Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Помощ в избора на фотоапарат
Автор: Dimitar.Tzankov   
Дата:   26-09-16 23:29

Аз пак благодарение на Вера видях че D610 не е забележимо по-добър от D7200. Дори и като гледаш кадрите на 100% не можеш да ги различиш (за дневни пейзажи). За спорт 70-200/2.8 ми беше малко по-удобен като ъгъл в конкретната ситуацият която тествах, но централните фокус точки бяха минус.
Всичко е баланс между минуси и плюсове и аз наистина не мога да видя как може толкова хора да броят D610 за чист победител.

Обективи му е майката, а автора на темата явно има хубави за DX. Влезе ли на f/4 варио и FX предимно изтъквания плюс загасва грандиозно. Просто разликата от един стоп между двата апарата не е непреодолима от обектива.

Стига сте мислили само за сензор, ами гледайте цялостната система.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ в избора на фотоапарат
Автор: vkk1   
Дата:   26-09-16 23:34

Аз пък с тебе няма да споря, защото ми беше много кеф да снимаме софиянката в стария град, макар и да не си носех портретника [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ в избора на фотоапарат
Автор: Dimitar.Tzankov   
Дата:   26-09-16 23:46

Хаха. Честно казано не помня случката. :-(

Някой трябва да защити страната на по-разумния бюджет.

Не ме разбирайте погрешно D610/D750, особенно D810 и D5 са страхотни тела, НО само ако им се сложат точно толкова страхотни бурканчета, там отиваме на сума 8-10к за система, което си е средна годишна заплата.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ в избора на фотоапарат
Автор: gbrain   
Дата:   26-09-16 23:51

Някой да има впечатление как се разбира д7200 с Тамрон 17-50, фокусира ли нормално?

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ в избора на фотоапарат
Автор: vkk1   
Дата:   26-09-16 23:58

Хаха. Честно казано не помня случката. :-(


Забравил си я, не, не ти вярвам, честно [smilie5]
Ако не, сонито помни [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ в избора на фотоапарат
Автор: Dimitar.Tzankov   
Дата:   27-09-16 07:29

Сещам се за един човек снимащ с подобен комплект.
За малко съм закачал неговия тамрон, но снимахме пейзаж и не усетих да има проблем.

Вероятно трябва да се калибрира към тялото, както е с всеки един обектив без значение от производителя.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ в избора на фотоапарат
Автор: marinero1987   
Дата:   27-09-16 08:51

За сега нямам намерение да си вадя хляба с фотография. Бюджета който мога да отделя е 2500 не обичам да взимам нищо на изплащане и за това казах какви обективи имам. Съгласен съм с вас, че ФФ е по-добрият вариант но и като разгледах колко са обективите ще почакам още някоя друга година за тях няма как да остана само с 50-цата [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ в избора на фотоапарат
Автор: Pavlov   
Дата:   27-09-16 09:07

Автор: marinero1987
Дата: 27-09-16 08:51
Съгласен съм с вас, че ФФ е по-добрият вариант

Не, не е по-добър [smile] . Цитирам по памет: "Няма добри и лоши фотоапарати, има подходящи или не за дадена фотографска задача".
И D610, и D7200 имат предимства и недостатъци. D610 ти дава по-голяма матрица, което означава по-малко шум на високо ISO, по-добри цветове, по-широк ъгъл с едни и същи обективи, повече дефокус. Съответно и на по-висока цена. Но D7200 също никак не е лош. Матрицата му е една от най-добрите кропски за момента, с отлични показатели, като тяло е една категория над D610, обективите дават по-голямо приближение (за телеобективите е важно), а по-дълбокият DOF помага при макро. Имаш и много по-голям избор от обективи. Качеството на снимките е абсолютно достатъчно за любителски цели.

Накратко - D7200 е по-подходящото тяло за теб.



Публикацията е редактирана (27-09-16 09:39)

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ в избора на фотоапарат
Автор: Dimitar.Tzankov   
Дата:   27-09-16 09:31

За този бюджет можеш да вземеш и 11-16, ако те влекат пейзажите и архитектурата или 70-300 за птички и спорт.

Пак ще го повторя за някой някога четящ темста. Производителността на D610 е по-добра на тъмно, ама не чак толкова. И може да се премахне с добър обектив на 7200 или заличи със посредствен обектив на 610.

А D7200 е наистина страхотно тяло което би ограничило технически доста малко хора. Друг е въпроса за вещоманията (GAS - Gear Aquisition Syndrome) и постовнното възхваляване на Full Frame-овете като манна небесна сама кадрираща шедьоври и разцепваща важните моменри.

Малко свеж поглед на 4-те размера сензори от Thom Hogan:
http://www.dslrbodies.com/newsviews/its-about-the-sensor-again.html

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »