Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8     всички  напред  последна
 Panasonic GX85 vs Olympus E-M10 II
Автор: PeterPAN   
Дата:   13-10-16 15:12

Чудя се между двете играчки + 9-18 и 45/1.8 примерно :)

Плюсове, минуси на двата, панасоника има доста повече възможности за видео и 4к, фокус стакинг, не на последно място панасоника и по компактен?

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic GX85 vs Olympus E-M10 II
Автор: SoftImage   
Дата:   13-10-16 15:54

За видео - панасоника
За друго Oly
Е-М10 въведе фокус стакинг-а, така че по това не се различават.

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic GX85 vs Olympus E-M10 II
Автор: rimohit   
Дата:   13-10-16 15:57

Виж и кой ти е удобен , често като ергономия и управление. В крайна сметка това повече ще те дразни от колкото липсата на някаква функция. На мен лично централните визьори не ми допадат.

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic GX85 vs Olympus E-M10 II
Автор: vth41   
Дата:   13-10-16 17:30

Имах същата чуденка. И, въпреки, че съм фен на Оли, избрах Pana GX80. Не съжалявам.

Като недостатъци на GX80 (според мен) - кроп-а при видео и лошия визьор.


Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic GX85 vs Olympus E-M10 II
Автор: surr3a1   
Дата:   13-10-16 22:59

Визьорът на М10мк2 е определно по-лош, а пък на Паната ми се стори прекрасен. Олимпус-а е къде, къде по-ефтин в иБей от Панасоника.

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic GX85 vs Olympus E-M10 II
Автор: Emoxide   
Дата:   14-10-16 01:42

Визьорите и на двата модела, не са върха.
GX8 има към момента най-добрият визьор, сред безогледалките, подобен на този във FUJIFILM X-T2, производство на EPSON.
Всички Олита, са с визьори на SONY.
Не мисля, че сред посочените два модела единия има кой знае какво предимство, спрямо другия. Не е и съществено това различие.
Фийлинга и хендлинга на двата са дооста различни. Панасоника има страшни технологични възможности, но е скучен, до нема и къде си. Докато М10 II има стил но е доста постничък, като възможности

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic GX85 vs Olympus E-M10 II
Автор: Emoxide   
Дата:   14-10-16 01:47

Олимпуса е по-евтин, но и календарно и технологично, доста по-стар...
GX80 е много пластмасов, докато E-M10 II е доста показно покрит с метал по корпуса...

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic GX85 vs Olympus E-M10 II
Автор: Emoxide   
Дата:   14-10-16 01:48

PeterPan задръж си SONY NEX-6 и 10-18/4 ине се занимавай с глупости...

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic GX85 vs Olympus E-M10 II
Автор: PeterPAN   
Дата:   14-10-16 03:08

гх80 + 9/18 ми е перфектен... и компактен... панасоника създава чувство на стабилност, доста по разбираемо меню... нови функции с 4к видео, фокус стакинга при пълна резолюция ми е най смислена...

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic GX85 vs Olympus E-M10 II
Автор: PeterPAN   
Дата:   14-10-16 03:13

на олито най ценната функция към момента -350лв. за 9-18, преди беше с около 350лв. по евтин май...

иначе дизайна кефи, но усещането е за играчка ;(

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic GX85 vs Olympus E-M10 II
Автор: SoftImage   
Дата:   14-10-16 10:19

Emoxide, E-M1 е с VF Epson и е най-високото ниво към момента за m43! По добър VF имат само Leica SL! Фокус стакинга го имат всички по-нови Oly камери!

PeterPAN, къде си видял 350лв. за 9-18?

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic GX85 vs Olympus E-M10 II
Автор: vth41   
Дата:   14-10-16 10:27

Може би има предвид отстъпката за обективи при закупуване на Оли-тяло. Само, че точно 9-18 го няма в промоцията.


Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic GX85 vs Olympus E-M10 II
Автор: PeterPAN   
Дата:   14-10-16 12:46

да отстъпката 350лв имах в предвид, което си е сериозно... замисляне...

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic GX85 vs Olympus E-M10 II
Автор: Emoxide   
Дата:   14-10-16 16:12

PeterPAN ти купи ли си вече GX80 ?!?
Защото много самоуверено се изказваш за апаратчето... "панасоника създава чувство на стабилност" ... "на олито иначе дизайна кефи, но усещането е за играчка"
Аз съм имал възможност да пробвам и двата. Определено E-M10 II не е играчка. Панасоника GX80 много повече ми създава такова усещане в ръката с пласмасовите си колелца, бутони и корпус. Не може да се отрече обаче, че откъм функции е доста по-богат, спрямо OM-D

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic GX85 vs Olympus E-M10 II
Автор: SoftImage   
Дата:   14-10-16 16:22

Според мен е тествал Olympus E-M10 първа версия, но дори и тя е по-солидна от GX80!

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic GX85 vs Olympus E-M10 II
Автор: Emoxide   
Дата:   14-10-16 16:55

...не мога да си кривя душата, LUMIX GX80 е обмислено направена машинка, напредък за Panasonic, но реално това е техният към момента актуален най-нисък клас. Спрени са от производство сериите GF и GM, последните екземпляри от които все още се разпродават по магазините.
Няма как да се очаква кой знае какво от GX80 - очевидно и преднамерено е направен да изглежда и да се усеща евтино. Примерно GX7, който е предшествения модел е осезаемо "по-метален" и солидно направен.
Това което казвам е субективно разбира се, но все пак е мой реален опит с тези апаратчета, т.е. не си измислям просто така смели думи.
OLY OM-D E-M10 II от своя страна е доста сериозно сглобено апаратче, значително по-добро от E-M10, макар да има същия процесор и матрица, всичко останало е подновено. Качеството на изработка включително!

нека поставим нещата така:
За кеф и снимане на снимки - OM-D E-M10 II може повече да ти се услади.
Цялостно по-богата функционалност и по-добри видео възможности - GX80 е по-добрият избор.

И двата имат сходна като възможности стабилизация;
и двата имат лек механичен затвор;
и двата са с еднакъв размер визьори;
и двата имат 16MP матрици
и двата са на близки цени, закупени от магазина, само тела.

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic GX85 vs Olympus E-M10 II
Автор: PeterPAN   
Дата:   14-10-16 21:15

Гледах ги в магазина, ще мина пак при повиче време, да видя на 2ро четене как ще е...

9-18 ми пасва перфектно за сега.

12-32 ми прилича на играчка, струва ми се криви доста...

Панасоника ми допада с новите функции за 4к видео кропинг и пан...май и казват... пост фокуса е интересен също...

Доколкото разбрах и 2та имат фокус стакинг при пълна резолюция, при панасоника ми допадна как работи, при олито м10 марк 2 не можах да намеря от къде да я пусна.

На понасоника менюто ми е по разбираемо...

Олито има ли екстри при видео, ефекти и т.н? Айм-сори са вкарали подобни чрез приложение което се валя доп.

За доп. Обектив се чудя за 17/1.8 17/2.8 20/2.5 за при по лоши светлинни условия, евентуално 45/1.8

12, 14/3.5 незнам колко ще усетя разликата, а в комбинация с 9-18 45/1.8 ще ми се допълват перфектно...


Някой ако продава на разумна цена горните обективи моля да сподели на л.с.

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic GX85 vs Olympus E-M10 II
Автор: PeterPAN   
Дата:   14-10-16 21:21

80% и повече ще ползвам фото-функциите, въпреки че се заребих за видео и тайм лапс.

Електронния затвор си е чиста електроника и не изхабява менаничния за тайм лапс, при каква резолюция може да се ползва въпреки, че не виждам сми от повече от 4к, дори фуллХД мисля че е ОК.

За пан ефект, мися да пробвам си направя електронно управлуем за видео, за тайм лапс, мисля че може да се сихнронизира с движението, да снима само в статично положение...

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic GX85 vs Olympus E-M10 II
Автор: PeterPAN   
Дата:   14-10-16 21:40

Или 12-40/2.8 бягайки от компактността за сметка светлосилата... ще приживея и супер широкото... май 12-40 е по разумния вариант :(

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic GX85 vs Olympus E-M10 II
Автор: kasad   
Дата:   14-10-16 22:49

Много, много се съмнявам олито да вади по добра картинка от паната. Предишните модели да, но сега са пипнали матричката на гх80...и дори бих казал, че картинката ми бие баткото г8...сега ще скочат да ме опровергават. Когато избирах много се колебах между посочените модели о сони 6000...надделя компактността, отзивчивия екран и меню, техническите шукарии и прекраснатакартинка.
https://flic.kr/p/LgNrgC
https://flic.kr/p/LAfBpzhttps

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic GX85 vs Olympus E-M10 II
Автор: SoftImage   
Дата:   14-10-16 23:31

Цветопредаването при Oly по ми допада, но като сензори са еднакви! Ако ти е важно 4к Пана е решението! Най добре на място ако можеш да ги пипнеш и усетиш 2-та модела.
За оптиката:
12-40/2.8 за пейзажи, архитектура и "close up" e No1, но е от 12мм. Ако ти трябва по-широко 9-18.
За street -> Oly17мм/1.8 или Pana20мм/1.7
За портрети :
евтини решения : 45/1.8 и Pana42.5/1.7
скъпи: PL 42.5/1.2 , Oly 75/1.8
Успех с избора [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic GX85 vs Olympus E-M10 II
Автор: Emoxide   
Дата:   15-10-16 00:48

Ако не греша E-M10 II също има 4K timelapse.

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic GX85 vs Olympus E-M10 II
Автор: danov_b   
Дата:   15-10-16 06:26

Някой от собствениците на Панасоника ще сподели ли дали има проблем с прегряване при по-дълго снимане на видео.При Сонито доста от новите модели го имат този проблем и постоянно се търсят някакви странни решения за отстраняването му.Не говоря за фул фрейм телата на Сони ,аз за тези от същия клас като Панасоника.Интересува ме също как се държат при слаба светлина.Може да не е конкретно този модел а някой от последната серия ,които излязоха напоследък.Хубаво е да пишат хора,които са снимали видео с тези тела повече от 3 минутен клип. :) Идеята ми е дали може да направи поне 30 минути клип без прекъсване и какво става с картинката.Благодаря предварително ! :)[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic GX85 vs Olympus E-M10 II
Автор: kasad   
Дата:   15-10-16 22:05

Снимал съм любителски. Но съм го държал повече от час снимане и не е загрявал. Казах ви с това апаратче подбиха гх8 и отнася повечето панасонишки тела. Леко, стабилно телце с чудесни видео възможности.

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic GX85 vs Olympus E-M10 II
Автор: danov_b   
Дата:   16-10-16 06:55

kasad благодаря,а какво е положението с шума на високо исо ?

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »