Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Re: лоша композиция...?
Автор: catandgoddess   
Дата:   12-10-16 11:13

100[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: лоша композиция...?
Автор: catandgoddess   
Дата:   12-10-16 11:26

Хубава тема, изчетох доста мнения и малко по малко всички дефинират композиция. По подразбиране лошата композиция ще е обратното на всичко, което описва добрата. По моя дефиниция няма текст, който да ме научи какво е добра композиция, следователно и лоша. Нещата застават където трябва да застанат според автора и когато застанат - готово. Всички третини и правила успяват да обяснят понякога защо нещо е добре, когато е добре. Но могат и да са пагубни за една снимка.

Както каза Hector Barbossa: The code is more like what you call - Guidelines[smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: лоша композиция...?
Автор: Антивик   
Дата:   12-10-16 11:43

От друга страна дали всички пишещи тук се замислят за композиция и правила в момента, когато дигнат апарата и натиснат спусъка....
Щот, примерно аз, съм изчел доста теория, но па кога дигна апарата в акъла ми е какво виждам във визьора и как ли ще изглежда след това. Теория и композиция остават някъде назад.[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: лоша композиция...?
Автор: nyamago   
Дата:   12-10-16 16:57

Това за 'като вдигнеш апарата' и мен ме е занимавало, но мисля, че не изключва композицията. Според мен просто в спонтанната фотография композицията е подсъзнателна, автоматизирана, инстинктивна. И пак я има, и пакбива добра и лоша - просто някои мислят за нея, други - не мислим [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: лоша композиция...?
Автор: Антивик   
Дата:   12-10-16 17:00

nyamago,
и мен тъй ми се чини, че след известно време става автоматизирано, че го прави човек без да го мисли и вече в готовия резултат вижда и третини, и диагонали, и перспективи,и ...., к`вот пише там по дебелите книги.

Отговори на това съобщение
 Re: лоша композиция...?
Автор: SameButDifferent   
Дата:   12-10-16 18:05

Господин Богданов, не предполагах, че ще предизвикам такова напрежение, когато се включих в темата. Съжалявам.

Stay composed. [smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: лоша композиция...?
Автор: catandgoddess   
Дата:   12-10-16 18:19

Антивик: може би след време заработва, но при кого и защо. При мен заработи иначе, следя какво искам да го има в кадъра и какво по възможност -не. До там с кадрирането през визьора. Режа, прекадрирам, добавям, махам неща. Всичко това ми дава почти безкрайна свобода при самото снимане, само едно е важно, това, което снимам да е в кадъра. И светлината( горе-долу)[shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: лоша композиция...?
Автор: xela1bg   
Дата:   12-10-16 20:42

Ако не е проблем, дайте някаква литература за композиция, която мога да прочета.

Отговори на това съобщение
 Re: лоша композиция...?
Автор: bogdanov   
Дата:   12-10-16 23:47

xela1bg, абе то литература не е като да няма, ама с практиката бързо разбираш, че рамките не затварят идеите,емоциите... а само пространството. Композирането по учебник, толкова стилизира пространството и обектите в него, че има опасност да му отнеме живеца.
SameButDifferent, така съм аз... един ден пия, шест се извинявам. Обмислям вариант да обърна схемата. Убеден съм, че по-добре ще функционира. ;)
Прощавай!

Отговори на това съобщение
 Re: лоша композиция...?
Автор: xela1bg   
Дата:   13-10-16 02:17

На този етап нито четенето ме притеснява, нито рамките. Снимам предимно децата си и разбирам какво имаш в предвид. Но определено бих искал да подобря общата си култура по този въпрос, за това си позволих да попитам.
В wiki съм чел за третините, диагоналите и спиралите, но като цяло информацията там стои като изсмукана от пръстите..

Благодаря все пак.

Отговори на това съобщение
 Re: лоша композиция...?
Автор: shamelessEyes   
Дата:   13-10-16 02:43

[smilie5] [smilie5] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »