Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Pentax K 70 vs k 3 ll
Автор: Tuborg   
Дата:   12-12-16 00:02

К-3II по-тежък и здрав, повече изнесени бутони, GPS-възможност за астро фотография, повече фокусни точки, опция за грип. Статичен дисплей, няма wi-fi(опция чрез FluCard)

К-70 - въртящ се дисплей, компактен и лек, по-добър AF при live view, вграден wi-fi, няма GPS но има вградена светка . . .

Това са основните разлики за които аз се сещам. Като картинка мисля че няма да има голяма разлика. Прецени на живо кое телце ще ти хареса на теб.

Аз съм ги пробвал и двата и за мен К-3II e по удобен, но това е лично и много субуктивно ....

Успех

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax K 70 vs k 3 ll
Автор: roburt48   
Дата:   12-12-16 01:17

Може ли и аз да се включа [smilie5] ... Преди няколко месеца и аз смених Никон с Пентакс :) За телата, които те интересуват не мога да кажа нищо. Аз съм с K-S2... Сменяйки системата четох адски много и питах много "пентаксианци" и като съвети и препоръки бяха за К-3II !! За обективите обаче мисля, че не си прав !! 16-85 WR, ако намериш втора ръка за 400-500 лично аз ще ти го купя със 100 лв. отгоре [smilie5] ...В момента нов е около 1300, а втора ръка под 800 не знам как би могъл да купиш.. !! Колкото до дългото стъкло имам едно абсолютно и КАТЕГОРИЧНО мнение - забрави за всякакви Тамрони и подобни !! Истината е 55-300 на Пентакс. Аз имам евтината версия без влагозащита и с пластмасов байонет и това е НАЙ-ПРЕКРАСНИЯ обектив, който съм имал някога !!!! Билийв ми [smilie5].. Последния - 50/1,8 е на толкова достъпна цена, че няма какво да го мислиш :) ... Последна препоръка - тук във ФФ лично аз бих те посъветвал да се свържеш с потребителите BXMarkov и sayman (поне за тях гарантирам) !! Не искам да обиждам никого, но това са хората, които биха те посъветвали истински за всичко свързано с Пентакс :) ... Като финал - ако аз избирах (тяло) категорично ще се спра на К-3 II.. Колкото до обективите - казах мнението си [smilie5] ... Успех с избора !!!



Публикацията е редактирана (12-12-16 01:23)

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax K 70 vs k 3 ll
Автор: dragovarvar   
Дата:   12-12-16 05:47

Честно да си призная, преди година и половина бях пред дилемата D5300 vs D7100 сега ситуацията е подобна, но тогава избрах подвижен дисплей пред af tune и май бях в грешка. Сега повече гледам К 3ll ама тази калибрация на обективите пак май я няма, а D7200 я има но нито D7200 нито K3ll са с подвижен дисплей и wi fi по ми влиза в употреба от GPS но броя на афто фокусните точки са много повече на К3ll от на К70 както и скорост на снимане. Като цяло, обаче по ме блазни К3ll, a аз компромис с подвижния дисплей и wifi мога да направя, само че за него ми трябват още малко средства.

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax K 70 vs k 3 ll
Автор: steeens   
Дата:   12-12-16 07:04

dragovarvar, за настройката на АФ май си в грешка, всички тела на Пентакс от доста време си го могат това, даже от най ниския клас.

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax K 70 vs k 3 ll
Автор: dragovarvar   
Дата:   12-12-16 07:19

Не съм запознат с техниката на пентакс и затова питам, макар и риторично. Само виждам , че кой си вземе от познатите ми тази марка и спира да мисли за смяната и. Тепърва ще я разучавам тази марка, въпроса е вече GPS и изнесени бутони или WIFI и подвижен дисплей?

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax K 70 vs k 3 ll
Автор: Emoxide   
Дата:   12-12-16 07:56

Специално за липсата на вграден Wi-Fi модул PENTAX го измислиха още в K3 - напълно се замества
от Pentax O-FC1 FluCard <<(натисни)

<(натисни)

>> Виж и Видео <<

Pentax FLU card O-FC1 16GB UHS-I Цена

K3 II има два слота за карти, така, че единия може да ти остане свободен, ако решиш другия да заемеш от такава карта.

Дано съм бил полезен...[smile]



Публикацията е редактирана (12-12-16 08:03)

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax K 70 vs k 3 ll
Автор: Synthy   
Дата:   12-12-16 07:58

написа:

> Не съм запознат с техниката на
> пентакс и затова питам, макар и
> риторично. Само виждам , че кой си
> вземе от познатите ми тази марка и
> спира да мисли за смяната и.
> Тепърва ще я разучавам тази марка,
> въпроса е вече GPS и изнесени бутони
> или WIFI и подвижен дисплей?

Изнесени бутони задължително (след като има избор)! Другите са безполезни според мен, но бутоните са нещо, от което аз лично не бих се лишил.

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax K 70 vs k 3 ll
Автор: dragovarvar   
Дата:   12-12-16 09:14

Благодаря на всички за съветите, явно изборът ми ще е K3ll

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax K 70 vs k 3 ll
Автор: botzi   
Дата:   12-12-16 10:45

Всички тела на пентакс имат възможност за микроаджъстмънт на фокуса още от времето на К-10, независимо от класа.

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax K 70 vs k 3 ll
Автор: Jk.freeman   
Дата:   12-12-16 15:26

botzi направо ме замисли...няма майтап

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax K 70 vs k 3 ll
Автор: steeens   
Дата:   12-12-16 15:39

Jk.freeman, щях да ти пиша да не се шегуваш. Ама като видях, че си успял да пробваш и Хелиос на Никона, се чудя що по рано не си се ориентирал към Пентакс? [beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax K 70 vs k 3 ll
Автор: botzi   
Дата:   12-12-16 16:36

Е аз ползвам хелиоси, ленсбейбета и сега пецвалите на пентакса, но на к-1, че на кропките се губи част от ефекта :)

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax K 70 vs k 3 ll
Автор: ombre   
Дата:   12-12-16 17:08

Така е, телата на Пентакс имат микро настройка,независимо дали е висок или нисък клас камера.Имал съм 4бр пентакси,от които и един К01,и само за него не съм сигурен дали има финна настройка,просто не помня.До колегата Roburt,не се изказвай толкова категорично за каквато и да било техника,на теб може и да не ти хареса нещо,това не значи,че и друг ще е на това мнение,даже го пишеш с главни букви.Единственото ти смислено нещо в коментара е,че си го насочил към Косьо, Марков/,който има една торба с техника на тази марка а си е в час човека с материята.
ПС.-в една друга тема ,съветваше автора да не си купува нова техника...много категорично говориш,а началото на всеки ти пост е ,че сега започваш,но към средата вече се изказваш като светило.Остави всеки да решава как и за какво ще си дава парите,хората имат и свое лично мнение.
Сори за спама.
До автора на темата бих се спрял на 3-ката,снимал съм с К-5II, и за кратко с К-3 и лично на мен това тяло ми беше супер удобно с изнесените бутони,дълбокия грип и т.н.Може би, е най-добре да ги тестваш и сам да решиш за себе си,в крайна сметка винаги това е и ще си остане най-доброто решение.
Успех.

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax K 70 vs k 3 ll
Автор: dragovarvar   
Дата:   12-12-16 17:26

Отново благодаря за коментарите, направих вече моя избор и той е K-3ll окончателно. Ще се похваля когато стана и негов собственик.

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax K 70 vs k 3 ll
Автор: luboar   
Дата:   13-12-16 20:25

може да ни спестите хвалбата.

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax K 70 vs k 3 ll
Автор: vgramatikov   
Дата:   13-12-16 20:54

"Автор: Simbon4o
Дата: 11-12-16 19:36

Ъмм :) не разбирам идеята на чуденето. Логично би било обективите в никон системата да не те удовлетворяват и да искаш да ползваш пентакски иначе не виждам смисъл от прехода."

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax K 70 vs k 3 ll
Автор: botzi   
Дата:   14-12-16 00:43

К-01 няма настройка за фокуса, защото използва фокусиране на база контраст. Няма фазоф автофокусен сензор :)

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax K 70 vs k 3 ll
Автор: dragovarvar   
Дата:   15-12-16 10:18

Вече сe радвам на нова играчка K-3ll +35mm

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax K 70 vs k 3 ll
Автор: n960   
Дата:   15-12-16 10:29

Честито![smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax K 70 vs k 3 ll
Автор: ludiakolio   
Дата:   15-12-16 11:33

Ай честито,чакаме впечатления след чуденето.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax K 70 vs k 3 ll
Автор: roburt48   
Дата:   15-12-16 11:42

Честито и със здраве да си го ползваш [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax K 70 vs k 3 ll
Автор: Jk.freeman   
Дата:   15-12-16 16:21

steeens и аз тва се чудя баце...и сега не знам как да ти отговоря.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax K 70 vs k 3 ll
Автор: ombre   
Дата:   15-12-16 16:46

Честито с кеф да си го ползваш.

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax K 70 vs k 3 ll
Автор: dragovarvar   
Дата:   15-12-16 18:52

Благодаря на всички ви и весели празници [shtrak]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »