Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  20 ..  30 ..  40 ..  50 ..  60  61  62  63 ..  70 ..  80 ..  90 ..  100 ..  110 ..  120 ..  130 ..  140 ..  150 ..  160 ..  170 ..  173  174     всички  напред  последна
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: batsali   
Дата:   26-04-17 20:51

Аз съм сложна личност, нищо не е загубено. [beer]

Само гледай да провериш есето за правописни грешки, че тука дебнат много. [smilie5]
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: fmj   
Дата:   26-04-17 20:51

Чиста нАука[smilie18]

 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: fmj   
Дата:   26-04-17 20:54

10. Българският звезден миг
През 1999 екип от лабораторията "Лорънс Бъркли" в Калифорния, начело с българския физик Виктор Нинов, триумфално съобщи, че след бомбардиране на олово с частици криптон са открити два неизвестни досега химични елемента - съответно номера 116 и 118 в таблицата на Менделеев. "Прескочихме през едно море на нестабилност към остров на стабилност, точно както предсказа теорията още през 70-те", писа Нинов в авторитетното "Физикъл Ревю". Държавният секретар на САЩ по енергетиката Бил Ричардсън нарече новината "поразително откритие, което отваря широко вратите към опознаването на атомното ядро".
През 2002 обаче и двете открития бяха кротко опровергани, а Нинов бе уволнен от лабораторията заради фалшифициране на данни. "Природата е най-добрият тест за откритията, коментира един от директорите на "Лорънс Бъркли". - За да признаем един експеримент, той трябва да може да бъде повторен."


Чети с удебеления текст.[smilie18]
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: fmj   
Дата:   26-04-17 21:15

batsali Ако прокуратурата има срещу теб косвени доказателства,мотив за извършване на деянието,противоречиви свидетелски показания и нямаш финансовия ресурс на НАСА си свършен.[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: steeens   
Дата:   26-04-17 21:19

batsali написа:

> Интересно ми е - какви други
> конспирации сте разкрили?
>
>
> На мене разрешено ли ми е да кажа
> също: В общи линии вярваш в това
> което подаде лентата, която си
> решил, че ти подава обективна
> информация.
>
> Как бихме могли да проверим кой
> източник е за верване?
>

>
> Публикацията е редактирана (26-04-17
> 19:29)

Ами, както ти казах термина е неточен. Поне според описаното в източниците достъпни в интернет, предполагам и в тълковния речник е така...ама ако смяташ, че греша може да ме опровергаеш лесно, дай линк към нещо, което описва значението на термина "конспирация".

Инак знам кой е най успешния проект на ЦРУ, поне до сега. Първия гигантски скок за човечеството на практика, макар и това е леко преувеличено...щото ми се струва, че някой се прави, че не може да брои и всеки следващ " скок" се обявява за първи...
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: steeens   
Дата:   26-04-17 21:23

batsali написа:

> Аз съм сложна личност, нищо не е
> загубено. [beer]
>
> Само гледай да провериш есето за
> правописни грешки, че тука дебнат
> много. [smilie5]

Надявам се наистина да е така, есе няма да пиша, за да съм кратък ще ми трябва малко време, затова ще ти пиша утре, сега разпускам леко, та Наздраве![beer] [beer] [beer] [beer] [beer] [beer] [beer]
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: fmj   
Дата:   26-04-17 21:30

Към хората не съмняващи се във Аполо,бихте ли се подложили на експеримент? Със лунния скафандър ще влезете ли във радиационно заразена зона? А със акваланг от 60те години бихте ли се гмурнали на голяма дълбочина за да поснимате на лента? И ако го сторите,какво ще ви коства да се закълнете във каквото и да е,че сте го направили?[smilie18] [smilie18] [smilie18]



Публикацията е редактирана (26-04-17 21:31)
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: batsali   
Дата:   26-04-17 21:32

Да, мога.


http://www.dictionary.com/browse/conspiracy?s=t


5. any concurrence in action; combination in bringing about a given result.



http://www.dictionary.com/browse/conspire


2. to act or work together toward the same result or goal.



https://rechnik.chitanka.info/w/%D0%BA%D0%BE%D0%BD%D1%81%D0%BF%D0%B8%D1%80%D0%B0%D1%86%D0%B8%D1%8F


3. Запазване в тайна, прикриване на някаква дейност или проява.

 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: DartMol   
Дата:   26-04-17 21:40

Автор: fmj
Дата: 26-04-17 21:30

...,какво ще ви коства да се закълнете във каквото и да е,че сте го направили?


Като отпразнуваш още няколко рожденни дни (и евентуално помъдрееш) ще разбереш, че доводи като този по-горе са на ниво доста под 8 клас [smile]

 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: batsali   
Дата:   26-04-17 21:41

FMJ, причината да не се съмнявам като тебе в твърдението, подплътено с доказателства, че хора са играли ръченица на луната, не е, че съм американофил, русофоб, заспала овца и тем подобни. Причината е, че няма нищо невероятно и невъзможно в цялата история, което да породи съмненията, които ти и други имате. Невероятно е от гледна точка на това какво е постигнато и с каква техника, в кое време, но това се е случило, защото хората са имали по-различни приоритети тогава спрямо сега. Определено цялото начинане е било много опасно и е имало много неизвестни, което само може да свидетелства за размера и коравината на топките на тия смелчаци.

Паметта на компютрите, които са летяли и управлявали апарата, е представлявала на практика герданче от снакс.


https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/4/4c/Apollo_guidiance_computer_ferrit_core_memory.jpg



 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: fmj   
Дата:   26-04-17 21:45

DartMol А горния ми пост с чистата наука прочете ли? Да се чудиш и маеш каква логика има да го правят?[smilie18] [smilie18] [smilie18] Точно защото съм достатъчно мъдър,тоест с житейски опит знам,че не всичко що хвърчи се яде.
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: fmj   
Дата:   26-04-17 21:47

Батка такива платки съм разпоявал от Оргатехника.[smilie18] Не мой съ фана.[smilie18]
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: batsali   
Дата:   26-04-17 21:48

Отново, ходенето на луната не е някаква голяма философия. Няма нужда да се повтаря цялата хамалогия, защото всеки елемент от цялото е повторен и постотен до днешна дата.

Ракети тогава е имало, има и сега.

Знаели са как да влязат в орбита и са го правили, прави се и сега.

Бели костюми тип Мишелин е имало тогава, има и сега.

Животоподдържащи системи е имало тогава, има и сега.
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: fmj   
Дата:   26-04-17 22:05

batsali като каза ракети къде са публикувани сплавите на F1? Защото ти казах,че предела в тягата е съпромата.[smilie18]
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: batsali   
Дата:   26-04-17 22:06

FMJ, ти знаеш ли какво е наука? Това е метод, по който се нищи света. Нищо повече.

Формулира се хипотеза. Изнамира се експеримент или проучване, което да я провери. Провежда се. Гледаме ко е станало. Отхвърляме или потвърждаваме хипотезата.

Теория в научния контекст е най-висшата форма на познание. Теорията представлява най-доброто и най-детайлно обяснение, на което сме сподобни към момента. Теориите не могат никога да бъдат доказани като абсолютни истини, могат само да бъдат опровергани. Колкото повече тормозиш дадена теория с екперименти, опитвайки се да я опровергаеш, толкова по-сигурен можеш да бъдеш, че тя точно описва работата на вселената. Теория в научен контекст не означава някаква мечта или нещо дето си сънувал и ти изглежда правдоподобно.

Преди да кажеш - "Ама то днес така, ама утре може някой да открие, че земята е вдлъбната и триъгълна и не привлича обекти, а ги отблъсква..... За чий чеп ми е да фащам вяра на тия пусти очилатковци с мантите като утре може да ги опровергаят?" Не. Няма никога да открием, че земята е вдлъбната и триъгълна, защото просто не е. Смятали са, че е плоска, на пръв поглед така изглежда и в много ситуации това е разумно приближение. Мислили са, че е сфера, не е, но пак това е разумно приближение до истината. Мислили са, че е сплескан елипсоид. Отново..... Но сега има нещо, което се нарича 'геоид' и представлява най-точното измерване на формата на наща планета до този момент.

Науката е самокоригиращ се процес. Със сигурност не си прочел есето на Азимов, което ти пратих и на руски много нагоре в темата. В него той говори точно за това. Във всеки момент в историята хората са били прави до НЯКАКВА степен за устройството на света около тях. Това, което откроява науката от религиите например е, че в науката с времето всички стигат до един и същ отговор и отговорят с нарастваща точност, докато при религиите (и други форми на сляпа вяра) различни групи вярат в коренно различни и често противоречащи си неща като с времето вместо верите да се оеднаквят, те се раздалечават и умножават.

Това, че някой си е излъгал за нещо не е проблем. Знаеш ли какво? За изобличаването му ще изполват отново .... научния метод.



Публикацията е редактирана (26-04-17 22:16)
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: batsali   
Дата:   26-04-17 22:09

Не знам. Ако смяташ, че е проблем, явно имаш нужните познания и умения да докажеш, че ся нямали нужните сплави. Ако нямаш - повервАл си на нещо.
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: fmj   
Дата:   26-04-17 22:12

Чакам я от много време. 40г

 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: DartMol   
Дата:   26-04-17 22:18

fmj, ти житните кръгове, извънземни от Розуел и подобни за наука ли ги смяташ? Това по UFO TV ли го гледа? :)
Едно време имаше вестник 'Шок' - там да видиш наука! Потърси го, ще ти е интересен [smilie25]
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: fmj   
Дата:   26-04-17 22:29

"Това, което откроява науката от религиите например е, че в науката с времето всички стигат до един и същ отговор и отговорят с нарастваща точност, докато при религиите (и други форми на сляпа вяра) различни групи вярат в коренно различни и често противоречащи си неща като с времето вместо верите да се оеднаквят, те се раздалечават." Батка тук не си бос,а направо гол.[smilie18] Лошо няма.
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: batsali   
Дата:   26-04-17 22:31

[smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5]

Даже го развявам.



Публикацията е редактирана (26-04-17 22:31)
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: steeens   
Дата:   26-04-17 22:33

batsali написа:

> Да, мога.
>
>
> http://www.dictionary.com/browse/conspiracy?s=t

>
> 5. any concurrence in action; combination in bringing about
> a given result.

>
>
>
> http://www.dictionary.com/browse/conspire

>
> 2. to act or work together toward the same result or
> goal.

>
>
>
> https://rechnik.chitanka.info/w/%D0%BA%D0%BE%D0%BD%D1%81%D0%BF%D0%B8%D1%80%D0%B0%D1%86%D0%B8%D1%8F

>
> 3. Запазване в тайна, прикриване
> на някаква дейност или проява.

>
Бат Сали, по време на война, как се нарича това действие?
Леко ме разочарова след тоя отговор, да знаеш. При положение, че доста писах в тая посока...
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: fmj   
Дата:   26-04-17 22:34

DartMol Филма от Розеул аутопсията на извънземно е дезинформация адресирана към СССР. Това дето го поснах даже не си направил труда да го прочетеш и осмислиш.
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: asahi   
Дата:   26-04-17 22:38

ФМЖ, докато чакаш 40 години можеш да проследиш как се развива почти в реално време. Гледай датите.
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: batsali   
Дата:   26-04-17 22:38

steeens, за какво точно не си съгласен?
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: fmj   
Дата:   26-04-17 22:47

Батка духовното не може да го откриеш извън себе си.
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  20 ..  30 ..  40 ..  50 ..  60  61  62  63 ..  70 ..  80 ..  90 ..  100 ..  110 ..  120 ..  130 ..  140 ..  150 ..  160 ..  170 ..  173  174     всички  напред  последна

 Тази тема е затворена