Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Никон 100 г. история
Автор: m.djorov   
Дата:   18-01-17 16:07

А, не ни грее. Ми нали като приходите им паднат под нива да си оправят разходите, ще разпродадат каквото има за продаване и затварят кепенцата. И без значение къде сме, ще ползваме техниката докато се скапе и после ще трябва да мислим за нови системи, обективи и т.н.
Иначе хубаво, лошо - това е реалността, и да мижим, и да не мижим, няма да ни подмине. Истината си е истина. На мен и теб дали ни харесва или не, няма да промени ситуацията. А тя е такава, че те в момента губят позиции. Дано някъде горе им светне, че не може само нови цифрички по телата да слагат и да чакат хората да сменят телата на 3 месеца.



Публикацията е редактирана (18-01-17 16:08)
 Re: Никон 100 г. история
Автор: bg2014   
Дата:   18-01-17 16:22

Ако 100 г си правил апарати дали знаеш какво да правиш или трябва някой ти им каже?
Според мен си имат стратегия. В момента разработват нещо и скоро ще избухнат. Откакто ползват сензори/матрици на СОНИ се сринаха процентите.
Според мен е върпос на време. Аз и сега си ги харесвам, но единствено 4К видеото ми липсва. Смятам, че водачите (макар сега да са втори) трябва да правят най-новото и напредничаво. Но трябва да се досещаме , че има и друга възможност. АКО сега въведат ОНАЗИ видео тръба, с която може да сменяш фокуса в самата снимка, в самия кадър и какво става. Къде отиват Nikon D4S и Canon 5D mark IV ? Всичко отива на една система за снимане. За кой от производителите това е полезно? Ще станат като GSMите - еднообразни и унифицирани. И аз не бих го допуснал на тяхно място, нищо че съм прост. Кой не обича парите и печалбите за по-дълго....
 Re: Никон 100 г. история
Автор: hose   
Дата:   18-01-17 17:27

носят слухове за нов Df - интересно дали и какъв ще бъде
 Re: Никон 100 г. история
Автор: chrisnoch   
Дата:   21-01-17 05:19

bg2014,
Подскачаш като японско петле и пишеш глупости. А се кротни малко!

"Откакто ползват сензори/матрици на СОНИ се сринаха процентите."
Тук няма причинно-следствена връзка. Почти всички големи производители (Никон, Пентакс, Фуджи, Панасоник, че и Канон - във все повече модели) ползват сензори на Сони. Преди това Никон позваха сензори на Тошиба, че и на разни други компании.

"АКО сега въведат ОНАЗИ видео тръба, с която може да сменяш фокуса в самата снимка, в самия кадър и какво става."
Ами нищо не става. "ОНАЗИ видео тръба" е отдавна въведена от друга компания, която не е разцепила света с продажби. Пък и не е "видео тръба", ама нейсе! Толкова знаеш - толкова пишеш.
Никой не се опитва да "детронира" любимата ти компания Никон, споко! Недей се тръшка!
 Re: Никон 100 г. история
Автор: bg2014   
Дата:   21-01-17 09:34

Я.... някой пак е на сухо и е станал със задника напред.
Събуждаш се и ......това ли измисли? Професионалист... браво.
Иначе е гадничко да си професионалист, да си изкарваш хляба със снимане и един любител да те открехне на сензори. Гадничко е, нали?
Толкова много ти е омразата към човек, когото не познаваш, че граничи със............. (цензура, че много ще се засегне някой)
Най-лесно е да те науча на още нещо (въпреки, че се изживяваш на учител и преподавател )
Приеми колегата отсреща като ОГЛЕДАЛО. Каквото покажеш ТИ това ще получиш като обратен образ. Така аз уча моите ученици и става така, че започваме да се разбираме прекрасно.
Сега те приемам като мой ученик и ти казвам това за огледалото. Дали можеш да си в моя курс..... сам избираш. Покажи каквото сам избереш и искаш да видиш в огледалото.
С уважение - ПОЗДРАВИ!
 Re: Никон 100 г. история
Автор: alext   
Дата:   21-01-17 12:27

Само не мога да разбере защо всички наблягат на никон. Според статията и сони и пентакс губят позиции все в полза на канон. Извода е, че канон имат най- добрия маркетинг и поддръжка в азиатските страни и както пише в статията връзката между продуктите на никон и клиентелата е трудно осъществима. В крайна сметка дано да доведе до нещо хубаво за крайния потребител, защото сега се очаква да направят нещо по въпроса. И с последните няколко камери D810, d750, d500, d7200 са на прав път- изключителни тела, които превъзхождат канонските еквиваленти почти във всичко, освен видео.



Публикацията е редактирана (21-01-17 12:30)
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема.