Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 По - добрия обектив за Canon 70D
Автор: L337ec   
Дата:   07-10-16 23:30

Здравейте , притежател съм на Cанон 70d , реших се да си купя обектив Sigma .Спрях се на тези два обектива , Sigma 35 mm f1.4 / Sigma 18-35mm f2.8. Нов съм в сферата на фотографията , за това въпросът ми е , кой е по - подходящ за снимане на модели на дрехи. Тъй като 70 д не е фул фрейм предполагам , че 18-35 цата ще е по - добрия вариант , но все пак реших да се допитам до вас. Мерси
 Re: По - добрия обектив за Canon 70D
Автор: metodiev_martin   
Дата:   07-10-16 23:40

Предполагам, имаш в предвид Sigma 18-35mm f1.8 ?



В случая, по универсалния обектив е въпросното варио [beer]
 Re: По - добрия обектив за Canon 70D
Автор: L337ec   
Дата:   07-10-16 23:44

Да , грешка става дума за ф1.8
Ако някой има и друго предложение като обектив подходящ за тази дейност , да го сподели :)
 Re: По - добрия обектив за Canon 70D
Автор: quazimodo   
Дата:   08-10-16 07:37

На какво осветление ще снимаш? На манекен, модел или на земята/стената ще са дрехите. При такива снимки най-малкия проблем е обектива. И със 17-50/2.8 на Сигма или Тамрон ще постигнеш същия резултат. 50-те милиметра ще ти дадат по-добрата възможност за снимки на детайли по дрехите.

 Re: По - добрия обектив за Canon 70D
Автор: realnoncho   
Дата:   08-10-16 08:46

Силата и на двата обектива е в снимането на отворена бленда, а такива снимки обикновено се правят на затворена. И както писаха по-нагоре може да дойдат къси в някои ситуации. 17-50 2.8 е по-практично и в случая по-евтино решение.
 Re: По - добрия обектив за Canon 70D
Автор: L337ec   
Дата:   08-10-16 11:14

Моделите ще са момичета и снимките трябва да са на открито , тоест street view ,
 Re: По - добрия обектив за Canon 70D
Автор: quazimodo   
Дата:   08-10-16 12:03

L337ec написа:

> Моделите ще са момичета и снимките
> трябва да са на открито , тоест street
> view ,

Се тая. Пак не става на 1.4 ако искаш да се виждат и дрехите а не само по едно око от моделите[beer].

 Re: По - добрия обектив за Canon 70D
Автор: ivaivalito   
Дата:   08-10-16 12:08

Пич не ти знам бизнеса ама ако искаш да снимаш твои неща дрехи които после да продаваш по добре парите които дадеш за техника ги дай на някой който си разбира от работата.Инъче е неуважение към нещата които ще продаваш .Много хора които за бизнеса им трябват снимки си накупиха камери и осветление и започнаха сами да снимат с незадоволяващи резултати .И после си продадоха всичко и се концентрираха върху това което могат най добре .И аз не обичам да давам пари за майстори на колата ама не съм тръгнал да си купувам стенд за регулиране на преден и заден мост :)
А ако просто искаш да снимаш портрети взимай една 50ка 1,8 STM и един рефлектор и си ти :)
Всичко друго е пари на вятъра за навън .Ако искаш нещо по широко си вземи една 35ца канонска или по евтиният вариянт на Yongnuo .



Публикацията е редактирана (08-10-16 12:10)
 Re: По - добрия обектив за Canon 70D
Автор: kvakioh   
Дата:   08-10-16 12:20

"Снимане на модели на дрехи", а не "дрехи на модели" е написано в първия пост, обърква какво ще се снима- човешки същества или самите дрехи.
Както и да е, 18-35 може би ще дойде твърде широк в някои случаи.
Аз съм за Сигма 35/1.4 или 30/1.4 арт, 50/1.8 СТМ щом ще се снима навън.
 първа  назад  1     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема.