Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Драстична промяна в цената на Tamron 70-200/2.8 VC
Автор: PhotoBo   
Дата:   16-07-16 15:34

Понеже от около половин година следя този обектив за Никон, но все не хартисват пари да го взема ей така и да мирясам, съм решил да се лиша от други два мои обективи - Nikkor Micro 105/2.8 VC и Tamron 70-300 VC и така да осиуря част от бюджета за закупуване на Tamron 70-200/2.8 VC, НО забелязах драстична промяна в цената след последния рисърч в ebay и английските онлайн магазини. А именно през последните 6 месеца цената на обектива за Никон (сивия пазар, но наличност в Англия) вървеше между 600 и 650 британски лири (около 1600лв при стария курс на лирата от 2.50) - уникално голяма разлика в цената на същия в БГ (2650лв.) [smilie3]

Сега обаче цените в ebay за този обектив са съвсем други. Най-ниските, които намирам са около 750 паунда и се изпращат от друга страна, а на местно ниво цените започват от около 850 паунда и нагоре. И това всичкото става в последния месец, не съм сигурен дали не е и в резултат на Брекзит-а и падането на нивата на обмен на британската лира, защото промяна в таксите и комисионните не трябваше да се отразят в следващите две години преди окончателното излизане на Великобритания от ЕС.
Имате ли някакво обяснение за драстичната промяна в цената? Може ли да дадете препоръка за по-изгодно място за пазаруване на острова, специално за този обектив?
И знам, че не си въобразявам, ако някой помисли, че нещо ми хлопа дъската, обсъждал съм цената на този обектив на много места и с някой хора на ЛС, така, че знам каква беше (преди един месец) и каква е сега!

Идеи за покупка и за драстичното поскъпване на обектива???

Отговори на това съобщение
 Re: Драстична промяна в цената на Tamron 70-200/2.8 VC
Автор: lamerko   
Дата:   16-07-16 15:39

Е то си е очевадно. Китайците (а и не само те) се базират на долара, който в момента спрямо паунда е в голям пик. Също така тенденцията е нестабилна - несигурността внася предпоставка да се слагат и буфери... :)

Отговори на това съобщение
 Re: Драстична промяна в цената на Tamron 70-200/2.8 VC
Автор: demiman   
Дата:   16-07-16 15:44

За мен това показва колко си се забавил ... [smilie5] [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Драстична промяна в цената на Tamron 70-200/2.8 VC
Автор: kvakioh   
Дата:   16-07-16 16:00

mpb, wexphoto, lcegroup, там излизат някакви интересни оферти.
Като следя с доста голям интерес пазара на техника, и обективи най-вече нещата са сложни и комбинативни.
Примерно Панасоник GM1 преди 4 месеца го купихме втора ръка за 130 паунда тяло, сега под 180 не може да се намери. Същото е с Самянг 50/1.4 за никон в амазон, един ден е 140 паунда нов, след 2 дни е 270...
Няма нищо общо с Brexit или пазар, ако има бройки, ще има бройки на определена цена. Нещата са алогични. Чакане е историята.

Отговори на това съобщение
 Re: Драстична промяна в цената на Tamron 70-200/2.8 VC
Автор: PhotoBo   
Дата:   16-07-16 16:12

demiman, прав си...забавих се доста, за което ще си платя сега [smilie2]
Ще погледна описаните магазини kvakioh, знам ги, но обикновенно там цените са по-високи за този обектив още от преди. Знам още няколко местни, също ще ги проверя. До месец ще съм взел обектива и ще пусна за продажба горните два в базара, просто не го рабирам алгоритъма на това ценообразуване, за това не съм и магазинер де [smilie3]
И все пак ако някой може да даде по-добра оферта от някъде, ще съм благодарен. За сега най-изгодното, което съм намерил е офертата от Panamoz, където Tamron 70-200/2.8 VC e 688 паунда, но нямат наличност. Предполагам ще вдигнат и те цената щом получат бройки, ще следя изкъсо и дано имам късмет [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Драстична промяна в цената на Tamron 70-200/2.8 VC
Автор: steeens   
Дата:   16-07-16 16:26

Да не съжаляваш после за 105-та.

Отговори на това съобщение
 Re: Драстична промяна в цената на Tamron 70-200/2.8 VC
Автор: PhotoBo   
Дата:   16-07-16 17:14

Ще съжалявам разбира се, уникален обектив е и за целите си е страхотен! Един от най-добрите макро обективи е все пак. Проблема е, че пустите пари все не стигат, а и съм понасъбрал вече бая стъкла, които все по-рядко слагам на тялото за снимки...Един от тях е и 105-цата. Две хубави обаче няма! [smilie2] Няма как да се сдобия с 70-200/2.8 VC и да задържа и 105-цата, не разполагам с такъв бюджет просто... Снимам за кеф предимно портрети, където 85/1.8 ми върши страхотна работа, понякога и със 105-цата снимам такива. Със 70-200 ще продължа в тая насока, като ще си осигуря по-голям диапазон, че и по-приятен дефокус + в дългосрочен план ще имам далекобеон бърз и светлосилен обектив за събития, с което възнамерявам да се занимавам, наред с вече наличните 24-70/2.8, 20/1.8, 50/1.8, 85/1.8 [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Драстична промяна в цената на Tamron 70-200/2.8 VC
Автор: lord_kik   
Дата:   16-07-16 17:24

аз пък съм се разтроил Sigma 70-200 2.8 ,Tamron 70-200 2.8 VC ,Sigma 50-100 1.8 портрети и чат пат някое събитие.Давайте съвети.

Отговори на това съобщение
 Re: Драстична промяна в цената на Tamron 70-200/2.8 VC
Автор: steeens   
Дата:   16-07-16 17:24

[beer] [beer] [beer] [beer] [smilie24] Успех!

Отговори на това съобщение
 Re: Драстична промяна в цената на Tamron 70-200/2.8 VC
Автор: colorphoto   
Дата:   16-07-16 17:25

Боби,аз ти се чудех как имаш търпение да правиш такива дългосрочни планове за покупка и ето че със съвсем малко време те изпревариха неблагоприятните развития на нещата.

Не унивай - купи си стъклото да видиш какъв кеф е телеварио на 2.8!

Отговори на това съобщение
 Re: Драстична промяна в цената на Tamron 70-200/2.8 VC
Автор: PhotoBo   
Дата:   16-07-16 18:15

Oooo така съм аз, не съм по импулсивните покупки (е повечето случаи)...имам слонско търпение, обмислям, проверявам, проучвам нещата...и чак тогава купувам. Но ето, че този път нямах късмет... Точно с теб сме си говорили как тоя обектив е 600 паунда в Англия и ще го взимам от тук, а сега взе че поскъпна с има няма 500-600лв :)
Сега обаче съм на кръстопът, намерих използван Nikkor 70-200/2.8 VRII за 660 паунда и ей сега вече тотално се обърках какво а правя [smilie10]



Публикацията е редактирана (16-07-16 18:16)

Отговори на това съобщение
 Re: Драстична промяна в цената на Tamron 70-200/2.8 VC
Автор: shilo   
Дата:   16-07-16 18:27

В такъв случай Тамронът отпада. :)

Отговори на това съобщение
 Re: Драстична промяна в цената на Tamron 70-200/2.8 VC
Автор: БОБИ-ЛЪВЧЕТО   
Дата:   16-07-16 18:29

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Драстична промяна в цената на Tamron 70-200/2.8 VC
Автор: PhotoBo   
Дата:   16-07-16 18:43

Shilo, малко съм предубеден относно цената и съответното състояние на Никкор-а, за това не бързам да се радвам. Писах на селъра за въпросния Nikkor да ми даде повече подробности относно общото състояние, гаранция, политика за връщане на обектива. Писах и на Panamoz за очаквана наличност за Тамрон-а.

Боби, жената одобрява, все пак аз самия се лишавам от нещо мое (два обектива), за да си взема друг, който смятам, че ще ми е по полезен + леко доплащане от общия бюджет, не е толкова фатално :)
Фатално и за мен щеше да бъде, ако дам едни 2к лева и не кажа нищо след това, тогава щях да спя на терасата за целия период докато и мине...Забравих да кажа, че нямаме тераса [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Драстична промяна в цената на Tamron 70-200/2.8 VC
Автор: БОБИ-ЛЪВЧЕТО   
Дата:   16-07-16 18:45

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Драстична промяна в цената на Tamron 70-200/2.8 VC
Автор: PhotoBo   
Дата:   16-07-16 22:24

А при покупка от Ирландия дали ще ме таксуват нещо допълнително, като внос към Англия?

Отговори на това съобщение
 Re: Драстична промяна в цената на Tamron 70-200/2.8 VC
Автор: lamerko   
Дата:   16-07-16 23:46

Това пък на каква основа? Между другото и мен ме дразни, че на островите почти няма сгради с тераси...

Отговори на това съобщение
 Re: Драстична промяна в цената на Tamron 70-200/2.8 VC
Автор: PhotoBo   
Дата:   16-07-16 23:57

Ами не знам вече, стах ме е да не излезе нещо - някаква такса като импорт и по-евтиното да излезе по-скъпо. Питам просто [smile]
Иначе да, имаме двор на къщата, ама само прозорци, една цигара няма къде да изпуши човек [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Драстична промяна в цената на Tamron 70-200/2.8 VC
Автор: hotsnail   
Дата:   17-07-16 02:07

Ето тук е проблема ти

http://www.xe.com/currencycharts/?from=EUR&to=JPY&view=1Y


Япония се заформи като остров на стабилността за инвеститорите през тази година и йената се катери зловещо спрямо всички други валути.

Ако ще пазарувате фототехника, сега е последния момент може би за следващите 2-3 години в който има толкова сгодни цени в евро, лири или долари. Фототехниката и много голяма част от колите се правят в Йени!

До няколко месеца всички ще последват примера на Тамрон. За Сони цените вероятно, ще се качат с до 20% на всичко (имаше такива слухове по саитовете). Канон, Никон, Фуджи, Панасоник, Олимпус, Пентакс, Хоя и Сигма няма да изостанат гарантирано.

ПП Специално за тамрон миналите 2-3 седмци амазон.де имаха промоции. Например Тамрон 24-70 за 1430 лева....цена в БГ 1890 и си имаш европейската гаранция, легален внос е



Публикацията е редактирана (17-07-16 02:20)

Отговори на това съобщение
 Re: Драстична промяна в цената на Tamron 70-200/2.8 VC
Автор: kvakioh   
Дата:   17-07-16 12:37

105 Vr винаги може да се замени с Тамрон 90 VC, дори по-старата 90-ка.
Аз съм за 70-200 VR, макар че никога не съм разбирал как не идва късичък 200мм на ФФ. Но ако е за събития и нещо близо май е ок.

Отговори на това съобщение
 Re: Драстична промяна в цената на Tamron 70-200/2.8 VC
Автор: PhotoBo   
Дата:   17-07-16 14:45

Да за събития ще е и за портрети, 200мм ще стигнат си мисля. Иначе и аз така си мисля, усетя ли липсата на макро-то и при наличието на финанси лесно ще гоня някой от по-евтините макро обективи...
Hotsnail, до седмица ще действам! Не искам да изпусна последния влак [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Драстична промяна в цената на Tamron 70-200/2.8 VC
Автор: colorphoto   
Дата:   17-07-16 16:19

Няма проблем ако дойде къс да минеш на кроп-режим - напоследък така правя след като вече е калибриран моя Тамрон.

Отговори на това съобщение
 Re: Драстична промяна в цената на Tamron 70-200/2.8 VC
Автор: d.s   
Дата:   17-07-16 17:21

А защо не Никон 80 200 2.8 ?

Отговори на това съобщение
 Re: Драстична промяна в цената на Tamron 70-200/2.8 VC
Автор: kvakioh   
Дата:   17-07-16 22:51

80-200/2.8 или се намират трудно готини бройки на прилична цена или най-последната версия никой не я продава...По-тежък, по-старички са, няма стабилизация и др. Иначе са готини като цяло, но на модерно тяло като Д750, даже 70-200/4 VR не е голяма работа. За събитие се иска стабилен и бърз обектив, да кове кадрите.

Отговори на това съобщение
 Re: Драстична промяна в цената на Tamron 70-200/2.8 VC
Автор: d.s   
Дата:   17-07-16 23:58

Той чисто нов е колкото Тамрона. Ако стабилизацията не е проблем, не виждам кьде няма да кове :) За тежина и обем като цяло сьщо е по-компактен от 70 - 200, а си е желязо

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »