Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Администрация на Фото Форум - новости
Автор: Admin   
Дата:   29-11-16 14:37

Здравейте форумци,

Пускаме тази тема, за да ви информираме за някои промени във връзка с екипа за администрация на Фото Форум.

От създаването си Фото Форум се управляваше и развиваше в екип от основно трима души:
Александър Петров - sas
Бони Бонев - boni
Георги Величков - J0R0

От началото на месец ноември има някои промени в екипа.

За развитието, техническите аспекти, управлението на сайта и комуникацията с партньори ще продължи да се грижи Александър Петров - sas
Ще има и нови лица.
Мая Манчева - maya също ще работи за развитието на сайта, управлението му, въпроси свързани с партньорства, реклама и организиране на събития.
Мая се включи активно още в началото на подготовката за Фото Форум Фест 2016 и съдейства за добрата организация. Някои от вас я познават, други тепърва ще я срещат на различни места или ще общуват с нея през сайта.
Като част от екипа, но не ежедневна ще бъдат и още няколко експерта: специалист по Интернет технологии, SEO, уеб програмист, лектори и маркетинг.

За следенето на форум, коментари, снимки, подавани сигнали ще бъде отговорен оператор в работно време.

Както преди, така и за бъдеще при взимането на решение за администрирането на сайта най-важни ще бъдат публикуваните му правила. Те важат и продължават да важат и за бъдеще. Времето може да наложи тяхно осъвременяване, което своевременно ще бъде публикувано на сайта. Водещи принципи са и ще бъдат поддържането на това място като фотографско и приятелско. Всякакви теми, които са предпоставка за конфликти или политически свади ще бъдат изтривани, независимо дали в тях има и фотографски елемент. Обиди и обидни коментари няма да бъдат толерирани.

Целта ни е при управлението на Фото Форум да намалим персоналния елемент и водещи да бъдат правилата. Това означава, че независимо кой текущо стои зад профилите Админ или Модератор, ще базира решенията си на разписаните правила, а в неописани случаи, ще се консултира с останалите в екипа и ще се вземе общо решение, което ще се допише към текущите правила.

Пред екипа има много работа и предизвикателства за новата година. Като най-важни са стартирането на мобилна версия на сайта, осъвременяване на софтуера и работа и стимулиране на добрите автори. Ще работим и за постепенното преминаване към повече използване на истински имена и профили и по-малко значение на ник имената, които бяха така популярни в ранния Интернет. Ако имате идеи или искате да направите предложение може да ни пишете на имейл или лично съобщение.

Вече не са част от екипа управляващ сайта Георги Величков и Бони Бонев.
Георги Величков взе решение да се раздели с участието си в сайта. Той вече няма администраторски права и не участва в управлението. Продължава да води фотографски курсове, да работи като активен фотограф, лектор и др.
Бони Бонев също вече не участва в администрирането и управлението на Фото Форум. Времето му е ограничено предвид голямата му ангажираност със сватбена и комерсиална фотография в и извън България и водените от него обучения. Той също няма вече администраторски контрол над сайта. Текущият екип на сайта благодари на Бони за идеите и положените усилия за успешно протичане и организиране на Фото Форум Фест 2016.

Екипът на Фото Форум пожелава успех в бъдещите начинания на Георги Величков и Бони Бонев, и изказва благодарности за свършената до момента работа и коректното партньорство от стартирането на сайта преди 13 години и половина. Оставаме партньори за бъдещи инициативи.

Поздрави
 Re: Администрация на Фото Форум - новости
Автор: Nikolas666   
Дата:   29-11-16 14:40

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Администрация на Фото Форум - новости
Автор: CatandGoddess   
Дата:   29-11-16 14:41

Добре[smilie24]

Има шанс да стане по-добре. Мисля го сериозно[beer]

 Re: Администрация на Фото Форум - новости
Автор: shamelessEyes   
Дата:   29-11-16 14:53

коя е Мая? Откъде е - да не е от Ю. Америка?
 Re: Администрация на Фото Форум - новости
Автор: victory13   
Дата:   29-11-16 14:54

Браво.... За начало закъсняхте с около 29 дни, понеже "началото на месеца" е недефинирано [beer]

С оглед на затворената тема, надявам се мненията на Бони и Жоро ще останат... че има някои много полезни теми, та да знам дали да ги свалям... [shtrak]



Публикацията е редактирана (29-11-16 15:01)
 Re: Администрация на Фото Форум - новости
Автор: realnoncho   
Дата:   29-11-16 14:58

Да разбираме ли, че най-накрая ще има модератори, които ще затриват отделни мнения, вместо като вече е отишъл коня в реката директно цялата тема или потребител?

Сигурно от 2 години се пише за този нов облик на фото-форум, но не се случва много по дизайна. Сериозно ли се работи по сайта в момента или е като има време?
 Re: Администрация на Фото Форум - новости
Автор: Emoxide   
Дата:   29-11-16 15:04

Самоцензура.



Публикацията е редактирана (29-11-16 15:08)
 Re: Администрация на Фото Форум - новости
Автор: kvakioh   
Дата:   29-11-16 15:07

Направо ЕГн-та и кръщелни на прабабите...Почти всички се знаем тук. Това е красивото.[cool]
 Re: Администрация на Фото Форум - новости
Автор: colorphoto   
Дата:   29-11-16 15:08

Nikolas666: Ако си прочел и разбрал поста на администрацията,то не би трябвало да пишеш такъв пост сега!

Има достатъчно сайтове,където можеш да се заяждаш по политически теми - този е фотографски.



Публикацията е редактирана (29-11-16 15:09)
 Re: Администрация на Фото Форум - новости
Автор: Nikolas666   
Дата:   29-11-16 15:11

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Администрация на Фото Форум - новости
Автор: samurai2   
Дата:   29-11-16 15:11

Успех на новите шефове [smilie3] Честит първи сняг и браво за решението всеки да си е с името в сайта.[shtrak]
 Re: Администрация на Фото Форум - новости
Автор: CatandGoddess   
Дата:   29-11-16 15:13

Сега ще дам предложение, откраднато от множество небългарски фотографски сайтове - Платено членство с всички екстри и безплатно с ограничение за пускане на теми, брой снимки и ...както решите, че е нужно.

Намирам го за естествено и правилно.

Хората си ценят основно парите и ако е платил за да е член на едно общество,човек пази. Това е елементарно обяснение на примера, но би следвало да проработи в общия случай.

И това го пиша съвсем сериозно[shtrak]

 Re: Администрация на Фото Форум - новости
Автор: J0R0   
Дата:   29-11-16 15:16

И аз благодаря за темата. [thankyou]
Благодаря за изказаните благодарности.
Пожелавам на екипа много успехи и да запази духа на мястото.
[smilie24]
 Re: Администрация на Фото Форум - новости
Автор: colorphoto   
Дата:   29-11-16 15:16

Nikolas666: За информацията,която трябва да има съм съгласен.

А намесването на лица от политическия живот и особено на чужди държави считам неуместно и провокация,която може да доведе само до конфликти!
 Re: Администрация на Фото Форум - новости
Автор: colorphoto   
Дата:   29-11-16 15:20

CatandGoddes: Много лоша и нетолерантна идея!

Започна се вече да се дават рецепти за оправия без да са искани!



Публикацията е редактирана (29-11-16 15:21)
 Re: Администрация на Фото Форум - новости
Автор: Nikolas666   
Дата:   29-11-16 15:20

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Администрация на Фото Форум - новости
Автор: colorphoto   
Дата:   29-11-16 15:23

Nikolas666: Нека се дава информация.

Ама да се търси политическо и финансово влияние от други държави е неуместна провокация и/или параноя.
 Re: Администрация на Фото Форум - новости
Автор: CatandGoddess   
Дата:   29-11-16 15:32

colorphoto - според теб!

Държа, че идеята е добра[smilie7]

В първи пост е написано : Ако имате идеи или искате да направите предложение може да ни пишете на имейл или лично съобщение.

Възползвах се да подхвърля идеята тук със надеждата, че повече мнения ще покажат как се приема и това ще има тежест при обсъждането(ако)

Естетсвено, пропуснах да взема предвид, че по нашите ширини всичко е хубаво, ако е безплатно.

А това до какви и колко последствия води... очевидни![smilie9]

 Re: Администрация на Фото Форум - новости
Автор: Denis_Radikov   
Дата:   29-11-16 15:35

Как може водещите сайтове за фотография да са безплатни и да ползваш каквото си име искаш,а тук да искате обратното? [smilie10]
 Re: Администрация на Фото Форум - новости
Автор: Twingo   
Дата:   29-11-16 15:35

Нищо лично, ама всички промени, които са ставали в български сайтове, независимо дали са фотографски, или не, никога не са били за добро :) Това, което е било работещо и хубаво, са го погубвали. Дано не съм лош пророк :)

Относно това всеки да се представя с истинското си име - струва ми се, че целта ви е сайта да стане подобен на фейсбук, като виждам новия дизайн, който чакаме от много време. Концепцията на сайта е много добра и се надявам да не се променя. А изглежда точно такава ви е целта с тези сериозни промени в екипа.

И не забравяйте да ни питате, защото без потребителите си фото форум (а и не само конкретно той) не представлява нищо ;)



Публикацията е редактирана (29-11-16 15:36)
 Re: Администрация на Фото Форум - новости
Автор: Admin   
Дата:   29-11-16 15:35

@Nikolas666,

както ясно е написано не става въпрос за нови и липса на приемственост. Не става въпрос и за враждебно изкупуване. Смятаме, че всички ясно разбраха позицията ви, благодарим.

Колеги,

ако имате предложения за развитие на сайта, нека тази тема не е говорилня за 1000 предложения. Помолихме да ги обсъдим лично с вас. Пишете ни.

Поздрави
 Re: Администрация на Фото Форум - новости
Автор: Nikolas666   
Дата:   29-11-16 15:37

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Администрация на Фото Форум - новости
Автор: colorphoto   
Дата:   29-11-16 15:41

Twingo: Съгласен с поста![smilie24]
 Re: Администрация на Фото Форум - новости
Автор: realnoncho   
Дата:   29-11-16 15:44

Защо ако някой пита общовалиден въпрос за много потребители той трябва да се задава и отговаря на лично? Колкото по-прозрачно - толкова по-добре.

П.П. Има странен рязък скок с брояча на сайта от малко повече от месец насам (там някъде са били ясни промените в състава). А не виждам тълпата от нови потребители, ако не броим тези с по няколко профила, които са доста активни в темата.

П.П. Горното било заради промени в отчитането на броячите, да не се взима предвид за конспиративни теории [smilie5]



Публикацията е редактирана (29-11-16 15:54)
 Re: Администрация на Фото Форум - новости
Автор: CatandGoddess   
Дата:   29-11-16 15:52

Няма да редлагам нищо повече в тази тема. Както казах, причината да го направя точно тук е добре формулирана от Нончо, макар и в друг смисъл:

Защо ако някой пита общовалиден въпрос за много потребители той трябва да се задава и отговаря на лично? Колкото по-прозрачно - толкова по-добре.

Успех[smilie24]

 Re: Администрация на Фото Форум - новости
Автор: boni   
Дата:   29-11-16 15:56

Всичко си е ОК, разбрали сме се помежду си. Аз лично имам много работа напоследък и не мога да се ангажирам активно със сайта. Предпочетох да се концентрирам върху други лични проекти.
Това не означава, че няма да участвам във ФФ - форума и галериите:)

Общо взето - не търсете под вола теле:))[beer]
 Re: Администрация на Фото Форум - новости
Автор: Twingo   
Дата:   29-11-16 15:57

realnoncho, подкрепям напълно.

Дори няма да е зле да се направи раздел от теми във форума /или нещо от този род/, където предложенията да се разглеждат и коментират поотделно. Защото с личното обсъждане се получава така - Ние ви даваме право на мнение, ама то не ни интересува особено и ще правим каквото сме решили. Поне аз така виждам нещата.



Публикацията е редактирана (29-11-16 15:59)
 Re: Администрация на Фото Форум - новости
Автор: Admin   
Дата:   29-11-16 16:23

Здравей Twingo,

препоръката ни да се изпращат предложения на имейл или лични съобщения е много практична. Не можем да предложим ежедневно и почасово човек да стои и да води преговори с много потребители на сайта. Пък дори и поради факта, че доста пъти по едно и също време има поне две противоречащи си предложения. Нашата работа е да ви питаме, да се вслушваме и да преценяваме кое може да се направи, с какъв ресурс, с какви рискове и каква нужда от поддръжка. И това разбира се не може да е комуникация в реално време. Повечето пъти имаме нужда и от обсъждане на екипа за определени предложения.

Има и такива предложения, които вече са изпробвани и са се доказали, че не работят, често пъти преди изобщо предложилия потребител да е бил регистриран на сайта. Очевидно, че публична дискусия за минали неща, доказали нежизнеспособността си е ненужна.

Напоследък имаше сигнали за поне няколко бъга, които вече са оправени. Не беше нужно да се водят публични дискусии за подобно нещо.

Нека вземем например предложението за платено ползване на Фото Форум, което беше малко по-нагоре. Мислите ли, че то може да бъде взето след публично обсъждане? Ние не мислим. В такива дискусии има мнения в двете противоположности. А как предлагате да вземем решение? С гласуване? Само с регистрации или и с лични карти? А кой носи след това отговорността за устойчивостта на проекта?

А знаете ли, че хората, които пишат тук във форума са сравнително малък процент от тези, които гледат и публикуват снимки? Тях как да ги въвлечем в гласуването? А знаете ли, че около половината, от пишещите дори в тази тема имат 0 или по-малко от 15 снимки?

Изобщо всяко предложение, обмислянето му и взимането на решение е доста комплексно и често има нужда да бъде направен анализ на ползите и минусите, а не на чувствата и емоциите.

Отново апелираме да изпращате предложения на лични съобщения или имейл.

Надяваме се на разбиране.

Поздрави
 Re: Администрация на Фото Форум - новости
Автор: sibirska   
Дата:   29-11-16 16:37

Само не разбрах как ще се привличат нови членове. Или накрая ще останат само админ и модератори. Накрая последния да форматира диска [smilie25]. След този пост ще чакам да ме деактивират [shtrak]



Публикацията е редактирана (29-11-16 16:39)
 Re: Администрация на Фото Форум - новости
Автор: Emoxide   
Дата:   29-11-16 16:43

Защо тази тема не се фиксира като първа най-отгоре и да се затвори... и да се приключи с дебатите. Който иска да прочете казаното. Който не иска да си кара по-своему, а като наруши правилата на сайта и си пътува.
 Re: Администрация на Фото Форум - новости
Автор: Emoxide   
Дата:   29-11-16 16:44

И бан по IP [cool]
 Re: Администрация на Фото Форум - новости
Автор: kvakioh   
Дата:   29-11-16 16:46

Ако има платено, тези, които са си платили ще са един вид привилегировани пред да ги наречем нормалните потребители.
ЗА мен лично и единствено секция Базар е добре да се поправи и коригира и да има малко повече действие там. За форума като форум и досега нещата са като хората, без някакви изхвърляния. [beer]
 Re: Администрация на Фото Форум - новости
Автор: Admin   
Дата:   29-11-16 16:47

Здравей Emoxide,

не е фиксирана, за да няма съмнения в скрити намерения и липса на комуникация. Ако темата съвсем се отклони от първоначалната си идея си запазваме правото да поизтрием неща, които не нерелевантни. Другата възможност е просто да я атворим. Но се надяваме, че тук пишам все пак разумни хора.

Поздрави
 Re: Администрация на Фото Форум - новости
Автор: SLR   
Дата:   29-11-16 16:50

Дано сайта не последва съдбата на останалите фото форуми [smilie8]

Miss you "free zone"[beer]
 Re: Администрация на Фото Форум - новости
Автор: nyamago   
Дата:   29-11-16 17:12

Писал съм и преди, искам да напомня: сайтът НЕ Е обществена собственост, НЕ СЕ ръководи от ползувателите си и вслушването в техните мнения е желатело, но НЕ Е задължително.

Като чисто частна собственост, този сайт се управлява единствено от СОБСТВЕНИЦИТЕ си (или от изрично назначени от ТЯХ лица). Никой от нас (ползувателите) няма никакво право да избира или назначава управлението на сайта, нито да изисква от управляващите каквото и да било.

Животът НЕ Е справедлив, свикнете с тая мисъл!
[beer]
 Re: Администрация на Фото Форум - новости
Автор: CatandGoddess   
Дата:   29-11-16 17:19

kvakioh: то и в магазина е така [smilie5] Едни купуват Телешки салам ЛЕКИ, а други гъши пастет.

Не се заявдам, такъв е животът, когато последно гледах и в автосалоните едни хора разглеждат, други разглеждат оферти за потребителски кредити, а трети плащат в брой...

Когато плащаш за нещо-оценяваш го. Иначе е утопия(минавали сме през такива)

Навсякъде има платени и безплатни акаунти, всеки си преценява възможностите и съответно получава определени блага.

И не съм краен, е Няма го директно с лопатата над моя пост [smilie5]

 Re: Администрация на Фото Форум - новости
Автор: samurai2   
Дата:   29-11-16 17:22

Форумът е много хубав ,но как да обясня на детето си че не може и то да се регистрира понеже аз имам профил.
 Re: Администрация на Фото Форум - новости
Автор: CatandGoddess   
Дата:   29-11-16 17:26

Щом е за детето не може да не може. И да ти гласува за снимките, инак няма дядо Коледа [smilie5]

Да не ме баннат, мога и да се оттегля безмълвно от темата [smilie7]

 Re: Администрация на Фото Форум - новости
Автор: kvakioh   
Дата:   29-11-16 17:32

CatandGodess, аз съм за платеното. Може би ще съм един от първите платили...Забавно ми е тук, винаги. Това е и едно от двете места, които посещавам на български.
 Re: Администрация на Фото Форум - новости
Автор: CatandGoddess   
Дата:   29-11-16 17:36

Аз ще изчакам да направят платено, да си оправят бъговете, които ще последват, после да се понамали членската маса и като се стреснат и пуснат промо пакети - скачам [smilie5]

 Re: Администрация на Фото Форум - новости
Автор: kvakioh   
Дата:   29-11-16 17:37

Да, но ще трябва да се върже с някаква система- СМС или сметки, което утежнява...Времето е показало мисля, че дори спамери, тролове и други приказни герои сами си тръгват, лесно или по трудния начин оттук. Няма грижи.
 Re: Администрация на Фото Форум - новости
Автор: BAT   
Дата:   29-11-16 17:45

Да и като си плати някой, пък като започне да прави проблеми и ще има "Аз съм си платил, няма как да ме изтриете, ще ви дам на КЗП" и т.н.
 Re: Администрация на Фото Форум - новости
Автор: bg2014   
Дата:   29-11-16 17:57

Всички с големи претенции, всички с големи изисквания, а когато трябва да се спазва добрия тон и правилата, изискванията към себе си изчезват.
Всеки е свидетел как една тема се превръща в противна, заради обиди между колеги на "високо "ниво.
Всеки вижда как някой си прави няколко регистрации и се "бъзика" с колегите си с някаква петъчна тема.
И всички виждаме, и са обсъждани теми с гласувания за снимки от "кухи" профили. Не знам дали е така? Аз не се интересувам от точки, но щом има няколко теми за това .....явно е така.
Та - нивото на форума е такова, каквото е нивото на масовия потребител. Нито по-високо, нито по-ниско. И за да се възпре падането на нивото е добре да се изисква от масовия потребител, да му се зададе стандарт под който "излита" от дискусиите. За мен обида към колега е стандарт.
Това създава конфликти и противност в темите. Особено към улегнали, скромни и възпитани професионалисти, които не желаят да падат на това ниво, и не могат да отвърнат също с обиди.
Ако нещо се направи в тази посока, вероятно доста ВЕЧЕ обидени колеги ще се върнат ТУК.
Моля!
 Re: Администрация на Фото Форум - новости
Автор: TPECHAT   
Дата:   29-11-16 18:03

Ми аз в тая тема не познавам никого... щом се махат тия хора и аз се махам :)
 Re: Администрация на Фото Форум - новости
Автор: Nikolas666   
Дата:   29-11-16 18:20

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Администрация на Фото Форум - новости
Автор: smilen_k   
Дата:   29-11-16 18:25

Автор: bg2014 [smilie24]
 Re: Администрация на Фото Форум - новости
Автор: CatandGoddess   
Дата:   29-11-16 18:38

Nikolas666":
-Един - двама модератори на някаква заплата, които да подържат нивото...поне това на общуване.
-Някакъв шанс това да стане Фотографски(основно) форум.
-За платените профили - някакви екстри - има много опции
-Отношение от потребиелите - към другите потребители и към самия сайт

Има как да се похарчат добре едни пари. [smilie24] [shtrak]

 Re: Администрация на Фото Форум - новости
Автор: Nikolas666   
Дата:   29-11-16 18:43

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Администрация на Фото Форум - новости
Автор: MikeDimit   
Дата:   29-11-16 18:58

Оправете бъга с форума. Ако се влезе с английската версия не се вижда и форума и галериите.
Иначе успех!
И дай боже да не нафлудите гиф попап реклами[beer]
П.П.В екзифа на качените кадри не се показва скоростта на затвора.



Публикацията е редактирана (29-11-16 19:03)
 Re: Администрация на Фото Форум - новости
Автор: Imaginarium   
Дата:   29-11-16 19:03

Моето предложение относно "никовете" на потребителите е следното:
Логин или идентификация през Facebook ,както има в огромен брой сайтове.Не знам трудностите и особеностите при подобна процедура, не знам дали е възможно за тук, но предимството е, че ще може съвсем спокойно да провериш във FB даден акаунт от форума, което автоматично ще направи базара една идея по-приятен и сигурен.
Успех на новата администрация на сайта!Истината е, че форумът има спешна нужда от глътка свеж въздух, нововъведения и по-честа намеса на админи в темите.
 Re: Администрация на Фото Форум - новости
Автор: Nikolas666   
Дата:   29-11-16 19:17

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Администрация на Фото Форум - новости
Автор: марвес   
Дата:   29-11-16 19:47

Аз пък искам да благодаря най-вече на boni, не по-малко на J0R0, а не на последно място и на Admin, че ме вкараха отново във ФФ. Въпреки моята воля!? Тия хора са нечовеци. Въпреки това смятам да си остана в сянка, кротко.

Моето предложение е рейтинг система за базарлъците, но с толкова нови попълнения в екипа не вярвам, че този фючър ще се забави дълго.

Айде, и весели празници от мен.
 Re: Администрация на Фото Форум - новости
Автор: kjey   
Дата:   29-11-16 21:10

написа:

> Моето предложение относно
> "никовете" на потребителите е
> следното:
> Логин или идентификация през Facebook
> ,както има в огромен брой
> сайтове.Не знам трудностите и
> особеностите при подобна
> процедура, не знам дали е възможно
> за тук, но предимството е, че ще
> може съвсем спокойно да провериш
> във FB даден акаунт от форума, което
> автоматично ще направи базара
> една идея по-приятен и сигурен.
> Успех на новата администрация на
> сайта!Истината е, че форумът има
> спешна нужда от глътка свеж
> въздух, нововъведения и по-честа
> намеса на админи в темите.

И който няма Фейсбук какво прави[smilie5]

 Re: Администрация на Фото Форум - новости
Автор: Nikolas666   
Дата:   29-11-16 21:10

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Администрация на Фото Форум - новости
Автор: Krassy   
Дата:   29-11-16 21:12

Отваря прозореца за свеж въздух [smilie5]

Не трябва да се забравя, че тук /а и където и да е другаде/ сме на гости [smilie7]
 Re: Администрация на Фото Форум - новости
Автор: bogdanov   
Дата:   29-11-16 21:25

Я, май пак ще започна да пускам кадри във форума!!! Поздравления за решенията и успех! Задръжте импулса за по-дълго! Прекрасно би било ако се разграничи фотографията от снимката. Но не чрез броя на гласуванията а по обективен критерии, чрез оценка на вещи лица. Често се случва така, че нови автори политнали на крилете на форумната( много скоро и на фейсбуковата) любов забравят да кацнат на земята. Приемат критиката за лично отношение, а това не удовлетворява нито една от страните. Ако има човек следящ и премахващ обидните коментари, каква е нуждата от това блокиране на автор?
Относно "форум"-а във фотофорума, отпуснете му края малко... хора сме и ни интересуват и други неща...изобразително изкуство, театър, защо не и религия, нека да има място където да горят страстите, за да не стане стерилно пространство !
Успех на проекта![smilie24] Аз лично ще се включа с фотографии! [shtrak]
 Re: Администрация на Фото Форум - новости
Автор: мара   
Дата:   29-11-16 21:38

Ми който иска празни приказки - ей къде е зоната - да се регне...там фотография почти няма. Ама за особено големи идиоти има отдел политика [smilie18] [smilie18] [smilie18]
 Re: Администрация на Фото Форум - новости
Автор: luboar   
Дата:   29-11-16 21:47

Хубаво.
ФФ вече не е същият без двама от основателите му.
Магията изчезна. Мая, едва ли ще я замести.
Може и да стане по-лицеприятно място, но ще е лицемерно учтиво.
Надявам се да не стане техничарски форум.
Успех
 Re: Администрация на Фото Форум - новости
Автор: bogdanov   
Дата:   29-11-16 21:49

Маре... ни футбол, ни политика ме интересуват и като видя теми на този фронт, ги заобикалям. Ама обективно предложение не се заявява от субективна камбанария.
 Re: Администрация на Фото Форум - новости
Автор: Jk.freeman   
Дата:   29-11-16 21:51

марвес [beer]
 Re: Администрация на Фото Форум - новости
Автор: мара   
Дата:   29-11-16 22:00

ми, богданов, за останалите е основната зона - клубът.
аз лично в политиката влизам само да пусна мая в гов.ата [smilie18]
ТРЕСНАТ?
 Re: Администрация на Фото Форум - новости
Автор: batsali   
Дата:   29-11-16 23:00

Относно деанонимизацията и членския внос. Фермана не е адресиран към администрацията на сайта или потребителите му, а към широката общественост, от която сме част всички. [smilie6]

Първо ФФ трябва да реши какъв фотографски сайт иска да бъде. Дали ще е за свободно ползване от масите за споделяне на тръпката от фотографията, или ще е платформа за професионалисти. Проверка на лични карти и абонамент за мен не звучат като отличителни черти на аматьорско пространство обедидено от артЪ интереси. Не казвам какво трябва да се случи, това ще го решат собствениците. Ако нещата тръгнат натам, аз лично си тръгвам. Не съм професионален фотограф, нямам такива стремежи, изложби не правя, не ме търсят за сватби, нямам портфолио и не ми трябва публичност за него.

Интернета е технология без прецедент в човешката история. Точно факта, че мрежата е до голяма степен разграден двор и е алергична към забрани и ограничения, я прави толкова полезна. Който и да си, където и да си, каквито и да са убежденията ти - можеш да се свържеш със себеподобни, да споделиш мислите си, да научиш това, което те интересува. Няма забранени думи, забранени теми, забранени мисли. Можеш да си напълно откровен, защото може да си анонимен. Думите ти могат да тежат на основание правотата им, не автора им.

Това за някои са явно вече морално остарели понятия от "зората на интернет", въпреки младостта на мрежата. Явно е по-важно за някои да са защитени от оскърбления... от непознати.... в писмен вид, отколкото да имат интелектуалната и дори лична свобода, каквато е възможна в началото на 21ви век и каквато никой човек досега не е имал. Някой писа по-горе и за връзка с фейсбук акаунт. Да, нека повече сфери от живота ни станат зависими от една корпорация, само и само да не помним още едно име и парола. Нека бъде още по-удобно следенето на още повече дейности. Нека да направим списък със забранени думи, забранени мисли, забранено изкуство. Нека всеки застане с името си, за да може страха от последствия да го ограничи и да не се налага да бъде ограничаван от трети лица. Тук не става дума за репресии дори. Има хиляди теми, които са по някакъв начин неудобни за обсъждане, когато обсъждащите ги са част от едно общество и пътищата им се пресичат или могат потенциално да се пресекат, но обсъждането им без срам и страх е изключително важно.

Какво е това желание да си роб в най-разградения двор? Защо когато сме изправени пред простора ни липсва уюта на килията? Не искам да обидя никого, а да ви го кажа така, че да ви стане ясно - свободата не е за малки хора.


Да не бъдем малки хора.
 Re: Администрация на Фото Форум - новости
Автор: didesignbg   
Дата:   29-11-16 23:04

още двама фотографи си тръгнали от сайта
 Re: Администрация на Фото Форум - новости
Автор: ivomorskiya   
Дата:   29-11-16 23:09

Усмихвай се често, говори положително винаги и следвай сърцето си навсякъде.[smile]

 Re: Администрация на Фото Форум - новости
Автор: asahi   
Дата:   29-11-16 23:31

samurai2 написа:

> Форумът е много хубав ,но как да
> обясня на детето си че не може и то
> да се регистрира понеже аз имам
> профил.

За детето или за лъвицата питаш, Боби?
 Re: Администрация на Фото Форум - новости
Автор: marrio31   
Дата:   29-11-16 23:40

Автор: nyamago
Дата: 29-11-16 17:12

Писал съм и преди, искам да напомня: сайтът НЕ Е обществена собственост, НЕ СЕ ръководи от ползувателите си и вслушването в техните мнения е желатело, но НЕ Е задължително.

Като чисто частна собственост, този сайт се управлява единствено от СОБСТВЕНИЦИТЕ си (или от изрично назначени от ТЯХ лица). Никой от нас (ползувателите) няма никакво право да избира или назначава управлението на сайта, нито да изисква от управляващите каквото и да било.


Абсолютно съгласен съм,на който не му харесва си прави негов сайт и се бори[smilie24]
 Re: Администрация на Фото Форум - новости
Автор: bogdanov   
Дата:   29-11-16 23:40

batsali [smilie24]
Един от най-добрите артисти в нашето съвремие е Банкси... той е анонимен. Това би могло да бъде концепция. Нелогично е да се орязват букви от азбуката на изразяването. Колкото до кураторството в сайта... това е неизбежно. Пак си го има и сега, но на доста безотговорно ниво и се прилага по субективни критерии.
Защо примерно вместо рейтинг "Б" за 24 часа, на първа страница под пилотната работа да стоят други избрани от администраторите фотографии... от различни галерии? ( да се измислят теми... примерно "бяло" или " аналогово", или "приказка" или каквото и да е... творчество да събужда ) Втората да си остане над 100 Б...
 Re: Администрация на Фото Форум - новости
Автор: Jk.freeman   
Дата:   29-11-16 23:41

Какво значение има? Въпроса е много добре поставен и принципен. Предполагам, че администрацията му разбра идеята...

едит: отговарям на asahi



Публикацията е редактирана (29-11-16 23:43)
 Re: Администрация на Фото Форум - новости
Автор: h_bio   
Дата:   29-11-16 23:52

Batsali [smilie24]

P.S.
Admin, писах ти преди няколко дена - без резултат??



Публикацията е редактирана (29-11-16 23:54)
 Re: Администрация на Фото Форум - новости
Автор: io_bs   
Дата:   30-11-16 00:24

> ще може съвсем спокойно да провериш
> във FB даден акаунт от форума, което
> автоматично ще направи базара
> една идея по-приятен и сигурен.

Най-добре ще е да се направи feedback система като във fredmiranda - след сключването на сделката продавачът и купувачът си оставят оценка (положителна, неутрална или отрицателна) един на друг, която е видима за всички. Така ще е много лесно да се разграничат съвестните хора от тарикатите, продаващи техника, неотговаряща на описанието. [shtrak]
 Re: Администрация на Фото Форум - новости
Автор: steeens   
Дата:   30-11-16 00:59

batsali написа:

> Относно деанонимизацията и
> членския внос. Фермана не е
> адресиран към администрацията на
> сайта или потребителите му, а към
> широката общественост, от която
> сме част всички. [smilie6]
>
> Първо ФФ трябва да реши какъв
> фотографски сайт иска да бъде.
> Дали ще е за свободно ползване от
> масите за споделяне на тръпката от
> фотографията, или ще е платформа
> за професионалисти. Проверка на
> лични карти и абонамент за мен не
> звучат като отличителни черти на
> аматьорско пространство
> обедидено от артЪ интереси. Не
> казвам какво трябва да се случи,
> това ще го решат собствениците.
> Ако нещата тръгнат натам, аз лично
> си тръгвам. Не съм професионален
> фотограф, нямам такива стремежи,
> изложби не правя, не ме търсят за
> сватби, нямам портфолио и не ми
> трябва публичност за него.
>
> Интернета е технология без
> прецедент в човешката история.
> Точно факта, че мрежата е до голяма
> степен разграден двор и е
> алергична към забрани и
> ограничения, я прави толкова
> полезна. Който и да си, където и да
> си, каквито и да са убежденията ти -
> можеш да се свържеш със
> себеподобни, да споделиш мислите
> си, да научиш това, което те
> интересува. Няма забранени думи,
> забранени теми, забранени мисли.
> Можеш да си напълно откровен,
> защото може да си анонимен. Думите
> ти могат да тежат на основание
> правотата им, не автора им.
>
> Това за някои са явно вече морално
> остарели понятия от "зората на
> интернет", въпреки младостта на
> мрежата. Явно е по-важно за някои
> да са защитени от оскърбления... от
> непознати.... в писмен вид,
> отколкото да имат интелектуалната
> и дори лична свобода, каквато е
> възможна в началото на 21ви век и
> каквато никой човек досега не е
> имал. Някой писа по-горе и за
> връзка с фейсбук акаунт. Да, нека
> повече сфери от живота ни станат
> зависими от една корпорация, само
> и само да не помним още едно име и
> парола. Нека бъде още по-удобно
> следенето на още повече дейности.
> Нека да направим списък със
> забранени думи, забранени мисли,
> забранено изкуство. Нека всеки
> застане с името си, за да може
> страха от последствия да го
> ограничи и да не се налага да бъде
> ограничаван от трети лица. Тук не
> става дума за репресии дори. Има
> хиляди теми, които са по някакъв
> начин неудобни за обсъждане,
> когато обсъждащите ги са част от
> едно общество и пътищата им се
> пресичат или могат потенциално да
> се пресекат, но обсъждането им без
> срам и страх е изключително важно.
>
> Какво е това желание да си роб в
> най-разградения двор? Защо когато
> сме изправени пред простора ни
> липсва уюта на килията? Не искам да
> обидя никого, а да ви го кажа така,
> че да ви стане ясно - свободата не е
> за малки хора.
>
>
> Да не бъдем малки хора.


batsali,[smilie24] [smilie24] [smilie24]

По точно казано не може да бъде!
 Re: Администрация на Фото Форум - новости
Автор: bg2014   
Дата:   30-11-16 01:07

batsali, интересно си го написал, но не е вярно. Колко хора правят разлика между свобода и свободия? Колко хора имат морал и възпитание в общуването с колеги? И на двата въпроса отговора е МНОГО. И сега си представи МАЛКО колеги с липса на морал и възпитание. Те нямат задръжки, нито достойнство. Хранят се от скандали и обиди към колегите. Те с лекота клеветят. И какво остава на многото възпитани, с морал и ценности? Да се оттеглят и да се затворят обидени на ТЕЗИ, дето уж имат достойнство, но нищо не са направили за да проличи това в общуването.
Аз имам много опит. Отделил съм много време на подобен форум и се оказа, че след доста години общуване с колеги, един подлец може да заблуди останалите. И да се защитавам срещу подлеци ми е под достойнството. Или колегите правят верни изводи за мен, или остават заблудени от подлеца. Човек тегли чертата и продължава напред. Виждам в този форум много обидени ( аз не съм от тях, гърмян заек съм) и те си тръгват огорчени. Това ли заслужават за искрената отдаденост в този форум? Да ги нахока някой подлец и другите да си мълчат като съучасници на клеветника. За мен това е най-долната черта на едно общество - да позволи на подлеци да клеветят и да не защити хората с които е приятел, макар и виртуално и макар да е спорил разгорещено с тях. За това се хабя да обяснявам, че обидата към колега е гадост, низост, слабост, подлост и показва тъпотия.
Това не излючва свободата като такава в общуването. Но свободата има изисквания към интелекта и човека - да бъдем Човеци.



Публикацията е редактирана (30-11-16 01:09)
 Re: Администрация на Фото Форум - новости
Автор: steeens   
Дата:   30-11-16 01:12

bg2014 , кое не е вярно? Опитай се да го напишеш ясно и кратко, че сега не те разбирам изобщо.
 Re: Администрация на Фото Форум - новости
Автор: bg2014   
Дата:   30-11-16 01:32

1.Можеш да си напълно откровен, защото може да си анонимен. Думите ти могат да тежат на основание правотата им, не автора им.

2.Това за някои са явно вече морално остарели понятия от "зората на интернет", въпреки младостта на мрежата. Явно е по-важно за някои да са защитени от оскърбления... от непознати.... в писмен вид, отколкото да имат интелектуалната и дори лична свобода, каквато е възможна в началото на 21ви век и каквато никой човек досега не е имал.


1.Това да си напълно откровен е като да си абсолютен лъжец. Между двете има знак за равенство. И да - думите тежат, но ако са лъжа, клевета също тежат и то най-вече върху обидения, наклеветен колега. Попитай ги ЗАЩО напускат форума след толкова години в него.
2.Какво ти пречи на свободата, та трябва да можеш свободно да оскърбяваш друг колега. Освен липсата на интелект и възпитание - друго?
Защо ти е нужна свободата да обиждаш, да оскърбяваш? Нима не е същата свобода да си кажеш мнението (без значение вярно или не), НО...без да оскърбяваш друг колега?
Сега разбираш ли ме?



Публикацията е редактирана (30-11-16 01:35)
 Re: Администрация на Фото Форум - новости
Автор: batsali   
Дата:   30-11-16 02:00

Няма смисъл. Дъвкан е този казус в специално отредени за него теми. Само в кратък отговор ще кажа, че за да се обидиш, трябва да искаш да се обидиш. Трябва аз да съм убеден, че оскърбителя е прав за мене, за да се жегна, а ако това е така, то аз съм този с проблема.

Ако има проблем с тролове (първо обаче научете какво е трол), то това е защото се хранят добре.

От мене беше това.



Публикацията е редактирана (30-11-16 02:01)
 Re: Администрация на Фото Форум - новости
Автор: roburt48   
Дата:   30-11-16 02:40

Включвам се и аз, въпреки че съм все още гол и бос тук !! Но ... рискувайки да си навлека гнева на "боса" ще кажа, че самата тема и публикуването е ми намирисва на мощен непрофесионализъм !! Веднага казвам защо - ФФ си има (и е имал) собственици. Както разбирам собствеността е променена по неинтересуващи нам (на потребителите) причини. Не виждам АБСОЛЮТНО НИКАКЪВ СМИСЪЛ това да се обявява на всеослушание с конкретни имена !!!! Ние тук не сме съсобственици под каквато и да било форма ! Нито сме съдружници, нито сме акционери за да ни се съобщава кой в момента "пее в хора" и кой - не ... Ние сме ползуватели ! Кому е нужно да се "разтръбява", че Жоро вече НЕ Е или Бони вече НЕ е ?? Аз по една случайност ги познавам и двамата, ама има хора, които нито ги знаят кои са, нито имат някаква идея какви са (били във ФФ)... нито ги интересува [smilie5] Извинете ме Админ, но метода Ви е малко "комсомолски" !! Ако правите бизнес, което е видно от рекламите в сайта - правете го ! Ако искате сайта да е с нестопанска цел, развивайки единствено и само идеите на фотографията по почина на бригадирското движение - тогава дайте всички дружно да запретнем ръкави и да работим ударно [smilie5] ... и да настъпи хаос !! Сайта си има правила - описани "надлежно" !! Смея да заявя, че до момента лично аз ги спазвам като прилежен комсомолец [smilie5] .. Но.. изобщо не ме е грижа кой е собственик и кой - не !! Единствената ми грижа е - правилата да се спазват и най-вече да се съблюдават и контролират !! Пък кой ще го прави това си е Ваша работа, Г-н Админ :) ... това е Вашата работа, от която Вие реализирате принадена стойност [smile] (печалба демек)... Още нещо - отваряйки тази тема сте били напълно наясно, че ще завалят десетки и стотици предложения (ако достатъчно добре познавате собствения си сайт, разбира се) !! В същото време непрекъснато напомняте, че те (предложенията) трябва да са само на мейл или ЛС !! Ами закрийте я :) Който има "истински" предложения ще намери начин да се свърже с Вас :) .. Та.. като заключение - опитвайки се да въведете ред създавате хаос !! Нямам идея дали без да искате или съвсем целенасочено създавате "лагери" !! Един нелеп пример - не познавам нито един строителен предприемач, който току що е купил поредната "затъваща" фирма да е събрал общите работници или съседите на парцела, върху който ще строи за да им съобщи, че току що е купил фирмата и събира мнения за нейното управление и начина, по който ще се строи обекта !!! Това само демонстрира управленска немощ ! (нищо лично, повярвайте ми) !! Нито Ви познавам, нито знам кой сте... Само изказвам личното си мнение на базата на скромен управленски опит. Иначе - успех !!!

П.П. Аз също съм За формата на платен абонамент. Вярвам, че никой няма да го заболи от един смс за 5 лв. месечно да речем ... [beer]
 Re: Администрация на Фото Форум - новости
Автор: colorphoto   
Дата:   30-11-16 03:36

Този пост май не е писан на съвсем трезва глава ми се чини.....

Темата май обаче е за затваряне наистина.
 Re: Администрация на Фото Форум - новости
Автор: PhotoBo   
Дата:   30-11-16 05:47

Аз съм за платения абонамент, но в случай, че сайта развие сток фотографията, а превилегия на плащащия е да сваля и използва публикуваните изображения с голяма резолюция и собствени цели, където пък комерсиалните такива ще струват още по-скъпо. Така ще намалеят оплакванията и кражбите от различни други медии, а авторите ще имат и законово право да си търсят правата... Всъщност какво стана с различните фото форум лицензи? Аз лично не разбрах каква е разликата по между им, бих се образовал, ако нещо съм пропуснал...
Ама да се върнем на въпроса с плащането - Може би намирам смисъл и в базара да се въведат такси за пускането на обяви или поне за втора, трета и повече такива. Така биха се избегнали дублираните обяви, както и голям процент от некоректните търговци ще бъдат отсяти. Във всички останали други случаи лично на мен ми се вижда безсмислено да плащам за да пиша във форума, къде да търся помощ от по-опитните, къде да помагам на по-неопитните или просто да развържа лафа или да изкажа мнение по въпрос който ме интересува?!? Също не бих плащал за да си публикувам "творенията" или за да мога да ги пусна за гласуване, да гласувам за чужди или други. Просто за мен се явява нелогично и не виждам смисъл да трябва да търся алтернативи за да вирея нормално в собствена среда, каквато е фото форум за мен до сега!

Аз имам няколко предложения, които ще нахвърлям тук, но ще ги препратя на админ при първа възможност, тук искам просто да споделя сред свои както се вика.

1. Предвид работата по мобилна версия на сайта и това, че не мога да знам какво ни очаква, може би някакво мобилно приложение (app)?!... единствено бих искал снимките да се разглеждат с лекота, да кажем така както е във фейса, 500px, instagram и други. За сега пълната версия на сайта е изключителна тромава и за разглеждане/гласуване/коментари и изобщо за боравене.

2. Форума - това е единствения форум в който участвам и въобще по нищо визуално не прилича на форум [smilie10] Бих искал ако е възможно и осъществимо форума да има своите подразделения, които да имат своите такива, да се закачат важни теми отгоре, да не е всичко на една първа страница и след 1 седмица неактивните теми да се изгубват назад...4-5-7-100 страници, там където никой никога не гледа, а търсачката се ползва само ако знаеш конкретно какво си чел и търсиш... Иска ми се да има както сега раздели фотография, фото техника, поздрави,... обща и други, които да имат своите теми с подтеми и всичко да е структурирано правилно и лесно за използване. За някой сигурно сегашния вид е нормален, но който участва в други форуми знае за каква форумна визия иде реч.

2.1. Искам да мога да качвам снимка чрез ъплоуд в самия форум, а не да търся такива с линкове от нета или пък да качвам тепърва в профила си, че да публикувам снимка на презареждащи се батерии АА във тема за батерии например!
2.2. Искам тия емотикони да се осъвременят и да са лесно достъпни, не да отварям нови страници, че да копирам .гиф файлове, че да въвеждам между скоби за картинка, че да покажа един праз лук във форума [smilie22]

3. Както вече се спомена в тема - да не се трият всички мнения през годините на изтрити или блокирани потребители, а само мненията, които противоречат с правилата и нормите на самия форум... Тук няма какво да разисквам, само искам да кажа на Марио (марвес) - добре дошъл друже!!! [beer]

4. Базара - Такси за обяви, рейтинг, това е!

5. Да няма профил без снимки във фотографски форум, някакъв минимум да има. Вече всеки ще си прецени кои от творенията да си сложи - добрите или не дотам добрите, а човек отсреща ще преценя според това, което вижда и му допада до колко да се вслушва и въобще да отразява даващия му акъл там някъде било под формата на критика или пък касаещ някой технически въпрос и др...

6. Рейтинга - Тук не знам какво мога да предложа, ама има много за оправяне, за съжаление... И не говоря за точкуването, а за точкуващите. Похвални са галериите за месеци обаче, такъв изглед искам да виждам на сайта!

7. Живи и здрави да сме, сигурно има и друго, но то от тук да се почне, пак е нещо [thankyou]
 Re: Администрация на Фото Форум - новости
Автор: nositel   
Дата:   30-11-16 06:19

PhotoBo [smilie24] . Добре е да има и често анкети във форума.
 Re: Администрация на Фото Форум - новости
Автор: Nikolas666   
Дата:   30-11-16 08:23

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Администрация на Фото Форум - новости
Автор: alek200   
Дата:   30-11-16 09:16

Успех на новите шефове [smilie3] Честит първи сняг!
 Re: Администрация на Фото Форум - новости
Автор: shamelessEyes   
Дата:   30-11-16 09:54

Да помогнем на капитана [smilie3]
 Re: Администрация на Фото Форум - новости
Автор: bg2014   
Дата:   30-11-16 10:04

Типичната черта на българина- много шум за нищо. Самоконтрол нула. Претенции - големи. Изисквания към другите, а към себе си....не. Защо темата да е за затваряне? Вие сами не може ли да си наложите поведение в тон с темата.
Предложенията - на лични на Админ. Повторено няколкократно.
И вместо това - да затворим темата, "че АЗ не моа са запра".....никаква промяна в поведението на личния състав.
Платено- хубаво. Участници ще станат с 50 % по-малко.
Който си плати всичко ли ще му е позволено?
Сток фотография - и колко дела ще бъдат заведени? Тук е БГ.
Пълно е с такива форуми- комерсиални и непосещавани.
И е пълно с хора, които чакат удобен момент да "дръпнат" ресурс от тук.
Няма празно място под слънцето.....
 Re: Администрация на Фото Форум - новости
Автор: TPECHAT   
Дата:   30-11-16 11:01

Facebook & OLX ... по-натам ще видим какво ново.

Този сайт беше супер преди 10 години... Кви сте вие ... не ви знам? [smilie11] [smilie8] [smilie7] [smilie10] [smilie5]
 Re: Администрация на Фото Форум - новости
Автор: enizvk   
Дата:   30-11-16 11:17

[smilie24] @bg2014
Тя сама по себе си, темата вече подсказва на админите как трябва да действат.
 Re: Администрация на Фото Форум - новости
Автор: h_bio   
Дата:   30-11-16 11:23

Имена, егенета, фацебук, такса обява.... чао!
 Re: Администрация на Фото Форум - новости
Автор: catandgoddess   
Дата:   30-11-16 11:27

Голяма история стана. Измислихме си промени, обсъдихме ги, не бяха одобрени и даже недоволни от тях вече си тръгват :))

h_bio - стой, човеко, само лакардия става тук [smilie5] [smilie5]

 Re: Администрация на Фото Форум - новости
Автор: Jk.freeman   
Дата:   30-11-16 12:04

Кучетата лаят...кервана си върви.

Гледам обаче се забавлявате...
 Re: Администрация на Фото Форум - новости
Автор: h_bio   
Дата:   30-11-16 12:19

Автор: Jk.freeman
Дата: 30-11-16 12:04
Кучетата лаят...кервана си върви.
Гледам обаче се забавлявате...


Не, просто имаме чувсвото, че Бони и Жоро са продали нас, а не сайта.[smilie5] [smilie5] [smilie5]
 Re: Администрация на Фото Форум - новости
Автор: rimohit   
Дата:   30-11-16 12:21

Хич не трябва да ти пука
И без друго ТРЕСНАТ не те познава [beer]
 Re: Администрация на Фото Форум - новости
Автор: lamerko   
Дата:   30-11-16 12:23

Какви такси ви гонят? Ако се комерсиализира по този начин сайта, това ще е краят му.
 Re: Администрация на Фото Форум - новости
Автор: Komitoff   
Дата:   30-11-16 12:29

RIP фотофорум
 Re: Администрация на Фото Форум - новости
Автор: Jk.freeman   
Дата:   30-11-16 12:31

За да се превърне в легенда първо трябва да умре.
[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]
 Re: Администрация на Фото Форум - новости
Автор: boni   
Дата:   30-11-16 12:36

Хора, така като гледам какво пишете, сами се вкарвате в някакви фентъзи филми:)
Аз написах ясно - нямам време и възможност да се занимавам със сайта, имам много други ангажименти и обективно погледнато другата година ще съм доста време извън страната.
Освен това няма реално смяна на екипа и нови собственици, за което четох няколко пъти от началото, защото СаС е от самото начало, освен това е човекът, който направи първия сайт с онлайн конкурс за фотография - към сп. Фото Око, много преди фото култ и ФФ. Фактически, просто собственик остава единият от тримата + екип от хора, които да помагат.
 Re: Администрация на Фото Форум - новости
Автор: elrisha   
Дата:   30-11-16 12:38

Честито но Сас и на Мая!
На Бони и Жоро - успех в другите им занимания!

И да си изкажа мъката - САС, не мога да качвам снимки от месециииииииииииииии!Маля теее, виж какъв е проблемаааа! Мрън-мрън! [smilie5]
 Re: Администрация на Фото Форум - новости
Автор: georgioiv   
Дата:   30-11-16 14:47

откъде изпълзяха разни стари муцуни... [smilie18] [beer]
 Re: Администрация на Фото Форум - новости
Автор: asahi   
Дата:   30-11-16 15:07

Муцуните са си тук, ама защо да преповтарят стари битки?

Успех на Сашо и Мая! Поздрави и на старите муцуни [shtrak]
 Re: Администрация на Фото Форум - новости
Автор: chukov   
Дата:   30-11-16 15:21

Аз пък седя и си мисля: преди 10-на 12 години форумът беше с много по-малко и по несправедливи (от днешна гледна точка) инструменти за оценка, рейтинг и т.н.

И беше едно прекрасно място, в което не мрънкахме за системи на гласуване

Сега условията са по-справедливи, но мрънкането се насочи в посока начесване на егото

Разликата отпреди до сега е само една: в хората.

Използвайки риториката на бат БОйко искам да кажа, че материалът почва да се вкисва. Много калпав материал.

Инструментите за публикуване и гласуване не са инструменти за ремонт на манталитета. Никакви "подобрения" няма да спасят душата на форума. Ако започнат в него да преобладават нахалните егоцентрици - ще му палим свещ.


Не знам ако си върна лютия език отпреди дали няма да посоля малко материала. Колебая се
 Re: Администрация на Фото Форум - новости
Автор: georgioiv   
Дата:   30-11-16 15:33

мрънкахме още повече Чуков... недей лъга.. [smilie5]
 Re: Администрация на Фото Форум - новости
Автор: elrisha   
Дата:   30-11-16 15:53

казах - МРЪН! МРЪН!!!

ПП: Вчера във Фотосинтезиса направо ...само нови хора..добре ,че тук -таме сепояви някой от старите муцуни..човек да не изкара едно майчинство егаси..?!?!....[smilie11] [smilie11] [smilie11]
 Re: Администрация на Фото Форум - новости
Автор: chukov   
Дата:   30-11-16 15:57

Ох, те ако те знаят коко си серт, Деси
Нали съм ти сърбал попарата аз :-)))))
 Re: Администрация на Фото Форум - новости
Автор: elrisha   
Дата:   30-11-16 16:23

Е, сега гледам да съм хрисима...понякога :)
Даже минах на детска фотография хахаха
 Re: Администрация на Фото Форум - новости
Автор: TPECHAT   
Дата:   30-11-16 16:29

Изкарай още едно.. аз така направих... за майчинството ти говоря [smilie21]

Иначе минах покрай базара, не за нещо друго.

И аз нямам право да качвам снимки [smilie18] [smilie21]
 Re: Администрация на Фото Форум - новости
Автор: Nikolas666   
Дата:   30-11-16 16:36

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Администрация на Фото Форум - новости
Автор: chukov   
Дата:   30-11-16 16:38

Старите каубои не умират, те изчезват, яздейки към залеза [smilie7]
 Re: Администрация на Фото Форум - новости
Автор: мара   
Дата:   30-11-16 16:55

ми...здравейте.
[smilie18]
 Re: Администрация на Фото Форум - новости
Автор: chukov   
Дата:   30-11-16 16:59

Май се събираме под знамената [smilie5]
 Re: Администрация на Фото Форум - новости
Автор: мара   
Дата:   30-11-16 18:07

ааа, аз минавам чат-пат.
играя го дисидент.
имам 3-4 затворени теми само за последната година [smilie5]
 Re: Администрация на Фото Форум - новости
Автор: Admin   
Дата:   30-11-16 18:26

Мара, и този път след тебе ще се затвори темата.
Преброй си още една.


Форумци,
тази тема очевидно се изчерпа и смятаме, че е време да остане в този вид в историята. Затваряме я.

Поздрави
 

 Тази тема е затворена