Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Сватба
Автор: silvesar   
Дата:   09-02-17 13:21

obscureman Никъде не съм писал, че имам ФФ. Попитах дали наличната техника ще ми е достатъчна ако ли не да наема ФФ в краен случай.
 Re: Сватба
Автор: obscureman   
Дата:   09-02-17 13:25

Аз по мнението на колегата схванах, че имаш вече 2 тела на разположение - грешката е моя - не съм дочел всичко. Още в първия ми пост тук ти писах, че лично според мен имаш всичко необходимо. Много хора правят чудесни сватбени кадри с много по-малко екипировка и доста стари тела като D80 например :) Колкото и съвети да получиш, първата сватба си е малко стрес, но ще се разчупиш и всичко ще е наред. Малко по-уверено и всичко ще е наред, споко ;)
 Re: Сватба
Автор: Krassy   
Дата:   10-02-17 10:36

Ако ти е добра приятелка... ще те покани като гост [smilie7]

Ако ти си и добър приятел... ще я посъветваш за професионалист [smilie7]

Иначе... в смисъл позната, желание от теб и т.н. да, може да трупаш опит с наличната техника, но ако ти е за първи път рискуваш не толкова да не направиш снимки, колкото да не направиш "сватбени" снимки...

Хубаво е първата ти сватба да е като втори фотограф...



Публикацията е редактирана (10-02-17 10:36)
 Re: Сватба
Автор: silvesar   
Дата:   10-02-17 10:44

Krassy: В градът в който живея всички се познаваме не може да се каже, че сме близки приятели. Както казах снимал съм няколко техни събития и може би затова са се насочили към мен. Не съм приел все още но не съм и отказал. Исках първо да се посъветвам с някой за да видя какво мислят и другите. Никога не съм имал за цел да снимам сватби. Все още имам малко време за да помисля разбира се съм казал да попитат и други фотографи макар, че при нас са малко кът а не мисля, че ще могат да си позволят 1500 за някой от вас да не говорим и за разходите за път които също трябва да се платят.
 Re: Сватба
Автор: bg2014   
Дата:   10-02-17 10:59

silvesar написа:..................Никога не съм имал за цел да снимам сватби. Все още имам малко време за да помисля.................

Бъди честен..... не баламосвай! [beer]
 Re: Сватба
Автор: silvesar   
Дата:   10-02-17 11:03

bg2014 Няма кого да баламосвам :)
Може би само себе си понякога, че ставам за фотограф така си поддържам егото [beer]
 Re: Сватба
Автор: Jk.freeman   
Дата:   10-02-17 11:09

Няма се отказваш бре, представяш ли си разочарованието в очите и когато и кажеш, че се отказваш. Щом са те попитали, значи са ти гласували доверие, сега имаш идеалната възможност да го позлатиш. [beer]
 Re: Сватба
Автор: JXT   
Дата:   10-02-17 11:16

Колега, изясни си първо следния въпрос:
Отиваш на сватбата като официален фотограф, нает да свърши работата или като гост на приятели, които са ти казали "ама да не си забравиш фотоапарата"?
Ако е първото - задължително искай да ти платят, дори да е минимална сума, постарай се да дадеш максимума от себе си, не отивай с очакване да успееш да се забавляваш и да си гост на сватбата. Предупреди ги откровено, че нямаш опит със сватбите, не можеш да гарантираш невероятни резултати и затова цената ти е по-ниска от средната на пазара. Те да си преценят дали искат да рискуват, но ти да си ги предупредил, за да можеш в последствие, ако нещо ти мрънкат да им кажеш, че си ги предупредил.
Ако е второто - посъветвай ги да си наемат професионалист и дори не си взимай апарата на сватбата. Гарантирам ти, че няма вариант, в който да си прекараш добре и да свършиш работата с достатъчно добро качество, че да останат доволни. Каквото и да ти говорят от сорта, че не държат много на снимките и ще са доволни на каквото стане - не ги слушай. Хората като цяло са претенциозни, намират кусури дори в работата на утвърдени фотографи с дългогодишен опит, така че дори после да си премълчат и да не ти кажат нищо - няма да са доволни и ще те "обсъждат" с негативни чувства. Не си разваляйте приятелството.

Относно техниката - ок е, можеш да снимаш сватба, но е напълно недостатъчна, ако ще се занимаваш с това професионално.
 Re: Сватба
Автор: samurai2   
Дата:   10-02-17 11:27

Мислех да не пиша в темата / той автора си знае защо [smilie3] / но...
та значи малко обратното на JXT

- щом са ти приятели не им взимай и стотинка.приятелството е най важно.
- отиваш и се забавляваш,още повече че ги познаваш хората ще си имате добра комуникация при сесията.
- техниката ти е предостатъчна-слагаш си 17-70/2.8-4 и изкарваш цялата сватба само на фотосесията сложи 50/1.8G

нищо страшно няма - сватба се снима най лесно,само си подреди всичко в главата [beer]

Успех !!!
 Re: Сватба
Автор: CDman   
Дата:   10-02-17 11:32

Въпрос към профитата.

Не мислите ли, че преди да поканят Силвесар за фотограф не са проверили колко ще им струва професионалния ?

Не смятате ли, че след като са решили да го поканят са си преценили риска още повече, че са виждали негови снимки ?

Вие като получихте първата покана да снимате сватба защо не насочихте клиентите към "професионалист-сватбар" ?

Ако все пак ги насочи към професионалист той ли ще им плати фотосесията ? А ? [beer]

Silvesar@

Щом се притесняваш значи осъзнаваш отговорността, която поемаш. Сватбата си е събитие като събитие. Снима се репортажно - демек пуцаш яко без да пиеш [smilie5].

Всяко нещо си има първи път. Ако сега ги насочиш към професионалист и следващия път ще е така и по следващия.

Както казаха колегите по-горе осведоми ги, че не си професионалист и снимките няма да са чак толкова качествени. Пък може и да са [smilie5]

От там нататък - каквото сабя покаже.

Успех [smilie24]

 Re: Сватба
Автор: silvesar   
Дата:   10-02-17 11:38

Към всички писали по-темата:
1.Както казах в нашият град всички се познаваме и повечето сме приятели но: приятел, приятел ама сиренето е с пари.
2. Никой не ме е канил на сватбата като гост защото никъде не съм го споменал искат да съм там като фотограф.
3.Точно поради причината, че никога не съм си мислел, че някой ще ме потърси за сватба не съм купувал ФФ а си взех кропка защото всичките ми обективи бяха за кроп.
И накрая както писах по-горе казал съм да се обърнат и към други фотографи затова не съм приел нито съм отказал нека ме имат като резервен план.
 Re: Сватба
Автор: CDman   
Дата:   10-02-17 11:56

Профитата спечелиха ! Да почерпят [beer]
 Re: Сватба
Автор: bg2014   
Дата:   10-02-17 12:29

Искаш да снимаш, вижда се. Можеш - вижда се.
Остава страха и несигурността, която искаш да премахнеш с тази тема.
Искаш НИЕ да те "надъхаме"?
Ами - давай стига шикалкави и после покажи снимките. Ще се справиш!
АКО ТОЛКОВА си несигурен - подсигури се с един колега, който да те дублира, да бъде като втори фотограф за да няма излагация. Дори да има пропуски все ще има и прекрасни кадри. А те, сватбарите, щом искат да те наемат - значи не очакват холивудско изпълнение. Спокойно!
 Re: Сватба
Автор: silvesar   
Дата:   10-02-17 12:33

bg2014 Благодаря за подкрепата ще се вслушам в съветите на всички и ще се постарая да извлека най доброто от тях.

С това мисля, че темата се изчерпа поне за мен.
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема.