Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Re: D700 или D7200 за второ тяло за събитийна фотография?
Автор: georgioiv   
Дата:   06-07-16 19:32

Тука се бъркат два основни момента:

1. С един и същи обектив на еднаква бленда и на еднакво фокусно разстояние, кропката и фулфрейма ще заснемат АБСОЛЮТНО едно и също като дефокус, като разликата ще е в "изрязването" или "кропа" на част от кадъра на кропката. Във всички линкове и примери се вижда точно това.


2. С различни обективи на ЕДНАКВА бленда и на едно и също ПРИРАВНЕНО фокусно разстояние, кропката и фулфрейма ще имат еднакво като кадър (зрителен ъгъл) изображение, но ще има разлика в дефокуса и отделянето ("сепарацията") на основния обект от фона. Освен това геометрията на обектите в кадъра ще е различна.


От тук идва объркването - еднакви и приравнени обективи и фокусни разстояния.

Отговори на това съобщение
 Re: D700 или D7200 за второ тяло за събитийна фотография?
Автор: philip   
Дата:   06-07-16 19:45

Боби, не се заяждам, просто констатирам, че няма смисъл[smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: D700 или D7200 за второ тяло за събитийна фотография?
Автор: БОБИ-ЛЪВЧЕТО   
Дата:   06-07-16 19:55

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: D700 или D7200 за второ тяло за събитийна фотография?
Автор: lucky55   
Дата:   06-07-16 20:15

Към основния спор. Пак ще повторя, това, което съм написал в по-предните си постове, надявам се малко по-разбрано.

Снимаме с един и същ обектив на фул фрейм и на кроп от еднакво разстояние и с еднаква бленда. Дали двата кадъра са идентични?

Кропът от фул фрейм сензора Е ТОЧНО ТОВА, което е ЦЕЛИЯ КАДЪР от кроп сензора. Няма НИКАКВА разлика. Нито в ДОФ-а, нито в сепарацията, нито дори в характера на бокето, та нали обективът е един и същ.

Т. е. КРОПЪТ, от фул фрейма е идентичен на КАДЪРА (целия кадър) от кропа.

КРОПЪТ от фул фрейма = КАДЪРА от кропа.
КРОПЪТ от фул фрейма Е КАДЪРА от кропа.

Да, така е, имаме идентични КРОП (кропнат от фул фрейм) и КАДЪР (цял кадър) от кроп сензор.

И няма нужда никакви клипове да се гледат, това е ясно.

Но нямаме идентични КАДЪР от фул фрейм и КАДЪР от кроп.

Защото КРОПЪТ от кадъра на фул фрейма НЕ Е КАДЪРА от същия този фул фрейм. Това е ОТРЯЗЪК от него, а не целият, сам по себе си. В КАДЪРА (на фул фрейма) има повече, има още обекти.

Така, че кадър от фул фрейм и кадър от кроп, не са идентични. На фул фрейм кадъра ще се видят неща, които ги няма на кропа.

Отговори на това съобщение
 Re: D700 или D7200 за второ тяло за събитийна фотография?
Автор: georgioiv   
Дата:   06-07-16 20:21

lucky55: как можеш едно просто изречение да обясниш толкова сложно.. [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: D700 или D7200 за второ тяло за събитийна фотография?
Автор: PhotoBo   
Дата:   06-07-16 20:28

Май няма как да не се съглася с точките описани от gorbi! Ето го личния ми пример от вчера:

FX:


DX режим на фф-камера:


кроп от FX:

Отговори на това съобщение
 Re: D700 или D7200 за второ тяло за събитийна фотография?
Автор: vgramatikov   
Дата:   06-07-16 20:34

Стига сте сравнявали ФФ в кроп режим и без кроп. Сравняват се еквивалентни фокусни разстояния примерно 35 и 50мм.

Ето пример фуджи 23/1.4 и ФФ с 35/1.4

ТУК

Отговори на това съобщение
 Re: D700 или D7200 за второ тяло за събитийна фотография?
Автор: lamerko   
Дата:   06-07-16 20:41

Някой да се сети :)

Отговори на това съобщение
 Re: D700 или D7200 за второ тяло за събитийна фотография?
Автор: deadmau5   
Дата:   06-07-16 21:15

Много полезна информация, благодарен съм на всички споделили мнение. Не се карайте, там някъде в спора се ражда истината, много хора са го казали вече [smile]

Без да ставам нахален, но искам да ви съсредоточа отново към основния въпрос, а той е D700 или D7200 за второ тяло за събитийна фотография?

Благодаря! [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: D700 или D7200 за второ тяло за събитийна фотография?
Автор: kvakioh   
Дата:   06-07-16 21:23

D7200.

Отговори на това съобщение
 Re: D700 или D7200 за второ тяло за събитийна фотография?
Автор: БОБИ-ЛЪВЧЕТО   
Дата:   06-07-16 21:24

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: D700 или D7200 за второ тяло за събитийна фотография?
Автор: Myth   
Дата:   06-07-16 21:53

Автор: Pd
Дата: 06-07-16 20:34

Стига сте сравнявали ФФ в кроп режим и без кроп. Сравняват се еквивалентни фокусни разстояния примерно 35 и 50мм.

Ето пример фуджи 23/1.4 и ФФ с 35/1.4

ТУК


То това е ясно, само че тук PhotoBo твърди друго, твърди, че при един същи обектив на кроп и на ФФ кропа от ФФ ще се различава от пълния кадър на кропа [smilie18] [smilie18] [smilie18]

До колкото за сравняване при еквивалентен зрителен ъгъл, респективно фокусни растояния, то разлики да има някакви незначителни разлики, които са доста минимални. Предимствата лично според мен на ФФ са другаде :) не толкова във визията, предимствата са по-нисък шум (макар отдавна шума да не е проблем и при кроповете) при високо ИСО, големия зрителен ъгъл при широките обективи, ъъъ евентуално по-голяма динамика, по-високата резолюция (изразена в мегапиксели),ей такива работи. :)

В крайна сметка да търсим някаква огромна разлика във визията примерно при репортажно снимане... няма според мен особен смисъл, с 55мм на кроп ще се постигне почти идентична визия като на 85 на фулфрейм, с леки разлики в перспективата/геометрията... ама чак някакви драми голями....

Освен това си има значение размер на пиксела на матрицата и бля, бля, бля всички помним кога матриците бяха с едни тлъсти пиксели :).



Публикацията е редактирана (06-07-16 21:57)

Отговори на това съобщение
 Re: D700 или D7200 за второ тяло за събитийна фотография?
Автор: lucky55   
Дата:   06-07-16 22:03

gorbi написа:

> lucky55: как можеш едно просто
> изречение да обясниш толкова
> сложно.. [smilie18]

Пробвах и с куфари, ама не стана.[smilie5]

По темата: Nikon D7200.


Отговори на това съобщение
 Re: D700 или D7200 за второ тяло за събитийна фотография?
Автор: Dimitar.Tzankov   
Дата:   06-07-16 22:41

D7200 - основно заради това че контролите са идентични с D750, иначе в определени ситуации D700 ще има лек превес над 7200, но за тези ситуации имаш D750, който бие 700-то, така че няма загуба :)

Има ли причина да избягваш варианта с D610?



Публикацията е редактирана (06-07-16 22:42)

Отговори на това съобщение
 Re: D700 или D7200 за второ тяло за събитийна фотография?
Автор: cvetanov95   
Дата:   06-07-16 23:18

НЕ ИСКАМ да наливам алкохол в огъня, НО:

По памет съм сигурен за едно изказване на авторитет във БГ фотография - Бони Бонев, в една от безбройните теми на ФФ да коментира и дава съвет на съфорумец, като цитирам по памет ползите от Фул Фрейм с еднакъв обектив:

"При 50 1.8 на кроп имаш 80 2.8."

Дали Бони е глупак - не мисля. Няма значение, че не съм професор, спокойно мога да се доверя на такива като него. Яд ме е, че не знам причината, но фактът си е факт.

Та виа си се карайте, живота е прекрасен :)

Отговори на това съобщение
 Re: D700 или D7200 за второ тяло за събитийна фотография?
Автор: Myth   
Дата:   06-07-16 23:26

Автор: cvetanov95
Дата: 06-07-16 23:18

НЕ ИСКАМ да наливам алкохол в огъня, НО:


"При 50 1.8 на кроп имаш 80 2.8."

Дали Бони е глупак - не мисля. Няма значение, че не съм професор, спокойно мога да се доверя на такива като него. Яд ме е, че не знам причината, но фактът си е факт.

Та виа си се карайте, живота е прекрасен :)


Ами като не знаеш причината и не можеш да разбереш какво е казал Бони мълчи си бре :) И не Бони нито е глупак, нито е казал нещо невярно, казано накратко е така, всъщност леко по-различно ама може да се приеме, че е така.

Отговори на това съобщение
 Re: D700 или D7200 за второ тяло за събитийна фотография?
Автор: lucky55   
Дата:   06-07-16 23:55

Цветанов, никой не се кара тук, поне аз такова нещо не съм забелязал. Имаше отклоняване от темата и то не малко, като всичко това прерасна в един спор, но в рамките на коректния тон. Случват се такива работи по форумите. Нито е за първи, нито ще е за последен път.

Относно наливането на алкохол в огъня, нищо не си налял, тъй като (както и Мyth спомена) явно не можеш да разбереш какво е казал Бони.

Отговори на това съобщение
 Re: D700 или D7200 за второ тяло за събитийна фотография?
Автор: lamerko   
Дата:   07-07-16 00:00

cvetanov95: за да разбереш думите на Бони, трябва да си изясниш някои зависимости и всъщшност кое на какво е аналог. За съжаление има малка доза абстрактност в цялата картинка и вероятно ще се наложи да си разбиваш някои митове, които сам си си наложил (повечето го правят в някой етап) :)

Отговори на това съобщение
 Re: D700 или D7200 за второ тяло за събитийна фотография?
Автор: vgramatikov   
Дата:   07-07-16 10:11

50 не са 80 на ФФ. А има зрителен ъгъл на 80. Двете неща са различни.

Отговори на това съобщение
 Re: D700 или D7200 за второ тяло за събитийна фотография?
Автор: steeens   
Дата:   07-07-16 12:13

Да, ама само за Канон кропки е 80, при останалите е 75. [beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: D700 или D7200 за второ тяло за събитийна фотография?
Автор: vgramatikov   
Дата:   07-07-16 13:44

Кропка екипирана с много 1.4 праймове никак не е зле. Лошото е ,че няма произведени такива. А Фул Фреймските са скъпи и големи.
Изключение за Фуджи. Но и там искат за 23/1.4 1700лв ,което е колкото сигма 24/1.4.

Отговори на това съобщение
 Re: D700 или D7200 за второ тяло за събитийна фотография?
Автор: Mytronix   
Дата:   07-07-16 15:08

Аз съм за д610 [smile] . Д700 е прекалено стар модел вече . Разликата в цената на д610 и д7200 не е голяма .[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: D700 или D7200 за второ тяло за събитийна фотография?
Автор: boni   
Дата:   07-07-16 16:10

Най-обичам да ме цитират "по памет" [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: D700 или D7200 за второ тяло за събитийна фотография?
Автор: vgramatikov   
Дата:   07-07-16 16:30

И накрая нищо общо [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: D700 или D7200 за второ тяло за събитийна фотография?
Автор: Myth   
Дата:   07-07-16 18:45

Автор: boni
Дата: 07-07-16 16:10

Най-обичам да ме цитират "по памет" [beer]



И да не знаят всъщност какво си казал [smilie5] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »