Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Предупреждение за вирус.
Автор: Konstantinov   
Дата:   12-02-17 23:07

Току що получих на 2 мейла и на всички компютри и телефони от Радомир Стоянов с японски мейл с разширение

Радомир Стоянов sakamoto@hokushin-eiden.co.jp

,пише че е служител на НАП и ми праща файл Doc.js

, който като се опитам да отворя се оказва уж док ама изпълним и не се чете с текстови редактор ,тоест отваря се и се чете страница изписана като код на латиница и не посмях да отвора със нотпад++ или със сюблим текст ,щото съм си пуснал разни неща и ще взема да натисна и да се изпълни.

Радомир Стоянов <noreply@nap.bg>

ми даде като се опитах да му пиша, че не чета файла му.И пише

изпълнително производство.

http://mms-nt.hokushin-eiden.co.jp/ това е някой от тук да си е направил
майтап

http://www.hokushinmdf.co.jp/en/index_e.htm-
а това са някакви дървопроизводители може и други колеги да са защото взех да уча PHP след като 30 години не съм се занимавал.

В неделя вечер от японски мейл ,много хитро.
 Re: Предупреждение за вирус.
Автор: kaci   
Дата:   12-02-17 23:31

Получил съм поне 10 такива мейла(от този "служител" на НАП) и никога не съм отварял прикачените файлове.
Последните пъти му отговарях с думи които са нетипични за речника ми.....
Много ми се иска да е разбрал поне тези за майка му [smilie21] [smilie21] [smilie21]
 Re: Предупреждение за вирус.
Автор: zbonev   
Дата:   12-02-17 23:46

Очаквай крипто-вируса, ако си цъкал на прикачения файл. Незабавано спирай компа и търси специалист да го провери и каже че е безопасен.



Публикацията е редактирана (12-02-17 23:58)
 Re: Предупреждение за вирус.
Автор: vkk1   
Дата:   12-02-17 23:51

архивирай докато е време, мисля си го загазил вече.
 Re: Предупреждение за вирус.
Автор: Konstantinov   
Дата:   13-02-17 00:38

Благодаря за препоръките ,двата диска дето архивирам снимки и документи ги откачих веднага като спрях компютъра и сега рестартирах и системния си работи ,не виждам в таск менажера някаква особена активност.
Пуснах разни лекарства JRT ,Vit registry-изтреха ми половината задачи във фонов режим и не откриха нищо ама ще сложа касперски,то и на жена ми на мейла имаше, ползваме 1 профил в гугъл дал съм и стария телефон и го отворих на един нетбук със 7 -ца ама го изтрих и не съм го отварял там документа.
Дано да не се е закачил някъде, изтрих го навсякъде.



Публикацията е редактирана (13-02-17 00:46)
 Re: Предупреждение за вирус.
Автор: uri64   
Дата:   13-02-17 00:55

Че то само като се види името на файла - Doc.js - е ясно, че това не е документ. Просто недоумявам защо някой ще тръгне да го отваря. Такива мейлове направо се трият.
 Re: Предупреждение за вирус.
Автор: марвес   
Дата:   13-02-17 01:03

няма антивирусна за криптовируси.

мейлите понякога са доста по-оригинални, както и може изпращача да е самаскиран познат e-mail.

ако отваряте прикачен файл в писмо, което не очаквате - едно на ум.

криптовируси могат да се задействат от заразен .pdf файл с времезакъснение, удря неочаквано и се шашкаш, дори може да си го пренасяш на ежедневни архиви.
но по-честа практика е джава скрипт, архивиран в рар файл.
 Re: Предупреждение за вирус.
Автор: Konstantinov   
Дата:   13-02-17 01:33

Колко време да чакам преди да си закача дисковете,отварях на системния и декстопа не съм се объщал към двата диска,и не сам отварял файлове от тях .
Или да взема - формат на системния и да си инсталирам наново -ще се забавлявам два дни.
Ще видя и нетбука как ще се държи. Имам още един лаптоп и един компютър ама е неприятно.
Ще източа части от двата диска в облак ,който не сам ползвал досега имам 500 гб.от втория компютър.



Публикацията е редактирана (13-02-17 01:44)
 Re: Предупреждение за вирус.
Автор: lamerko   
Дата:   13-02-17 07:28

Тия лайна (без извинение) не са точно вируси - като концепция те не разполагат с логика за разпространение и ефективна работа без човешко участие. Имаше един лаф навремето за първия албански вирус:

"Вие току-що получихте първия албански вирус! Тъй като тук не сме много напреднали с компютрите, това е ръчен вирус! Ще ви помолим:
1 - Да изпратите същото писмо на всичките Ваши познати, които има e mail адрес.
2 - Да изтриете съдържанието на диска C".


Може да звучи смешно, но за съжаление почти всички тези гадости са точно на този принцип и виреят благополучно...
 Re: Предупреждение за вирус.
Автор: Gushev   
Дата:   13-02-17 08:07

Я го знам бе :)))
 Re: Предупреждение за вирус.
Автор: zbonev   
Дата:   13-02-17 08:33

Тествай го с dr.web, malwarebytes antimalware и autoruns за съмнителни неща които се стартират. Този комп. имаше ли антивирусна, в момента когато е отварян въпросния имейл.
 Re: Предупреждение за вирус.
Автор: Konstantinov   
Дата:   13-02-17 09:39

Има дефандер и адвансет систем кеър и преди да чукна на архива го проверих преди да отворя с уърд и да се покаже че е код написан на латиница също проверих и пише че не е вирус и било безопасно, после изтрих всичко и файла и зипа и писмото но имаше същото на мейла на жена ми,ползваме общ профил вгугъл и го изтрих и на нейния лаптоп.
 Re: Предупреждение за вирус.
Автор: iasen2   
Дата:   13-02-17 09:48

инсталирай си имейл клиент мозила
пищи при всякакви гадости и гадини
 Re: Предупреждение за вирус.
Автор: uri64   
Дата:   13-02-17 10:05

нагласете си уиндоуса да показва разширенията в имената на всички файлове...така ще видите файловете с двойни разширения от сорта на file-name.pdf.exe и в никакъв случай не отваряйте подобни файлове
 Re: Предупреждение за вирус.
Автор: asahi   
Дата:   13-02-17 10:56

Този мейл от НАП е тест за интелигентност. От два месеца обикаля. Жалко е, ако някой все още се хваща на въдицата.
 Re: Предупреждение за вирус.
Автор: petronix   
Дата:   13-02-17 11:12

В борба с криптовирусите (TeslaCrypt, CryptoLocker и др.) съм имал успех с Eset Smart Security. Пробвай с нея. Желая ти успех! И ни дръж в течение какво става.



Публикацията е редактирана (13-02-17 11:14)
 Re: Предупреждение за вирус.
Автор: nimi   
Дата:   13-02-17 11:23

Тези писъмца се въртят вече няколко месеца из мрежата. Трудно ми е да си представя но явно има и такива дето кликат на файла [smilie11]
 Re: Предупреждение за вирус.
Автор: iasen2   
Дата:   13-02-17 11:52

Всяка такава измама се гради на страховете на хората.
По същата причина хората хвърлят тоби с пари през терасата, плащат за сертификат "Коректна фирма" или си влагат парите в "спомагателна каса" .
 Re: Предупреждение за вирус.
Автор: zbonev   
Дата:   13-02-17 19:51

Автор: uri64
Дата: 13-02-17 10:05

нагласете си уиндоуса да показва разширенията в имената на всички файлове...така ще видите файловете с двойни разширения от сорта на file-name.pdf.exe и в никакъв случай не отваряйте подобни файлове


Това е задължително, не мога да разбера, защо толкова години се коментира, а не е е направено по дефолт от Майкрософт [smilie23]
 Re: Предупреждение за вирус.
Автор: imitev   
Дата:   13-02-17 20:42

Защото ламерите променят/изтриват разширението при преименоване, а после се чудят после защо не им се отваря файла [smilie18]
 Re: Предупреждение за вирус.
Автор: asahi   
Дата:   13-02-17 21:03

Още един вирус от Радомир Стоянов, скрит в мейл Принудително изпълнение.
 Re: Предупреждение за вирус.
Автор: Konstantinov   
Дата:   14-02-17 01:31

Радомир Стоянов
От вчера е атаката,използва се това че БСП като вземат управлението почват да глобяват за всичко най-обичат по списък-примерно имаше да вземат пари от майките с деца по някакви списъци сега от инвалидите и т.н.или пък бяха гербаджиите ,имам приятели които като управляват БСП си намират работа и са много доволни зависи от контактите ,аз съм политически далтонист и са ми еднакви всичките не ги различавам.



Публикацията е редактирана (14-02-17 02:58)
 Re: Предупреждение за вирус.
Автор: piknik   
Дата:   14-02-17 02:47

Кой е на власт ..??? КГБ, ЦРУ, Атака, Жени за справедливост, Мечо Пух, Пепеляшка, Из дис лов....????
 Re: Предупреждение за вирус.
Автор: Konstantinov   
Дата:   14-02-17 03:24

Интересен е психологическия момент.В банките има много . Има и гладни хора. Под хора имам предвид политиците,другите са физически лица -хаплювци.Идва голямото плюскане и кой ще се включи в него създава това напрежение ,корнелия е доста напрегната по телевизията предвкусва плюскането,останалите играчи също. Хаплювците като мен знаят че ще бъдат изплюскани и така писмото от Радомир е Първия Знак и си мислиш -ето станаха нещата както винаги....и го отваряш.
КГБ, ЦРУ, Атака, Жени за справедливост, Мечо Пух, Пепеляшка, Из дис лов са периферни играчи и според мен абстракции целящи да разсейват хаплювците засега, в подходящия момент може да бъдат викани.Отивам да си пия хапчетата ,Мечо Пух винаги е предизвиквал неясни страхове не го обичам.
 първа  назад  1     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема.