Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: искам съвет...
Автор: steeens   
Дата:   18-12-16 10:19

25[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: искам съвет...
Автор: ombre   
Дата:   18-12-16 11:34

Аз гласувам и споделям по някоя дума САМО за кадри които ми харесват,другите подминавам,просто човек няма нужда да отделя от времето си да коментира снимка,която не му харесва.Друг е въпроса,ако такава му е допаднала ,но я вижда по друг начин и иска да сподели мнението си.Само веднъж реагирах по остро на един "автор",понеже беше прекалено да се показва подобен кадър,още повече за това,че се обясняваше за неговата предварителна потготвка,някак не ми издържаха нервите и написах отрицателен коментар.В крайна сметка се заформи спор,някои от вас може и да си спомнят темата,в резултат на който бях наказан за една седмица.Нямам представа дали наказанието е било двустранно,но определено не си струва да бъде наказан човек заради такъв "шедьовър",иначе ако една дискусия се води цивилизовано за снимка която наистина си заслужава такава то съм ЗА.

Отговори на това съобщение
 Re: искам съвет...
Автор: JXT   
Дата:   18-12-16 18:52

Еййй аман от критици бреее...
Толкова ли е сложно да разбереш, че автора щом е качил снимката в този вид - той така я вижда и така я харесва. Иска да види кои хора мислят като него и имат подобен вкус, а не иска някакви всезнайковци да му обясняват как можело да стане по-добре и как те виждали кадъра. Като виждаш кадъра по друг начин - иди го снимай така и пусни после снимката, а не само да си чешеш пръстите на клавиатурата.

Сигурно много страдаш, че във фейсбука липсва бутон НЕ ХАРЕСВАМ?! [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: искам съвет...
Автор: uri64   
Дата:   18-12-16 19:57

bg2014 написа:

> .... Макар погледнато философски - тук
> е университета на живота.

Хех, ФФ като университет на живота...бих казал даже, че е школа за мъжество (като едновремешната казарма), калява и изгражда характера [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: искам съвет...
Автор: radomarinov   
Дата:   18-12-16 20:00

Мдаа... и като онанизма[smilie21]


Отговори на това съобщение
 Re: искам съвет...
Автор: cTpaHHo   
Дата:   19-12-16 14:05

Доста си изписал за да кажеш простичко, че ти е трудно да си контролираш Егото т.е. Ума [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: искам съвет...
Автор: CDman   
Дата:   19-12-16 15:22

uri64 написа:

> bg2014 написа:
>
> > .... Макар погледнато философски -
> > тук е университета на живота.
>
> Хех, ФФ като университет на
> живота...бих казал даже, че е школа
> за мъжество (като едновремешната
> казарма
), калява и изгражда
> характера [smile]
>

https://www.youtube.com/watch?v=efx9AdqhSkA
[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: искам съвет...
Автор: dimidumi   
Дата:   19-12-16 16:45

Емоцията при отхвърляне е правопропорционална на квадрата на критиката [smilie5] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: искам съвет...
Автор: marlov   
Дата:   19-12-16 18:16

ЕПОХАЛНО-ФУНДАМЕНТАЛЕН въпрос! И наистина прост.

Отговори на това съобщение
 Re: искам съвет...
Автор: BXMarkov   
Дата:   23-12-16 11:27

Процеса е двустранен. Всичко зависи от културата,възпитанието и големината на егото, на този който критикува и на отсрещната страна. Начинът по който е поднесена критиката също е от огоромно значение. Фотографските сайтове за споделяне са и трябва да бъдат естествена среда за критика, който не иска критика си прави персонален сайт и се радва на величието си необезпокояван от никого. Гласуването или негласуването по същността си също е вид критика, но никой не блокира никого защото не му е гласувал снимката, защо?

Отговори на това съобщение
 Re: искам съвет...
Автор: Emoxide   
Дата:   23-12-16 11:35

[smilie8] аз по-добре да замълча...

Отговори на това съобщение
 Re: искам съвет...
Автор: мара   
Дата:   23-12-16 11:52

нема да изчета сичката тема, щото съм чела много такива през годините.
но, както много пъти през годините, ше дам мойте 5 стинки.
напълно съм съгласна в чуденето на богданов. и го споделям отвсякъде!
обаче богданов също не приема чуждото мнение спокойно [smilie18] [smilie18] [smilie18] помня първата негова снимка, която видах - направих го на салата, а той, ако ме беше барнал, щеше да ме набие [smilie18] [smilie18] [smilie18] и после съм го гледала...ама па му се кефя, щото стана страхотен автор. от любимите ми! че не стига тва, ами и сестра си научи - е, ако богданов е първо художник, а после фотограф и това си личи, тя е чист фотограф! от най-най-добрите! изобщо няма да преувелича, ако кажа, че екзистенция е на най-високото от високото по световни критерии, не по местни. и богданов има пръст в тая работа.
и други велики познавам, дето трудно чуват чуждо мнение, даже го трият. няма значение от кого е изречено, то трябва да си остане там. може да не си съгласен, може да не го приемаш, може да е абсолютно смехотворно, тъпо, злобно...нека е там! иначе се спираме в захаросаната приказка на рекламния бранш.
лошото е, че повечето, които НЕ приемат не са велики, а са си средностатистически. понякога - претенциозни, понякога - нагаждачи...но посредствени. и без да са лоши "автори", не са и добри.

Отговори на това съобщение
 Re: искам съвет...
Автор: gdt   
Дата:   23-12-16 13:27

Бих искал да имам критика под всяка една моя снимка. Какво ме грее коментар от сорта на "Супер! , Зверско , Красиви цветове, Топ! " ... Все пак това е форум, критиката е хубаво нещо. Не снимам професионално и бих се радвал, ако някой погледне моя снимка и каже къде и какво не му харесва, и защо. Айде със здраве [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: искам съвет...
Автор: nyamago   
Дата:   23-12-16 14:32

1. Всички сме земни и смъртни грешници - никой не обича да го оценяват негативно. Колкото и да 'искат критика', не познавам нито един мазохист, който да се кефи като му атакуват снимките. Едни го приемат мъжки и подминават, други учтиво 'благодарят' (но лъжат!), а мнозина скачат да вадят око за чукнатия зъб...

2. Във форума (и в нашенско, като цяло) се шири патологична нетърпимост към критика. Дори най-доброжелателни съвети се възприемат като 'хейт'. Неочаквано за мен, доказано интелигентни и 'добри хора' проявиха невероятна нетърпимост към дори най-малкото 'неодобрение' (в техните извратени представи за иначе конструктивни коментари). И повечето пациенти с ампутирана самокритичност са безмилостно отмъстителни и злопаметни. Блокирането е нищо - с ответни коментари, гласувания (и не-гласувания) и с ненадейни нападки по съвсем други поводи и места - на критикуващия може да 'му се стъжни живота'.

3. В такава обстановка чудно ли е, че толкова много участници предпочитат (предпочитаМЕ) да си премълчим, да подминем и да си запазим спокойствието и нервите? Жалко е, когато на 'уж приятел' не смееш да кажеш, че последната му работа не е баш шедьовър. Кой обича 'вечно заядливите злобари'? Жалко е и за недосегаемия гений, и за премълчалия страхливец... И себе си визирам в последната роля - дори на Богданов не смея да кажа в очите, че сам е ярък пример за нетърпящ критика участник във форума [smilie2]
- - - - -

Но да не забравяме, че почват празници - стига сме дъвкали болни теми, петък е и иде Коледа! Наздраве!
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: искам съвет...
Автор: мара   
Дата:   23-12-16 14:34

аре бе :) дъвчем, дъвчем, белким ги глътнем :)

Отговори на това съобщение
 Re: искам съвет...
Автор: nyamago   
Дата:   23-12-16 16:36

^ мАни, един авер глътна недодъвкан чироз - после зор виде да изкара тая пръчка от другия край [smilie10] Да не стане и с форумните болки така - ако ги дъвчиме, поне до пълна каша да ги докараме! ; )

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: искам съвет...
Автор: мара   
Дата:   23-12-16 17:20

е, не сме ли? [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: искам съвет...
Автор: nyamago   
Дата:   24-12-16 03:52

Кашата е пълна, верно [smilie8] Начи дъФченето му е майката! [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: искам съвет...
Автор: bg2014   
Дата:   24-12-16 09:23

Причината да не понасяме критиката на колеги е същата, която е и за изкуството. Изродиха се отношенията между хората и между колеги. Но и това ще мине. Нещата се нормализират и все повече разбираме, че общуването не е само усмивки, а когато има критика ТЯ НЕ Е ОМРАЗА.
Ако омразата изчезне ще остане добронамерената критика и едва ли ще има обидени. Но всичко това е само за колеги отворени към съвършеното и към развитието, а не заблудени към собственото си ЕГО.

Отговори на това съобщение
 Re: искам съвет...
Автор: green-on   
Дата:   24-12-16 10:21

"Как ме мъчи всеки ден тоз въпрос трагичен - хем да бъда откровен, хем да бъда симпатичен." Радой Ралин.

Отговори на това съобщение
 Re: искам съвет...
Автор: shampoanta   
Дата:   24-12-16 10:23

напоследък се усещам, че все по често подминавам ... страх ме е от отмъщение, нароили са се едни приятелско-семейни групи, доста агресивни към непризнаващите таланти [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: искам съвет...
Автор: nyamago   
Дата:   24-12-16 14:49

В старовремските общности е имало (я е имало, я дори е нямало) един единствен творец - ХудожникЪТ с главно 'Х', ПоетЪТ и т.н. Всеки си е бил некоронован цар в своето село.

Днес, с демократизацията на изкуствата и медиите - всеки е художник, музикант,.. фотограф. И на всеки тайно и подсъзнателно му се иска да е единствен в селото, ама няма как. При токова конкуренция как да получиш достатъчно масаж на егото си? [smilie2]

Някъде помежду пещерното и дигиталното време са се зародили две противоположни тенденции:

- на отровни, смъртоносни вражди като Моцарт и Салиери, като Брунелески и Гиберти за флорентинския Купол, и дори незавършения 'дуел' между Леонардо и младия тогава Микеланджело, пак във Флоренция (чудно ли е - в земята на Медичите, дали на историята главно интриги и вражди...)

- на благородно бохемско братство от равни, необвързани, еднакво мислещи и чувстващи творчески души като парижките импресионисти от 19 век...

На всички страшно ни се иска да сме като втората група, затова търсим да общуваме, да се събираме - в неформални кръчми или 'творчески съюзи' - и сме си направили форуми като този.

И в тази, общо взето, доброкачествена среда неизбежно влиза змийчето на завистта, болезненото его и злокачествената конкуренция. И лъсват нелицеприятните страни на характерите ни. Патологични качества, с които не можем (а някои не искат) да се преборим.

И майката, както се съгласихме с Мара - му е дъФкането!

Аре весела Коледа!
[beer]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »