Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Re: Избор на мемори карта
Автор: kvakioh   
Дата:   23-06-16 13:26

LEXAR, TOSHIBA, SANDISK, SAMSUNG, ползвам всичките, и още PNY, TRanscend, както съм започнал, така ги и подреждам по качество. Всякакви класове, микро и нормални SD, досега само една марка ме е предала и не я споменавам.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на мемори карта
Автор: baraba   
Дата:   23-06-16 13:36

Абе тоя LEXAR пишете само суперлативи тук във ФФ, а във чужд сайт ,доста ревяха от марката?

Купих си само една бройла от страх, работи си засега де,но всеки път се сещам колко негативи прочетох за таз марка

И още като закача две карти във видеокамерата примерно маркирани като 32гб камерата вижда лексара като малко по-малка

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на мемори карта
Автор: kvakioh   
Дата:   23-06-16 13:42

LEXAR ползвам на Фуджи само, доволен съм. Най-бързите 8 и 16Гб имам.
Toshiba ползвам като резервна на Sony A7R, Canon, също доста добри.
SanDisk имам някакви по-стари и бавни, въртя ги на Сони и Канон, също добри скорости.
Самсунг пак за резервни и допълващи ползвам, доволен съм.
Никога не съм тествал през четец или нещо такова, само гледам да са бързи. Имам оплакване само за A7R, който по принцип пише доста бавно на каквито и да е карти. Изпробвано, доказано и го твърдя със голяма сигурност, защото правя тестове от повече от половин година вече. Но си е бавен апарата, дори с Memory stick карти, които стават само на Сони.



Публикацията е редактирана (23-06-16 14:18)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на мемори карта
Автор: picantino_   
Дата:   27-11-16 15:31

Ще повдигна темата.Също съм с Д7200 и изкам да взема по бърза карта.По горе се спомена,че макс. скорост на запис на тялото е около 60 мб.(може ли линк с тестове).Аз нищо не намерих по този въпрос из нета.В момента съм с 32Gb.Sandisk Ultra class10/U1/80mb.за която няма данни в сайта на производителя за скороста на запис но предполагам ,че не надхвърля 20мв.
Харесал съм си 32Gb.Sandisk Extreme pro class10/R95/W90/U3(запис до 90мб.)
Въпроса ми е ако сложа Extreme в първия слот и Ultrata във втория при зададено архивиране за втори слот,няма ли да се получи забавяне при серийна снимка и в крайна сметка блокиране на шутър бутона докато не се източи по бавната втора карта?[smilie25] [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на мемори карта
Автор: realnoncho   
Дата:   27-11-16 17:09

Аз на втория слот с по-бавната карта съм сложил да записва JPEG, а на първия RAW. Така като едното е пъти по-голямo не би трябвало да е проблем, но все пак зависи и от самия апарат.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на мемори карта
Автор: picantino_   
Дата:   27-11-16 17:39

И това го има като вариант, но много рядко използвам Raw+Jpeg само ако бързо ще трябва да пращам снимките.Приоритет ми е и на двете карти RAW.Намерих и друга марка с добра скорост и по малко пари: 32GB Transcend SDXC UHS-I U3X запис до 85мб.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »