Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 ...още един "коректен герой"!
Автор: vaskoto1   
Дата:   20-12-16 13:35

продавам обектив.
какъв точно не е от значение-да не стане, че се рекламирам... не се.
предупреждавам колегите за който иска да слуша и връщам "услугата" на нашия "герой"...

уважаеми момчета и момичета. моля ви, не ми губете времето и не ме карайте да правя чудеса от храброст, за да ви угодя на желанията, след което да ми се ******* на главата, както направи този елемент: https://photo-forum.net/bg/index.php?APP_ACTION=PHOTOGRAPHER&uid=165036
зор, зор, зор, обяснения по телефона (най детайлни и подробни), ама моля ти се, че за утре ми трябва, цигании и пазарлъци (ОК, това е в реда на нещата)и после дори не пожела да иде да го види... някак изчисли, по блутут, че обектива е отварян и той нямало как да даде толкова пари за него...
ако мислите да питате-питайте, ама ако дойде ред да стават нещата сериозни-недейте, ако не мислите наистина да се занимавате! неслучайно не обичам куриерите!
динко, моето момче, негативите си остават за тебе, пич.
благодаря за вниманието.
 Re: ...още един "коректен герой"!
Автор: vaskoto1   
Дата:   20-12-16 14:07

ок-поне е ходил и го е видял. поне за това излезе достатъчно мъж..? остана това, че не разбрах как изчисли, че е отварян и лепен, ама нейсе...
 Re: ...още един "коректен герой"!
Автор: raffito   
Дата:   20-12-16 14:45

https://photo-forum.net/index.php?APP_ACTION=BAZAR&request=view&id=83553

 Re: ...още един "коректен герой"!
Автор: turntablism   
Дата:   20-12-16 15:13

и ся излиза, че ти плюеш човек импулсивно щот дори не си разбрал, че е ходил да види стъклото ?

Пратил си го с преглед - следват два изхода:

1)Харесва го и го плаща

2)Не го харесва и го връща - или дава обяснение или не, не е задължен.

Случило се е 2) с някакво обяснение - субективно (ама все тая, то няма как да е експертно!).

нещо не схващам какъв е проблема, много сте странни напоследък
 Re: ...още един "коректен герой"!
Автор: ani_im   
Дата:   20-12-16 16:32

Автор: turntablism -[smilie24]

Лично аз много пъти съм връщала различни неща.Когато давам пари за нещо искам да е така както е описано, има ли малки разминавания-връщам и си плащам куриера.
Ако купувача си е платил куриера в двете посоки, не виждам какъв е проблема?
 Re: ...още един "коректен герой"!
Автор: binaural   
Дата:   20-12-16 16:42

съгласен с turntablism, може би е трябвало е изчакаш някой с лично предаване.
 Re: ...още един "коректен герой"!
Автор: lamerko   
Дата:   20-12-16 17:03

Ако е ходил да го види, значи най-вероятно е платил транспорта в двете посоки и не виждам драма. Сега ако не отиде - продавача се набутва с някаква сума, което вече е некоректно.
 Re: ...още един "коректен герой"!
Автор: Synthy   
Дата:   20-12-16 17:06

Продавача тук твърди, че обектива е нов, не употребяван, но в обявата пише друго. Мирише цялата работа от към продавача...
 Re: ...още един "коректен герой"!
Автор: io_bs   
Дата:   20-12-16 17:09

И аз подкрепям turntablism.
Лятото купувах техника втора ръка от щатско, по-точно от fredmiranda. Там потребителите след всяка покупко-продажба си оставят обратна връзка под формата на оценка (положителна, негативна и неутрална) и коментар. Така като видиш, че някой има 50 положителни оценки и 0 от останалите видове, можеш да си сигурен, че си попаднал на коректен човек. Аз нямах история в сайта със зор си намерих продавач [smilie5] Мисля, че и тук ще е добре да се въведе такава система.
 Re: ...още един "коректен герой"!
Автор: lamerko   
Дата:   20-12-16 17:13

Synthy: къде пише нов? В обявата дори уточнява, че не е първи собственик, а тук нещо не виждам уточнения за вида...
 Re: ...още един "коректен герой"!
Автор: Zdram   
Дата:   20-12-16 17:30

vaskoto1, ако при предпочитаното лично предаване, купувачът не вземе обектива след преглед, пак ли ще е некоректен? И кого няма да обичате неслучайно тогава?
 Re: ...още един "коректен герой"!
Автор: pesho666   
Дата:   20-12-16 17:31

Системата с рейтингите на мен много ми харесва,в Хардуер бг,има такава и може да се види всеки един потребител във времето какво е продал,точкова система и коментари след сделката,конкретно по темата купувал съм от момчето и останах доволен от комуникацията и стоката,ако си е платил разноските за транспорта не виждам нищо нередно.
 Re: ...още един "коректен герой"!
Автор: chukov   
Дата:   20-12-16 17:59

Е да де, но в конкретния случай на кого какъв рейтинг ще се даде?
Ние сме злобен народ. Ако нещо не ни устройва и набиваме веднага отрицателен. Няма арбитраж

В случая кой трябва да получи отрицателен рейтинг и за какво конкретно?
 Re: ...още един "коректен герой"!
Автор: pesho666   
Дата:   20-12-16 19:29

Арбитража в такава ситуация според мен трябва да е от страна на модераторите или администрацията на сайта,след диспута между двете страни рейтинга може да се оправи.
 Re: ...още един "коректен герой"!
Автор: io_bs   
Дата:   21-12-16 00:46

Който е виновен в случая, преди вероятно също е правил гафове и това ще е отразено в рейтинга му. Така вероятно не би се стигнало и до тази сделка.
 Re: ...още един "коректен герой"!
Автор: Антивик   
Дата:   21-12-16 07:28

И в други подобни теми е писано, покупко-продажбата втора ръка е нож с 2 остриета. Едина рискува да бъде излъган и вземе нещо калпаво, другия рискува да си остане с артикула и оплют, че не е коректен в обявите.....
В случая не виждам да е нарушена с нещо сделката, единия предложил, другия приел, видял, не харесал и върнал....Значи сделка няма, всеки си е платил, каквото трябва.
А инак аз съм му намерил цаката, за да не ми е терсене си купувам директно първа ръка от магазина, там може да е по-скъпо, но поне гаранцията си е гаранция/и до сега не са ме цакали/, да не говорим, че има сума си промоции, де после ти връщат част от сумата/па някой де е късметлия може и екскурзийка до Дубай(или друго екзотични място)да спечели, аз не съм от късметлиите[smilie3]/.
 Re: ...още един "коректен герой"!
Автор: Synthy   
Дата:   21-12-16 09:10

lamerko, в поста на продавача тук си пише: "някак изчисли, по блутут, че обектива е отварян и той нямало как да даде толкова пари за него...". След акто не е нов, сигурно е отварян. Ама това изказване предполага, че е представен за такъв. Ама и аз за какво пиша в такава тъпа тема... Продавача параща, купувача вижда и се отказва. Съвсем нормално нещо е. Не еприятно, но не е нещо не чувано.
 Re: ...още един "коректен герой"!
Автор: pavka331   
Дата:   21-12-16 11:21

Когато изпращам използван обектив предплащам предварително доставката и връщането/въпреки че всичко с него е наред/.
Така ако купувача по някаква причина не го вземе - не плаща нищо.И си го прибирам.Когато го вземе си плаща и доставката.
Това разбира се не изключва случаите когато на него му е крив целия свят и даже нов обектив няма да му хареса...

 Re: ...още един "коректен герой"!
Автор: catandgoddess   
Дата:   21-12-16 11:55

Аз съм отказвал само един път пратка и малко съжалявам сега. Не беше съвсем като описанието, но проблемът се отстраняваше за около 10 минути... чистене. Подразних се към момента, защото исках нов и втора ръка(като нов) беше компромис... винаги може да се объркат такива неща, хора сме, имаме си емоции и настроения, пикове и спадове - това не се програмира...

Комуникацията трябва да е на ниво [smilie7]

 Re: ...още един "коректен герой"!
Автор: slyn4ogled   
Дата:   21-12-16 17:47

Ама вие пропускате нещо важно - автора на темата твърди, че "купувача" дори не е отишъл да види пратката ...
В такъв случай няма как да го оневинявате, че нещо не му е харесало.
Друг е въпроса, ако автора нещо спестява...
Нека си каже как е разбрал, че купувача дори не е гледал пратката, за да стане ясно кой прав и кой крив (поне донякъде де)!
 Re: ...още един "коректен герой"!
Автор: StraightEse   
Дата:   21-12-16 17:58

slyn4ogled, после каза, че все пак е ходил.

"ок-поне е ходил и го е видял. поне за това излезе достатъчно мъж..? остана това, че не разбрах как изчисли, че е отварян и лепен, ама нейсе... "
 Re: ...още един "коректен герой"!
Автор: test1011   
Дата:   21-12-16 18:17

аз имах един клиент на който продавах обектив за около 1500 лева и му бях сложил доставката той да си я плати, като разбрал , че трябвало той да плаща доставката от 5 лева отказал обектива и даже не го отворил.. нехранимайковци колкото искаш
 Re: ...още един "коректен герой"!
Автор: marlov   
Дата:   21-12-16 19:26

Продавача се покри и дума не обелва.Това говори много.Поне на мене.
 Re: ...още един "коректен герой"!
Автор: vaskoto1   
Дата:   21-12-16 19:52

продавача предупреждава. който-както иска.
остава озадаителен факта, че все още нямам смс за получена (върната) пратка от еконт, което пък на мен почва да ми говори...
в момента не съм в страната и това затруднява максимално нещата-но фактите остават...
нямам против да го върне, ако не му хареса-стига наистина да го е видял...
аз се опитах да бъда докрай коректен и му обясних всичко както е, което, някак го накара да изчисли, че обектива бил отварян...
добре, той НЕ е и това може да се потвърди при нужда от профайлд, но нека за секунда дори предположим, че е... "аз го видях и снимах с него!" и...? всичко беше наред, нали? все още си чакам смс-а... ако не го получа-знаете това какво означава...
сполай ви...
 Re: ...още един "коректен герой"!
Автор: vaskoto1   
Дата:   21-12-16 21:12

Dinko.90: Разговарях с дежурните от "Еконт" също потвардиха, че на 19-ти пратката е отказана и и е платен трянспорта в двете посоки!
 Re: ...още един "коректен герой"!
Автор: JXT   
Дата:   21-12-16 21:26

Ами като ти е платен транспорта какво ревеш бре?!
Ако не искаш да ти отказват стоките - изобщо не им слагай преглед на пратката кат опция... тя уж е за това - да може човек да види и ако не му хареса да го откаже. Ама явно не приемаш отказ, затова направо ги пращай без тази опция.
 Re: ...още един "коректен герой"!
Автор: Dinko.90   
Дата:   21-12-16 21:31

Какъв е проблема колега?

Продаваш ми обектив лепен със сменяна предна лайсна един бог знае защо! Искаш му някакви пари...

Имах си опция тест преглед видях го, не ми хареса, платих си разноските в двете посоки и всичко със здраве..!
 

 Авторът е затворил собствената си тема.