Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: надеждна филмова камера
Автор: fotorafi   
Дата:   08-09-16 14:57

От опита ми на стар фотограф с 50 годишна практика и отраснал в сервиза за фотоапарати, съветвам:
ЗА ДА НЕ ЗАМРЪЗВА ЗАТВОРА И ДА НЕ СТАВАТ ЛЕНИВИ скоростите и транспорта, да не си купите камера с пердеобразен затвор от гумиран плат
ЗА ПЛАНИНАТА И НИСКИ ТЕМПЕРАТУРИ,КАМЕРАТА ТРЯБВА ДА БЪДЕ с метален затвор[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: надеждна филмова камера
Автор: steeens   
Дата:   08-09-16 15:46

Osis359, а да не би батериите да са сгънали тогава? Апарата ти работи ли без батерии? И на мен ми се струва, че трудно ще намериш по-издържлив от тоя който имаш.

Отговори на това съобщение
 Re: надеждна филмова камера
Автор: kvakioh   
Дата:   08-09-16 16:40

И аз ползвах веднъж при около -15 Canon лентов, мисля 3000 беше моделът. Имаше силен студен вятър и доста сняг, добре се справи.

Отговори на това съобщение
 Re: надеждна филмова камера
Автор: osis359   
Дата:   08-09-16 18:18

@steeens, нямам спомен вече, някакво мерене работеше, но скоростите определено влачеха, то и меренето не беше много читаво, а съм на мнението че относително добре мога да преценявам светлината и без светломер. Иначе пентакс ме-супер е с електронен затвор, зависещ от батериите, при липса на батерии работи само на 1/125. Имам един Чинон CM-4s, на който само меренето, което е много базово, с едни диоди отстрани на окуляра, е зависимо от ток, но иначе си е напълно механичен. Май той ще бъде първоначално тестван идната зима, пък после ще видим. Общо взето получените до тук съвети, затвърждават това, което ми се въртеше и на мене в главата, ама по-добре да питам патило. Благодаря на всички! [beer] [beer] [beer] [beer] [beer] [beer] [beer] [beer] [beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: надеждна филмова камера
Автор: osis359   
Дата:   08-09-16 18:21

Впрочем сигурно рядко ще бъде излагана камерата на такива ниски температури, но е добре да се има в предвид. Като цяло просто ми трябва много надеждна камера, такава която да не сдаде багажа някъде по чукарите и да се чудя за чий ги мъкна тия 1-2 кила бонус. За това и питам за доказал се като много надежден модел.



Публикацията е редактирана (08-09-16 18:25)

Отговори на това съобщение
 Re: надеждна филмова камера
Автор: quazimodo   
Дата:   08-09-16 18:39

Представи си, камерите се подготвят за екстремални зимни снимки като колите - има зимни смазки, които се употребяват при много ниски температури. Някъде имах едно материалче за две Лайки, които бяха пропътували няколко хиляди километра поставени на гардовете на ендуро-мотоциклет, някъде из необятните сибирски полета[beer] .

Отговори на това съобщение
 Re: надеждна филмова камера
Автор: ivansky   
Дата:   08-09-16 19:04

Някой механичен CHINON от типа на CX2 или PRAKTICA L серията. Няма батерии, освен за светломера, метален затвор, който не става ленив при отрицателни температури. Всичко зависи от пружини. На чинона имам чувството, че и с грес да намажа ламелите при минус 20 пак ще сработи. Давам тези камери за пример, защото ги имам и мисля че и на Еверест ще работят. Разбира се, това са тела на М42 и ако държиш да са на К байонет.....не знам :)

Отговори на това съобщение
 Re: надеждна филмова камера
Автор: hose   
Дата:   08-09-16 23:09

мисля че Nikon FM2, F3, FM3A и подобни ще са ти най-оптимални… (другите марки не ги познавам просто)

аз се каня да взема 2-3 стари MF Nikkor-а за видео, ако някой продава нещо в добро състояние моля да ми драсне, мерси предварително

Отговори на това съобщение
 Re: надеждна филмова камера
Автор: camelasign   
Дата:   09-09-16 00:10

...а единствената камера сработила с нашата група алпинисти едно време на Еврест е била смяна 8...това съвсем сериозно

Отговори на това съобщение
 Re: надеждна филмова камера
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   09-09-16 01:07

Мда.А уазката е направила смешни всички тойоти в Сибир! :)

Ако човек не е запознат,ще реши,че единствените направени някога снимки на Еверест ( както и на други върхове над 5000 м надморска височина или пък на Канада, Финландия, Норвегия,Исландия и Аляска ) са правени от източноевропейци по време на Студената война (защото само те са имали смени ). [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: надеждна филмова камера
Автор: my.point.of.view   
Дата:   09-09-16 06:16

Като ми измръзне трътката само до смяна на обективи ми е... затова снимам с фотоапарат с несменяема охтика.
Що не си вземеш един Минокс? Снима и на -20. Проверено.

Отговори на това съобщение
 Re: надеждна филмова камера
Автор: quazimodo   
Дата:   09-09-16 06:46

написа:

> Като ми измръзне трътката само до
> смяна на обективи ми е... затова
> снимам с фотоапарат с несменяема
> охтика.
> Що не си вземеш един Минокс? Снима
> и на -20. Проверено.

Тупикстартера по тази причина иска СЛР със зум[smile].


Отговори на това съобщение
 Re: надеждна филмова камера
Автор: osis359   
Дата:   17-09-16 17:28

Антоне, искам да ползвам варио 28-50, за да не мъкна обективи и глупосити, не стига че раницата ми тежи и без камера ами и това....за това ползвам SLR.....джобните камери ги знам много добре, все пак съм фен на оли ХА ама за планина често си трябва широко

Отговори на това съобщение
 Re: надеждна филмова камера
Автор: nikel   
Дата:   17-09-16 22:57

Надежни камери с много електроника, която обаче работи при -20С са Canon EOS 1 серията и Canon EOS 3. Разбира се за препоръчване е верикален грип с 4 АА NiMH батерии, които държат повече на студ от литиевите.

Отговори на това съобщение
 Re: надеждна филмова камера
Автор: brunt   
Дата:   22-09-16 09:56

Гласувам за Олимпус ОМ-4.

Отговори на това съобщение
 Re: надеждна филмова камера
Автор: my.point.of.view   
Дата:   22-09-16 10:22

Щом си фен на ХА... няма да те мисля.
В добри ръце си.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »