Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Нов Capture One
Автор: s_l   
Дата:   11-12-16 17:17

Излезе новата версия 10 от няколко дни вече. Някой има впечатления? На моята машина върви доста отзивчиво, мисля че е по-добре оптимизирана за WIn 10. Предишната ми лагваше с мрежови ресурси примерно между смяната на табовете с инструменти (на локални не се забелязваше толкова),а тази не.

Отговори на това съобщение
 Re: Нов Capture One
Автор: Тед   
Дата:   11-12-16 17:55

Добър конвертор[smilie24]
На Мак върви като вихрушка. И бача е ок.

Отговори на това съобщение
 Re: Нов Capture One
Автор: s_l   
Дата:   12-12-16 09:27

Да моят опит е предимно с Мак и там винаги е вървял прекарасно, като изключим някои бъгове, които оправят своевременно. На Win обаче не ми изглеждаше така..Не че вървеше бавно просто някак имаше лаг. Примерно отваряш папка/селектираш кадър и почваш да дърпаш плъзгачи. Първите няколко плъзгача винаги имаха лаг - сякаш мишката залепва за плъзгача за части от секундата и не следва движението, чак след около четвърт секунда започваше да движи плъзгача нормално. Корекцията в резултат от плъзгачите се виждаше също с малък лаг. След няколко корекции и всичко тръгваше нормално, обаче следващия файл пак така. Това може да изглежда като лиготия, но не е - особено за човек който планира да работи с панели, не с мишка. Ако системата има лаг панела се обезмисля до голяма степен. Но сега нещата изглеждат добре поне при мен.

Отговори на това съобщение
 Re: Нов Capture One
Автор: Fifata   
Дата:   12-12-16 11:56

За Мак има ли го кракнат някъде вече Capture one 10 Pro?

Отговори на това съобщение
 Re: Нов Capture One
Автор: Тед   
Дата:   12-12-16 13:11

WIn никога няма да е като на МАК.
Фифата - те хората продават лиценза, не го подаряват.
Тука с кракове, патерици и др. приспособления си нарушител.

https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/wnbb6184.JPG


https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/jvhi9604.JPG


https://photo-forum.net/static/forum/2016-12/oxdj8245.JPG


https://s27.postimg.org/6axj3xof7/Capture_One.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Нов Capture One
Автор: Fifata   
Дата:   12-12-16 13:55

Аз съм против кракове и т.н. и си плащам и на Adobe за софтуера, а не ползвам замунда или т.н. да си ги сваля кракнати, но питам дали я има, че да я разгледам, а не да давам 200-300лв и после ако не ми хареса да си я бия от главата. За това питах дали се намира кракната.

Отговори на това съобщение
 Re: Нов Capture One
Автор: victory13   
Дата:   12-12-16 14:05

Хората ти дават месец изпробване... да ти спасят главата[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Нов Capture One
Автор: PhotoBo   
Дата:   12-12-16 14:08

fifata:

The download also contains a 30-day free trial with all features unlocked.

Кеф ти за Мак, кеф ти за Уин [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Нов Capture One
Автор: Fifata   
Дата:   12-12-16 14:09

Не бях видял, че има триал, защото снощи го гледах през телефона и не обърнах много вниамние какво пише :)

Отговори на това съобщение
 Re: Нов Capture One
Автор: Fifata   
Дата:   12-12-16 14:09

Сега го свалих да го разгледам :)

Отговори на това съобщение
 Re: Нов Capture One
Автор: notz   
Дата:   12-12-16 16:09

200-300лв ? Че това си е чист подарък. Токущо погледнах цената ииии... $5,099.00. Да взем да купувам от България :D

Отговори на това съобщение
 Re: Нов Capture One
Автор: Fifata   
Дата:   12-12-16 16:12

279 евро с таксите за 3 компютъра е цената... не знам ти какво гледаш за 5000$, а това чудо го включих и след 2 минути го изтрих направо.

Отговори на това съобщение
 Re: Нов Capture One
Автор: s_l   
Дата:   12-12-16 16:14

Така ли! Интересно ми е да разбера причината..

Отговори на това съобщение
 Re: Нов Capture One
Автор: Fifata   
Дата:   12-12-16 16:17

Ами причината е, че не ми хареса дизайна като за първо включване, не ми направи някакво впечатление. По сложно е импортването на снимки и ми се стори, че може и доста по лесно да е.
Настройките и всичките неща са според мен много сложно наредение и си трябва свикване и то доста, че да знаеш кое къде се намира.
Както казах, разцъках я за 5 минути, но не ми допадна... Видях някой интересни инструмента който ми липсват в lightroom, но до там.
Не бихо го заменил, заради тази програма.

Отговори на това съобщение
 Re: Нов Capture One
Автор: s_l   
Дата:   12-12-16 16:33

Разбирам, Благодаря.

Отговори на това съобщение
 Re: Нов Capture One
Автор: hose   
Дата:   12-12-16 16:34

точно исках да попитам каква е разликата всъщност с ФШ?

Отговори на това съобщение
 Re: Нов Capture One
Автор: s_l   
Дата:   12-12-16 16:36

То е роу конвертор, не отговаря на Фотошоп а евентуално на Лайтрум

Отговори на това съобщение
 Re: Нов Capture One
Автор: hose   
Дата:   12-12-16 16:40

е… като видиш рекламното филмче - какви ли не корекции има…

Отговори на това съобщение
 Re: Нов Capture One
Автор: s_l   
Дата:   12-12-16 16:53

Лайтрума няма ли подобни? Не съм ползвал много отдавна.. Както и да е CaptureOne прави - свързано снимане, декодинг/корекция организация на забележи - Роу Файлове. Фотошоп когато опре до роу файлове вика на помощ модулът Adobe Camera Raw, който се използва и от Лайтрум но с друг интерфейс.

Отговори на това съобщение
 Re: Нов Capture One
Автор: hose   
Дата:   12-12-16 17:16

не знаех че АСР е вече с друг интерфейс в Лайтрум… въпроса е какво е предмиството (евентуално) да конвертираш през този Кепчър, ако има такова, или идеята е всички корекции да правиш само в него… и въобще - как и защо го ползвате

Отговори на това съобщение
 Re: Нов Capture One
Автор: s_l   
Дата:   12-12-16 17:38

Аз го ползвам за свързано снимане, лейаут реф., грейдинг на терен, избор и организация на сесията, генериране на превю, финален грейдинг и експорт към композитинг или друг софтуер, пакетиране/предаване на роу файла със всички настройки така, че да се отвори същото на друг Capture (примерно в агенция или ритъч студио).. Каталогизиране напоследък..
Освен това колкото и пъти да се е налагало да бъда digital assistent софтуера е винаги CaptureOne. Много рядко Phocus и никога Лайтрум.
Същото важи и когато аз си търся диджитал асистент по-лесно се намира.. Един вид индъстри стандарт е.
Другото е че тези хора от CaptureOne правят камери и гърбове, които също са индъстри стандарт - Phase One
Като казвам индъстри, имам предвид най-общо рекламна фотография без спорт, репортаж и т.н



Публикацията е редактирана (12-12-16 17:43)

Отговори на това съобщение
 Re: Нов Capture One
Автор: hose   
Дата:   12-12-16 17:42

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Нов Capture One
Автор: slyn4ogled   
Дата:   12-12-16 19:01

Сори за офтопика, ма ми се ще да запитам s_l : вие български термини не ползвате ли, или просто нямате удобни аналози за заместване???
Или пък ... е по-интересно да се пише със странни чужди думички, но все пак на български???

Иначе по темата - Capture One не е лош софтуер, просто си иска привикване, както всяка програма.
Демек, ако сте свикнали от начало да работите с него, а не с LR, ще ви хареса. Ако пък сте свикнали с конкуренцията - няма да ви хареса, или пък ще ви се стори по-труден и объркващ.
Но това е нормално за всеки вид софтуер - все едно до сега да сте работили на МАС и изведнъж да ви набутат Win ... е няма да е лесно, нали, макар всички принципи да са едни и същи [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Нов Capture One
Автор: Eye_Contact   
Дата:   12-12-16 19:39

А мога ли всички пресети които имам за ЛР да ги сложа в Ц1

Отговори на това съобщение
 Re: Нов Capture One
Автор: s_l   
Дата:   12-12-16 20:48

slyn4ogled
Поулял съм се малко, но и да - нямам удобни заместители на повечето термини. Кой е аналога на Layout Reference? Писал съм "Свързано снимане" а не tethered - почти опит за български аналог е от моя страна.
Но моля да не започваме полемика, по тази извънтемна тема..

Eye_Contact
Не не може поне доколкото аз знам.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »