Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Питане
Автор: medemi   
Дата:   08-12-16 19:27

Здравейте
имам питане към всички вас
дайте мнение за този апарат
Canon PowerShot SX420 IS

ще се ползва за лични снимки непрофесионални за вкъщи
 Re: Питане
Автор: lucky55   
Дата:   08-12-16 19:48

medemi написа:

> Здравейте
> имам питане към всички вас
> дайте мнение за този апарат
> Canon PowerShot SX420 IS
>
> ще се ползва за лични снимки
> непрофесионални за вкъщи

Този Canon не го взимай. Все пак, така като гледам, понеже апаратът за който питаш има голям зуум, ако това е водещото, и ако гониш по-ниска ниска цена по-добре вземи този .
Обективът е малко по-светъл, aпаратът има ръчни настройки, с още по-голям зуум е, може да снима в RAW, че и на всичко отгоре е по-евтин. Дава повече, за по-малко пари. Пак казвам, това в случай, че гониш много голям зуум. Иначе има и други турбосапунери (ако разбира се държиш да бъде турбосапунер), които са с по-малко зуум, но като цяло са по-добри. Съответно обаче са и по-скъпи.

Ако пък големият зуум не ти е приоритет, тъй като споменаваш за снимки в къщи, тогава се ориентирай към апарат с по-голям сензор - ще ти даде много по-високо качество на изображението.



Публикацията е редактирана (08-12-16 20:39)
 Re: Питане
Автор: medemi   
Дата:   08-12-16 20:03

лаик съм и искам апарат с който да снима хубави снимки
не е от значение зума
а и клипчета да прави хубави
така че предлагайте в този ценови диапазон
досега съм снимал с Олимпус SP-350
който прави според мен хубави снимки
но се скапа
може и сервиз в Пловдив да предложите
 Re: Питане
Автор: lucky55   
Дата:   08-12-16 20:25

medemi написа:

> лаик съм и искам апарат с който да
> снима хубави снимки
> не е от значение зума
> а и клипчета да прави хубави
> така че предлагайте в този ценови
> диапазон
> досега съм снимал с Олимпус SP-350
> който прави според мен хубави
> снимки

Щом като зуума не е от значение, ако може все пак да увеличиш малко бюджета, и ако не ти се сменят обективи виж ето това .

В сравнение с Олимпуса, който си имал досега, с този направо ще се родиш. Ако пък си съгласен на втора употреба, виж в базара. Излизат ДСЛР-ри и безогледалки (със сменяеми обективи). Всеки от тях ще ти даде много повече в сравнение с този, с който си бил.



Публикацията е редактирана (08-12-16 20:42)
 Re: Питане
Автор: Argo   
Дата:   08-12-16 20:34

Толкова ли е трудно да напишеш в заглавието на темата "питане за Canon PowerShot SX420 IS"
[smilie23]
 Re: Питане
Автор: lucky55   
Дата:   08-12-16 21:03

medemi, питаш ме на лично какво толкова му е лошото на Канона. Питай в темата, нали затова си я пуснал. Ще ти отговоря тук.

20 Мп на 1/2.3 инча сензор. Малките сензори по принцип не се представят добре на високо ИСО, а с тези 20 Мп положението става още по-зле.

Апаратът няма ръчни настройки - приоритет на скорост, приоритет на бленда, и пълен ръчен - M "manual".

Тъмен обектив в дългия край.

Не може да снима в RAW.

Липса на оптичен визьор.

Дисплей с много ниска резолюция.

Последните две нямат връзка с качеството на заснетото изображение, но то и без това на този апарат си е зле.

С други думи казано, този апарат си е някакво недомислие за около и над 500 лв и купуването на такъв си е чиста набутвация.



Публикацията е редактирана (08-12-16 21:09)
 Re: Питане
Автор: medemi   
Дата:   08-12-16 21:10

благодаря за мненията и съветите
 първа  назад  1     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема.