Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Подариха ми фотоапарат
Автор: brunt   
Дата:   21-09-16 12:30

Мислех си че балкончето ми прилича на тези в южна Италия, но явно и в Барселона че и в Каталуния имат същите. Доколкото съм чувал, италиянците са ги копирали от испанците, които пък на свой ред ги копирали от маврите някъде през 15-ти век [smile]

Ето още една снимка от Олимпус Ц-160 който, както стана дума по-горе, отиде в една кофа барабар с батериите и хД картата:

https://photo-forum.net//i/2010322



бг2014 - благодаря за похвалата [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Подариха ми фотоапарат
Автор: brunt   
Дата:   21-09-16 12:44

Снимки от Куулпикс 3200 все още нямам. Първо трябва да си намеря мемори карта. Апарата не разпознава карти с голям обем, пробвах вече с една доста стара 16 гигабайта Сандиск, клас-4. Не става.

Отговори на това съобщение
 Re: Подариха ми фотоапарат
Автор: Denis_Radikov   
Дата:   21-09-16 13:42

Пълен кретен е човек,който изхвърля работеща фото техника и
се хвали с това.Не виждам какво за гордост има,че го повтаряш и парадираш с постъпката си,такъв ли си гъзар или си тежко "над нещата"?
По-добре го подари на някой,който няма възможност,а има желание.
[smilie11]
[smilie23]



Публикацията е редактирана (21-09-16 13:53)

Отговори на това съобщение
 Re: Подариха ми фотоапарат
Автор: марвес   
Дата:   21-09-16 13:44

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Подариха ми фотоапарат
Автор: Jk.freeman   
Дата:   21-09-16 14:14

Имам една малка SD карта 2GB Kingston която мога да ти я подаря, ако за толкова малка говориш де. Ако не ти върша работа на тебе, мога да я дам на някой който наистина би я ползвал...

Отговори на това съобщение
 Re: Подариха ми фотоапарат
Автор: Nikolas666   
Дата:   21-09-16 14:29

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Подариха ми фотоапарат
Автор: lamerko   
Дата:   21-09-16 15:09

Хах... и при мен се намира една древна дигиталка, висок клас за времето си. Работи с някакви странни ОГРОМНИ карти памет - още не ми е оставало време да я изнеса навън малко да "подиша" и да видим на какво е способна :)

Отговори на това съобщение
 Re: Подариха ми фотоапарат
Автор: Jk.freeman   
Дата:   21-09-16 15:11

Аз я подарявам от гледна точка, че ще ми олекне фото чантата с приблизително 2-3 грама. И вече ще издържам повече часове да я мъкна...[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Подариха ми фотоапарат
Автор: Nikolas666   
Дата:   21-09-16 15:12

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Подариха ми фотоапарат
Автор: Jk.freeman   
Дата:   21-09-16 15:21

Еми щото е Фуджи, аз като ударя тотото някой ден и аз минавам на Фуджи...[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] ...и не го казвам с ирония...

Отговори на това съобщение
 Re: Подариха ми фотоапарат
Автор: lamerko   
Дата:   21-09-16 15:24

И Фуджи да е, котката на дивана си остава котка на диван [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Подариха ми фотоапарат
Автор: Nikolas666   
Дата:   21-09-16 15:36

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Подариха ми фотоапарат
Автор: perchinkov   
Дата:   21-09-16 15:58

Никон Куулпикс 3200 работи добре с max 128мб карта. Имам такъв от 2004 година и миналата година го пробвах с 256 мб. Започва да работи много тегаво. Иначе апаратчето работи прекрасно.

Отговори на това съобщение
 Re: Подариха ми фотоапарат
Автор: bg2014   
Дата:   21-09-16 17:34

Срам нямаш.....снимаш, правиш хубави снимки и ... изхвърляш техниката.
Не така, брат... не така!
И аз мисля, че такава техника трябва да се подарява, но има едно голямо НО:
Когато подариш такава техника трябва отсреща да има поне малко благодарност. А не думи от рода на "тва не става за нищо....ти ми даваш боклук и так далее". А такива думи ще има, ако човекът не знае как да снима с тази стара, но хубава техника. Така, че подаряването не е това, което изглежда. И е въпрос на личен избор.

Отговори на това съобщение
 Re: Подариха ми фотоапарат
Автор: brunt   
Дата:   21-09-16 23:28

И на мен първата ми мисъл беше да подаря на някого Олимпуса. Обаче като се замислих - защо да прецаквам човека. Апарата е боклук, мястото му е в кофата. Аз съм се набутал като съм го взел, защо да набутвам и друг човек, само да бере ядове с него. И така, хвърлих го, и веднага ми стана по-добре. Бях дал 14 кинта за него, но нищо, прежалих ги.

Отговори на това съобщение
 Re: Подариха ми фотоапарат
Автор: brunt   
Дата:   21-09-16 23:40

Марвес, благодаря - ще пробвам да форматирам картата с по-малък обем.

Отговори на това съобщение
 Re: Подариха ми фотоапарат
Автор: brunt   
Дата:   22-09-16 09:37

Намерих отговор на въпроса колко мега пиксела трябва да е апарата за да имам същото по големина копие както от филмова лента - 54 мега пиксела. Само не съм сигурен дали печат с 300 точки на инч е равностоен по качество на оптичното копие? Предполагам че е, дори е възможно да е малко по-добър?

Отговори на това съобщение
 Re: Подариха ми фотоапарат
Автор: bg2014   
Дата:   22-09-16 09:48

Има някаква грешка в изчисленията според мен.
МП не са това, което прави снимката. На един апарат МП са по-големи от на друг апарат. Това значи, че информацията е повече при по-малко МП.
И вероятно (предполагаемо) от тези по-малко на брой МП, но по-големи на размер ще изкараш по-голяма разпечатка на снимка с еднакво качество.
А за лентата качеството много зависи от светлочуствителността на лентата. Това е по-спомени. Все бяха "кът" лентите с висока светлочуствителност. И няма как да изкараш по-качествена снимка от лента отколкото от цифров носител. Просто техниката е решаваща. По-стойностна може естествено, но качествена... не вярвам. А не е като да не съм снимал с лента... доста години и фотолаборатория си имахме и т.н....още пазя проявените ленти от онова време.

Отговори на това съобщение
 Re: Подариха ми фотоапарат
Автор: brunt   
Дата:   23-09-16 07:43

Сметнах го наум, поради липса на калкулатор под ръка. Не беше трудно. От време оно знам че лентата прави добро копие най-много до 20-кратно увеличение. При кадър от 36мм, това са 3.6мм Х 20 = 72 см. Което обърнато в инчове е 30. Демек, от 35мм филм най-голямата снимка копирана оптично е с дълга страна 30 инча. При печат с 300 точки на инч, това са 9000 точки. Понеже кадърът 35мм е 3:2, при дълга страна 9000 точки, късата страна трябва да е 6000 точки. Или 9000 Х 6000 = 54 Мегапиксела общо.

Неясен остава само въпросът колко добър е печатът с 300 точки на инч и дали е сравним с оптичното копие по качество? Щото ако печатаме с 600 точки на инч - тогава се учетворява - от 54 мегапикселите стават 216.

...

216 Мегапикселов фотоапарат ви трябва, колеги, за да изкарате копие по-добро от лентовото! Има да чакаме още доста, че може и да не дочакаме, особено такива като мен - в предпенсионна възраст :-)

Отговори на това съобщение
 Re: Подариха ми фотоапарат
Автор: Jk.freeman   
Дата:   23-09-16 12:02

Автор: brunt
216 Мегапикселов фотоапарат ви трябва, колеги, за да изкарате копие по-добро от лентовото!

Това твърдение не ми се вярва!!!

Отговори на това съобщение
 Re: Подариха ми фотоапарат
Автор: DreX   
Дата:   23-09-16 14:09

Първия ми цифров фотоапарт беше тояно Olympus C-160 и да ти кажа добре се справяше, даже първите ми снимки тука са от него. Като си взех S5цата на Канон го подарих на един запален щракач, че все ходеше да търси ленти по магазините горкия. Ама да го хвърля, все на някой ще му свърши работа.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »