Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 село Божурка... среща по български.
Автор: bogdanov   
Дата:   03-07-16 21:59

Днес попаднах на чудесна тема. В село Божурка( близо до Търговище ). В първата неделя на юли се прави събор в местността "баба Конду" Празника е мюсюлмански, което сякаш ми обеща самобитност и пехливани... коне и булки за продан. Отидох, но се оказа, че не е днес а следващата неделя. Знам от опит, че с питане до Цариб(г)ро(а)д се стига и за това викам по пътя ще спра и ще питам местните. С изненада установих, че нямат желание да говорят български...Намерих селото лесно. Веднага след или преди Козма презвитер (зависи от къде се тръгне) Когато местните се отпуснаха и заговориха колкото могат на български, с изненада установих, че това са хора със силно изявено усещане за мистичност. Когато споменат думата "гробища" я шепнат и гледат надолу. Мястото гъмжи от легенди и предания. Не вярвах, че съществуват все още подобни мистици.
Та с две думи идеята ми е следната: На 10-ти юли- неделя, да се срещнем в село Божурка. Хем да си поговорим на български, хем да поснимаме. Хубавото в случая е, че не се налага да ходим чак до Индия. Събитието се осъществява в местността "баба Конду"-между селата Божурка и другото ;) терена е интересен има гробища, гора, навярно и самодиви. ;) Ще се радвам да се съберем. Колкото и да сме, ще сме малцинство, така, че ще се ползваме с привилегии.
Какво ще кажете а?

 Теми Автор  Дата
 село Божурка... среща по български.  
bogdanov 03-07-16 21:59 
 Re: село Божурка... среща по български.  ново
realnoncho 03-07-16 22:37 
 Re: село Божурка... среща по български.  ново
sherbit 03-07-16 22:43 
 Re: село Божурка... среща по български.  ново
bogdanov 03-07-16 22:49 
 Re: село Божурка... среща по български.  ново
bogdanov 03-07-16 23:15 
 първа  назад  1     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема.