Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Re: Tamron 18-200 или 18-270
Автор: stoyko   
Дата:   08-09-16 07:22

Досега правихме снимки с Canon powershot sx120. Прави хубави снимки, но ме ядосваше много често - искам да хвана определен момент и като забие да мисли и няма снимане - супер бавен и муден. Отделно снимките не са с такова качество.
Вчера започнах с тестовете на 750d и съм меко казано очарован, въпреки, че засега почти нищо не разбираме от функциите му, понеже книжката в комплекта е на румънски и сега ще търся на български ( ако някой знае къде да намеря моля да сподели ). Бързина на снимане, качество на снимките и контрастна цветовете - няма никаква прилика с предишния апарат. Заслужава си парите - големия ми син вика " тате те са като на фотото", понеже скоро имаха фотосесия с бебето във фото. Сега ще можем да си снимаме децата на воля и във всякакви ситуации ( а отделно съпругата ми много плете и си снима готовите неща ). Изобщо не съжалявам за избора си, а за това, че са китови обективите - за толкова разбиране засега такива. Някой ден може да се сменят.
Лек ден от мен

Отговори на това съобщение
 Re: Tamron 18-200 или 18-270
Автор: Kalimas   
Дата:   08-09-16 09:06

realnoncho написа:

> EF-M 55-200 не става с преходник на
> огледален, защото е проектиран за
> много по-късата работна отсечка на
> безогледален. Ако не знаете не
> обърквайте и другите :)

Аз исках да наблегна на това че ЕF-M не се завърта директно, а той пък не се завъртал въобще.[smilie2]

Иначе аз съм със следния комплект (деца снимам предимно на познати де и не постоянно) 24/2.8 STM за вътрешни и при по тъмно + 55-250 СТМ за снимки на вън, на един стар 500D и ми покриват 80% от нуждите.
Иначе снимам задължително в RAW + Jpg. После почти няма неспасяеми кадри.

Иначе в началото снимах една година с китака, за да разбера, че много рядко го ползвам под 24-28мм, после 2г. със стария 28-135мм където снимките бяха или на 28мм или 50+ мм. Общо взето със снимане ще разберете какво ви трябва.

Успех и много весели и хубави спомени за заснемане, това е важното.[smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Tamron 18-200 или 18-270
Автор: vkk1   
Дата:   08-09-16 11:04

stoyko, всички избоени неща щеше да ги имаш и с далеч по-компактно тяло и пак щяха да са "като на фотото" [smile]
Това Canon powershot sx120 изобщо няма нищо общо с апарат и всяко сравнение е неуместно.
И аз имам тухла като твоята и ако не беше с цел използване с още по-тухлени обективи, които нямат алтернатива "при малките", нито пък имат общо с китаците, никога не бих го мъкнал, за семейни снимки на море или планина пък - абсурд!

Отговори на това съобщение
 Re: Tamron 18-200 или 18-270
Автор: stoyko   
Дата:   08-09-16 13:17

Съпругата ми отдавна искаше точно такъв фотоапарат.
Не съжалявам за избора си ни най-малко.
Днес се обаждах до продавача и се оказа, че не мога да продам 18-55, защото ако стане нещо на апарата трябва да предоставя и него. Това го подозирах и това е още една причина да го оставя, а не да мина на един обектив примерно 18-200. Пък да трупам обективи не искам. Някой ден ако трябва ще сменя схемата :)

Отговори на това съобщение
 Re: Tamron 18-200 или 18-270
Автор: stoyko   
Дата:   08-09-16 21:51

Тази вечер не съм така радостен и щастлив от покупката си. Оказва се, че само малък % от функциите на фотоапарата на този етап можем да ползваме, защото няма ръководство на български. От продавача ми казаха, че има страхотно на английски в интернет - само че аз и съпругата ми не знаем английски. Ръководството в книжката е на румънски ( няма да казвам от къде е закупен апарата ) и само по снимки нещо не се оправяме.
Меко казано съм ядосан, защото не можем да ползваме пълноценно апарата и даже съм на крачка от връщането му ( понеже имам 30 дена право да го върна ) и да вземам друг от магазин, в който ще ми предложат адекватно обслужване.
Тъпо, но факт.
Намерих на руски, но и там сме зле ( въобще никакви езици не знаем ).
Пък аз съм седнал обективи да избирам...

Отговори на това съобщение
 Re: Tamron 18-200 или 18-270
Автор: Kalimas   
Дата:   08-09-16 23:12

Преди години Pavlov беше постнал този линк:

http://www.mediafire.com/download/1j8j5a881tk5298/Canon_1100D_Manual_BG.pdf


Упътване за Canon 1100D е, но като го гледам няма голяма разлика от стария ми 500D, та може да ти помогне.

Отговори на това съобщение
 Re: Tamron 18-200 или 18-270
Автор: Pavlov   
Дата:   08-09-16 23:34

Аз мога да споделя и за 550D, но той няма много общо със 750D.
Освен ако някой собственик на по-новия модел, който си го е купил от България, не реши да направи едно добро дело, и да сподели упътването ... [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Tamron 18-200 или 18-270
Автор: stoyko   
Дата:   09-09-16 07:23

Здравейте.
Калимас, благодаря за помощта!
Изтеглих ръководство и на руски и с двете заедно ще се мъчи моята съпруга.
Тъпо е - как може да се продава дадена стока в България без упътване на български???
Сериозно се замислям да се оплача в защита на потребителя, ама не ми се занимава май много с това.

Отговори на това съобщение
 Re: Tamron 18-200 или 18-270
Автор: Pavlov   
Дата:   09-09-16 08:24

Няма да си първият, който ще се оплаче от Emag за липса на упътване или меню на български език. Но няма полза. Те са румънски магазин, продават техника, която не е официален внос за България.

Отговори на това съобщение
 Re: Tamron 18-200 или 18-270
Автор: stoyko   
Дата:   09-09-16 09:24

И аз така си помислих и хич няма да се занимавам.
Ще гледаме да се оправим с ръководството от 1100 и това на руски, а в краен случай ще търся да си купя от някъде за 750 на български.

В момента активно търся 55-250 и имам предложения за stm и за II. Разликата в парите не е малка и моля за съвет струва ли си да давам 150 лева повече за stm.



Публикацията е редактирана (09-09-16 09:29)

Отговори на това съобщение
 Re: Tamron 18-200 или 18-270, Canon 55-250 is II или 55-250 is stm
Автор: Pavlov   
Дата:   09-09-16 10:07

Моето мнение - не.
Колкото повече се научаваш да ползваш новия си апарат, толкова повече неща ще можеш да снимаш с китовия 18-55. И толкова повече 55-250 ще се заседява в чантата, или в къщи. Така че няма смисъл да даваш много пари за него. Освен ако не го купиш евтин и запазен, за да можеш след време да го препродадеш без (или с малка) загуба.
Иначе 55-250 IS STM е малко по-остър (поне според ревютата), и с по-бърз и безшумен автофокус. Но за семейни снимки това не е голямо предимство. Освен, разбира се, ако не снимаш с него през LiveView, с тяло 750D разликата ще е сериозна. За снимки през визьора, с ползване на традиционния фокус, и 55-250 IS II върши идеална работа.

ПП. Ако искаш ръководство за 550D, пиши ми на ЛС, да ти го пратя. Въпреки, че те всички Canon-и от този клас са на един и същ принцип [smile]



Публикацията е редактирана (09-09-16 10:09)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »