Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Нужда от съвет - как да се казва сайта ми?
Автор: photoforce   
Дата:   06-12-16 08:42

:) Надявам се, първата мисъл, която ви е минала през ум не е била "че аз ли да знам?". А може и да е:) Така и така, дилемата е следната: otnebeto.com или svetlinmarinov.com ?

Това като цяло е въпрос за себебрандирането, пред който може би и други са се изправяли и помислих, че може да чуя полезен съвет.

И двата домейна ги имам. Отнебето е по-развито и излиза на първо място в гугъл, но е направено на блог формат в момента и е грозно.

Светлинмаринов.ком не е направен, о от друга страна се занимавам и с наземно заснемане и видео монтажи, там бих могъл да си кача всички неща. Но пък не е развит, а и все пак наблягам на заснемане с дрон, за което отнебето е някак по-профилирано.

И така се чудя и мая вече доста време. Какво бихте ме посъветвали?

Отговори на това съобщение
 Re: Нужда от съвет - как да се казва сайта ми?
Автор: kvakioh   
Дата:   06-12-16 08:44

И двете. Поотделно, с точното съдържание. Едното за небето, другото по-лично.

Отговори на това съобщение
 Re: Нужда от съвет - как да се казва сайта ми?
Автор: photoforce   
Дата:   06-12-16 08:50

Хм. Но пъл трудно се поддържат два сайта. А и по този начин ще следва в личния сайт да няма кадри от небето?

Отговори на това съобщение
 Re: Нужда от съвет - как да се казва сайта ми?
Автор: catandgoddess   
Дата:   06-12-16 08:53

От тези два варианта бих избрал отнебето. Не разбирам много от Домейни, но може би ще е възможно да изтриеш старото съдържание от там и да качиш новото- подобрено.

Остава въпроса дали си съвсем в десятката с отнебето - дава много възможности за догадки, чисто смислово, аз ако не знаех с какво ще е пълен щях да помисля за астрология, астрономия, НЛО конспирации, религиозни работи...

Само едно мнение - сам ще избереш как да се представиш и успех [shtrak] [smilie24] [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Нужда от съвет - как да се казва сайта ми?
Автор: samurai2   
Дата:   06-12-16 08:58

photoforce[smilie24]
както и да се казва ще трябва да почерпиш и да направим кръщене [beer]
Сега по темата - второто май ще е най - подходящо.
успех

Отговори на това съобщение
 Re: Нужда от съвет - как да се казва сайта ми?
Автор: iasen2   
Дата:   06-12-16 09:00

Зависи как ще ги популяризираш сайтовете.
Ако разчиташ на реклами - няма значение, ако разчиташ на органично търсене - един сайт.
Ако разчиташ на бранд - в смисъл хората да те търсят по име - разбира се втория сайт с твоето име.

Всеки първокурсник маркетолог ще ти каже, че каналите за дигитален маркетинг за поне 4 : платена реклама,органично търсене, брандово търсене, социални мрежи.

Препоръчвам ти да смениш темата на сайта с адаптивна за мобилни устройства, да махнеш тази простотия с изкачащия прозорец, да махнеш рекламите,



Публикацията е редактирана (06-12-16 09:05)

Отговори на това съобщение
 Re: Нужда от съвет - как да се казва сайта ми?
Автор: Synthy   
Дата:   06-12-16 09:35

кръсти го "сайтами.com" :)

Отговори на това съобщение
 Re: Нужда от съвет - как да се казва сайта ми?
Автор: uri64   
Дата:   06-12-16 09:46

otnebeto.com

Отговори на това съобщение
 Re: Нужда от съвет - как да се казва сайта ми?
Автор: philip   
Дата:   06-12-16 10:32

Съдържанието и доброто му структуриране прави сайта и името му популярни, а не обратно, тъй че все тая как ще го кръстиш.


Отговори на това съобщение
 Re: Нужда от съвет - как да се казва сайта ми?
Автор: Synthy   
Дата:   06-12-16 10:34

Не е точно така. Ако е лесно запомнящо се, това е голям плюс за него. А с тези неща, които казваш, philip, сайта ще стане много добър.

Отговори на това съобщение
 Re: Нужда от съвет - как да се казва сайта ми?
Автор: ipolit   
Дата:   06-12-16 11:58

Зависи какъв ти е таргетът. Ако търсиш корпоративни клиенти, домейнът трябва да по-съвременно звучащ и респективно по-строг. Аз примерно като чуя "от небето", първата ми асоциация е с някоя изкукуригала врачка от канал 3. Иначе има резон да се казва така, ама на мен ми звучи несериозно.
При търсене с Google на "заснемане с дрон", излиза на трета позиция, но аз бих избрал някой от следващите skyview, skycam, hdgalaxy.
От друга страна, повечето хора биха казали, че е много хубаво, дето си избрал име на български език, но според мен това е така, щото всеки го играе радетел за българското в публичното пространство. Обективно за мен това са пълни глупости.

Отговори на това съобщение
 Re: Нужда от съвет - как да се казва сайта ми?
Автор: Emoxide   
Дата:   06-12-16 13:29

skysight [smilie24] /ако не е заето/
И аз съм на мнение, че ако се търси популярност и извън България, е по-удачно да наречеш сайта си с английско име...

Отговори на това съобщение
 Re: Нужда от съвет - как да се казва сайта ми?
Автор: PhotoBo   
Дата:   06-12-16 14:26

Това за английското име е точно така, в смисъл и аз съм на такова мнение, но ще мине много време след това, за да се изкачи на позицията в гугъл, в която е сега!
Сайтове с имена - бол, за мен това не е успешна стратегия, особено на нашия пазар. Знам имената на малцина които бих тръгнал да ги търся поименно в търсачките. На отнебето съм попадал дори случайно, за името ти не бих се сетил да те търся.
Името на един сайт според мен трябва да е кратко и лесно запомнящо се, ако има смисъл още по-добре. Аз самия съм на финалната права да пусна нов сайт, занимаващ се с комерсиална фотография, чието име няма да е моето лично име, няма да е дори само фамилия, макар да е свободен за регистрация. Мнозина от съфорумците търсещи пазар извън България също имат имена на сайтове (обикновенно завършващи на photography, за да се знае все пак с какво се занимава сайта), чиято първа/и дума/и не е име и/или фамилия! Успех на отнебето или негов английски вариант! [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Нужда от съвет - как да се казва сайта ми?
Автор: Synthy   
Дата:   06-12-16 14:30

Аами, много бързо ще се изкачи, ако собственика положи малко усилие. Обаче трудното ще бъде да се задържи. Самото изкачване е лесно.

Отговори на това съобщение
 Re: Нужда от съвет - как да се казва сайта ми?
Автор: PhotoBo   
Дата:   06-12-16 14:38

Не знам, аз от SEO не разбирам, говоря от лични наблюдения, когато човек не налива една кофа пари в гугъл за реклама...

Отговори на това съобщение
 Re: Нужда от съвет - как да се казва сайта ми?
Автор: Synthy   
Дата:   06-12-16 14:39

Е и аз от лични говоря. Досега колкото сайта съм оптимизирал, се изкачват до първите 5 места за две седмици. Обаче после вече е много трудно да ги задържиш без да влагаш финанси - само с труд. Много работа трябва (което пак са пари де...).

Отговори на това съобщение
 Re: Нужда от съвет - как да се казва сайта ми?
Автор: photoforce   
Дата:   06-12-16 14:42

Наистина е доста объркващо и всяко решение е вярно. Затова и попитах...

Отговори на това съобщение
 Re: Нужда от съвет - как да се казва сайта ми?
Автор: iasen2   
Дата:   06-12-16 14:44

Synthy , какво имаш предвид да се "изкачи сайта" .
анализа се прави по ключови думи и какво е търсенето по тези ключови думи. използват се различни инструменти, най-лесно става с инструментите на ADWORDS за планиране на ключови думи
има и доста инструменти за опашати ключови думи

В сайта ми съм описал някой основни положения и полезни практики за това.



Публикацията е редактирана (06-12-16 14:48)

Отговори на това съобщение
 Re: Нужда от съвет - как да се казва сайта ми?
Автор: Synthy   
Дата:   06-12-16 14:49

Да с еизкачи на първа страница в първите, да речем 5 резултата. Ключовите думи, като такива, много отдавна не се взимат предвид от гугъл. Търсят се на друго място, не в хедъра (ако за там говориш). Освен това, трябва да се таргетира тясно, а не на общо основание. Иначе отиваш в плявата и шанса да се вдигнеш нагоре е само с кихане на гугъл. Много е важен писача на текстове, който ще напълни сайта. Той всъщност има клюова роля в изкачването в резултатите. Този човек, ако е калпав, забрави за добри резултати без заплащане.

Отговори на това съобщение
 Re: Нужда от съвет - как да се казва сайта ми?
Автор: iasen2   
Дата:   06-12-16 14:54

Не се разбрахме, но както и да е :)
Под ключова дума се разбира това, което се търси в търсачката, а не тага <meta name="keywords"

Прави се семантичен анализ, оформя се семантично ядро на сайта, после се доразвива спрямо опашката.
Дано съм бил полезен :)
Успех !



Публикацията е редактирана (06-12-16 14:57)

Отговори на това съобщение
 Re: Нужда от съвет - как да се казва сайта ми?
Автор: Synthy   
Дата:   06-12-16 14:55

Аз май те разбрах, но не се съгласих с теб :)

Отговори на това съобщение
 Re: Нужда от съвет - как да се казва сайта ми?
Автор: bairi100   
Дата:   06-12-16 22:33

otmarinov.com [cool] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Нужда от съвет - как да се казва сайта ми?
Автор: bogdanov   
Дата:   06-12-16 23:56

Чакай сега... когато кръщаваш някого (или нещо) ти трябва кръстник. Първо заяви публично кого си избрал за кръстник. Не може така който по-ти хареса... Неуважително е някак...
Кой ще ти бъде кръстник на сайта?

Отговори на това съобщение
 Re: Нужда от съвет - как да се казва сайта ми?
Автор: lamerko   
Дата:   07-12-16 00:32

Естествено Untitled :)

Отговори на това съобщение
 Re: Нужда от съвет - как да се казва сайта ми?
Автор: fanjabi   
Дата:   07-12-16 11:22

otnebetoinesamo.com :)

Отговори на това съобщение
 Re: Нужда от съвет - как да се казва сайта ми?
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   07-12-16 11:31

padnalotnebeto.com [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Нужда от съвет - как да се казва сайта ми?
Автор: ceco   
Дата:   07-12-16 12:54

fromthesky.com
или
отнебето.бг

По принцип български текст, изписан на латиница ... не знам, но на мен ми звучи, меко казано, малко несериозно! [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Нужда от съвет - как да се казва сайта ми?
Автор: 1swamp2frogs   
Дата:   07-12-16 16:32

#dronovetepadatotnebeto
#otikebananebesatagiboli
#golemidroni
#azsamsvetlio
#svetliovisnimasdron
#svetliodrona

И ако не стига не 'нам вече https://photo-forum.net/joro/emoticons/original/fam06.gif



Отговори на това съобщение
 Re: Нужда от съвет - как да се казва сайта ми?
Автор: catandgoddess   
Дата:   07-12-16 16:57

хаха, GOLEMIDRONI.BG


Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »