeens   
Дата:   01-05-17 22:01

b0bb0 , няма отражение. Това са светлините на летящата чиния.
Бат Сали реши да ни шашне с изчисления и направи каквото може.
75 килограмовия му космонавт се оказа с 130 или 170 грама по-лек от предположението по бързия начин. Лесно може да се изчисли какъв процент е грешката. После изчисли зрителния ъгъл на обектив като допусна по някакви причини 3 градуса грешка. 50 вместо 47, ама каза, че грешката била незначителна. Та в тия два кадъра се вижда, че грешката е очевидна, мисля едва ли ще го оспориш? [beer] [beer] [beer]
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: steeens   
Дата:   01-05-17 22:10

asahi , има антиконспиратори , дето са убедени поне някоя от тях да е осъществена. В какъв контекст го написа това , все пак???
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: b0bb0   
Дата:   01-05-17 22:11

Не знам за какво сте си говорили, кви килограми и летящи чинии.

А иначе въпросът с виждането на звездите - стои ли още открит, или го изяснихме и да[beer]
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: steeens   
Дата:   01-05-17 22:15

Не е открит въпроса с виждането на звездите. Съвсем си е закрит.
Със същото оборудване се оказва, че не било много сложно да се осъществи. Не са споменати филтри и махането им. Сори. Питай НАСА що така прави....[beer] [beer] [beer]
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: steeens   
Дата:   01-05-17 22:23

b0bb0 , ми интересни работи си говорихме...явно темата е станала достатъчно голяма, за да убива ентусиазма за четене? Така ли е според теб? [beer] [beer] [beer]
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: b0bb0   
Дата:   01-05-17 22:30

Точно така е, интересното се губи сред талаша, а нямам толкова време, че да чета хилядите постове. Също и това, че се хваща едно за главата, друго за краката и става миш-маш и скачане от тема на тема :) Ама, бутай да тикаме [beer]
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: steeens   
Дата:   01-05-17 22:49

Е, така е. И в живота е така. И друго ми е интересно, какво смути Бат Сали в картинката от астронавта от Челябинск? Въпросите обаче остават. До каква степен сме изобщо способни да се се ориентираме в информационния хаос?
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: batsali   
Дата:   01-05-17 23:34

b0bb0, направих показно, че не отбират достатъчно физика, за да се изказват по лунните въпроси. FMJ, каза нещо от сорта на "теглото е нещо като маса." [smilie5] Можеш да намериш показното на стр. 19 Още чакам да ми се обясни как ръийшли съм в грешка (с логиката, steeens), но още чакам, защото отсреща елементарни знания просто липсват и не пробват, защото ще стане съвсем ясно, ако вече не е станало.

"аз доста добре зная, че няма как всъщност да преценим колко важи една или друга информация"

Тогава на какво основание смяташ, че си прав, steeens? Напротив, има начин и това е сравнение с реалността ползвайки натрупаното познание на човечеството. За тези, които не разбират, наистина няма обективен начин да отсеят лъжите от истината. Факта, че вие го правите, сочи към вяра - убеденост без нужда от доказателства.


Факт е, че страната на събудените овце само изисква отговори, доказателства и сметки. ФАКТ. Ако можехте сами да се справите, досега да сте ни навряли в кучи гъз, нас - заспалите овце. Не ми струва нищо, отново приканвам да се развихрите и да покажете колко сте навътре в материите. Давайте. Не е късно. [smilie5]


"А и се притеснявам за математиците, които робуват само на формули и сметки.
Има голяма вероятност да са потенциални клиенти на психиатрия.
batsali има същия проблем. Може би няколко идеи по-зле."


[smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5]

С физика и математика е построен модерния свят, компютрите, които ползвате, за да го плюете. С невежество, арогантна простотия и вяра е построено точно НИЩО. Стойте, където сте. Не се пречкайте.


Айде.


[smilie7]



Публикацията е редактирана (01-05-17 23:41)
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: batsali   
Дата:   01-05-17 23:36

Питам, ИМА ЛИ ХОРА ГОРЕ НА МЕЖДУНАРОДНАТА КОСМИЧЕСКА СТАНИЦЯ? Как знаете?
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: imitev   
Дата:   01-05-17 23:47

Ае няма никой там ве брат!

Стига пита глупости!
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: imitev   
Дата:   02-05-17 00:00

Баси - големи сме аматьори!

Вижте как се прави!

Автор: J0R0
Дата: 14-12-15 10:41

Разбира се, че американците не са кацали никога на луната.
За сметка на това руснаците са кацали десетина пъти, но тайно.
Самият Юри Гагарин е написал "кур за ЦСКА" на обратната страна на луната.
Бил пиян, празнувал победата на Динамо Киев, тогава с украинците бяха едно.
Веднъж и Георги Иванов е кацал, но съвсем за малко, само за да вземе една секретна папка, която Терешкова била забравила на луната.
Северна Корея и Куба имат два опита.
Когато се връщал от Слънцето, кореецът се опитал да покори и луната, че да станат 2 в 1, обаче корабът му попаднал на насрещен (космически) вятър, заседнал в плитчините и там останал.
Кубинецът обаче успява да кацне на 7 септември 1978. Траекторията е изчислена с помощта на българските суперкомпютри "Правец" измислени от Джон Атанасов няколко века преди американските IBM.
По тоя повод Кастро изпраща на Живков шифрована стенограма.
А още на другия ден Ибрахим Ферер написва вечнозеления хит "Ojos de Luna"
Слочаенос? Немисла!
Тия неща са строго за/се/кретени, но ги знам от достоверен източник.
Един познат е бил стажант два месеца в Блиц и на един купон, когато другите се напили до припадък с малцово уиски, той прочел свръх секретните материали, съхранявани в редакцията и подготвени за публикуване през 2020 г.
Ванга и Рей Чалрс, макар и слепи, твърдят също че са видели надписа на Гагарин в тъмната страна на луната. А знаете че слепите могат да виждат в тъмното, като прилепите, които също са слепи и могат да виждат в тъмното.
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: batsali   
Дата:   02-05-17 00:04

https://www.youtube.com/watch?v=tgRMAVoHRbk


https://www.youtube.com/watch?v=eoWTd8J2FOEа


imitev, и аз тва викам!

Хора, събудете се! Всичко е нагласено! ХОЛИВУД!

Нещо сайта протестира и не ще да направи и двата линка цъкаеми. Това е явна намеса на рептилите. Още доказателства, че нещо се крие, но децата знаят истината.



Публикацията е редактирана (02-05-17 00:13)
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: steeens   
Дата:   02-05-17 00:10

batsali написа:

> b0bb0, направих показно, че не
> отбират достатъчно физика, за да
> се изказват по лунните въпроси. FMJ,
> каза нещо от сорта на "теглото е
> нещо като маса." [smilie5] Можеш да
> намериш показното на стр. 19 Още
> чакам да ми се обясни как ръийшли
> съм в грешка (с логиката, steeens), но
> още чакам, защото отсреща
> елементарни знания просто липсват
> и не пробват, защото ще стане
> съвсем ясно, ако вече не е станало.
>
> "аз доста добре зная, че няма как
> всъщност да преценим колко важи
> една или друга информация"

>
> Тогава на какво основание смяташ,
> че си прав, steeens? Напротив, има
> начин и това е сравнение с
> реалността ползвайки натрупаното
> познание на човечеството. За тези,
> които не разбират, наистина няма
> обективен начин да отсеят лъжите
> от истината. Факта, че вие го
> правите, сочи към вяра - убеденост
> без нужда от доказателства.
>
>
> Факт е, че страната на събудените
> овце само изисква отговори,
> доказателства и сметки. ФАКТ. Ако
> можехте сами да се справите,
> досега да сте ни навряли в кучи
> гъз, нас - заспалите овце. Не ми
> струва нищо, отново приканвам да
> се развихрите и да покажете колко
> сте навътре в материите. Давайте.
> Не е късно. [smilie5]
>
>
> "А и се притеснявам за
> математиците, които робуват само
> на формули и сметки.
> Има голяма вероятност да са
> потенциални клиенти на
> психиатрия.
> batsali има същия проблем. Може би
> няколко идеи по-зле."

>
> [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5]
> [smilie5] [smilie5] [smilie5]
>
> С физика и математика е построен
> модерния свят, компютрите, които
> ползвате, за да го плюете. С
> невежество, арогантна простотия и
> вяра е построено точно НИЩО.
> Стойте, където сте. Не се
> пречкайте.
>
>
> Айде.
>
>
>
> [smilie7]
>

>
> Публикацията е редактирана (01-05-17
> 23:41)
Бат Сали, напъните вече са ти комични, ако не са и трагични. Колко бе разликата която изчисли в теглото на нашия приятел от Челябисвк? 200 грама? Сметни сам какъв процент е това от теглото което сам сложи като условие. Би трябвало и сам да се сетиш как си се объркал, ама явно трябва да ти го напомни някой неграмотник, като мен. Сега виждам как нямайки как да се оправдаеш за грешките, които сам допусна в задачата, която сам си измисли, почваш да повтаряш мантри, за които си сигурен, че ще те спасят?[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]
Евала, Бат Сали! Голем си![smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] Шегувам се ...не те познавам, няма как да зная масата ти. Обаче не се пъни, че си по веж, отколкото си...всъщност не се и съмнявам, че вярваш. че невежеството е сила...блестящо го доказа с участието си в темата....[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: batsali   
Дата:   02-05-17 00:18

Нещо не си схванал какво съм изчислил. Айде, сети ме ти какво е трябвало да се сетя. По-малко думи щеше да ти отнеме....
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: DartMol   
Дата:   02-05-17 00:19

steeens - звезди по снимките се оказа, че е нормално да няма (освен ако специално не се цели)

b0bb0, с две включвания достатъчно ясно показа, че звезди няма как и да видиш с просто хвърляне на поглед през рамо

Както си я подкарал скоро да не минеш в 'противниковият' отбор [smilie25]

 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: steeens   
Дата:   02-05-17 00:26

batsali написа:

> Нещо не си схванал какво съм
> изчислил. Айде, сети ме ти какво е
> трябвало да се сетя. По-малко думи
> щеше да ти отнеме....
Бат Сали, много добре съм схванал,изчислил си едно нищо. Когато пробва с обектива, даде достатъчно очевидна грешка....гледай илюстрацията....[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]
Не скачай повече от възможностите си....безплатен съвет....[beer]
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: asahi   
Дата:   02-05-17 00:32

Конкретен както винаги [cool]
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: FMJ   
Дата:   02-05-17 00:38

Батка тия гущери само в твоята глава бе МЕН! Ако не проявяваше задръстването си особено на тоя твой любим пост във който говоря за масата със сарказъм щеше да е комично,но уви вече е трагично. Ти който наговори куп глупости в термодинамиката смееш още да плюеш? Чакам сметките ти със Асахи за радиацията и възможен полет до Луната. Нали искаше научна дискусия блесвай с таланта си.Над 40г НАСА търси начин как да се върне на Луната.Направи добро спаси престижа им.[smilie18] [smilie18] [smilie18]



Публикацията е редактирана (02-05-17 19:45)
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  20 ..  30 ..  40 ..  50 ..  60 ..  70 ..  80  81  82  83 ..  90 ..  100 ..  110 ..  120 ..  130 ..  140 ..  150 ..  160 ..  170 ..  173  174     всички  напред  последна

 Тази тема е затворена